Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Два мільярди для Клюєва

03 листопада 2015, 10:17

В 2010 році Італія конфіскувала 1.5 млрд. євро активів сицилійського бізнесмена Віто Нікастрі, який звинувачувався у зв'язках з мафією. Зокрема, у Нікастрі вилучили в дохід держави 43 вітрові та сонячні електростанції, збудовані за гроші мафії.

В Україні є власний Нікастрі – Клюєв. Його сонячні електростанції теж дітище мафії. При чому наша мафія інвестувала в те, що навіть бізнесом не назвеш. Це був справжнісінький ПИЛОСОС мільярдів з державної скарбниці та пожмаканих гривень з гаманців простих громадян.

Під час розбудови цей "бізнес" потужно тягнув з бюджету та державних банків, потім переключився на кишені споживачів. Висмоктування відбувалося за рахунок аномально високого "зеленого тарифу" для сонячної генерації, тобто спеціальної доплати за рахунок підвищення тарифу на електроенергію для кожного кінцевого споживача. В Україні ця доплата для великих сонячних електростанцій (виключно бізнес Клюєва) була узаконена в розмірі, що в 2-4 рази перевищував відповідний "зелений тариф" у країнах Заходу, які плекають альтернативну енергетику.

Це був подарунок Клюєвам від Януковича, за те, що Сергій Клюєв оформив на себе "Міжгір'я", а Андрій Клюєв інший маєток Януковича – "Мис Айя" в Криму. Тому їх сонячному бізнесу були організовані особливо сприятливі умови.

Дивно інше – понижений цей тариф до європейського рівня (на 50%) був лише в травні цього року і терміном лише до 2017 року. Тобто більше року після Майдану українці розраховувалися з Клюєвим надвисоким тарифом. Особливо трагічно,що той рік шалено стрибнув курс, а "зелений тариф" був прив'язаний до євро, тому сонячний пилосос Клюєва висмоктав з кишень громадян дуже пристойні суми. Цим Клюєв компенсував втрату прибутків в Криму, де після анексії йому відмовилися платити фантастичний тариф.Благо на території підконтрольній Україні у Клюєва залишилося 60% потужностей. Тому Клюєв боровся за максимальне відтермінування обрізання "зеленого тарифу" для сонячної генерації.Найняв цілу армію лобісті. І повірте, йому було за що боротися! За рік ціна питання склала 2 млрд. грн.

Ось трохи арифметики. Я порахувала, що лише за рік з липня 2014 року по червень 2015 року "Енергоринок" заплатив підприємствам Клюєва (ПРАТ "Нептун солар", ПАТ "Болград солар", ТОВ "Дунайська СЕС-1" та "СЕС-2", ТОВ "Лиманська енерджі 1" та "енерджі 2", ТОВ "Франко піві" та "Франко солар", ТОВ "Приозерна 1") 3 млрд. 430 млн. грн. Ще майже 350 млн. грн. Клюєв намагається додатково витребувати з ДП "Енергоринок".

Тобто, якби "зелений тариф" був обрізаний на рік раніше – "Енергоринок" заощадив би близько 2 млрд. грн. При чому мова йде про платіжки, що приходять простим людяа.

А тепер розкажу кому ми повинні дякувати, що ініціатор звірячого побиттю студентів на Майдані отримував мега-прибутки цілий рік після Майдану.Лобіст інтересів Клюєва -Мінюст


Почну з того, що розробкою, імплементацією та обґрунтуванням зелених тарифів для Клюєва займалася юридична фірма "Арцінгер" та "Європейсько-українське енергетичне агентство" створене тим самим же "Арцінгером" для маніпуляцій в інформаційному просторі.

В 2011 році на своєму сайті "Арцінгер" навіть похвалився, що надає консультації для компанії, що володіє парком сонячних електростанцій в Україні. Не важко було здогадатися, що мова йде саме про "Актив Солар". Згідно цієї інформації "Арцінгер" займався "земельними питаннями, "зеленими тарифами", отриманням ліцензій. Тоді ж один за одним були прийняті різноманітні підзаконні акти, що встановили особливо комфортний режим для розбудови бізнесу Клюєва та надвисокий тариф для його "зеленої енергетики".Після Майдану прем'єр Арсеній Яценюк відразу ініціював обрізання "зеленого тарифу" для сонячної енергетики до рівня тарифу вітрової електроенергетики, тобто на 50%. Відповідний урядовий законопроект пішов в сесійний зал, ще в квітні 2014 року.

Юридична фірма "Арцінгер" тоді теж активно включилася в цей процес, проте з іншої сторони – адвокатом диявола. Інформ простір тих часів рясніє публікаціями "Арцінгера" на захист свого клієнта Клюєва.

Особливо мені сподобалася публікація в "Економічній правді" за участю "Арцінгера" під назвою: "Чиста" енергетика: незалежність від Росії чи залежність для Ахметова? В ній стверджувалося, що весь сонячний бізнес Клюєва залишився в Криму, тому відпала "політична" потреба обрізати сонячний "зелений тариф". З цього був зроблений висновок, що Яценюк працює не проти Клюєва, а за Ахметова...

Далі до маніпуляцій в інформаційному просторі долучилось Європейсько-українське енергетичне агентство, яке надіслало відкритий лист в.о. президенту Олександру Турчинову. Цитую: "Агенство висловило стурбованість з приводу планів уряду переглянути тариф для сонячної енергетики". В цьому листі Агентство прямо лобіювало інтереси Клюєва: "встановлення єдиного розміру "зеленого тарифу" до електроенергії, виробленої із вітру і сонця, повністю зупинить розвиток сонячної енергетики в Україні".

Нажаль лобісти Клюєва свого досягли, законопроект був провалений Верховною Радою, в квітні 2014 року за нього проголосувало 202 депутата.

А далі обрізати тарифи Клюєву стало ще важче. В травні, коли юрист "Арцінгера" Антон Янчук став заступником міністра юстиції Павла Петренка, армія лобістів інтересів Клюєва неймовірно посилилась. Адже до них додався... державний МІНЮСТ.

Яскраве цьому підтвердження історія з Розпорядженням Кабміну N589.

Хто кричить: "Тримай злодія"?

Після провалу урядового законопроекту, міністр палива та енергетики Юрій Продан презентував на засіданні Кабміну розроблений ним проект розпорядження N589-р "Про вдосконалення системи розрахунків за електричну енергію з альтернативних джерел енергії". В ньому НКРЕ пропонувалося при розрахунку "зеленого" тарифу для виробників альтернативної енергії, за винятком міні-ГЕС, знизити коефіцієнт пікового часу з 1,8 до 1,01. Позаяк цей коефіцієнт був основним при обчисленні "зеленого" тарифу для сонячних електростанцій, це давало можливість зменшити відрахування бізнесу Клюєва на 50%.

Міністр фінансів підтримав Продана, Шлапак тоді зауважив, що держава зможе зекономити 40-50 млн євро з грошей "Енергоринку". Яценюк підтримав двома руками. Отож 18 червня 2014 року розпорядження Кабміну було прийняте

А потім воно загубилося в шухлядах Мінюсту. Знайшлося лише 2 липня, коли Мін'юст визнав розпорядження Кабміну незаконним. Це миттю було розігнано по всіх інформаційних стрічках.

Міністр Павло Петренко підписав висновок, що розпорядження N589-р "не відповідає актам законодавства, що мають вищу юридичну силу"...А далі естафету лобіювання інтересів Клюєва підхопив керівник НКРЕ Сергій Тітенко. Він посилався на висновок Мінюсту і не запускав Розпорядження в роботу. Чому? Тому що Тітенко виходець з "Укрпідшипника". Тому що "зелені тарифи" Клюєва його дітище. Адже Сергій Тітенко працював на посаді керівника НКРЕ в 2011 році, і це саме він в купі з юристами "Арцінгера" організовував фантастичні зелені тарифи для сонячної генерації Клюєва.

Отже Розпорядження не запрацювало, і Клюєв продовжив отримувати надприбутки з "Енергоринку" -сотні мільонів гривень кожен місяць. А восени, коли стало менше сонця, почав рости курс євро... Клюєв задоволено тер долоні.

В цей час змінився керівник НКРЕ і "Енергоринок" почав якось викручуватись. Спочатку там затримали перерахунок "зеленого тарифу" по курсу Нацбанку, потім виплати Клюєву в лютому-березні були зменшені на 20-50% зв'язку з введенням надзвичайного стану на Оптовому ринку електричної енергії.

Однак Клюєв не згодний упустити і ці зекономлені "Енергоринком" 350 млн. грн. та наполегливо собі їх повертає. Зокрема, фірми Клюєва вже отримали цілу низку позитивних рішень судів. До речі, судді приймали рішення на користь бізнесу Клюєва після ознайомлення з якимось роз'ясненнями Мінюсту (зараз я намагаюся його отримати).

Тому НКРЕ зараз опинилося в ситуації, коли виконавча служба України вимагає негайно!!! віддати Клюєву всі мільйони, так важко, в умовах шаленої протидії, зекономлені "Енергоринком".

Взагалі, виконавча служба в Україні надзвичайно "пробуксовує", і це справжнє чудо потрапити в списочок пріоритетний для виконання. Однак в даному випадку чудо просто пояснюється – виконавчу службу нині курує заступник Петренка засновник "Арцінгера" Сергій Шкляр.Тому питання виконання рішень суду в інтересах Клюєва курує особисто начальник відділу примусового виконання рішень Сергій Крайчинський (людина Шкляра).

А тепер даю інформацію, яка пояснює, чому команда "Арцінгера" демонструє таке запопадливе завзяття, якщо мова йде про відстоювання інтересів бізнесу Клюєва. Причина елементарна – Клюєв платить гроші!!!

Це два фрагменти податкових зобов'язань "Арцінгера" за 2014 рік. В кінці вересня та в кінці листопада у юридичної фірми "Арцінгер" виникли зобов'язання зі сплати 500 тисяч грн ПДВ згідно договорів з цілим переліком підприємств Клюєва.

Тобто Клюєв після Майдану залишився клієнтом юридичної фірми "Арцінгер". А вищевикладені факти дають мені підстави вважати, що партнери цієї фірми, що інтегрувалися у владу, продовжують на цих посадах обслуговувати своїх комерційних клієнтів. Наслідок? Лише в історії "зелених тарифів" держава дурно втратила близько 2 млрд. грн., а Клюєв отримав неадекватні надприбутки.

До речі, команда "Арцінгера" так само затято, як лобіювала "зелений тариф" Клюєва, знищує в інформаційному просторі мою ініціативу – законопроекту 3025 про спецконфіскацію активів Януковича і ко. Цей законопроект був написаний аналогічно італійському закону. Виходить команді "Арцінгера" його треба "зарубати" тільки для того, щоб дорогому клієнту Клюєву не загрожувала доля італійського Нікастрі?

Нагадаю, що команда Арцінгера, до останнього часу була також відповідальна за повернення активів Януковича в Україну. Більше року це входило до прямих посадових обов'язків героїв нашого часу, вихідців з "Арцінгеру": заступника керівника Мінюсту Антона Янчука та заступника генпрокурора Віталія Каська. Останній навіть очолив Міжвідомчу комісію з повернення активів. Може саме тому у нас не було жодних успіхів в цій сфері?Адже, як команді "Арцінгера" було забирати активи у "колишніх", якщо ці "колишні" -дорогі клієнти рідної юридичної фірми?

Може тому конкретні дії були підмінені бурхливою діяльністю зі створення нової державної структури – "Національного агентства повернення та керування активами"?

Касько та Янчук не втаємничують, що вони, а також приватні юристи з "Арцінгера", в якості волонтерів, розробляли відповідний законопроект 3040, прийнятий у ВР в першому читанні.

Волонтерство це добре, якби в законопроект не було закладено безліч мін – він дає можливість "януковичам" повернути навіть ту "малость", що було арештоване в Україні.

Отож пустимо лисицю в курник, цапа в город, щуку в річку? Надамо юристам з багатою клієнтурою з "колишніх" (Клюєв, Каськів, Курченко) і далі "вдало" повертати в Україну награбоване "януковичами"? Воїстину: якщо процес не можна зупинити, його треба очолити і...зупинити.

P.S. А це дуже символічна картинка з "творчого доробку" Арцінгера за 2010 рік, яка може бути ілюстрацією до дітища "Арцінгера" – законопроекту 3040.А це електростанції Клюєва:

Про сучасні схеми "колишніх" детальніше на сайті http://chornovol.info

powered by lun.ua
Коментарі — 34
Віталій Іщук _ 04.11.2015 10:29
IP: 195.230.154.---
Звичайно, Татьяна Чорновіл вірно оцінює ситуацію, що дає мені підстави заявити: Бездарний Уряд Яценюка та жуліки з мафіозі грабують Україну безкарно завдяки отим падлюкам "Анцінгерам"!
В Державі, де є відповідальна влада, такі оборудки були б негайно зупинені, а злочинці понесли покарання. Чому цього досі не зроблено в Україні – запитання до влади. Хто відшкодує понесені збитки?
Петр Осаульский _ 03.11.2015 21:11
IP: 104.197.181.---
-Vesna-:
jrmo:
Таню на генпрокурора!!!
Счас!

Тетяна може бути тільки фрілансером.
Нема в неї системного мислення та процедурного підходу.

Порядність – є. Але жіноча.
Цього замало.
порядність? у Танюшки? у этой беспринципной пройдохи? Черновол "борется с коррупцией", когда речь идет о попередныках, когда этой ей выгодно и можно попиариться. Коррупционеров из своей фракции она старательно не замечает.
rabbik _ 03.11.2015 20:45
IP: 130.211.169.---
-Vesna-:
jrmo:
Таню на генпрокурора!!!
Счас!
Тетяна може бути тільки фрілансером.
Нема в неї системного мислення та процедурного підходу.
Порядність – є. Але жіноча.
Цього замало.
Заживемо коли генпрокурором стане картавий Югочка.
по очень хітрожопой жідовской схеме.
Шокін назначаєт Югочку замом.
сам ідьт в отставку.
і Югочка ісполняющій генпрокурора до конца єво поганой жізні.

нікакіх галасаваній в раде.
нікакіх требованій іметь юрідіческоє образованіє.
всьо чісто, не прідерьошся.

до такого наш Мойша второй би даже не додумался.))))
-Vesna- _ 03.11.2015 20:26
IP: 93.72.141.---
jrmo:
Таню на генпрокурора!!!
Счас!

Тетяна може бути тільки фрілансером.
Нема в неї системного мислення та процедурного підходу.

Порядність – є. Але жіноча.
Цього замало.
jrmo _ 03.11.2015 18:37
IP: 46.133.228.---
Таню на генпрокурора!!!
Fsh Fsh _ 03.11.2015 16:44
IP: 194.44.203.---
Тетяно, міняйте фракцію. Так буде правильніше. Вам там не місце.
hrim _ 03.11.2015 15:01
IP: 146.148.43.---
Александр 1:
hrim:
Так, потрібні.
Однак, Тетяна Чорновол є за статусом парламентарем, функції якого суттєво відрізняються від роботи журналіста.
Тобто, коли депутат розкриває корупційні схеми у публічний спосіб, то він займається не тою справою?
......

Я такого не заявляв.
Розкриття корупційних схем є першим етапом, де Тетяна Чорновол має досвід і, головне, відвагу.
Другий етап – запропонувати реальний "рецепт" їх руйнування та унеможливлення реанімації.
Третій – переконати, а може й під тиском громадськості заставити у такому понад дві сотні депутатів і втілити це у закон.
От чого очікую від парламентаря Т.Чорновол, зважаючи, що це їй під силу.
Иванович Игорь _ 03.11.2015 14:58
IP: 37.54.168.---
Александр 1:
Иванович Игорь:
Ну то візьми СРСР. Там що зупинилася промисловість за 4 роки війни? Там заводи за тиждень зводили.
А хто вам сказав, що в нас все зупинились? В моєму місці бронетанковий завод, що зовсім додихав у мирний час, зараз працює у три зміни. І що ви приводити в приклад СРСР? Там під час війни люди стали жити краще? Ну, що це за аргументи?
Так ви і масштаби війн не порівнюйте. Тим більше Україна позбавилась самих дотаційних регіонів – тільки процвітати. Тільки на бронетанковому процвітання не буде. У нас наприклад зупинили два потужних підприємства машинобудівного профілю. Ну а далі можете слідкувати – Южмаша нема, Антонов на черзі. Що вагує тоді той танк? Він прибутку не дасть.
Miki2 _ 03.11.2015 14:49
IP: 176.36.3.---
cjasn:
Тетянко, ніколи не перестану думати і казати, що Ви дуже мила жінка...
Не приставай, вона й так многодєтна
Александр 1 _ 03.11.2015 14:45
IP: 92.113.162.---
hrim:
Так, потрібні.
Однак, Тетяна Чорновол є за статусом парламентарем, функції якого суттєво відрізняються від роботи журналіста.
Тобто, коли депутат розкриває корупційні схеми у публічний спосіб, то він займається не тою справою?
Александр 1 _ 03.11.2015 14:41
IP: 92.113.162.---
Иванович Игорь:
Ну то візьми СРСР. Там що зупинилася промисловість за 4 роки війни? Там заводи за тиждень зводили.
А хто вам сказав, що в нас все зупинились? В моєму місці бронетанковий завод, що зовсім додихав у мирний час, зараз працює у три зміни. І що ви приводити в приклад СРСР? Там під час війни люди стали жити краще? Ну, що це за аргументи?
cjasn _ 03.11.2015 14:21
IP: 193.160.226.---
Тетянко, ніколи не перестану думати і казати, що Ви дуже мила жінка...
Иванович Игорь _ 03.11.2015 14:15
IP: 37.54.168.---
Александр 1:
Иванович Игорь:
США саме завдяки війні стала самою економічно розвиненою країною світу.
Та що ви кажете? На території США була війна? Я не знав. Це дійсно вбивчий аргумент.
Ну то візьми СРСР. Там що зупинилася промисловість за 4 роки війни? Там заводи за тиждень зводили.
hrim _ 03.11.2015 14:15
IP: 104.154.59.---
Александр 1:
Молодець, Тетяна! Такі розслідування вкрай необхідні для висвітлення щурів, що до сі ховаються у владі та грабують країну.
......

Так, потрібні.
Однак, Тетяна Чорновол є за статусом парламентарем, функції якого суттєво відрізняються від роботи журналіста. Де законотворчість, де аналіз дії прийнятих законів? Адже зміна, ліквідація одного мафіозі породжує іншого (деякі з них, що в "тіні", навіть зацікавлені у "розчищанні життєвого простору").

Потрібно усувати причини, а не тільки боротись з наслідками!
Александр 1 _ 03.11.2015 14:06
IP: 92.113.162.---
Иванович Игорь:
США саме завдяки війні стала самою економічно розвиненою країною світу.
Та що ви кажете? На території США була війна? Я не знав. Це дійсно вбивчий аргумент.
Иванович Игорь _ 03.11.2015 13:58
IP: 37.54.168.---
Александр 1:
Иванович Игорь:
Вимагати економічних досягнень під час війни це дебілізм. А початок боротьби з корупціонерами.
США саме завдяки війні стала самою економічно розвиненою країною світу. Тому цей аргумент не проходить. А боротьба з корупцією це просто смішно. Не давайте хабарів, то не буде й корупції. Просто треба працювати, а не панувати та блогувати різну нісенітницю. Є правоохоронні оргна для цього
Александр 1 _ 03.11.2015 13:48
IP: 92.113.162.---
Иванович Игорь:
І за це ви знищуєте цю частку народу?
Хто ви? Може це саме ви, я ж не знаю за кого ви голосували на виборах президента. Але зараз економічні складнощі пов'язані насамперед з війною. Чому? Тому що корупція була завжди (й є зараз) зверху до низу. Як би не війна не було б погіршення економічного стану населення. Вимагати економічних досягнень під час війни це дебілізм, кажу про це вже сотий раз. А початок боротьби з корупціонерами-олігархами зустрічає шалений опір в тому числі від вас (реакція на статтю Т. Черновол) та від народу, який купують за 200-400 грн за один захід проти влади.
Иванович Игорь _ 03.11.2015 13:34
IP: 37.54.168.---
Александр 1:
Иванович Игорь:
А зараз частка цього народу.
До речі ця частка сягає 99%. Не подавитесь, ні?
Иванович Игорь _ 03.11.2015 13:33
IP: 37.54.168.---
Александр 1:
Иванович Игорь:
А зараз частка цього народу відрізняється дурною критикою всього, що робить влада.
І за це ви знищуєте цю частку народу?
Miki2 _ 03.11.2015 13:21
IP: 176.36.3.---
Александр 1:
Иванович Игорь:
А українському народу, який вона поставила на межу виживання нічого не коле?
Не вона, а він – Путін. Крім того, народ він різний. Де якої частині цього народу ми зобов'язані приходом до влади банди Януковича. А зараз частка цього народу відрізняється дурною критикою всього, що робить влада, навіть коли вона арештовує корупціонерів та бандитів, таких як Корбан, чи осіб з ПС після подій у Мукачеві.
Та ти як інструктор райкома партії прасвіщаїш))))))))))))))
Александр 1 _ 03.11.2015 12:46
IP: 92.113.162.---
Иванович Игорь:
А українському народу, який вона поставила на межу виживання нічого не коле?
Не вона, а він – Путін. Крім того, народ він різний. Де якої частині цього народу ми зобов'язані приходом до влади банди Януковича. А зараз частка цього народу відрізняється дурною критикою всього, що робить влада, навіть коли вона арештовує корупціонерів та бандитів, таких як Корбан, чи осіб з ПС після подій у Мукачеві.
Иванович Игорь _ 03.11.2015 12:34
IP: 37.54.168.---
Александр 1:
Иванович Игорь:
Це правда, яка очі коле.
Вам очі коле її депутатська посада. Так, це правда.
А українському народу, який вона поставила на межу виживання нічого не коле?
Иванович Игорь _ 03.11.2015 12:33
IP: 37.54.168.---
.
Сергей Билоченко _ 03.11.2015 12:22
IP: 95.67.118.---
Зелені тарифи – це не український винахід. Це поступ високорозвинутої демократично-цивілізованої спільноти.
Андрей Кононенко _ 03.11.2015 12:22
IP: 188.163.73.---
Одного не могу понять. Почему Лего выпускает человечков с лицом Януковича??
ONLINE
Україна та Європа1058 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158 Уряд реформ386
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter