Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Історія ''Сімейних''. Перший мільйон Арбузова – грабунок вкладників ''Приватбанку''?

08 квітня 2013, 20:35

З кожним роком президентства Віктора Януковича все більше владних посад в країні переходить до людей з команди старшого сина Президента царевича Олександра. Це не може не дивувати: раніше невідома загалу "пацанва" з пухкими рожевими щоками видирає з зубатих пащ досвідчених політичних акул Партії Регіонів міністерство за міністерством.

Першою людиною з команди так званих Сімейних є банкір Януковичів – Сергій Арбузов, нинішній віце-прем'єр-міністр України, по-суті, тіньовий прем'єр. Офіційного статусу він не має лише тому, що в країні ніяк "не міньот кріза", і треба, щоб Азаров відтягував на себе негатив.

Інші члени сімейної команди у владі так чи інакше пов'язані саме з цією персоною. Отож щоб розгадати загадку, звідки взялися ці Сімейні і що вони собою уявляють, потрібно поцікавитися в першу чергу життєвим шляхом Сергія Арбузова.

Частина І

Як відомо перші кроки в своїй трудовій біографії Сергій Арбузов зробив під крилом матері Валентини Арбузової в донецькому "Приватбанку". Зокрема, Арбузов очолював Костянтинівське відділення "Приватбанку" з 1998 по 2003 рік. В цей час його мама Валентина Арбузова керувала Донецьким регіональним управлінням "Приватбанку".

Це все загальновідомі факти, а от, що собою тоді уявляв донецький "Приватбанк" мало хто знає.

"Приватбанк" на Донеччині з'явився в 1994 році, і це був той час, коли особливої могутності досяг кримінальний клан Ахатя Брагіна, який особливо ревно контролював, щоб на територію Донбасу не зайшов чужий бізнес.

Сергій Тигипко, тоді голова правління "Приватбанку", мусить пам'ятати, як він неодноразово намагався відкрити філіал в Донецькій області, але горішок був не по-зубам. Лише в середині 94-того Тигипко знайшов посередника в донецькому місті Костянтинівка, який через свою кришу – місцевого кримінального авторитета Медведя погодив "питання" з Ахатом Брагіним і відділення "Приватбанку" спочатку з'явилося в Констянтинівці, а потім і в інших містах Донецької області.

Згідно інформації з джерел автора перші роки "донецькі" платили Коломойському за бренд, в усьому іншому це була самостійна структура з тіньовим головним офісом в місті Костянтинівка (саме її згодом очолив Арбузов). Зокрема, кадрові питання банку вирішувалися в Костянтинівці. Тому до призначення Валентини Арбузової керівником Донецького управління жодного стосунку ні Тигипко, ні Коломойський не мали.

За інформацією автора в перші роки донецький філіал "Приватбанку" працював під Брагіним та Щербанями. Зокрема, банк обслуговував бізнес губернатора Володимира Щербаня, авторитета Брагіна та депутата Євгена Щербаня, а після відставки першого з посади губернатора і вбивства двох інших перейшов під контроль їх спадкоємців Януковича та Ахметова.

Завдяки проведенню фінансових оборудок для господарів області донецьке відділення "Приватбанку" ніколи не мало проблем з контролюючими та правоохоронними структурами. Проблеми навпаки виникали у незговірливих дрібних клієнтів банку, бо силовики області завжди приймали сторону банкірів.

Що не дивно, адже невдовзі після своєї появи в Донецьку філіал "Приватбанк" виступив засновником Благодійної організації "Фонд сприяння міліції".

В перші роки цей фонд очолював нині покійний (розбився в автокатастрофі) тодішній керівник УВС Донецька Володимир Варака, який вважався людиною близькою до губернатора Володимира Щербаня. Зокрема, коли Щербань став губернатором Сумської області, то зробив генерала Варака своїм замом.

В інтернеті про цього персонажа можна знайти чимало публікацій з кримінальним сюжетом. Зокрема, сайт ОРД писав, що Варака будучи заступником в УВС Донецька у 1989 особисто бив В'ячеслава Чорновола, коли той приїжджав у справах Гельсінської групи.

Однак попри традиційно люб'язні стосунки між банком і правоохоронцями греблю таки прорвало – в 2003 донецький "Приватбанк" стряс великий кримінальний скандал, який не можливо було зам'яти.

Директор маріупольського ТОВ "Азовзалізобетон" Ігор Бутін розповів автору свою сумну історію взаємин з донецьким "Приватбанком". В далекому 2001 бізнесмен вирішив покласти на депозит в "Приватбанку" 200 тисяч доларів. Дівчатка у відділі вкладів з милими посмішками порадили Бутіну зайти в кабінет до керівника філії Тетяни Кудінової, мовляв для віп-клієнтів є особлива програма з підвищеною відсотковою ставкою. З кабінету керівника філії Бутін вийшов з договором скріпленим підписом Кудінової та бухгалтера банку Вікторії Павлової. Здав гроші в касу...

А тепер уявіть стан бізнесмена, коли в 2003 він прийшов забирати гроші та дізнався, що по його вкладу депозитний рахунок взагалі не був відкритий!!! В банку йому повідомили, що грошей громадянина Бутіна у них не має і... ніколи не було.

"А потім з'ясувалося, що я такий не один, що маріупольський "Приватбанк" практикував грабунок вкладників багато років. Виявилося, що гроші, які деякі клієнти здавали касирам або не були покладені в касу або знімалися потім з депозитів по підробленим ордерам", – розповів Бутін автору.

Коли ж клієнти піднімали скандал і наполягали на свої правоті, то починалися наїзди "силовиків". (Згадаємо про давню дружбу через благодійний фонд між донецькими "Приватбанком" і правоохоронцями). "Ви хочете написати заяву?, – питали у пограбованих клієнтів в міліції, – А звідки у вас гроші. А чи платили ви податки?". На додачу до неприємних питань силовики бувало ще й відбивали горе-клієнтам "Приватбанку" нирки і пам'ять.

Зокрема в офіс керівника "Азовзалізобетон" після його скарг на "Приватбанк" нагрянула податкова поліція. "Силовики" не лише вилучили документи, а також побили підприємця. "Пізніше я з'ясував, що замовником цього візиту були посадові особи "Приватбанку", – розповів Бутін.

Однак Бутін виявився принциповим, його гроші чистими, отож бізнесмен пішов до суду. У нього за плечима вже 10 років тяжби, проте він зміг повернути лише частину вкрадених "Приватбанком" коштів.

Центральне керівництво "Приватбанку" мало нахабство публічно відмежовуватися від грабунку своїх клієнтів регіональними відділеннями. Зокрема, заступник правління "Приватбанку" В. Козін розіслав постраждалим вкладникам лист з такими цинічними словами: "Данная проблема возникла не в результате деятельности банка, а вследствие противоправных действий конкретных работников Мариупольского филиала, которые, прикрываясь именем Приватбанка, действовали вопреки его интересам. В связи с изложенным, рекомендуем Вам обратиться с гражданским иском к Кудиновой Т.Н. и Павловой В.В., для чего необходимо написать соответствующее заявление следователю".

Треба сказати, що проти керівника Маріупольської філії "Привату" Тетяни Кудінової все-таки була порушена кримінальна справа. Відомо, що вона була арештована, але звільнена під заставу, потім сиділа на лаві підсудних. А що далі? Вона таки уникла відповідальності, бо через Валентину Арбузову мала зв'язки серед впливових осіб області.

До речі, Бутін був не єдиною жертвою шахрайства донецького "Приватбанку". Після того, як спалахнув скандал, лише в Маріуполі 60 осіб заявило, що "Приватбанк" аналогічно вкрав їх гроші – близько 4 млн. доларів.

Слідом за Бутіним почали зголошуватися потерпілі в інших містах Донецька. Схоже що розкуркулення віп-клієнтів було системною роботою донецького "Приватбанку", яким тоді керувала Валентина Арбузова.

За інформацією Сергія Ярмака, керівника громадської організації "Вкладники, які потерпіли від дій КБ "Приватбанк", в 2003-тьому були порушені кримінальні справи стосовно посадових осіб Донецького регіонального управління "Приватбанку", працівників філіалів в містах Костянтинівка, Макіївка, Горлівка і Червоноармійськ. Ці дані Ярмаку підтвердили з Генеральної прокуратури заступник прокурора О. Ганзюк. Однак згодом ці кримінальні справи "заглохли".

Нагадаю в той період Костянтинівським відділенням, яке було назване Ярмаком в переліку тих, що грабували клієнтів, керував Сергій Арбузов. Чи була порушена кримінальна справа проти нього? Автор звернулася до прес-служби Арбузова з відповідним питанням. Однак відповіді не дочекалася (саме тому статтю доводиться публікувати в блогах).

Підприємець Ігор Бутін припускає, що шахраї Маріупольського "Приватбанку" були в долі зі своїм банківським керівництвом. Що в принципі логічно, адже грабунок в стилі "гоп-стоп", який практикувала філія в Маріуполі багато років поспіль, не міг бути непоміченими в донецькому офісі. Отож виникає закономірне питання – чи існує хоч манюсінький шанс, що мати нинішнього віце-прем'єра Валентина Арбузова, яка на той час керувала донецьким управлінням "Приватбанку", не була замішана в тих брудних справах?

В це мало віриться, тим паче, що автор з'ясувала, що з Тетяною Кудіновою, кримінальним керівником Маріупільського "Приватбанку", особисто Валентина Арбузова була доволі близька. В ті часи, коли Кудінова, як встановило слідство, грабувала вкладників "Приватбанку", вона разом з Арбузовою мала спільний бізнес. В 1998 Кудінова з Арбузовою заснували ТОВ "Інвест-центр", яке займалося "консультаціями у питаннях комерційної діяльності, фінансів та управління".

Чому ж Валентина Арбузова уникла кримінальної відповідальності за шахрайскі схеми грабунку вкладників в підпорядкованій їй установі? Цим певно можна поцікавитися у нинішнього генпрокурора Віктора Пшонки. Адже саме він був прокурором Донецької області в ті часи. А нині Пшонка, а також його син Артем майже члени Сім"ї.

Так само "сімейний" нинішній керівник Національного банку Ігорь Соркін, який в далеких 2001-2003 роках люб"язно закривав очі на "гоп-стоп" Донецького "Приватбанку", хоча повинен був помічати "порушення" (це звісно дуже мяко сказано) з висоти своєї посади в інспекції комерційних банків при НБУ (він відповідав саме за Донецькій регіон).

Отже Валентина Арбузова вийшла з того кримінального скандалу чистою. Вона лише пожертвувала кількома членами своєї команди – було замінено керівництво кількох філій, зокрема кримінальної Маріупольської, а також... Констянтинівської. Так, саме в розпал скандалу в 2003-му році Сергій Арбузов звільнився з банку, яким керувала його мама, та пішов працювати в "Укрбізнесбанк" Януковичів.

Далі буде.

Нижче інформація з бази податкової про спільне підприємства кримінального керівника Маріупольської філії "Приватбанку" Тетяни Кудінової та її шефині Валентини Арбузової.

ОКПО: 30227423

Наименование организации: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ

"IНВЕСТ-ЦЕНТР"

Адрес: ДОНЕЦЬКА ОБЛ., М.ГОРЛIВКА, ЦЕНТРАЛЬНО-МIСЬКИЙ Р-Н ВУЛ.

ГОРЬКОГО БУД. 5

Руководитель: ЕВИЧ ЕЛЕНА ГАВРИЛОВНА

Уставный фонд: 34375

Вид деятельности: МАРКЕТИНГОВI ДОСЛIДЖЕННЯ, КОНСУЛЬТАЦIЇ ПО ПИТАННЯХ

КОМЕРЦIЙНОЇ ДIЯЛЬНОСТI, ФIНАНСIВ I УПРАВЛIННЯ

Учредители предприятия

---------------------------

:

Наименование организации: АСОЦIАЦIЯ ШАХТАРСКИХ МIСТ ДОНБАСУ

---------------------------

Наименование учредителя: БАХАЕВ АНАТОЛИЙ ПАВЛОВИЧ

---------------------------

Наименование учредителя: БОРОВИК ВАСИЛИЙ НИКОЛАЕВИЧ

---------------------------

Наименование учредителя: АРБУЗОВА ВАЛЕНТИНА ИВАНОВНА

---------------------------

Наименование учредителя: СКУДАРЬ ВАЛЕРИЙ МАРКОВИЧ

---------------------------

Наименование учредителя: КУДИНОВА ТАТЬЯНА НИКОЛАЕВНА

powered by lun.ua
Коментарі — 152
alex99 _ 23.06.2013 22:34
IP: 5.1.20.---
Спасибо, достаточно интересно.
agent008 _ 11.04.2013 21:15
IP: 178.32.212.---
Тетяно, дякую за цікавий допис!
Як завжди не в брову а в око.
Примат завжди був напів-кримінальною структурою p 90-х, яка відверто плює на закони, має куплені суди в Дніпропетровській області. Хто мав з ними щось спільне на 95% погодяться з моїми словами.
Людей заганяють в кабальні умови, нав"язуючи непотрібні послуги і нараховуючи неправомірні зобов"язання.
Тільки в Приматі у вас елементарно можуть вкрасти машину (просто взяти ключі під приводом огляду кредитної машини і не повернути). І це з команди регіонального смотрящого (менеджера).
Ваші гроші в цьому банку практично віддані на лотерею. Гарантії повернення їх немає. Хто сумніваєтсья – прочитайте форуми і профільну гілку на Фінанс.уа.
Один раз залишивши свої дані (копію паспорту і коду) можна отримати повістку про виданий на вас кредит, який ви ніколи не оформляли, так само як можете недорахуватись всієї суми депозиту, який просто знімуть достроково шахраї з Примату по довіреності кишенькового нотаріусу.
Steelhammer _ 10.04.2013 12:10
IP: 93.78.205.---
Насчет ботов, кстати, верно подмечено. У некоторых пустые профайлы, у некоторых бессмысленные наборы символов вместо ников (явно на скорую руку каталось), у всех – низкое качество комментариев, да что там – одинаковые комментарии трёх типов: "Таня – молодец" (альтернативно "мужественная женщина"); "ОПГ" и "бандиты"; "ответьте по сути, мы же вам вот отвечаем, по сути статьи сказать нечего, только лижете" и так далее. Совсем не заметно, совсем не одинаково. Две трети соплей под копирку из ветхих методичек, причем настолько бездарно и настолько кучно положено, что стыдно за Татьяну. И пускай куча ботов накинется на меня после этого поста, но душу я отвел.
ssma _ 10.04.2013 08:49
IP: 81.24.212.---
В Миколаївській області керівником "Привату" працює колишній громадянин РФ, депутат міськради від ПР Баєв, друг авторитетів Мультика, Гуріка, родин Дятлових-Круглових ""смотрящих" за областю від Янучари)
swan _ 10.04.2013 03:02
IP: 89.252.36.---
Таня, бережіть себе! Краще вступіть в якусь ОПГ для страховки:)
Dekabrist1 _ 09.04.2013 21:38
IP: 94.179.130.---
Спасибо, Татьяна! Вы талантливый журналист и мужественная женщина. Так что в Украине есть с кого брать пример. Не с Семьи, а с Татьяны Чорновол. Придет время, если их не привлекут к уголовной ответственности, то они будут драпать... Вот тут затрудительно сказать в какую страну. Ведь бандитов нигде не любят.
zrywkoren _ 09.04.2013 21:17
IP: 46.201.104.---
"Приват банк"- это по сути ОПГ. В моем родном городе он через доведение до банкротства уничтожил завод, где работало 10000 человек, при непосредственном участии местного партактива ПР.
Karen Agadzhanov-Gonzalez _ 09.04.2013 21:15
IP: 93.171.74.---
Тетяно, дякую за цікаву інформацію.

P.S. Нашествие ботов низкого качества детектед. У Тараса Ходкевича, в профайле вообще фотография из публичного фотобанка.
Gennadiy Skaraeff _ 09.04.2013 20:55
IP: 46.203.62.---
Это все потому что с коррупцией в этой стране борются сами коррупционеры.
Steelhammer _ 09.04.2013 20:53
IP: 93.78.205.---
Slavko2005:
Видимо, угадал. У нас только Черновол пишет, а остальные не платили, поэтому на задворках. Как в старой советской сказке про Кощея: "А кому будем служить теперь? – Да вон Ваньке!" Так у нас и статьи размещаются – кто заплатит, того и тапки.
Андрей Захаров _ 09.04.2013 20:34
IP: 78.25.4.---
ха ха аха))) грабунок вкладникив и тем более Привата)))) Черновол в вас там Игорь Валерьевич Коломойский не вселился часом?))))
AntiXam _ 09.04.2013 20:28
IP: 93.74.70.---
Odissej:
Арбузовых ботов больше однозначно! Это ж N1 Банкир воСточной Европы (ну как и известный клуб из тех краев) по версии самих же донецких!
"Зокрема, Арбузов очолював Костянтинівське відділення "Приватбанку" з 1998 по 2003 рік. В цей час його мама Валентина Арбузова керувала Донецьким регіональним управлінням "Приватбанку""
Odissej _ 09.04.2013 20:26
IP: 79.208.116.---
LXNDR6:
Сергей Иванов:
Арбузову притянули за уши мутную историю 2003 года, хотя он возглавил отделения Привата через год в 2004 году. Тане плюй в глаза – скажет Божья роса. Настоящий свободный от правды демократический журналист.
в голове у тебя мутно
--Интересно, Чего больше – в арбузе семечек или арбузовых ботов на популярных сайтах?
Тарас Ходакевич _ 09.04.2013 19:09
IP: 91.207.60.---
Мова йде по 2003 рік. Арбузов очолив відділення Приватбанку у 2004 році. Щось тут наша Тетянка маху дала. А так нічо – бреше складно. Той, що за опозицію, повірить і не такій брехні. А регіонали полюбе сміятися із цієї маячні будуть. Ось лишень якби під суд Тетянці за наклеп не потрапити. Ось за що тре переживати справжнім демократам.
Валерий Стунцов _ 09.04.2013 17:39
IP: 217.12.220.---
Vision:
Это, кстати, тоже вопрос. Пшонка был поставлен лично Кучмой на пост прокурора области, и подчинялся напрямую ему. В 2003 году его сняли с области и кинули в Киев, а события, описываемые Таней, только в 2003 якобы начали курироваться им в области – нестыковка, причем существенная. При этом всем речь идет, напоминаю, о Коломойском и днепропетровской группе "Приват", которая к донецкой областной прокуратуре отношения физически иметь не могла. Очень, очень много накладок, напоминает молдавскую стройку – как карточный домик, без клея не держится.
Vision _ 09.04.2013 17:20
IP: 80.254.5.---
А до чого тут Артем та Віктор Пшонки? Той факт, що сім'я Пшонок родом з Краматорська, що на Донеччині хіба означає, що Генпрокурор та нардеп причетні до всіх незаконних операцій, що колись здійснувались на території Донбасу?
LXNDR6 _ 09.04.2013 17:12
IP: 217.77.220.---
До речі, Бутін був не єдиною жертвою шахрайства донецького "Приватбанку".

Слідом за Бутіним почали зголошуватися потерпілі в інших містах Донецька.
ну Татьяна, вы же сами выше писали, что бизнеснюка кинули в мариупольском отделении, откуда взялся донецкий Приват?

вы наверное, увлекшись, Донбасс стали Донецком называть, в Донцке нет городов, если не считать города-призраки на окраинах
LXNDR6 _ 09.04.2013 17:09
IP: 217.77.220.---
Сергей Иванов:
Арбузову притянули за уши мутную историю 2003 года, хотя он возглавил отделения Привата через год в 2004 году. Тане плюй в глаза – скажет Божья роса. Настоящий свободный от правды демократический журналист.
в голове у тебя мутно
shidnyak _ 09.04.2013 17:05
IP: 178.93.121.---
Сергей Иванов:
Почем опиум для народа, господин самозанятый. На стипендию от Арбузова все равно не тянеш.
Сам по себе плевка не стоиш, а поёш соловьем мадригалы Арбузову.
Сергей Иванов _ 09.04.2013 16:47
IP: 193.106.31.---
Арбузову притянули за уши мутную историю 2003 года, хотя он возглавил отделения Привата через год в 2004 году. Тане плюй в глаза – скажет Божья роса. Настоящий свободный от правды демократический журналист.
NickNMM _ 09.04.2013 15:06
IP: 80.239.242.---
Валерий Стунцов:
Так что все эти обвинения не то что за сроком давности, но и по сути своей не имеют никакой ценности...
Валерик, сядут усе, невзырая на срок давности.
Валерий Стунцов _ 09.04.2013 14:53
IP: 217.12.220.---
shidnyak:
Я просто хорошо сохранился. И, в отличие от западноукраинских вуйков, 10 лет назад уже имел Интернет и возможность ориентироваться в жизни страны. Тем более что я сам в Привате обслуживаюсь, и уж историей банка поинтересовался перед тем, как сотрудничать. Я могу, конечно, не рекомендовать людям учиться думать, пускай они продолжают позориться, но не думаю, что это кому-то на самом деле доставляет удовольствие. Вы говорите про областные администрации, забывая, что руки растут из тела, а не наоборот. Телом в то время были головняк в Днепре и Кучма со своей командой, они и были "крышей" для всего и всех. И без их ведома ничего не могло произойти настолько серьезного, и уж тем более руками донецких групп.
shidnyak _ 09.04.2013 14:26
IP: 178.93.121.---
Валерий Стунцов:
Шановний, 10 років тому, ви ходили під стіл пішки, а не чітали пресу. Мало того, в ті роки вся ця зграя була під кришою обласних УВС, прокуратури, адміністрації, тому не Вам шановний розказувати Тетяні що їй робити.
Валерий Стунцов _ 09.04.2013 13:31
IP: 217.12.220.---
В 2003 году не было ни одного случая, когда бы в прессе появились статьи про Приватбанк и какие-то "схемы", а через 10 лет можно написать что угодно с ордером "журналистское расследование" и толпа схавает любую утку под любым соусом. При Кучме ни один банк и его владелец не могли проворачивать схемы без того, чтобы расследованием вопроса занялся напрямую центр, плюс Донецк тогда был полностью под Днепропетровском, и тот же Ринат рядом с Коломойским смотрелся зеленым пацаном. И уж тем более Приват, Днепровский актив, не мог в Донецке в самоволку уйти, они своего руководства боялись больше Пшонки и Кучмы вместе взятых. Так что все эти обвинения не то что за сроком давности, но и по сути своей не имеют никакой ценности. Татьяна, рекомендую более детально изучать вопрос и не идти за трендом, не имея фактажа.
Divanoff _ 09.04.2013 10:50
IP: 194.9.36.---
22 роки ми обираємо нових Президентів та Парламент – але це нічого не змінює в житті народу. Скільки ще часу має пройти, щоб зрозуміти: наша влада безконтрольна, незалежно від її кольору та гасел! Ми повинні змусити владу працювати на народ, ПРИЙНЯВШИ НА РЕФЕРЕНДУМІ Закон про СУД НАРОДУ УКРАЇНИ НАД ПРЕЗИДЕНТОМ ТА ДЕПУТАТАМИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ.
У момент виборів кожен виборець на виборчій дільниці отримує проект вироку Президенту (Верховній Раді) разом з бюлетенем виборів нового Президента (нової Верховної Ради). Бюллетень виглядає так:
"Ви вважаєте, що діяльність депутатів Верховної Ради (Президента) по організації захисту народу України від матеріального та духовного погіршення життя:
[ ] Заслуговує нагороди
[ ] Заслуговує покарання
[ ] Залишається без наслідків".
Результатом волевиявлення громадян є вирок Президенту та/або усім депутатам Верховної Ради. Нагородою є звання Герой України із значущими правами і пільгами, покаранням є позбавлення волі на строк перебування при владі.
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter