Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Генпрокуратура, врятуйте 300 млн. для країни і ''посадіть'' нарешті злочинця

09 січня 2015, 19:55

За шахраєм, якого звати Ілля Марчевський я бігаю з 2011 року. Він краде мільйони з держбюджету, я намагаюся бити його по рукам чим можу – оприлюднювати його злочинні плани. Я вже стільки про його афери написала...І статей, як журналіст, і звернень, як депутат.Проте він продовжує проявлятися в різних міністерствах і держустановах.

На цей раз він знову виплив в мінекології. Тому знову пишу. Спеціально для міністра екології Ігоря Шевченка і звісно – генпрокуратури.

Пишу, тому що з міністром Ігорем Шевченком я вже говорила. Результат – повне непорозуміння. Бо я не розумію, як можна бути на стороні Іллі Марчевського -злочинця часів злочинної влади Януковича, який зараз намагається пограбувати країну ще на 300 млн. грн.

Нагадаю: Ілля Марчевський був головним "утилізатором" шкідливих відходів за часів уряду Азарова. Його фірма виграла тендери на загальну суму майже півтора мільярда грн. Разом з тим фірма Марчевського практикувала вивезення на спалення за кордон замість смертельно небезпечних речовин – злегка забруднений грунт, а також "освоювала" бюджетні кошти на утилізації вигаданих об'ємів пестицидів. До речі, Україна платила за утилізацію... української землі за кордоном 35 грн. за кг.

Не можна сказати, що це була повністю безпроблемна афера. В 2010-2011 все було в "шоколаді", а ось в 2012 році, коли Злочевський (тодішній патрон Марчевського) втратив крісло міністра екології була навіть порушена кримінальна справа, яка щоправда була успішно похована в 2013. Марчевському довелося давати відкати цілому переліку осіб: Клюєву, Іванющенку, Ставицькому. Наступна проблема для Марчевського називалася "Майдан". Змінилася влада і він не встиг видоїти кошти з бюджету Івано-Франківщини у вже прокручених аферах.

Однак Марчевський швидко оговтався – цього літа він подав в суд. І найчесніший Господарський суд Івано-Франківської області зобов'язав місцеву владу виплатити фірмі Марчевського 294 300 049,47 грн. начебто боргу за послуги зі збирання шкідливих відходів на полігоні під Калушем в 2013 році, які він насправді не надавав.

А тепер для мене взагалі повний шок: в міністерство екології взялося відстоювати інтереси шахрая. Там знову заговорили про необхідність утилізації шкідливих відходів і Марчевського запрошують, як професіонала у цій справі, ще й лобіюють виплату йому тих 300 млн. грн. "боргу".

Зокрема, 26 грудня в міністерстві була організована конференція, де "відбілювалася" діяльність міністерства часів Януковича в сфері поводження з шкідливими відходами-загалом та Марчевського – зокрема. Радник міністра заявив, що не знає жодних кримінальних справ в яких фігурував Марчевський і, що міністерство не бачить причин не платити його фірмі.

На цей захід офіційно міністерством була запрошена і я. Однак не пішла. Відповіла на запрошення: "Не збираюся легалізовувати злочинця". Після цього міністр особисто знайшов мене у Верховній Раді – робив круглі наївні очі та запевнював, що немає ніяких доказів злочинної діяльності Марчевського.

Я відповідала, що навіть у відкритих джерелах достатньо фактів. Їх навіть більше ніж достатньо, щоб міністерство екології НЕ МАЛО ЖОДНИХ СПРАВ З МАРЧЕВСЬКИМ!!! Отож спеціально для міністра викладаю деякі з них.

Я розслідувала злочинну діяльність Марчевського, як журналіст з 2011 року. Завдяки електронній переписці з чиновником урядового Агентства Великобританії з охорони довкілля мені вперше стало відомо, що Марчевський – шахрай, що замість гексахлорбензолу він вивозить на утилізацію за кордон злегка забруднений грунт.

Британське Агентство з охорони довкілля тоді отримало від заводу "Tradebe" (куди направлялися відходи) звіт: Україна надсилає їм на переробку не гексахлорбензол, а "агрохімічні відходи, що містять небезпечні речовини, включаючи пестициди з 1-го по 11-й клас токсичності, включаючи гексахлорбензол". При чому вміст гексахлорбензолу в цих відходах був мінімальний. За даними британського урядового агентства, в 2010 році у різних партіях відходів найбільший відсоток гексахлорбензолу складав 13%. Найменший – близько... нуля. Тобто це було відверте, нахабне шахрайство – за скажені бюджетні кошти Україна відправляла у Великобританію тисячі тон звичайної землі.

В кінці 2011 року, коли черговий корабель з 2-ма тисячами тон полишив Україну Едді Плет з агентства повідомив мені: "відповідальний за поставку ТОВ "Сі буд сістем" надав 8 пробних тестів. В одному виявилося 2% гексахлорбензолу, в решті семи – менше 1% ГХБ".

В агентстві мене також запевнили, що для Британської сторони даний факт – не корупція, а бізнес: приватна справа приватного заводу. Tradebe байдуже, що спалювати – ГХБ чи українську землю, мовляв цими проблемами повинні перейматися українські платники податків.

Однак після публікації Британія таки відмовилася працювати з українськими відходами, за них взялася Польща, по тій же схемі.

А в українському мінекології так нахабно брехали, що навіть забрехалися.

Зокрема, керівник екологічного департаменту Мінекології Олександр Соколов мене запевнив, що Україна утилізує відходи, які вміщують від 32 до 46% гексахлорбензолу. В цей же час заступник Дмитро Мормуль прислав мені офіційну відповідь на запит, де сказав щиру правду -1,4%. Це злегка забруднений грунт.

Цитую його відповідь: "Перед відвантаженням проводяться пробні дослідження вмісту ГХБ у небезпечних відходах. Наприклад, Українським науково-дослідним інститутом екологічних проблем проведено лабораторні дослідження об'єднаної проби ґрунту забрудненої ГХБ. Згідно протоколу результатів вимірювання N18.1 від 03.08.2011, масова частка ГХБ у ній становить 14300 мг/кг".

Якщо перевести у відсотки, виходить 1,4%.

Грунт з таким вмістом гексахлорбензолу не є небезпечним (раніше в часи радянського союзу ГКХ навіть використовували для протравки зерна).Чому Мормуль сказав правду? Тому що не він готував відповідь. Правдиві цифри написали прості працівники міністерства, він підмахнув не вчитуючись.

Отож майже три роки в часи Януковича Україна вивозила на спалення за кордон злегка забруднений грунт. Причина цьому була проста – "освоєння" тобто розкрадання бюджетних коштів.

А тепер мінекології хоче віддати борги за ПОСЛУГИ РОЗКРАДАННЯ?

Віддати проФФесійному ШАХРАЮ?

Ще кілька фактів: фірма Іллі Марчевського, що в часи Януковича вигравала майже всі тендери на утилізацію шкідливих відходів називалася ТОВ "С.І. Груп Консорт". При чому вигравала вона умовно. Це були тендери з одним учасником. Було лише два винятки в Києві та Сумах, де цей фокус не пройшов з першої спроби. Тендерні комітети – обурилися, бо виявили, що ТОВ "С.І. Груп Консорт" не має необхідного для роботи зі шкідливими відходами досвіду.І справді у цієї фірми не було ні спеціалістів, ні досвіду роботи, ні кваліфікованих працівників. Зрештою не завжди вони були потрібні.Зокрема, навіщо працівники для утилізації вигаданих об'ємів пестицидів? У випадках, коли доводилося працювати зі справжніми небезпечними відходами фірма Марчевського використовувала ресурс державної структури "Національний центр поводження з небезпечними відходами". Офіційно Центр знаходився в процесі ліквідації, неофіційно – виконував роботу за яку отримувала гроші фірма Марчевського.

Отже це все був суцільний обман за державний кошт.

Ще один красномовний факт (спеціально для нинішнього міністра екології). Фірма "Сі буд систем" – підрядник в темі утилізації небезпечних відходів (в який офіційно значився засновником Марчевський) перед тим, як перейти до такої специфічної діяльності торгувала в Києві... ізраїльською білизною та шкарпетками. Однак з білизною якось не склалося: в балансі, зданому в податкову, за 2010 рік були суцільні нулі – жодного руху фінансів. Тому певно Марчевський і перекваліфікувався. А що з продажу трусів до утилізації смертельно небезпечних речовин, то це цілком в його стилі. Він і не таким займався... "Дзеркало тижня" в 2004 році писала про Марчевського, як про єврея, який обдурив євреїв. Історія наступна: одна фірма в Україні перераховувала кошти євреєв, які виїжджали з України, на рахунки в Ізраїль. Але по дорозі від точки А до точки Б 2,5 млн. доларів пропали. Постраждалі вкладники так і не змогли розібратися, хто забрав їх кошти. Пан Марчевський тоді працював фінансовим директором фірми, який "опікав" рахунки в Ізраїлі.

Менше ніж через 10 років людині з таким підозрілим минулим українські чиновники довірили більше мільярда бюджетних коштів і тисячі тон смертельної отрути?

А тепер Мінекології б'ється над тим, щоб зробити бюджет країни легшим 300 млн. грн. в інтересах шахрая?

Отож мені в цій темі більше не має про що говорити з міністром екології. Для мене все просто: якщо Марчевський отримає 300 млн. грн. це означає, що в його (ОЗУ) ОРГІНІЗОВАНОМУ ЗЛОЧИННОМУ УГРУПУВАННІ з'явилися нові члени з Мінекології і держказначейства.

Схоже, що в це ОЗУ вже війшли і нові депутати, при чому мої колеги по коаліції.

На конференцію в Мінекології, як це не сумно, "відбілювати" Марчевського прийшли депутати БПП – Іван Рибак і Олег Недава. Як мені розповіли: Рибак дуже переймався, що Марчевському затримують виплату боргу в 300 млн.грн і він має втрати в зв'язку з падінням гривні. Який інтерес Рибака захищати Марчевського я не знаю, а ось про мотивацію Недави можу здогадуватися. Як, я писала вище, у мене є інформація, що Марчевський в темі утилізації давав "відкати" Іванющенку, а попереднє місце роботи депутата Недави – бізнес-імперія Юрія Єнаківського.

А ще зверніть увагу: міністр екології квота "Батьківщини", а захищати Марчевського прийшли депутати БПП. Цьому я також маю своє пояснення.

Мені відомо, що співзасновником підрядника-"утилізатора" ТОВ "Сі Буд Сістем" разом з Марчевським був Мосюренко Олексій Анатолійович. Ця особа також є бізнес-партнером фармацевтичного магната Андрія Лірника. Останній, як і Марчевський – проФФесіонал у своїй сфері: якось фірма Лірника "Фармацевтичні препарати регіонів" продала українському уряду ліки капреміоцин за ціною 119,7 гривень за флакон, коли як в Азербайджані його купували за 10,7 гривень, в Молдові – за 10,6, Румунії – по 6,45. Так от син цього Лірника йшов в депутати по Обухівському округу від БПП. Однак знущання над ідеалами Майдану не сталося завдяки виборцям – він програв.

Це демонструє, що Марчевський має точки входу в Блок Петра Порошенка і я звертаюся до членів БПП в антикорупційному комітеті Ради розглянути це питання.

А тепер про Мінекології. Нажаль мушу констатувати: чутки, що новий міністр підтягує в міністерство кадри Ставицького – підтверджуються фактами. То й же Марчевський був радником Ставицького. Нагадаю, мова йде про Єдуарда Ставицького, який не лише був міністром екології та ПЕК в епоху Януковича, а також він був саме тим чиновником, що організував для Сім'ї відчуження "Міжгір'я".

Нині Ставицький в бігах. Обзавівся ізраїльським громадянством і новим прізвищем – Розенберг. Однак його справа живе в новому міністрі?

При чому проблема не лише в Марчевському, мені особисто здається не випадковим і дуже підозрілим, що невдовзі після призначення нового міністра екології НАК "Надра України", що підпорядковується міністерству не відстояла державні інтереси в суді – Київський апеляційний господарський суд зняв арешт з майна компанії "Голден Деррік". Державі не вдалося повернути собі контроль над компанією, яка впродовж багатьох років всотувала державне майно. Наприклад, в 2006 році зусиллями Ставицького Полтавська експедиція по випробуванню свердловин, де лише майна було на 200 млн. доларів була повністю передана на баланс цієї фірми. А в 2012-2013 роках колишнє керівництво НАК "Надра України" продало фірмі "Голден Деррік" за 20 млн. гривень частки відразу в трьох об'єднаннях, які видобувають газ на одному з найбільших родовищ України – Сахалінському. Завдяки цьому лише за два роки "Голден Деррік" змогла заробити додаткових 120 мільйонів гривень.

Контроль над "Голден Деррік" через кіпрську "Хартлог Лімітед" здійснюють Едуард Ставицький, екс-голова Мінагрополітики Микола Присяжнюк, а також Юрій Іванющенко.

Тобто, мова йде якраз про тих осіб, яким зі свого "утилізаторського" бізнесу давав "відкати" Ілля Марчевський.

Отож прошу міністра екології зрозуміти: мені не має про що з ним мило спілкуватися. Принаймні поки в його міністерстві вештається Марчевський... Я можу лише вимагати. Від мінекології – припинити співпрацю зі злочинцем. А від генпрокуратури – заморозити перерахунок 300 млн. грн. фірмі Марчевського з держказначейства, і розморозити кримінальну справу, щодо злочинів Марчевського, яка була забрана з МВС на початку літа цього року.

Про сучасні схеми "колишніх" детальніше на сайті http://chornovol.info

Загрузка...
Коментарі — 132
Yuriy Kurnat _ 17.01.2015 19:23
IP: 74.125.181.---
Константин Сергеев:
ЗАТОВОДИНТУР!
Отож, бля, придурки... Таню, автомата в руки – і замочити Раду, то буде похлєще Небесної сотні, єй-єй!!!
Кохэй Тайхо _ 13.01.2015 22:38
IP: 188.115.171.---
Генпрокуратура – преступники, своих не сдают
Richmond _ 13.01.2015 03:32
IP: 173.194.90.---
п. Тетяно, а що Ви й iншi депутати плануєте робити з цим "чудом" i йому подiбними:
"Дочка самопроголошеного міністра охорони здоров'я так званої "ЛНР" Лариси Айрапетян Оля Черенкова дуже пишається діяльністю своїх батьків та допомагає їм в усьому. Але навчається дівчина у контрольованому Україною Кіровограді."???
orelchan _ 12.01.2015 20:02
IP: 74.125.18.---
Тетяна,прислухайся до А.Рюмина. Займися знаною шулершою,корупціонеркою Ю.Тимошенко. Май совість,не бери "гранти" з брудних рук тієї аморальної потвори. Вона ж с тобою поряд у залі ВР Не треба шукати...
Антон Рюмин _ 12.01.2015 19:09
IP: 46.98.0.---
Шановна Тетяна.
Всім добре відомо, що корупція Марчевського схвалена на найвищому рівні. Міністр Шевчено є ставлеником Онищенка, від сімї. Шевченко отримав посаду міністра за квотою Тимошенко (за для побудови стійкої коаліції) від Тимошенко та самого Порошенка. Тому марні справи звертатися з приводу корупції Марчевського до Шевченка, чи кишенькового генерала Яреми. Вважаю, краще скеровуйте свої розслідування, як депутат, офіційно до Президента, який зараз є головним вкривачем корупціонерів.
Виктор Савирский _ 12.01.2015 07:52
IP: 92.112.1.---
Пусть пять жыдов захватили власть... пусть... а где те 49 млн украинцев которые могут и должны их проверять, контролировать. Если у украинцев не хватило мозгов понять что Майдан вышел за позывом сердца, а были те люди которые этим пызывом воспользовались... причем оперативно. Так может быть пусть жыды наведут у нас порядок, у них здесь бизнес в Украине и они помогут нам, а мы флегматичные, по своему сытые будем орать вот мол жыды, жыды. Да оставьте вы эту пятерку в покое. Смотрите за их действиями и бездействиями. Создавайте контрольные организации – общественные а Парламент обязан принять закон что власть контролируется не только прокурорами, судами, ментами и прочие... а и непосредственно народом. Как можно до сих пор не собрать биоматериал у всех кто призывается и кто уже воюет для индификации личности погибших. Почему нет у солдат и бойцов жетонов? Почему. Почему Парламент заседает где-то и мы не видим его работу... не принимаются важные для Украины законы.
Алексей Черняк _ 12.01.2015 04:03
IP: 95.111.249.---
а тепер почитаємо всі розлідування за останні 10 років... журналістами то що
і що?
капшо!

систему неможливо реформувати.
з неї треба просто вийти і все... вона впаде
хіба ще не ясно це?
антивірус _ 11.01.2015 23:24
IP: 95.135.236.---
Peter Blood: А ти запатентуй фразу!...А я вимушений покинути ефір...Зимові канікули закінчились, сидіння за компом також...Пока, блуд!... Ти, взагалі, непоганий був опонент...
антивірус _ 11.01.2015 21:00
IP: 95.135.236.---
Adam Viter:
З Президентом, та як і з Прем'єр міністром, нам усім повезло, але самі по собі, без команди вони зробити нічого не зможуть... Потрібно об'єднуватись навколо Президента і Уряду.
Як можна об*єднатись, коли українців обманули жиди по-новому?...
Adam Viter _ 11.01.2015 18:09
IP: 46.200.140.---
З Президентом, та як і з Прем'єр міністром, нам усім повезло, але самі по собі, без команди вони зробити нічого не зможуть, адже в регіоналів,, що були при владі, і їх суддів, залишились всі старі схеми корупції і підкупу.
Потрібна наша тверда допомога. Потрібно об'єднуватись навколо Президента і Уряду.
Максим Чарушников _ 11.01.2015 15:47
IP: 46.119.125.---
Перед виборами всі керівники фінансово-промислових груп (дмитро, віктор, ігорь валерійович, рінат, новін та ін.) мали бесіди з фаворитами президентських і парламентських виборів. Обумовлювалась гарантія і подальша їх діяльність в Україні тощо, взамін за фінансову підтримку, підтримку підконтрольних їм змі, цвк, судам, надійним кадрам в регіонах, які забезпечували, переважно "правильний" підрахунок голосів в попередніх виборчих процесах в нашій державі та багато ін. А волевиявлення людей це проста формальність. На парламентських виборах росія диктувала деякі свої вимоги і т.д.
антивірус _ 11.01.2015 15:32
IP: 37.55.36.---
Олігархи з "Фінансово-промислових груп" ніколи не допустять Тимошенко до Президентства...Бо це їхня смерть з косою... Цьому їх навчив повторний продаж у свій час Тимошенко меткомбінату "Криворіжсталь"...
антивірус _ 11.01.2015 15:13
IP: 37.55.36.---
Максим Чарушников:
В Україні вибори проводять ФПГ...
Тоді все зрозуміло...Через свої олігархічні ЗМІ і ТВ канали виборців зомбують, що ніби-то, наприклад, БПП має найбільший в процентах рейтинг...Потім потрібні цифри узаконює та видає ЦВК на чолі з Мойшею Охєндовскім...
Максим Чарушников _ 11.01.2015 14:46
IP: 46.119.125.---
антивірус:
фінансово промислові групи, а прізвища блокує редакція
антивірус _ 11.01.2015 14:41
IP: 37.55.36.---
Максим Чарушников:
В Україні вибори проводять фпг.
Розшифруйте ФПГ, будь ласка...
Максим Чарушников _ 11.01.2015 14:27
IP: 46.119.125.---
В Україні вибори проводять фпг. Через ЗМІ готують людей до визначеного ними результату і український патріотичний народ то все хаває і стає схожим на "ватн_іків" у своїх політичних вподобаннях.
Natalia Tyapko _ 11.01.2015 12:00
IP: 95.133.87.---
антивірус:
"юлененависниці" shasta: А в тому, що "прокотили" Тимошенко і з зеком Януком, і з мільярдером Порохом, ви не дуже радуйтеся...Це втрачений шанс...Програла і тоді, і зараз не Тимошенко, а Україна...
+100
антивірус _ 11.01.2015 10:56
IP: 46.201.102.---
"юлененависниці" shasta: А в тому, що "прокотили" Тимошенко і з зеком Януком, і з мільярдером Порохом, ви не дуже радуйтеся...Це втрачений шанс...Програла і тоді, і зараз не Тимошенко, а Україна...
Микола Злочевський _ 11.01.2015 07:09
IP: 188.163.50.---
Кирилл Корженко:
Микола Злочевський:
А я, Николай, ни за кого не голосовал. У меня да же возможности такой не было. Но уже 25 лет, я свято верю в Украину,как верили в неё мои деды и прадеды, потомки разгромленной Запорожской Сечи.Это по отцу:)).И пусть эта вера передастся моим детям. Доля така:)))
Вы правильно сделали, что ни за кого не голосовали. (Хотя, если бы была возможность, то наверняка, голосовали бы). А так совесть осталась чиста...
shasta _ 11.01.2015 01:50
IP: 188.163.0.---
антивірус:
ви знову пересмикуєте на користь коханої Юлі. а заперечити по суті не здатні, що саме ВАНА системно і постійно підбирала кадри, які або працювали з Яником до того, або перебігали до нього потім, або перебігали від Юлі в інші "проекти", але однаково були не ефективними з точки зору українських інтересів. Що саме Юля мала специхіхіческі стосунки з Путіним, Медведчуком і його клевретом Шуфричем. Що Юля і тепер має яку не яку а фракцію (що мала фракція – так народ ВАНІ дав оцінку, що навіть Пєця видавався кращим за неї, а перед тим – навіть Яник!), але увійшла в правлячу коаліцію замість патріотичної опозиції. ВАНА далеко не в усьому винна, але у певних і дуже важливих речах – винна і дуже сильно.
звісно, тепер крайніми за все стали Вальцман і Кролік з пастором... але Юля – свідчення й того, як туго наш народ доганяє хто є хто. Юлю на виборах прокотили – а цих ще не додумалися прокотити, хоча альтернатив особливо й не було.
Кирилл Корженко _ 10.01.2015 22:49
IP: 91.124.246.---
Микола Злочевський:
А я, Николай, ни за кого не голосовал. У меня да же возможности такой не было. Но уже 25 лет, я свято верю в Украину,как верили в неё мои деды и прадеды, потомки разгромленной Запорожской Сечи.Это по отцу:)).И пусть эта вера передастся моим детям. Доля така:)))
Микола Злочевський _ 10.01.2015 22:40
IP: 188.163.50.---
Кирилл Корженко:
Микола Злочевський:
Уже второй слабенький блог от Т.Черновол... Удивительно!
У них растерянность чувствуется. И как следствие, страх перед будущим. От того и скованность в принятии решений. Все направления следует переводить на ручное управление. Налаживать практически с нуля. А это колоссальный труд и воля. Многие оказались к такому повороту не готовыми. Вот только времени на раскачку очень мало. Мало времени, панове!
У мене брат (живе на Західній Україні) каже, як ти міг голосувати за Порошенка... Часто думаю. невже я помилився...Це відносно того, що стільки людей було втрачено через його невдалих генералів, стільки – через "перемиря"... В любому випадку Порошенко зробить правильно, якщо уйде сам, як колись Кравчук. Люстрацію потрібно робити перед виборами, щоб проходяг, ворюг до виборів не допускати.
Іван Лисий _ 10.01.2015 22:28
IP: 77.91.170.---
Пані Татьяна переглянувши Вашу, поблікацію,і після побувавши на прощальні церемоніі, героем А Т О Олегом Сидором,бійцем батальйону Айдар,а также отдавши шану загиблим ГЕРОЯМ МАЙДАНУ, і Вашому покійному чоловікові пану Миколію В той час коли Пример міністр,просить допомоги по світу,вносить корколомні зміни до державного бюджету, пояснюючи громадянам, що обставини спонукають діять, імено так, в цей час знаходиться гидота, яка дискридитуе, як державу, так і ідеали героів які загинули за неі
Кирилл Корженко _ 10.01.2015 22:25
IP: 91.124.246.---
Olexiij Babenko:
Кирилл Корженко:

разобрать систему – согласен. Но зачем складывать заново? Большинство наших реформаторов видят недостатки исключительно в материале. Но если б это было действительно так, замена плохой части лучшей улучшала б работу. Но этого не происходит. Потому. что конструкция никуда не годна. А голоса тех, кто ратует за смену конструкции не слышно, потому, что все актеры себе роли в этом спектакле присмотрели (включая и уважаемого автора). Дело доже не в материальных аспектах, зуд порулить присущ и идеалистам, только, чтоб руль был на месте. Как же без него?!
Ручное управление рыночной экономикой, это изобретение американцев, это их рецепт выхода из "Великой депрессии". ручное управление – это воля, добрая воля. Воля элиты, если хотите. Но стоит же сделать этот выбор – нам же кремлевские шакалы в затылок дышат, вы что, не слышите этого дыхания?
Кирилл Корженко _ 10.01.2015 22:18
IP: 91.124.246.---
Olexiij Babenko:
Миколай Паращак:
Творец "русского мира" Иосиф Иссорионович. Путин ВВ его верный ученик. Вмешивать в "русский мир" Достоевского, Толстого, не надо. Бунин был толстовцем.Он не смог принять "русского мира Сталина".
тітушки10 Корупція1083 Україна та Європа902 Aтака Путіна1109 Уряд реформ300
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте