27 липня 2011, 12:09

Заклик до співпраці

Журналістські стандарти: давайте працювати спільно

Третій місяць ламаю собі голову над тими стандартами, які варто впровадити в Україні. Як з'ясувалося, за 20 років незалежності наша країна так і не виробила спільних правил, які були би зафіксовані на папері, і дозволяли нормально співіснувати журналістській спільноті та прес-службі Президента. Зараз, завдяки функціонуванню закону "Про доступ до публічної інформації", журналісти піднімають цілі кластери невирішених раніше питань. І я їм за це дуже вдячна – значить, ми мислимо в одному напрямку. Думаю, прийшов час спільно налагодити правила роботи, які ляжуть в основу нашої співпраці.

ЩО Я ПРОПОНУЮ? Я пропоную журналістській спільноті вивчити іноземний досвід роботи президентських пулів, і з цим багажем сісти за стіл переговорів. В результаті цієї роботи я пропоную визначити правила роботи журналістів та прес-служби Президента.

Я публікуватиму у цьому блозі ту інформацію, яку мені вдасться знайти з відкритих джерел – про функціонування пулів та прес-служб за кордоном. Пропоную журналістам долучитися до цієї ініціативи. Особливо тим, які працюють за кордоном, в корпунктах, і безпосередньо зіштовхуються з правилами роботи інших прес-служб. Готова надати під це обговорення також свою сторінку на Фейсбуку. У відкритому форматі ми зможемо обмінятися інформацією, і підготуватися до обговорення за круглим столом.

ДО КОГО Я ЗВЕРТАЮСЯ? Я звертаюся до керівників журналістських профспілок та інших професійних об'єднань, до окремих журналістів та до всіх тих, кому небайдужа робота журналістів, і питання свободи слова.

Я зараз вивчаю досвід формування журналістських пулів в нашій країні – як це функціонувало досі, і бачу, що в нас правила роботи міняються з кожним новим керівником.

За кордоном – дуже різний досвід. Наприклад, в США в залі для брифінгів є лише 49 крісел, і кожне з них належить конкретному ЗМІ. А в президентський літак представники ЗМІ потрапляють лише, сплативши грошовий внесок. В Німеччині на брифінги в Бундестаг потрапляють лише журналісти, які мають посвідчення профспілки. Якщо журналіст веде себе неадекватно – прес-служба звертається до профспілки, і журналісти вирішують в своєму професійному об'єднанні: чи залишати посвідчення тому журналісту, який порушує правила формату.

В нашому випадку жоден з цих прикладів не працює: в Україні є щонайменше 4 профспілки журналістів, жодна з них не об'єднує всіх працівників ЗМІ, на жаль. ЗМІ скаржаться, що їм не вистачає грошей для того, щоб оплачувати польоти своїх груп за кордон.

Зовсім важка ситуація з інтернет-ЗМІ – ринок зовсім не структурований, існує величезна кількість рейтингів, які кардинально різні. Визначити масовість і порівняти аудиторії інтернет-видань неможливо. Єдине, що залишається – це робити ротацію в пулі. І власне, правила цієї ротації з інтернет-ЗМІ пропоную також обговорити. Запрошую до цієї розмови долучитися нещодавно створену Інформаційну ініціативу з питань захисту свободи слова. Буду рада співпрацювати.

Я впевнена, що нам потрібно вивчити кращий світовий досвід, і на його основі виробити свій формат, який буде актуальним для наших реалій.

Словом, включайтеся, шановні колеги! Чекаю Ваших пропозицій!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

''Українська правда'' хотіла з'їздити до Нью-Йорка після завершення Генасамблеї ООН за рахунок ''пулу''? (оновлено)

Шановна редакціє "Української правди"! Прошу взяти до відома, що цьогорічна Генеральна Асамблея ООН у Нью-Йорку відбудеться з 17 вересня до 1 жовтня 2013 р...

Сайт Президента України відновив свою роботу

Офіційне інтернет-представництво Президента України відновило свою роботу. Дякую колективу агенції Укрінформ за допомогу. Всі новини, які були там оприлюднені від прес-служби Президента, будуть опубліковані на нашому сайті найближчим часом...

Новини прес-служби Президента тимчасово публікуємо у стрічці Укрінформ

Прес-служба Президента України публікуватиме новини на стрічці державної агенції Укрінформ http://www.ukrinform.ua/, поки не буде відновлено технічне забезпечення доступу до Офіційного інтернет-представництва Президента України...

Про функції прес-секретаря

Недавно отримала запит від журналіста "Української правди" С. Лещенка, у якому він питав мою особисту думку. Це – доволі частий запит від різних журналістів: прокоментуйте своє особисте ставлення до того чи іншого рішення чи події...

Роздержавлення ЗМІ – навіщо це треба?

Сьогодні Президент зустрічався з Головою Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клодом Міньйоном. Одне з зобов'язань України, взяте перед ПАРЄ ще в 2005 році – це роздержавлення друкованих ЗМІ...

Правда про прес-конференцію після саміту

Що ж відбулося насправді на прес-конференції після саміту? Щоб розібратися в цьому, пропоную розпочати з фактів. Відповідно до дипломатичного протоколу, формат і порядок ведення прес-конференції визначає приймаюча сторона, в нашому випадку ЄС...