Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Знов про Лисого. Свідок працює з СБУшниками близькими до Януковича

15 лютого 2013, 18:01

У вчорашнього "шансонівського" вигляду свідка у справі вбивства Щербаня, якого в певних донецьких колах знали за прізвиськом Лисий, автор виявила дуже високих друзів у силових структурах.

Коли автор продовжила розбирати, яким бізнесом займався Ігор Мар'їнков, то в податковій роздобула інформацію про дуже цікаву фірму, яка називається ТОВ "Інвестиційно-консалтингова компанія Україна-Китай".

Засновниками цієї компанії окрім Ігоря Мар'їнкова виявилися, Землянський Юрій Володимирович, Вандін Юрій Олександрович, Шатковський Микола Петрович (донедавна на його місці був батько Петро Шатковський).Всі ці люди досить відомі в тому числі в контексті вбивства Щербаня.

Наприклад, Вандін Юрій Олександрович безпосередньо розслідував вбивство Євгена Щербаня, адже в ті часи з 1995 по 1998 рік очолював головне управління МВС з боротьби з організованою злочинністю.

Отже ми маємо досить цікаву ситуацію: Кушнір та кілери з його банди жили в номері Лисого, спали на його ліжках, їли з ним в ресторані. Так? Так! Мар'їнков про це говорить на суді: "Рябин просился пожить в квартире – пожалуйста. Неоднократно Кушнир и Рябин жили в "Национальном". У меня было три номера, и если охрана "Титана" уезжала, две кровати пустовали, то они там жили".

Отже чи це випадково, що пан Мар'їнков, який мав такі милі стосунки з бандитами Кушніра, які йому довірливо розповідали про свої криваві діяння, раптом став бізнес-партнером силовика, який розслідував вбивства скоєні тією бандою, зокрема смерть Щербаня?

Ні! Таких випадковостей не буває.

Отож є питання. Чи давно близькі Мар'їнков з Вандіним? Якщо давно, може він був інформатором -стукачем? Чому ж тоді ім'я Тимошенко спливло лише нині? Чому тоді криваві злочини банди Кушніра не були попереджені?

А може він був куратор банди Кушніра від МВС??? Адже в дев'яності міліція практикувала боротьбу з одними кримінальні структурами руками інших ОЗУ.

А може Мар'їнков і Вандін почали працювати разом після того, як головний свідок кількох резонансних вбивств в Донецьку надзвичайно поміг стороні обвинувачення. Адже завдяки саме його показам Юрій Вандін отримав премію за розкриття резонансних вбивств в Донецьку.

Якщо говорити про професійного свідка Мар'їнкова треба зауважити ще на одному доволі цікавому моменті.

Мій донецький колега Артем Фурманюк згадав, як на суді

у справі вбивства Ахата Брагіна в 2006-му році Мар'їнков мав словесну перепалку з підсудним В'ячеславом Синенком. Тоді Мар'їнков назвав екс-майора міліції головним пособником кілера Філліпенка. І це до речі, були єдині свідчення вини Синенка.

Отож підсудний викрикував, що Мар'їнков є "підставним свідком, якого проінструктували фальсифікатори цієї справи". До речі, до останніх В'ячеслав Синенко відносив Геннадія Васильєва і Ріната Ахметова.

Синенко вважав, що звинувачення проти нього це помста Рината Ахметова. Автор писав у блозі "Донецька вендета" історію, як в момент вбивства авторитета Фролова, наряд міліції затримав біля місця злочину бойовика "люксів" Рухманова з автоматом у спортивній сумці.

Однак даремно напружувалися міліціонери, в цей же день Рухманов був звільнений постановою прокуратури. При чому підписав цю постанову прокурор донецької області Геннадій Васильєв, нинішній народний депутат від ПР.

Єдине, що зробила міліція, це простежила за Рухмановим після його звільнення. І що ж?! Відразу після виходу з казематів Рухманов попрямував в готель "Люкс" в Ботанічному саду – резиденцію Ахатя Брагіна, нинішній маєток Рината Ахметова.

Однак до звільнення Рухманова міліціонери все-таки встигли його допитати.

Цитую документ з міліцейської папочки: "Первоначальние данніе внутрикамерной разработки Рухманова указали, что преступление организовал Морозов по указанию Брагина. Закрепить указаную информацию не предоставлялося возможнім ввиду постановления прокуратури об освобождении Рухманова из-под ареста. ".

Так от затримував і допитував Рухманова майор міліції Вячеслав Синенко...Отож зрозуміло чому в своїх бідах він звинувачував Ахметова.

Після цієї історії майору довелося звільнитися з міліції через тиск, потім був замах на його життя, він виїхав на заробітки в Греції, але його приплели до справи вбивства Брагіна та засудили на основі показів Мар'нкова. "Мафія перемогла", -заявив Синенко в останьому слові.

В 2009-тому Верховний суд скасував вирок і паралізованого екс-майора міліції випустили з в'язниці. Однак в 2011 "донецькі" знову згадали про майора і справу Синенка знову направили на дорозслідування...

Однак повернемося до партнерів-силовиків професійного свідка у резонансних справах Ігоря Мар'їнков.

Другий партнер Мар'їнкова у фірмі "Україна -Китай" Микола Шатковський, кілька років тому замінив у співзасновниках свого батька Петра Шатковського, бо той після перемоги Віктора Януковича на Президентських виборах повернувся в СБУ. В лютому 2012 року він був призначений Президентом України Віктором Януковичем першим заступником голови СБУ, а до цього моменту він обіймав посаду заступника голови Служби зовнішньої розвідки України.

Як бачимо у свідка обвинувачення на прізвисько Лисий серед бізнес-партнерів особи, які займають надзвичайно високі посади в команді так званих Сімейних.

До речі, треба зауважити в часи вбивства Щербаня Шатковський працював заступником голови СБУ.

Ну, і нарешті третій бізнес-партнер головного свідка обвинувачення – Юрій Землянський.

В момент вбивства Щербаня працював начальником управління СБУ у Луганській області. До речі, кілери, що вбили Щербаня згідно офіційної версії розслідування були "луганськими".

З 1998 по 2004 Землянський працював першим заступником голови СБУ.

Ким він був на цій посаді можна дізнатися зі статті Юрія Бутусова, яка була надрукована в "Дзеркалі тижня" у 2004-тому році.

Бутусов пише, що в ті часи Землянський був людиною Януковича в СБУ. "Юрій Володимирович має досить цінну на сьогодні індульгенцію – донецьке походження. Однак зовсім не це пов'язало Землянського з Януковичем, а швидше відомчі та політичні розклади. Генерал-полковник чудово знайомий із донбаською елітою з часів роботи начальником управління СБУ по Луганській області. Та й сам Янукович ставиться до Землянського з великою повагою", – пише Бутусов.

І далі: "Згідно з даними завсідників виборчого штабу Віктора Федоровича, Землянський був важливим комунікатором для Януковича. Цей контакт був значущим для прем'єра, оскільки через відомі особливості своєї біографії (а також деякі специфічні деталі, які поки що не афішуються на публіці), він не може претендувати на популярність і підтримку в СБУ".

"Юрій Володимирович став відомим у вузьких колах, оскільки на своїй високій посаді донедавна курирував найважливіший напрямок роботи СБУ – "контррозвідувальне забезпечення політичних процесів". У різні роки Президент Кучма та призначувані ним керівники СБУ вкладали різний зміст у формулювання "забезпечення". Згідно з даними опозиційних структур, 1999 року Служба безпеки розглядалася фактично як один із виборчих штабів із забезпечення нового президентського строку для Леоніда Кучми", – цитую "Дзеркало тижня"

Автор до цього додасть, що вбивство Євгена Щербаня це був, скажімо так, переломний момент у виборчій кампанії Леоніда Даниловича, яка якраз почалася 1996 року, після того, як Щербань заявив, що наступним Президентом буде ставленик Донбасу.

До речі, під час першого прем'єрства Януковича двоє з вищеперерахованих бізнес-партнерів Ігоря Мар'їнкова Вандін та Землянський працювали на керівних посадах в СБУ (Вандін заступником, а Землянський першим заступником керівника). Шатковський обіймав посаду заступника секретаря Ради національної безпеки.

Ще треба додати, що "Інвестиційно-консалтингова компанія Україна-Китай" не єдине підприємство, яке Мар'їнков заснував разом з "силовиками". Разом з Вандіним Мар'їнков має спільне підприємство ТОВ "Нове технологічне покоління" (торгівля фармацевтичними апаратами).

Також в 2010 році була створена, ще ТОВ "Гранлайн груп" (будівництво) де Мар'їнков власник разом Юрієм Вандіним та Русланом Харівим.

До речі, останні двоє засновники відомої фірми "СПР-груп", яка за роки президенства Януковича отримало 1 мільярд грн. на ремонт та будівництво каналізаційних споруд в Криму. Марїнкову не пощастило, в цій компанії партнери обійшлися без нього.

До речі, рахунок "СПР-груп" має у відомому "Укрбізнесбанку", хоча це не має стосунок до нашої справи.

В контексті зв'язку Мар'їнкова з відомими силовиками також цікавою є інформація мого колеги з Донецька Артема Фурманюка про те, що хоча Мар'їнкова був засуджений насправді не відбував строк.

Згідно офіційної версії Мар'їнков був затриманий працівниками ДАЇ, які знайшли гранатомети та автомат у багажнику його "Мерседесу". Фурманюк пише, що Мар'їнков був засуджений лише до одного року позбавлення волі з перебуванням у колонії загального режиму, але у вказаній колонії ніколи не перебував. "Насправді ж він був на волі, роз'їжджаючи на тому самому "Мерседесі", який, по суті справи, був знаряддям скоєного ним злочину!", -пише Фурманюк.

Отож свідок обвинувачення з такими шокуючими бізнес-зв'язками дуже не простий...Скільки все-таки питань породжує його особа?

Ким насправді був Мар'їнков в часи вбивства Щербаня? Яку роль відігравало СБУ і МВС в резонансних вбивствах в Донецьку? Чи є правда у словах майора Синенка, який заявив, що Мар'їнков виконує замовлення Рината Ахметова? І нарешті, що означає, той факт, що "силовики" бізнес-партнери Мар'їнкова, який, по-суті, опікував банду Кушніра, близькі до Януковича?

powered by lun.ua
Коментарі — 84
Manchester Utd _ 18.02.2013 10:19
IP: 85.114.202.---
Да, информация подтверждена документами. А это уже настоящее расследование журналиста. Очень показательно: какое оно это руководящее кубло насквозь прогнившее. Одна мразь.
Алексей Черняк _ 17.02.2013 17:12
IP: 31.40.239.---
перекладіть це і багато чого ще і створіть сайт англомовний
типу янукович-лікс
бо про це навіть народ не дізнається
так хоча б захід шивелився б якось...
чи оппозиція може лише в блогах сидіти...
Друкарня Вінниця _ 16.02.2013 22:12
IP: 178.74.249.---
респект, ТАТЬЯНА
Elena Zalepa _ 16.02.2013 19:50
IP: 37.19.145.---
кто у власти...? страшно за будущее детей. Неужели украинский народ не видит фальсификации уголовных дел Тимошенко и верит бандитам-свидетелям?
pismak _ 16.02.2013 16:00
IP: 195.58.236.---
Enki:
Если трудно понять, то может просто интеллект слабоват;) Сейчас всё решает вознаграждение или запугивание, третьего не дано.
Enki _ 16.02.2013 14:07
IP: 94.244.24.---
Для Rebe_ _
меня абсолютно не интересуют факты, изложенные в статье. Они мало что добавляют по существу дела. Они призваны тока увести дело в сторону, равно как вопросы тимохиных адвокатов свидетелям призваны выставить их идиотами, страдающими амнезией и якобы путающимися в показаниях. Я бы вам посоветовал почитать не Танюшу Чорновол, которую я раньше держал за независимую журналистку (сорри, ошибался), а стенограммы допросов свидетелей и Людмилу Башкирову – "Убийство Щербаня. Имена заказчиков знали еще 12 лет назад" на Незавиимом бюро новостей... Энбэньюс. ком. юа и далее найдете. Там, кстати, есть и материалы Луганского процесса 2002-2003 гг. Занимательное чтиво, должен заметить, хотя УП почему-то его стыдливо не замечает.
Я вот все ниак в толк не возьму; отчего стока порядочных людей не любят Тимоху? Вот взять ту же журналистку Башкирову, честно отпахавшую в юлиной "ВВ" в самые юлины золотые годы. Что-то же заставило ее резко поменять свое к Тимохе отношение:))
valerij _ 16.02.2013 12:27
IP: 93.175.216.---
Viktor Novak _ Там где уже написано может быть художественный вымысел. Материал можно брать только с первоисточников. Там он оригинальный. Это истина. Акты проверок КРУ и Налоговой Администрации в Днепропетровской и запорожской областях за 2006 годы по этим вопросам это первоисточники.
Enki _ 16.02.2013 11:55
IP: 94.244.24.---
Тут многие задаются вопросом:а преступница ли Тимоха? Мол,это пока тока разговоры,ни одного прямого доказательства, никто ничего не доказал. ОК. А что считать прямым доказательством? Пашино признание? Но он же не идиот против себя свидетельствовать. Значит, Паша отпадает. Показания его помощника и подельника Кириченко могут считаться прямыми доказательствами? ЮлькИ считают, что нет. Кто остается? Непосредственные исполнители? Так те давно на небесах. Свидетельства третьих лиц, знакомых с фигурантами дела, юльками напрочь отметаются. Остаются косвенные улики и непрямые доказательства, а также те, что были добыты по результатам Луганского суда. Так я хочу напомнить вам,юльки, шо по итогам того судебного разбирательства Паша однозначно назван и признан заказчиком убийства Щербаня и Гетьмана. Осталось выяснить, какую роль в этом деле сыграла Жуля Владимировна. Мо, она в бурные 90-е бодяжила бизнес-схемы в белых перчатках, была аки Венера Ботичелли? И никакая "пена" к ней не приставала?
AleVer _ 16.02.2013 09:31
IP: 46.164.177.---
Віктор Простолюдина:
Як на мене – висновки цікаві.
Але хто ж тоді і чому, в той же час, але вже в Росії – Москва, убив компаньйона по бізнесу Щербаня?
Тем более если учесть, что ИСД тогда особой прибыли не приносил. Значит и даром никому не нужен был. А вот борьба за новые территории для бизнеса – это очень даже может быть
AleVer _ 16.02.2013 09:30
IP: 46.164.177.---
Віктор Простолюдина:
Як на мене – висновки цікаві.
Але хто ж тоді і чому, в той же час, але вже в Росії – Москва, убив компаньйона по бізнесу Щербаня?
У Щербаня в то время были каки-то дела с российскими бизнесменами. Возможно, это раздел территории. Убили Щербаня, его компаньйона – и можно спокойно заходить на Донбасс. Вполне вероятно...
Віктор Простолюдина _ 16.02.2013 05:19
IP: 37.19.174.---
Як на мене – висновки цікаві.
Але хто ж тоді і чому, в той же час, але вже в Росії – Москва, убив компаньйона по бізнесу Щербаня?
Павел Качура _ 16.02.2013 01:27
IP: 93.127.113.---
Все разговоры о преступлениях Тимошенко,пока только разговоры.Ни одного прямого доказательства.Может она и преступница.Но приведите хотя бы один прямой факт.Прямой,а не со слов третьих лиц. Прямые факты её преступлений ищут 17лет,а найти не могут.Ну если уже Кучма сказал,который знает точно кто заказчик,что Тимошенко не виновата.Тарута заявил,что в момент убийства смерть Щербаня Тимошенко была не выгодна.Явная,открытая,цыничная расправа.
Kashtanova _ 15.02.2013 23:52
IP: 188.115.136.---
очередная порция унитазной хроники... Из налоговой узнала... в милиции сказали... она обычная шестерка в руках информационной мафии БЮТ. Вообще все эти расследования – обычный слив – то от власти, то от оппозиции. Никакому б журналисту в жизни не показали никаких документов. Тем более ментовских или налоговских. а в середине текста Кушнира вообще Кушнаревым нарекла
notari _ 15.02.2013 23:19
IP: 93.75.20.---
Непонятно что хочет сказать Черновол, что ей нужно было идти в органы, а не сидеть журналисткой? что за папочки, откуда инфа, ребята, что за детский сад? пятый текст читаю о "сенсационных открытиях" в этом резонансном деле. И все главное от первоисточников и все проверенное. кому верить непонятно. скорее всего никому, потому что за каждой публикацией стоят какие-то люди (((
Sansay_Good _ 15.02.2013 23:18
IP: 93.74.164.---
YaAn1982:
Луцик молодець! Сказав як відрізав!
YaAn1982 _ 15.02.2013 23:14
IP: 46.39.35.---
Sansay_Good:
До речі, мені цікаво інше – чого це Чорновіл ніяк не добереться до папочки Юрія Луценко, адже ж він відпрацьовував цю тему, коли ще був в силі і при владі?
Луценко как истинный терминатор сказал – будут основания, будут возбуждаться дела. "На сей момент я могу подтвердить формулу, что заявления, по которым фигурантом проходил Ахметов, не получили доказательств его вины" Это был 2008 год.
Sansay_Good _ 15.02.2013 23:04
IP: 93.74.164.---
diversantka:
Интересно, где была бы аффтарка со своими расследованиями, если бы не сливы друзей Тимошенко
ооо, до речі, у мене таке ж питання! Підтримую тезу.
Sansay_Good _ 15.02.2013 23:02
IP: 93.74.164.---
До речі, мені цікаво інше – чого це Чорновіл ніяк не добереться до папочки Юрія Луценко, адже ж він відпрацьовував цю тему, коли ще був в силі і при владі?
Sansay_Good _ 15.02.2013 23:01
IP: 93.74.164.---
anno_domini:
ага тільки партріотизм, тільки православя, тільки хардкор!
anno_domini _ 15.02.2013 22:24
IP: 109.106.20.---
Тільки світло, тільки світло почне відганяти хмари від України. Бог в поміч Вам, Тетяно!
YaAn1982 _ 15.02.2013 22:13
IP: 46.39.35.---
AleVer:
"Цитую документ з міліцейської папочки" Опять папочка...
Поговорить с какими-то адекватными свидетелями автор, конечно, не могла. Почему нет ни слова упоминания о том же интервью с Тарутой. Он хотя бы расставил все точки над и в экономических вопросах.
Зоя Копеева _ 15.02.2013 22:07
IP: 89.105.240.---
МАФИЯ!!! Страшно за будущее наших детей и внуков!!! О БОЖЕ, В КАКОЙ СТРАНЕ МЫ ЖИВЕМ!!!
AleVer _ 15.02.2013 22:05
IP: 46.164.177.---
diversantka:
Чорновол уже второй год пиарится на деле Щербаня. Только почему-то все ее расследования односторонние. Вот, например, Тарута рассказывал про зарубежную версию убийства. Почему бы ее тоже не рассмотреть.
Зоя Копеева _ 15.02.2013 22:04
IP: 89.105.240.---
3sha:
Татьяна, Вы боец и настоящий Журналист. Будьте осторожны!
ВЫ ПРАВЫ!!! Спасибо за ценную информация!!!
Гоцка _ 15.02.2013 22:03
IP: 87.68.148.---
"Десятки, если не сотни людей никогда не забудут и не простят, как их закапывали в свежевыкопанные могилы"...- чому цим бандюкам прощаємо ми, чому голосуємо за них, чому не сходимося до Холодного Яру?
ONLINE
Україна та Європа1058 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter