Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Донецька вендета (доповнена)

28 січня 2013, 12:51Вбивство Кранца або кривава історія маєтку Ахметова в Ботанічному саду Донецька


Вбивство Щербаня не можна розслідувати з відривом від інших резонансних вбивств, які стрясали Донбас в бурхливі 90-ті. Зрозуміло, що нинішній заангажованій генпрокуратурі чіпати весь той масив не можна, адже десятки осіб, які так чи інакше проходять у тих "мокрих справах" нині є депутатами Верхової Ради, впливовими бізнесменами, можновладцями.

Однак, якщо генпрокуратура не може собі дозволити згадати "героїв" тих років, то у автора таких зобов"язань не перед ким не має.

Одним з джерел на які посилається автор у своїй версії кривавої історії Донбасу є папка з МВС з оперативними донесеннями, що стосуються життя донецького криміналу бурхливих 90-тих. Коли я працювала над темою "Ху іс містер Іванющенко" цю папку мені вдалося дістати від особи, що деякий час працювала в МВС.

Звичайно можна ставити під сумнів достовірність документів. Відповідно рекомендую сприймати авторський текст, як версію. Хтось може спитає: чи етично озвучувати прізвища відомих людей у кримінальних справах спираючись на сумнівні джерела? Моя відповідь: якщо генпрокуратура дозволяє собі вибудовувати обвинуваченя лідера опозиції на сумнівних доказах, чому автор не може викласти на розсуд читачів, те що має. Тим паче самому автору документи з папки з МВС здаються достовірними.

(Для тих, хто читав рік тому на моїй сторінці у фейсбуці подібний текст, додам, що це доповнена версія).

Мотиви вбивства господаря Донбасу Євгена Щербаня, яке відбулося в 1996-му році на донецькому летовищі, варто пошукати в 1992 році.

В тому році Євген Щербань був уже відомий, як власник корпорації "АТОН", потужний бізнесмен, обличчя Донецького регіону.

А ось Ахат Брагін, наставник Рината Ахметова, був знаний лише, як авторитет Донецька. Один з багатьох. Хоча вже почав легалізовувати свій "бізнес" і мав ту перевагу, що співпрацював з Щербанем. Це прослідковується в документах оперативної розробки Ахата Брагіна. Там серед "контактів" Брагіна періодично вигулькує офіс корпорації "АТОН".

До Щербаня Алік Грек заскочив і перед вбивством іншого потужного бізнесмена Донецька Яноша Кранца.

Це було перше надзвичайно резонансне вбивство Донбасу і перший серйозний переділ власності. Адже після смерті Кранца всі його "напрацювання" успадкував Алік Грек. До того ж, що показати іншим свою силу Брагін демонстративно переніс свій офіс в шикарний маєток покійного (колишню держрезиденцію, яка будувалася для Горбачева) в ботанічному саду міста Донецька.Нині в тому маєтку мешкає відомий всім спадкоємець вже Ахата Брагіна – Ринат Ахметов.

До речі, в 92-гому правоохоронці начебто розробляли і його причетність до вбивства Кранца.

Зокрема, в папці, які автору передало джерело з МВС знайшлося ось таке повідомлення:Також в папочці є документ негласного спостереження за самим Аліком Греком в той місяць, коли був вбитий Кранц.

Географія цього документа дає яскраве уявлення про становлення бізнесу Донецького клану. Алік Грек неодноразово відвідував "хлібні" місця Донецька, наприклад склад шахти "Жовтнева", приймальню "Облспоживспілки", склад "Укроптхозторга", підсобні приміщення універмагу "Україна", комбінат панельного домобудування. Там він домовлявся, щоб державні установи списували певний товар, який він потім реалізовував на чорних ринках, через свою кримінальну структуру. "Донецькі" ще тоді обкатували свої таланти обкрадати державу.Згідно цього документу Брагін регулярно відвідував і похорони. Не здивуюся, якщо це були похорони його жертв. Особливий цинізм "донецьких" був відомий ще в ті часи.

Ахметов і Брагін на похоронах Кранца Фото Ахметов і Брагін (в малиновому пальто) на похороні Кранца. Стоп-кадр з оперативної відео-зйомки


Але що, нам особливо цікаво незадовго перед смертю бізнесмена Грек був помічений в офісі Єгнена Щербаня та кафе Кранца "Червоний кут", де Кранц зазвичай приймав візитерів.

Отож слідство потім відпрацьовувало версію, що Кранц загинув, тому, що йому зробили пропозицію працювати разом, від якої не варто було відмовлятися, але підприємець виявився смертельно впертий.

У справі про вбивство Кранца правоохоронці зібрали багато томів важливих деталей. З "міліцейської папки", автор дізнався, що був навіть головний підозрюваний виконавець – дехто Олег Морозов.

Чий це був "человечек" можна уявити з іншого документу з міліцейської папки, де йдеться про те, що Олег Морозов деякий час проживав у квартирі Сергія Кия. Той Кий надзвичайно схожий на нинішнього народного депутата, який потрапив до списку Партії Регіонів за квотою Ріната Ахметова.

На фото Сергій Кий – людина дуже схожа на нинішнього народного депутата


Я почала історію "донецьких" з вбивства Кранца, тому що саме воно розпалило маштабну кримінальну війну на Донбасі у крові, якої і народився нинішній "донецький клан", який захопив Україну.

Війна почалася, бо на початку 90-тих будь-який великий бізнес донецька був пов'язаний з криміналом. Не винятком був і Янош Кранц. За ним також стояли відомі кримінальні авторитети – Фролов і Брагінський, з Кранцом співпрацювали підприємці з кримінальним ухилом Кушнір і Рябін. Пізніше цих двох звинуватять в тому, що вони стояли на чолі банди, яка вбила Брагіна, Щербаня, Момота та інших.

Як що це правда, вбивство бандою Кушніра Ахата Брагіна та Євгена Щербаня можна розглядати, не як замовне вбивство, а як вендету, як самооборону – вбити, щоб вижити самим. Щоправда важко віриться, що "недобиткам" Кранца було під силу прибрати двох королів Донбасу без допомоги зі сторони. Хоча все може бути – загнаний в куток звір особливо страшний. Також інтерес прибрати Щербаня і Брагіна тоді мала чимала кількість сильних фігур Донецька і Києва. Месникам могли і допомогти, або просто підставити.

Далі буде

powered by lun.ua
Коментарі — 83
IMS _ 28.01.2013 15:21
IP: 62.221.44.---
Vlad_iz_Kharkova:
Кобзон отличался от Поплавского тем, что был в курсе отношений и дел...
По его словам, несколько раз говорил с Лазоренко, чтобы тот прекратил отстреливать донецких и тот ему обещал. А Щербаня убил привозвращении с юбилея Кобзона.
Конечно, это довод недлля суда. Но и Черновол – не суд, а приводит документы, что кто-то побывал в чьем-то офисе, обвиняя Ахметова в причастности в убийстве.
Неужели дело в одном конкретном убийстве? Впрочем, Вас же устраивает, если у власти убийца и грабитель, лишь бы был бизнесменом))). Так Януковичи тоже уже бизнесмены, и даже не убийцы (не их профиль)).
IMS _ 28.01.2013 15:14
IP: 62.221.44.---
Odissej:
Они реально тупые, я никогда не мог представить, что настолько. Что они добьются, открыв этот ящик Пандоры? Ведь те хилые подозрения Тимошенко в деле Щербаня не могут заменить массу вопросов, массу фактов, вроде приведенных Т. Черновол. И теперь надо разворачивать действительно глубокое расследование всех событий 90-х годов, а это им лучше замять. Общество не поверит в убийцу – Тимошенко, зная о криминальных войнах донецких кланов в 90-е. Скорее всего, это удобный способ сорвать сближение с Европой, невыгодное режиму.
Европа им пофиг, если не на их условиях (давай деньги и ЗСТ, а в наши дела не лезь).
Наше общество им тем более пофиг: у них есть силовики и пропаганда. Пока голода нет.
Odissej _ 28.01.2013 15:05
IP: 79.208.119.---
Они реально тупые, я никогда не мог представить, что настолько. Что они добьются, открыв этот ящик Пандоры? Ведь те хилые подозрения Тимошенко в деле Щербаня не могут заменить массу вопросов, массу фактов, вроде приведенных Т. Черновол. И теперь надо разворачивать действительно глубокое расследование всех событий 90-х годов, а это им лучше замять. Общество не поверит в убийцу – Тимошенко, зная о криминальных войнах донецких кланов в 90-е. Скорее всего, это удобный способ сорвать сближение с Европой, невыгодное режиму.
Сергей Иванов _ 28.01.2013 15:01
IP: 109.72.119.---
Информация к размышлению – обувател.юкоз.ком (англ.) стр.9
orando _ 28.01.2013 14:59
IP: 77.88.207.---
Ющенко л*х. По-другому не скажешь. Все разговоры на тему: ничего бы и не получилось, шансов не было, злые американцы etc... Можно закончить тем, что у грузин все получилось... Даже у молдаван уже получается... Жители Донецка. Прошу Вас. Проявите гордость. Хватит ненавидеть всех и вся. Хватит верить рекламе про пакращувателей и хозяйственников, та папередников с кровосисями. Убеждайте своих знакомых, родственников, коллег. Всех кого можете. Только объединившись можно победить.:- (без Вас, у нас ничего не получится!
OT-VINTA _ 28.01.2013 14:58
IP: 93.77.245.---
...Таню,Вашу статтю необхідно перекласти англійською, та іншими мовами і донести до всього світу, - хай знають з чого все почалось, продовжується і звідки в Україні взялася пошесть, яку зараз майже неможливо вилікувати...ВамЮ Танюшо, за статтю РЕСПЕКТ!!! Тільки страшнувато за Вас, бо маєте справу з самим Дияволом, сатаною...Хай Бог допомагає і береже Вас!.
orando _ 28.01.2013 14:56
IP: 77.88.207.---
Трындец. Татьяна Вам спасибо.
Еще раз укрепилось мнение о разнице между западом и востоком. Фарион кому-то может казаться безумной, но в том, что этот человек имеет ценности и свое мировозрение – это факт в котором никто не будет сомневаться. И никакими бизнес интересами тут и не пахнет.
IMS _ 28.01.2013 14:41
IP: 62.221.44.---
Эдуард Меркулов:
Почему Тимошенко будучи премьером не дала команду министру МВС Луценко расследовать эти обстоятельства? Почему Луценко по своей инициативе не начал дело? Про Ющенка понятно, он зраднык и невдаха, а эти два политвъязня, почему молчали?
Потому что Луценко – мальчишка. Тем более, ющ бил по рукам.

При т.н. президенте Ющенко Ахметова "уважали" намного больше, чем самого президента и всех его силовиков вместе взятых. И сами силовики боялись. А с-ка Ющенко ничего не сделал для своего авторитета не перед либералами, а перед бандитами. Как такое общество может нормально развиваться? Ющелибералы говорят, что сами бандиты захотят верховенства права...
Балкан Тавра _ 28.01.2013 14:38
IP: 46.150.77.---
Эдуард Меркулов:
Гриценки, Яценюки... не нужно никуда им "карабкаться", уже накарабкали себе Конче-Заспы с хоромами... Вы скажите, ПОЧЕМУ зрадников выбирают? ЧОМУ???????
...
не надо в кучу всех валить

к Гриценко – какие претензии? есть?
Балкан Тавра _ 28.01.2013 14:37
IP: 46.150.77.---
Эдуард Меркулов:
Балкан Тавра:
ну выбрали мудака... и что?
жёны с мужьями тоже разводятся... как так? где ошибка?... где-где... в п...зде!
Кучма ошибка, Ющенко ошибка, Янукович ошибка... прикалываетесь?
...
Путин-Медведев-Путин-Медведев-Путин... прикол? или системный "глюк" в программе?
Гоцка _ 28.01.2013 14:30
IP: 87.68.148.---
Якби така публікація з'явилася в будь-якій країні на заході – зразу би почалося найретельніше розслідування. А у нас що? – та нічого! У нас же всі ці бандити правлять державою.
Titan _ 28.01.2013 14:29
IP: 79.140.3.---
Многие журналисты занимались темой убийства Щербаня и прочих донецких авторитетов! Это -Владимир Бойко, Сергей Кузин и другие. Они все должны объединиться и написать "статью- открытое письмо в прокуратуру. Народ ждет этого! И все голосования на сайтах и в студии Шустера показали. что общество не верит. что Тимошенко причастна к убийству и народ знает настоящих убийц!!!
ftw _ 28.01.2013 14:26
IP: 78.25.33.---
В 91 году УБОП уже струйные принтеры и Word пользовал? Продвинутые ребята
1CONSTANTINE1 _ 28.01.2013 14:25
IP: 93.74.50.---
Это не коментарий. Нужна помощь журналистского корпуса. Татьяна, сообщите свой эмейл.
igorVK _ 28.01.2013 14:24
IP: 82.144.192.---
Сядет Ринат рядом с Юлей, однако... Одним выстрелом двух заяйцев. Или поедет кто-то верхом на лафете... Хорошо бы, однако, и то и другое.
Alyiy 66 _ 28.01.2013 14:24
IP: 37.53.167.---
Танюша вы умница и очень смелая женщина, если нынешней ПРокуратурни, глава которой и керувалв области, ПРи котором не было раскрыто ни одно резонансное убийство, лишний раз говорит о том, чтоЩербаня убрали люди Ахметова и и Завгара Янукокова, а бизнес, власть забрали себе, мы тоже можем заявлять, что Пересидент Янукевыч, имеет непосредственное участие и инерес в гибели Щербаня, где небритый Кузьмин, пусть докажет, иное.
Скоро мы от Пшонки и Ко услышим, что уних есть материалы, что Ахата Брагина, тоже тимошенко "заказала", их лицемерству и лжи нет Предела.
Ещё раз спасибо автору,а материалы очень достоверны, вы посмотрите сколько адресов, какая работа наружки и ведь были ещё тогда настоящие офицеры УБОПа, которые действительно боролись, а не нынешние "бизнесмены в МВД"
Vlad_iz_Kharkova _ 28.01.2013 14:22
IP: 195.26.93.---
К сожалению, не проходят комменты.
Если этот вдруг пройдет – Кобзон отличался от Поплавского тем, что был в курсе отношений и дел. Он выполнял функции переговорщика между группировками, за что его и не пускают в разные страны.
По его словам, несколько раз говорил с Лазоренко, чтобы тот прекратил отстреливать донецких и тот ему обещал. А Щербаня убил привозвращении с юбилея Кобзона.
Конечно, это довод недлля суда. Но и Черновол – не суд, а приводит документы, что кто-то побывал в чьем-то офисе, обвиняя Ахметова в причастности в убийстве.
Балкан Тавра _ 28.01.2013 14:22
IP: 46.150.77.---
Fedor K:
Таня, еще не вечер))) Если сорвется "шитье" дело Щербаня, то найдутся "свидетели", что Тимошенко полдонецка перестреляла своими руками. Остальных взорвала.
...
а кто выжил – асвальтоукладчиком в асфальт укатала...
Балкан Тавра _ 28.01.2013 14:21
IP: 46.150.77.---
Эдуард Меркулов:
. Как так? Где ошибка? Вы хотите сказать что украинский народ ошибся, цвет этого народа?
...
ну выбрали мудака... и что?
жёны с мужьями тоже разводятся... как так? где ошибка?... где-где... в п...зде!
Майдан _ 28.01.2013 14:21
IP: 178.216.123.---
Эдуард Меркулов:
Майдан:
Эдуард Меркулов:
Почему Тимошенко будучи премьером не дала команду министру МВС Луценко расследовать эти обстоятельства? Почему Луценко по своей инициативе не начал дело? Про Ющенка понятно, он зраднык и невдаха, а эти два политвъязня, почему молчали?
Потому что убийствами занимается прокуратура... а разве Луценко был Генпрокурором?
Вы считаете, будь Луценко Генпрокурором, он тогда бы и начал дело? МВД имеет все законодательные основания начать дело, а уж прокуратура после этого может вмешиваться. Вы считаете что Луценко не рыпался с этим расследованием потому что знал, что прокуратура не даст работать?
Читайте: Стаття 112 КПК України. Підслідність.
LXNDR4 _ 28.01.2013 14:20
IP: 217.77.220.---
Эдуард Меркулов:
Балкан Тавра:
Какие претензии к Тимошенко и Луценко?
К Ющу – все вопросы
У нас монархия? Она вроде в России, у нас демократия, Ющенко был избран как честнейший (не кравший, несудимый, украиномовный, патриёт, борэць...) человек, за него люди жизнями рисковали... Как так? Где ошибка? Вы хотите сказать что украинский народ ошибся, цвет этого народа?
он не ошибся, его на.ебали

))))))))))))))))
Fedor K _ 28.01.2013 14:19
IP: 213.154.207.---
Таня, еще не вечер))) Если сорвется "шитье" дело Щербаня, то найдутся "свидетели", что Тимошенко полдонецка перестреляла своими руками. Остальных взорвала.
Майдан _ 28.01.2013 14:18
IP: 178.216.123.---
Vlad_iz_Kharkova:
Жаль, но в материалах нет ничего нового.
Выставлены копии документов о том, что некий гражданин бывал в офисах неких кампаний. И что?
Про дело Кранца уже было написано достаточно.
Это никак не оправдывает Лазоренко в деле убийства Щербаня.
Если кому-то понадобится, то это новое обязательно "найдется"...
И причем здесь оправдание кого-то в убийстве Щербаня? Любой есть невиновен, пока не доказано обратное...
Речь идет об обоснованности обвинения... о наличии реальных доказательств, а не о том, что говорят бабки (пусть и с фамилией Кучма) у подъезда...
А в этих материалах не больше "обоснованности" обвинения Ахметова и Ко, чем в "повідомленні про підозру" Кузьмина.
LXNDR4 _ 28.01.2013 14:17
IP: 217.77.220.---
Vlad_iz_Kharkova:
В те годы никто не сомневался в том, что это Лазоренко. Кобзон чуть лине на встерче с Кучмой после убийства Щербаня сказал о вине Лазоренко (Щербань возвращался с его юбилея и он это воспрнял как личное оскорбление).
а с каких пор чья-та убеждённость является доказательством вины? ну и раз Кобзон сказал, значит так и есть, а если б спел, так и суд не нужен был бы

)))))))))))))))))))
DDD10 _ 28.01.2013 14:15
IP: 109.197.217.---
... в 2015 році розпочнеться справжні слідчі дії і реальні справи і нормальному суді!!
... в 2017 році посадять всіх винних!! і ні в кого не виникне сумніву в заангажованості суддів!
Треба лише хама скинути!!

А кубло даремно розворушили!! Тепер треба ставити крапки!! ((
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter