Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Три місяці розбою бандою Яценка

23 червня 2014, 13:27

Журналістам-розслідувачам добре відомий автор, ініціатор та споживач корупційних схем – народний депутат Антон Яценко, на прізвисько "батько тендерної мафії". Мало, хто правда знає, що в 2013 році Янукович йому запропонував очолювати його штаб в центральній Україні на виборах 2015 року.

Такої честі Яценко удостоївся, тому, що продемонстрував талант "схемщика" на власних виборах у Верховну Раду. Голоси на Черкащині він купив, проте його кампанія була досить економною, бо він не витрачав коштів на благодійність чи піар. Натомість він підписував з виборцями контракт (який називався контрактом з агітаторами). Згідно цього документу він платив "агітаторам" 200 грн. перед виборами, і ще 200 грн. було обіцяно у випадку його перемоги. Тобто підкуп виборців він зміг легалізувати. Однак від цього "підкуп виборців" не перестав бути "підкупом". Сумно і соромно, але виборці -агітатори проголосували за кандидата- "схемщика", їх не зупинило навіть те, що під час виборчої кампанії автомобіль Яценка влаштував ДТП, загинула людина.

Такі таланти звичайно потрібні були Сім'ї, тому Яценко в останній рік президентства Януковича без зусиль пропихав через Верховну Раду легалізацію корупційних схем для власного збагачення. І найбільша біда в тому, що вони діють до сих пір.

Зокрема нижче мова піде про схему, що 20 днів працювала за минулої влади, а вже 3 три місяці працює при нинішній. Хоча, щоб зупинити цю схему достатньо лише відмінити постанову уряду Азарова. Щоб пришвидшити цей процес я вирішила оприлюднити проблематику.

До речі, прем'єр Арсеній Яценюк вже давно зобов'язав профільні міністерства "терміново відреагувати". Проте процес десь загальмувався, тому я прийняла рішення взяти його під опіку.

А тепер про суть проблеми. Ця схема належить до того виду корупції, коли кошти забираються з кишень українців. В даному випадку тих громадян, та юридичних осіб, що хочуть продати нерухомість, земельну ділянку, промисловий об'єкт. Держава в цих випадках вимагає сплати податку, а, щоб вирахувати розмір податку, потрібно провести оцінку, яку нині монопольно проводять структури Антона Яценка.

В 2013 році завдяки Постанові кабміну N231 була запущена корупційна схема монополії на ринку оцінки для цілей оподаткування. З тих пір по сьогодні на всій території України оцінку для цілей оподаткування виконує єдина приватна структура "Український інститут управління якістю в оціночній діяльності".

Сотні регіональних фірмочок, які проводять оцінку, отримали сертифікати на свою діяльність в Фонді Держмайна. Однак їх список у ФДМ був поданий "Інститутом" Яценка. Зайнятися оціночною діяльністю без "благословення" приватної фірми Яценка нікому не було дозволено через створені штучні умови, коли ФДМ прийняв за єдиний еталон в сфері оцінки програмні продукти запатентовані приватним "Українським інститутом управління якістю в оціночній діяльності".

При чому приватна фірма Яценка "благословляла" лише тих оцінщиків, що погоджувалися сплачувати 80% доходу на користь "Інституту".

При чому сплата "відкату" відбувається цілком легально у вигляді роялті за патент.

Однак справа навіть не в тому, що Яценко наживається, а в тому, що створена ним монополія грабує споживачів послуг оцінки.

Адже з моменту остаточного впровадження схеми (невдовзі після розстрілу Майдану) ціни на послуги зросли в 5-10 раз. Споживачі в регіонах України стикнулися з тим, що подекуди послуга оцінки земельної ділянки стала їм коштувати дорожче ніж ціна її продажу. І люди змушені платити. Адже, якщо треба продати хату, потрібно оцінити і землю.

Наприклад, у мене є копія рахунку договору оцінки земельної ділянки наприкінці квітня. Згідно цього документу послуга з оцінки земельної ділянки в 30 соток в місті Дубно Рівненської області коштувала Дудко Любові Іванівні – 14 тисяч 500 грн. Більше 10 тисяч грн. з цих коштів пішло в кишеню Антона Яценка, депутата з Черкащини. Хоча ця Любов Іванівна не продавала свій голос на виборах і не проводила Яценка у Верховну Раду, щоб він там отримав можливість легалізувати свої грабунку українців...

Також треба зауважити, що корупційна оцінка Яценка грабує і держбюджет, адже мова йде про оцінку для цілей оподаткування. Так от не має жодної довіри до оцінки від структур Антона Яценка. Адже суб'єкти оцінки визначають так звану "оціночну вартість". Що таке оціночна вартість? Цього не знає ніхто в світі. Відомо, що таке ринкова вартість. Проте оціночна до ринкової у корисній моделі оцінки від Антона Яценка ніяким чином не прив'язана. Таким чином оцінщики не несуть жодної відповідальності за об'єктивність оцінки, а отже за справедливе оподаткування. Окрім того, Антон Яценко хитро придумав, як перекласти відповідальність на отримувача послуги оцінки. Під час оформлення рахунку договору у замовника питають: "Чи бажаєте ви щоб оцінювач зробив виїзд на об'єкт оцінки". Споживач послуги в основному пише "ні", адже це додаткові кошти, однак тим самим він бере на себе відповідальність.

Взагалі ламати схеми Яценка не так просто – він щедро роздає хабарі. До речі, не одноразово дзвонив і мені. В темі оцінки виявити тих, хто домовився з Яценком не важко – вони стверджують, що монополізацію ринку оцінки, можна буде зруйнувати лише у випадку внесення змін до законодавства. Насправді це не так. Достатньо рішення Кабміну. Адже проблема не в законі, а способі його виконання,встановленому всупереч закону підзаконним актом.

Тобто потрібно скасувати постанову Кабміну N231 "Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства". Та прийняття на час перехідного періоду (до прийняття Верховною Радою законопроекту Постанови Кабміну, щодо оціночної діяльності в якій будуть враховані інтереси держави, користувачів послуг оцінки та оцінювачів.

Адже навіть довгий час при Януковичі (в 2011-2013 році) порядок оцінки для цілей оподаткування встановлювала постанова Кабміну N1103, за цією постановою "оціночна вартість" визначалася, як ринкова і не було такого "бєзрєделу" на ринку оцінки.

powered by lun.ua
Коментарі — 56
Lesia Braslavska _ 03.07.2014 21:17
IP: 78.111.186.---
Шановна пані Тетяно, я проживаю у Черкаській області, Монастирищенському районі.
Як відомо, яценко балотувався по 200 округу, тобто на Черкащині. Я не буду розповідати про те, скільки грошей він давав людям, щоб голосували за нього, а про те, що після Євромайдану він наче "засів", тобто кілька місяців нашого "мецената" не було чути... Аж раптом, 29 червня у м. Монастирище, він привіз людям черговий "подарунок" – дитячий майданчик. Мабуть, розуміючи, що скоро вибори до ВР, а голоси тут продаються на ура... Дуже жалко, що люди знову ведуться на регіонала, я думаю, що вийшовши з фракції ПР, совісті у нього не побільшало... Багато кому цікаво було б дізнатися, а не за наші часом гроші, він так активно будує дитячі майданчики?? Чи може знову хоче зробити район з людей, довіру яких легко купити за 200 грн...
Прошу прийняти до уваги, і відкрити людям очі, бо місцеві газети продовжують робити "героя України " з Яценка
Ігор Федорчук _ 29.06.2014 19:50
IP: 77.121.104.---
Вітаю Тетяно! Дуже влучна стаття. Скільки раз спільнота оцінювачів піднімає дану проблему на поверхню, але зазначені Вами структури продовжують діяти в звичному руслі і збирати кошти, які знову ж, я не сумніваюся, виливаються потім у східному регіоні у вигляді гонорарів терористам. Оборудки Яценка залишили без роботи понад 10000 оцінювачів, які здобували свої свідоцтва непростим шляхом (включаючи рік стажування), натомість в оцінку прийшли купка людей, які в лічені дні отримували дозвільні документи і ставали так званими оцінювачами, які з допомогою вищезазначеної структури продовжують грабувати простих людей і створюють елемент профанації в оцінці в той час, коли ігнорується точка зору основоположників, навіть скажу більше метрів оцінки, Іванової, Драпіковського, Маркуса. Деякі з названих людей навіть допомагали створювати оцінку як науку в інших країнах, але в даний час, як бачимо, це мало кого цікавить.
Вся надія на таких як Ви, Тетяно, на людей, які хочуть щось змінити в Україні
светлана шашлова _ 24.06.2014 16:24
IP: 109.87.187.---
Власть новая,а аферисты теже. Пора разобраться с Яценюком и кабмином. Все обещали принять новые правильные законы,отменить налоговый и пенсионный,вот беда с памятью.
Jeka _ 24.06.2014 15:17
IP: 37.54.171.---
Сергій Залізняк:
...і жодного слова, що "батьком тендерної мафії" Яценко став під крильцем Юлі...
Піди виспись, залізяка хренова, бо тобі та Юлька й ні спать ні стоять не дає. Ви якби могли, зі своїм ющо-дрищом пекли б її заживо на вогні. Чого ж ти мовчиш за свого гнидявого пасічника, що всадив разом з такими як ти, зека на трон? Противсіхи драні, країну бандюкам продали, які роздерли її з вашою поміччю на частини і шукаєте гниди винних?
Valerian Grabovski _ 24.06.2014 14:56
IP: 91.236.224.---
давно пора заарештувати, конфіскувати майно і ліквідувати схеми сім"ї ненажер=януковичів та сімейних попутчиків на кшталт яценка... таких людей треба тримати в клітці на Майдані по тижневі на загальне посміховисько і осуд,щоб ВОНО на все життя запам'ятало гнів народу і заплатило своїми статками і своїм здоров'ям за смерті невинно вбитих громадян
orelchan _ 24.06.2014 14:52
IP: 74.125.17.---
алекс23
Что то подобное творится с получением кадастрового номера через различные земельные фирмы, практически все остановилось. Желания удвоились. Те же хозяева ПР остались различных искусственных прослойках в которых и смысла никакого нет, но которые хотят денег. Вся шушваль топит государство и делает систему не жизнеспособной. Максимально абсолютно все требует упрощения и разрешения и ясности. Вести десятину совести для малого и среднего бизнеса и в десять раз сократить контролирующие органы/

Недарма ж борчиня з корупцією Юля так затято намагалася очолити удвох з Януком мегафракцію-мегамафію з тієї "шушвали" – партії "Батьківщина" та ПР. Мабудь по облудній логикі – бажаєш подолати корупцію – стань на чолі неї!
Леонід Мельник _ 24.06.2014 10:56
IP: 46.200.141.---
А страхування пасажирів? Де Мінтранс? Практично у всіх держструктурах сидить заробіток т.з.-бувших-які отримують доходи в Украіні і на ці ж гроши відвойовують собі можливості подальшого грабунку.Все працюе...по колу, а ми слухаемо фігню про якісь чумайдани і машини з грошами.Ми самі оплачуемо смерть свойіх геройів Рапортують на КМ про те, що знайдено не нами за кордоном.Влада яка не знищуе корупцію -збираеться цим займатись-перевірено неоднаразово!!! Де люстраційний і антикорупційні комітети??? ПРИ КМ...Ніяких послаблень владі через війну--навпаки в умовах не обявленоі сучасной війни збільшити вимоги – не тягнуть-у відставку!! Влада просто боіться ПАПЕПЕДНІКОВ.Ви подивіться як вони поступають з маетками-- не рухають???? А ті на очах у всіх меблі вивозять...ітд і тп...Чомусь рахуеться великим досягненням НАГЛО заявляти з трибуни ВР що, буде ще гірше і натягувати КРЕДИТИ Ну е совість у влади??? На хвилі революцій і єнтузіазізму не повертаючи награбоване продовжувати дальше грабунок.
Леонід Мельник _ 24.06.2014 10:55
IP: 46.200.141.---
А страхування пасажирів? Де Мінтранс? Практично у всіх держструктурах сидить заробіток т.з.-бувших-які отримують доходи в Украіні і на ці ж гроши відвойовують собі можливості подальшого грабунку.Все працюе...по колу, а ми слухаемо фігню про якісь чумайдани і машини з грошами.Ми самі оплачуемо смерть свойіх геройів Рапортують на КМ про те, що знайдено не нами за кордоном.Влада яка не знищуе корупцію -збираеться цим займатись-перевірено неоднаразово!!! Де люстраційний і антикорупційні комітети??? ПРИ КМ...Ніяких послаблень владі через війну--навпаки в умовах не обявленоі сучасной війни збільшити вимоги – не тягнуть-у відставку!! Влада просто боіться ПАПЕПЕДНІКОВ.Ви подивіться як вони поступають з маетками-- не рухають???? А ті на очах у всіх меблі вивозять...ітд і тп...Чомусь рахуеться великим досягненням НАГЛО заявляти з трибуни ВР що, буде ще гірше і натягувати КРЕДИТИ Ну е совість у влади??? На хвилі революцій і єнтузіазізму не повертаючи награбоване продовжувати дальше грабунок.
Леонід Мельник _ 24.06.2014 10:55
IP: 46.200.141.---
А страхування пасажирів? Де Мінтранс? Практично у всіх держструктурах сидить заробіток т.з.-бувших-які отримують доходи в Украіні і на ці ж гроши відвойовують собі можливості подальшого грабунку.Все працюе...по колу, а ми слухаемо фігню про якісь чумайдани і машини з грошами.Ми самі оплачуемо смерть свойіх геройів Рапортують на КМ про те, що знайдено не нами за кордоном.Влада яка не знищуе корупцію -збираеться цим займатись-перевірено неоднаразово!!! Де люстраційний і антикорупційні комітети??? ПРИ КМ...Ніяких послаблень владі через війну--навпаки в умовах не обявленоі сучасной війни збільшити вимоги – не тягнуть-у відставку!! Влада просто боіться ПАПЕПЕДНІКОВ.Ви подивіться як вони поступають з маетками-- не рухають???? А ті на очах у всіх меблі вивозять...ітд і тп...Чомусь рахуеться великим досягненням НАГЛО заявляти з трибуни ВР що, буде ще гірше і натягувати КРЕДИТИ Ну е совість у влади??? На хвилі революцій і єнтузіазізму не повертаючи награбоване продовжувати дальше грабунок.
Леонід Мельник _ 24.06.2014 10:55
IP: 46.200.141.---
А страхування пасажирів? Де Мінтранс? Практично у всіх держструктурах сидить заробіток т.з.-бувших-які отримують доходи в Украіні і на ці ж гроши відвойовують собі можливості подальшого грабунку.Все працюе...по колу, а ми слухаемо фігню про якісь чумайдани і машини з грошами.Ми самі оплачуемо смерть свойіх геройів Рапортують на КМ про те, що знайдено не нами за кордоном.Влада яка не знищуе корупцію -збираеться цим займатись-перевірено неоднаразово!!! Де люстраційний і антикорупційні комітети??? ПРИ КМ...Ніяких послаблень владі через війну--навпаки в умовах не обявленоі сучасной війни збільшити вимоги – не тягнуть-у відставку!! Влада просто боіться ПАПЕПЕДНІКОВ.Ви подивіться як вони поступають з маетками-- не рухають???? А ті на очах у всіх меблі вивозять...ітд і тп...Чомусь рахуеться великим досягненням НАГЛО заявляти з трибуни ВР що, буде ще гірше і натягувати КРЕДИТИ Ну е совість у влади??? На хвилі революцій і єнтузіазізму не повертаючи награбоване продовжувати дальше грабунок.
Oleg Slobodyn _ 24.06.2014 08:59
IP: 37.55.165.---
Ви думаєте що траба брати гроші сепаратистам в Росії, ми самі за це платимо. Цю постанову міг відмінити і мінюст, але мені кажеться що міністр вже вдолі.
Michael Morehod _ 23.06.2014 23:04
IP: 194.44.163.---
Посмотрите фото этого выббблядка! Да у него на морде написато кто оно – это биомасовое состряпание...
ForzaUkraine _ 23.06.2014 22:21
IP: 178.215.186.---
Pravo Porusheno:
Я не пес, а дибіл з нас двох точно не я. Не знаєш не тринди
алекс23 _ 23.06.2014 22:13
IP: 176.116.76.---
Что то подобное творится с получением кадастрового номера через различные земельные фирмы, практически все остановилось. Желания удвоились. Те же хозяева ПР остались в различных искусственных прослойках в которых и смысла никакого нет, но которые хотят денег. Вся шушваль топит государство и делает систему не жизнеспособной. Максимально абсолютно все требует упрощения и разрешения и ясности. Вести десятину совести для малого и среднего бизнеса и в десять раз сократить контролирующие органы.
ivd _ 23.06.2014 21:34
IP: 176.36.247.---
... а це і є структура, створена для підтримки "нової прогресивної системи оцінки".
Пані Чорновіл, задайте питання тому ж Дубенському прокурору, Вам буде цікаво дізнатися про маштаби та методи роботи опонентів. Очевидно, що таке "копання" руками всіх прокуратур України має автара із кабінетів по вул.Різницькій.
ffozzy _ 23.06.2014 21:31
IP: 194.146.132.---
Таня!, – та проблема, которую Вы подняли – одна из многих, которые должна решить пришедшая ценой крови "небесной сотни" новая власть! Увы...многие, очень многие из схем коррупции, да и самих коррупционеров остаются не только безнаказанными, но и успешно функционируют дальше?! Почему? Хороший вопрос – простой народ шёл под пули на Майдане не для того, чтобы их снова обманули те, кому они доверили власть и свои надежды на перемены в этой стране! Неужели так трудно сломать коррупционные схемы и посадить на нары с полной конфискацией всех коррупционеров и дерибанщиков бюджета?! Отнюдь нет – было бы желание это сделать, ибо бездействие здесь только даёт сигнал народу, что его снова обманули и банально договорились за его спиной – просто деньги народные потекут в новые карманы!!! Зачинщики всех схем именно поэтому такие живучие и неприкосновенные!!! С налоговой же оценкой очень легко покончить – она введена Постановлением N231 КМУ, а не Законом! КМУ в руках новой власти и...в чём проблема?!
ivd _ 23.06.2014 21:28
IP: 176.36.247.---
А поки пані Чорновіл із списами кидається на вітряки прокуратура тої ж Рівненської області викопує "неправильні" оцінки, вчинені 10-15 років тому, і робить це за... скаргою Всеукраїнської громадської організаціїї "Асоціація оцінювачів України"!
Хто б міг подумати, за одною скаргою – така бурхлива реакція! І думається мені – не по одній тільки Рівненській області це відбувається.
Perlina1972 _ 23.06.2014 20:08
IP: 46.149.95.---
нічого не міняється все так і лишилося – жаль
Інгвар Васьковський _ 23.06.2014 19:15
IP: 74.125.17.---
Таня нічого не змінилось. Регіонали при владі, як були так і залишились. Ніяких реформ. Останній прикол -переговори Кучми (який сам повинен сидіти в тюрязі) від уряду з сепаратистами. Повний сюр. Мабуть не за горами 3-й Майдан – суперкровавий.
Виталий Ященко _ 23.06.2014 19:01
IP: 46.118.46.---
igor grim:
Причем здесь Майдан. Хоть одного олигарха, коррупционера, взяточника, ворюгу на Майдане повесили. Кроме лозунгов и сжигания пацанов из ВВ Майдан практически ничего не сделал. Да, яйцепугливый сбежал, но власть ПР, коммуняк и пр мрази так и осталась.
Вы сами видели, что они частично разбежались, частично притихли, а потом опять все собрались и начали борзеть.
Ефремовы, Царевы, Симоненки, и пр. шушера и по сей день процветает.
Не хочу винить Яценюка, и тем более Порошенко, но коррупцию одним махом не искоренишь. Огромный респект Татьяне за ее героическую борьбу с этим злом. Но одной Татьяны мало, а остальные журналистики способны только власть критиковать, да и то сегодняшнюю, а при Хаме все по норам сидели.
Пока весь народ не подымется на борьбу с коррупцией, власть ничего с ней сделать не сможет.
алекс23 _ 23.06.2014 19:00
IP: 176.116.76.---
Чувак крутой "бизнес" придумал, просто тупо грабить население в виде вынужденного обязательства. За этим сучарой стоит стоматолог и теперь уже кто то из власти (продажный предатель). Когда ввели эту "оценку", стоила в районе 1000 вместо прежних 400 грн. А затем произошло внезапное чудо, вместо ожидаемой отмены этой вакханалии, вдруг внезапно в апреле, Усе выросло у два разы!!! С чего вдруг??? А крыша новая нашлась и дерибан резко удвоился. кто этот Гад? Т.е. стоматолог продолжает с ничего получать бешенное бабло и финансировать бандитов на востоке, Великий Тендер половинить для себя и Парня на Крыше (возможно эта су.а и на фоне майдана в телевизоре была.
Таня легко посчитать по количеству сделок с марта, сколько они поимели денег это те деньги на которые убивают наших парней. Опубликуйте эти цифры, сделайте запрос в министерство юстиции.
Олександр Москалець _ 23.06.2014 18:51
IP: 46.202.131.---
Шановна Тетяно!Крім порушеного питання таких проблем в Україні сотні або тисячі.Наприклад,чи знаєте Ви,хто монополізував оптову торгівлю тютюновими виробами?Правильно,Янукович!Через компанію "Мегаполіс".Досі його з ринку ніхто не зіпхне.Поцікавтесь,про які суми йдеться...
Миколай Паращак _ 23.06.2014 18:10
IP: 194.145.217.---
За тим Яценком уже давно не тюрма плаче, а ГІЛЬЙОТИНА!!!
igor grim _ 23.06.2014 18:05
IP: 62.205.134.---
Біда в тому, що цих злодіїв у ВР тільки могила виправить. Майдани їм до лампочки. Вони не розуміють, що скільки мотузці не витися, кінець буде. І чим далі вони зашморг на майбутньому країни затягують, тим
могутніше спалахне багаття людського гніву. Зараз може вони просто можуть відійти трохи від годівнички, але не отямляться, і через певний час вже будуть висіти на стовпах і можливо цілими сім'ями. Думають
за кордоном сховаються. Троцький теж думав.
Овоч он теж думав що його система збереже, що імпічмент неможливий за законом. Але тремтить у Росії і не доживе до кінця року.
Сергій Залізняк _ 23.06.2014 17:45
IP: 37.115.225.---
...і жодного слова, що "батьком тендерної мафії" Яценко став під крильцем Юлі...
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter