Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Донецька вендета (доповнена)

28 січня 2013, 12:51Вбивство Кранца або кривава історія маєтку Ахметова в Ботанічному саду Донецька


Вбивство Щербаня не можна розслідувати з відривом від інших резонансних вбивств, які стрясали Донбас в бурхливі 90-ті. Зрозуміло, що нинішній заангажованій генпрокуратурі чіпати весь той масив не можна, адже десятки осіб, які так чи інакше проходять у тих "мокрих справах" нині є депутатами Верхової Ради, впливовими бізнесменами, можновладцями.

Однак, якщо генпрокуратура не може собі дозволити згадати "героїв" тих років, то у автора таких зобов"язань не перед ким не має.

Одним з джерел на які посилається автор у своїй версії кривавої історії Донбасу є папка з МВС з оперативними донесеннями, що стосуються життя донецького криміналу бурхливих 90-тих. Коли я працювала над темою "Ху іс містер Іванющенко" цю папку мені вдалося дістати від особи, що деякий час працювала в МВС.

Звичайно можна ставити під сумнів достовірність документів. Відповідно рекомендую сприймати авторський текст, як версію. Хтось може спитає: чи етично озвучувати прізвища відомих людей у кримінальних справах спираючись на сумнівні джерела? Моя відповідь: якщо генпрокуратура дозволяє собі вибудовувати обвинуваченя лідера опозиції на сумнівних доказах, чому автор не може викласти на розсуд читачів, те що має. Тим паче самому автору документи з папки з МВС здаються достовірними.

(Для тих, хто читав рік тому на моїй сторінці у фейсбуці подібний текст, додам, що це доповнена версія).

Мотиви вбивства господаря Донбасу Євгена Щербаня, яке відбулося в 1996-му році на донецькому летовищі, варто пошукати в 1992 році.

В тому році Євген Щербань був уже відомий, як власник корпорації "АТОН", потужний бізнесмен, обличчя Донецького регіону.

А ось Ахат Брагін, наставник Рината Ахметова, був знаний лише, як авторитет Донецька. Один з багатьох. Хоча вже почав легалізовувати свій "бізнес" і мав ту перевагу, що співпрацював з Щербанем. Це прослідковується в документах оперативної розробки Ахата Брагіна. Там серед "контактів" Брагіна періодично вигулькує офіс корпорації "АТОН".

До Щербаня Алік Грек заскочив і перед вбивством іншого потужного бізнесмена Донецька Яноша Кранца.

Це було перше надзвичайно резонансне вбивство Донбасу і перший серйозний переділ власності. Адже після смерті Кранца всі його "напрацювання" успадкував Алік Грек. До того ж, що показати іншим свою силу Брагін демонстративно переніс свій офіс в шикарний маєток покійного (колишню держрезиденцію, яка будувалася для Горбачева) в ботанічному саду міста Донецька.Нині в тому маєтку мешкає відомий всім спадкоємець вже Ахата Брагіна – Ринат Ахметов.

До речі, в 92-гому правоохоронці начебто розробляли і його причетність до вбивства Кранца.

Зокрема, в папці, які автору передало джерело з МВС знайшлося ось таке повідомлення:Також в папочці є документ негласного спостереження за самим Аліком Греком в той місяць, коли був вбитий Кранц.

Географія цього документа дає яскраве уявлення про становлення бізнесу Донецького клану. Алік Грек неодноразово відвідував "хлібні" місця Донецька, наприклад склад шахти "Жовтнева", приймальню "Облспоживспілки", склад "Укроптхозторга", підсобні приміщення універмагу "Україна", комбінат панельного домобудування. Там він домовлявся, щоб державні установи списували певний товар, який він потім реалізовував на чорних ринках, через свою кримінальну структуру. "Донецькі" ще тоді обкатували свої таланти обкрадати державу.Згідно цього документу Брагін регулярно відвідував і похорони. Не здивуюся, якщо це були похорони його жертв. Особливий цинізм "донецьких" був відомий ще в ті часи.

Ахметов і Брагін на похоронах Кранца Фото Ахметов і Брагін (в малиновому пальто) на похороні Кранца. Стоп-кадр з оперативної відео-зйомки


Але що, нам особливо цікаво незадовго перед смертю бізнесмена Грек був помічений в офісі Єгнена Щербаня та кафе Кранца "Червоний кут", де Кранц зазвичай приймав візитерів.

Отож слідство потім відпрацьовувало версію, що Кранц загинув, тому, що йому зробили пропозицію працювати разом, від якої не варто було відмовлятися, але підприємець виявився смертельно впертий.

У справі про вбивство Кранца правоохоронці зібрали багато томів важливих деталей. З "міліцейської папки", автор дізнався, що був навіть головний підозрюваний виконавець – дехто Олег Морозов.

Чий це був "человечек" можна уявити з іншого документу з міліцейської папки, де йдеться про те, що Олег Морозов деякий час проживав у квартирі Сергія Кия. Той Кий надзвичайно схожий на нинішнього народного депутата, який потрапив до списку Партії Регіонів за квотою Ріната Ахметова.

На фото Сергій Кий – людина дуже схожа на нинішнього народного депутата


Я почала історію "донецьких" з вбивства Кранца, тому що саме воно розпалило маштабну кримінальну війну на Донбасі у крові, якої і народився нинішній "донецький клан", який захопив Україну.

Війна почалася, бо на початку 90-тих будь-який великий бізнес донецька був пов'язаний з криміналом. Не винятком був і Янош Кранц. За ним також стояли відомі кримінальні авторитети – Фролов і Брагінський, з Кранцом співпрацювали підприємці з кримінальним ухилом Кушнір і Рябін. Пізніше цих двох звинуватять в тому, що вони стояли на чолі банди, яка вбила Брагіна, Щербаня, Момота та інших.

Як що це правда, вбивство бандою Кушніра Ахата Брагіна та Євгена Щербаня можна розглядати, не як замовне вбивство, а як вендету, як самооборону – вбити, щоб вижити самим. Щоправда важко віриться, що "недобиткам" Кранца було під силу прибрати двох королів Донбасу без допомоги зі сторони. Хоча все може бути – загнаний в куток звір особливо страшний. Також інтерес прибрати Щербаня і Брагіна тоді мала чимала кількість сильних фігур Донецька і Києва. Месникам могли і допомогти, або просто підставити.

Далі буде

powered by lun.ua
Коментарі — 82
Slavko Bankovski _ 14.12.2013 20:22
IP: 74.125.181.---
mykola1960:
mykola1960:
ТЕ, кто был связан в 90-годы с Либеральной партией Украины, давно знали кто кого заказал в те годы – сначала Евгений Щербань – Алика Грека, а затем ему самому отомстили за это – почитайте воспоминания пресс-секретаря Либеральной партии
А Юля, да и Ахметов – тогда еще были просто начинающими бизнесменами – каждый в своей сфере...

@#$%&:// opashkevich.livejournal.com/4227.html
Більш детально про ці подідії можна прочитати в інтерв'ю Поживанова
forbes.ua/nation/1355936-pozhivanov-ubijstvo-shcherbanya-proizoshlo-iz-za-rasprej-vnutri-doneckoj-oblasti
Slavko Bankovski _ 14.12.2013 20:22
IP: 74.125.181.---
mykola1960:
mykola1960:
ТЕ, кто был связан в 90-годы с Либеральной партией Украины, давно знали кто кого заказал в те годы – сначала Евгений Щербань – Алика Грека, а затем ему самому отомстили за это – почитайте воспоминания пресс-секретаря Либеральной партии
А Юля, да и Ахметов – тогда еще были просто начинающими бизнесменами – каждый в своей сфере...

@#$%&:// opashkevich.livejournal.com/4227.html
Більш детально про ці подідії можна прочитати в інтерв'ю Поживанова
forbes.ua/nation/1355936-pozhivanov-ubijstvo-shcherbanya-proizoshlo-iz-za-rasprej-vnutri-doneckoj-oblasti
Сергей Иванов _ 31.01.2013 11:35
IP: 109.72.119.---
Информация к размышлению, версии убийства Е.Щербаня – обувател.юкоз.ком (англ.) стр.9
Тетяна Чорновол _ 30.01.2013 23:10
IP: 46.202.50.---
1CONSTANTINE1:
56031@mail.ru
Ivan Lozowy _ 30.01.2013 17:34
IP: 93.74.80.---
Хто не бачив, усі скопійовані документи, на яких посилається Чорновіл, знаходяться в Інтернеті.
Тов. Бендер _ 30.01.2013 15:40
IP: 82.207.21.---
Тарас Савчук:
Чи зможе банда стати бізнесменами і відмовитись від методів добування капіталів коли притисне? Чи варто прощати таке? Можливо донецькі бізнесмени як і виборці донбасів варті один одного, але чи всі жертви конкуренти-мафіозі? Ви впевнені?
Щодо жертв упевненості не вистачає, а от щодо виборців Донбасу – таки варті вони своїх "бізнесменів". Навряд чи банда зможе відмовитись від своїх методів: як відомо, вовк міняє шерсть, а не нутро.
Юрий Афендулов _ 29.01.2013 22:18
IP: 31.128.82.---
Чую шкурой назревает очередной передельчик и не малый.
CRA _ 29.01.2013 15:16
IP: 212.82.199.---
Габон отдыхает. С этой протоплазмой можно бороться только методами Саакашвили (отстрел или тюрьма). А иначе никак. Они уничтожают государство.
Тарас Савчук _ 29.01.2013 15:07
IP: 91.221.218.---
Чи зможе банда стати бізнесменами і відмовитись від методів добування капіталів коли притисне? Чи варто прощати таке? Можливо донецькі бізнесмени як і виборці донбасів варті один одного, але чи всі жертви конкуренти-мафіозі? Ви впевнені?
Сергей Аникушин _ 29.01.2013 13:23
IP: 178.216.122.---
Говоря о подлинности документов и объективности автора статьи, хотелось бы обратить внимание на обстоятельства, исключающие однобокость, поскольку они бросают тень не только на власть, но и на объединенную оппозицию. В оперативных сводках указан Чирин Сергей Васильевич 1969 г.р. Он в 2010-м руководил Донецким областным штабом Арсения Яценюка. Информация есть в поисковике. Соратник Яценюка также есть на оперативном видео в фильме "Донецкая Мафия". Как коренному дончанину, мне неприятно это словосочетание. Еще более неприятно то, что мой родной Донецк, из города миллиона роз превратился в какой-то рассадник беззакония, и я не могу против этого возразить, поскольку помню 90-е. Криминальные разборки случались прямо на глазах дончан. В моем дворе в автомобиле расстреляли человека. Возле моего дома взорвали автомобиль, в окнах вылетели стекла, от машины остался только задний мост. Были убитые. Люди боялись выходить на улицу. Сегодня не стреляют, у них другие методы, но цели остались прежние.
Сергей Аникушин _ 29.01.2013 11:59
IP: 178.216.122.---
Эдуард Меркулов:
Почему Тимошенко будучи премьером не дала команду министру МВС Луценко расследовать эти обстоятельства? Почему Луценко по своей инициативе не начал дело? Про Ющенка понятно, он зраднык и невдаха, а эти два политвъязня, почему молчали?
Луценко пытался. По его инициативе, в 2005-м были раскопаны места захоронения сотен убитых людей (терриконы, ставки) но дальше этого дело не продвинулось, потому, что коррумпированные правоохранительные органы продали все ОРД 90-х. За это их руководители были устроены охранниками и менеджерами в коммерческие структуры подозреваемого. Луценко даже подгонял БТР со спецназом под офис Ахметова, но акция устрашения ни к чему не привела. Никаких новых доказательств (признательных показаний) его причастности к деятельности донецких ОПГ получено не было. Луценко тогда постоянно пенял на ангажированную ПР прокуратуру и суды. Но что мешало провести процессы в таких судах, для того чтобы избиратели увидели страшную правду?
donboss _ 29.01.2013 11:30
IP: 193.106.201.---
Майдан:
Эдуард Меркулов:
Почему Тимошенко будучи премьером не дала команду министру МВС Луценко расследовать эти обстоятельства? Почему Луценко по своей инициативе не начал дело? Про Ющенка понятно, он зраднык и невдаха, а эти два политвъязня, почему молчали?
Потому что убийствами занимается прокуратура... а разве Луценко был Генпрокурором?
А Генпрокурором Ющенко назначил донецкого Медведька – вот никто и ничего не расследовал. И вообще, донецкие Генпрокуратуру считают госорганом номер 1 и постоянно, любыми средствами держат под контролем, иначе им пипец.
Сергей Аникушин _ 29.01.2013 11:29
IP: 178.216.122.---
Kubelj3:
Тетяно хай вам бог помагає!!! Вам виликий поклін!!
Бог пишеться з великої літери.
Шевченко Тарас _ 29.01.2013 08:34
IP: 37.19.231.---
Longo Cotton:
Скільком людям вони "відомі"?
Andriy Melnyk _ 28.01.2013 20:14
IP: 71.187.49.---
Граматичних і орфографічних помилок багато -- дайте на вичитку коректорові:)) А по суті – чудове розслідування.
Longo Cotton _ 28.01.2013 18:41
IP: 109.254.56.---
И что? смысл? факты эти известны. И?
Ninei _ 28.01.2013 17:23
IP: 46.118.223.---
Танечка,сколько мужества в вашем сердце... уважение вам и поддержка.Таких как вы -единицы,пусть Господь оберегает вас,сил вам и удачи!!! Для меня ничего нового ибо живу в Донбассе и лихие 90-е не прошли мимо,поэтому и уважаю Человека за гражданскую позицию!!!!
Suliko_L _ 28.01.2013 17:14
IP: 212.178.11.---
в том-то и дело, что далеко не самой авторитетной банде Кушнира вряд ли бы хватило духу убрать "короля Донбаса" Щербаня. Им должны были помочь либо сверху, либо свои же донецкие. Если б в этом был замешан Ахметов, об этом знали бы все – в криминальном мире сарафанное радио быстрее интернета работает. Так что помогали сверху, из Киева – идея Лазаренко, оплата – Тимошенко. Это Генпрокуратура и хочет доказать
Suliko_L _ 28.01.2013 17:14
IP: 212.178.11.---
в том-то и дело, что далеко не самой авторитетной банде Кушнира вряд ли бы хватило духу убрать "короля Донбаса" Щербаня. Им должны были помочь либо сверху, либо свои же донецкие. Если б в этом был замешан Ахметов, об этом знали бы все – в криминальном мире сарафанное радио быстрее интернета работает. Так что помогали сверху, из Киева – идея Лазаренко, оплата – Тимошенко. Это Генпрокуратура и хочет доказать
basya _ 28.01.2013 16:19
IP: 2.150.51.---
Дякую, пані Тетяно.
LXNDR4 _ 28.01.2013 15:50
IP: 217.77.220.---
что про Кия пишет Википедия

Апаратом Верховної Ради у законотворчій діяльності 5-го та 6-го скликання помічений не був.


то есть это мурло 10 лет ни за что тупо получало зарплату депутата и нажимало на кнопки
neviglas _ 28.01.2013 15:48
IP: 178.93.39.---
Цю Донецьку банду привів до влади Кучма, в обмін на фальшовану перемогу на виборах по Донецькій обл., спогади Кравчука. Та і олігархічний комунобандитський режим придумав Кучма. Але він ще боявся, а донецькі вже нічого не бояться. Так тримати пані Тетяно.
Anticy _ 28.01.2013 15:33
IP: 94.179.189.---
igorVK:
Сядет Ринат рядом с Юлей, однако... Одним выстрелом двух заяйцев. Или поедет кто-то верхом на лафете... Хорошо бы, однако, и то и другое.
Є ідея, відправити всю сволоту на острів і тримати там довічно (острів уже є-Зміїний). Можна зробити грошовите реаліті-шоу, як вони мочать один одного. Юльку треба випустити, але не дай бог іі в президенти, а потім вступити в Євросоюз і теж на острів. Збори від реклами і права на показ забезпечать Україні непоганий старт для економічних реформ.
IMS _ 28.01.2013 15:23
IP: 62.221.44.---
Между прочим, Татьяна пишет очень мягко: ну типа была самооборона, один бандит убил другого... И я с этим полностью согласен – на войне как на войне. Жалко, не все друг друга убили.

Надо было бы расследовать убийства и ограбление нормальных бизнесменов.
mykola1960 _ 28.01.2013 15:22
IP: 91.209.51.---
ТЕ, кто был связан в 90-годы с Либеральной партией Украины, давно знали кто кого заказал в те годы – сначала Евгений Щербань – Алика Грека, а затем ему самому отомстили за это – почитайте воспоминания пресс-секретаря Либеральной партии
А Юля, да и Ахметов – тогда еще были просто начинающими бизнесменами – каждый в своей сфере...

@#$%&:// opashkevich.livejournal.com/4227.html
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter