Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Як я ''лобіювала'' Фірташа: не дала йому вкрасти три Камази стодоларових банкнот

04 вересня 2015, 15:15

На "Українській правді" з'явилася публікація, в якій припускається, що я лобіюю інтереси...Фірташа. Це розпочалася публічна кампанії мета якої завалити революційний законопроект, який дозволить негайно повернути в бюджет мільярди, вкрадені злочинним режимом Януковича. З цим законопроектом N3025 можна ознайомитися на сайті ВР.

Він пропонує простий механізм конфіскації різних "міжгір'їв" і перерахунку арештованих коштів в бюджет, і головна його перевага в швидкості отримання результату. Зокрема, згідно законопроекту Генпрокурор подає клопотання про конфіскацію конкретного майна і суд обмежений лише 10 днями, щоб прийняти ухвалу, яка негайна до виконання.

Я радію, що цей законопроект підтримує генпрокурор. Якщо генпрокурор хоче показати результат, я можу цьому тільки радіти. Адже після прийняття цього закону не можливо зістрибнути, бо згідно запропонованого механізму за результат стає відповідальним одна єдина особа, яка обіймає посаду генпрокурора. Тому теба приймати цей закон: вистачить годувати країну поясненнями чому ми не можемо повернути в державу вкрадені у неї ж активи.

Хоча нинішня ситуація дуже вигідна багатьом: частина з них підгодовуються грошима злочинного режиму Януковича, інші роблять собі політичний рейтинг на критиці бездіяльності, отримають під це грантові гроші. Також я не виключаю, що за цілим переліком типу "громадських" організацій, які зараз знищують ініціативу стоять гроші злочинного режиму. Я була особисто була свідком, як цілою зграєю громадських організацій, активістів, журналістів під час Майдану маніпулював Льовочкін. (І вони зараз будуть мене звинувачувати, що я лобіюю інтереси Льовочкіна!!!???)

До речі, під особливий режим спецконфіскації потрапляє майно, не лише тих осіб, що є в переліку законопроекту, а також тих, які під санкціями, в тому числі міжнародними. Їх прізвища відомі. Можна не довіряти мені, проте набрати в пошуку гугла "санкції ЄС українці", "санкції США українці", і ви побачите ці прізвища. Уважно вдивіться в ці списки, ви і побачите кого Захід вважає найбільш одіозними злочинцями режиму Януковича. І я згідна з оцінкою Західного світу!!!

Однак в минулому році деякі особи з західного санкційного списку через суди та завдяки бездіяльності нашої генпрокуратури зуміли зняти з себе санкції, зокрема Арбузов і Портнов.

Так от в законопроекті ці особи є додатково в списочку, так що не зуміють уникнути відповідальності. При чому мова йде про елементарну справедливість, яку вимагав Майдан.

Тому не треба мене звинувачувати, що хтось не потрапи в цей список. Законопроект свідомо акцентований на особах, які потрапили під санкції. Якщо Захід зробив крок N1 застосував санкції, оголосив тих осіб злочинцями-корупціонерами, обмежив їх права на Заході арештом їх активів і рахунків, вибачте, Україна просто зобов'язана зробити крок N2 і повернути вкрадені гроші.

А особливо цинічно виглядає звинувачення на першій сторінці "Української правди", що я лобіюю інтереси Фірташа? Бо у боротьбі з корупцією цієї групи мені довелося добитися дуже конкретного і вагомого результату. Результат такий "нескромний", що не буде "нескромністю" ним похвалитися.

Мова йде про тре, як я зарубала корупційну схему, що мала збагатити Фірташа і компанію на 2 млрд. доларів. І про це знає "Українська правда", тому що вона зіграла відзначну роль в збереженні цих 2 млрд. доларів, за що я їй вдячна і буду про це повторювати, що би не сталося.

Сюжет такий: літом 2012 року в новинах проскочило повідомлення, що фірма Фірташа "Укргазенерго" через Господарський суд зобов'язала державний НАК "Нафтогаз" повернути їй об'єм газу, що на той час коштував 2 млрд. доларів.

Мені здалося, що там щось нечисто, я взялася розслідувати цю тему, виявила і довела, що це був цинічний по грабунок держави, що суд не мав жодних правових підстав приймати це рішення.

При чому акцентую: йшлося не про мільйони, а про мільярди, не гривень, а доларів. Три камази стодоларових банкнот, як я тоді порахувала, щоб читачі зрозуміли помпезність мега-афери.

Три місяці я намагалася надрукувати це розслідування, поки нарешті "Українська правда" героїчно (я не побоюсь цього слова) розмістила матеріал.

Як далі розвивалися події я дізналася від нинішніх працівників СБУ. Мені розповіли, що після виходу цієї публікації Янукович лютував, бо Фірташ, як виявилося не погодив "операцію", щоб не ділитися з Федоровичем. Отож Янукович наказав Якименку підняти все СБУ і блокувати виконання рішення суду. Невдовзі почався Майдан. І уявіть, на хвилиночку, після Майдану Фірташ вимагав від "Нафтогазу" виконати рішення суду... Я знов займалася цим питання. Результат: цей об'єм газу вдалося зберегти для держави.

Для мене результат це найголовніше. І законопроект 3025 це пряма коротка дорога до результату.

Також хочу зауважити, що наразі є троє найбільш затятих публічних противників цього закону... Портнов, Інтер і "Українська правда".

Про сучасні схеми "колишніх" детальніше на сайті http://chornovol.info

powered by lun.ua
Коментарі — 6
cjasn _ 07.09.2015 10:58
IP: 193.160.226.---
Не втомлююся писати, Тетянко, що Ви дуже гарна...
SergiyOL _ 07.09.2015 04:51
IP: 37.229.64.---
Valuk:

А шо ти пропонєш??? Залишати все як було...
MR_Holms _ 06.09.2015 08:07
IP: 104.154.34.---
4. Особливий режим спеціальної конфіскації майна застосовується незалежно від наявності обвинувального вироку у кримінальному провадженні щодо осіб, зазначених у статті 1 цього Закону, та незалежно від злочину або суспільно небезпечного діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого Особливою частиною Кримінального кодексу України, щодо якого здійснюється кримінальне провадження.
.
... большего маразма от Чорновол я еще не читал... короче виноват – не виноват – никого это не гребет, забрали майно с деньгами, а дальше, хоть трава не расти...
Риторический вопрос – откуда в Раде берутся такие "юристы"...
Valuk _ 04.09.2015 23:22
IP: 93.72.196.---
Шановна борчиня з корупцією, пані Тетяно!
Проясніть простому піплу, навіщо арештовувати "межигір'я" попередніх нуворишів – для того, щоб їх задешево передати новому їх поколінню? Дуже схоже на нову корупційну схему.***
На жаль, побудовані палаци та інші матеріальні викрутаси українських "нуворишів" – це вкрадені і сплюндровані ресурси народу України на потіху престижного суперспоживання "нуворишів". Як Ви збираєтесь у пропонованому законі розпоряджатися з арештованим престижним майном?
З поверненням фінансових, виробничих і сировинних ресурсів все зрозуміло – пускаємо в економічний обіг. А що робити з "межигір'ями"?
sidor _ 04.09.2015 21:38
IP: 77.52.105.---
не на тот поезд запрыгнумши.Что может принести полезного тушки с 2%-ой поддержкой рейтинга проффесиАнализма комманды Писяя пиплом.Вы вжэ определились с новым гнездовьем?
lex-us _ 04.09.2015 18:25
IP: 95.133.106.---
Не довіряю кнопкодавам.
Корупція1240 Уряд реформ368 Україна та Європа1014 Мовне питання184 Aтака Путіна1157
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter