Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Євразія. Чому Лещенко відпрацьовує темники Портнова?

16 грудня 2016, 14:38

Це розслідування – намагання з'ясувати, чому в громадському середовищі України організований страшенний опір "спецконфіскації". Мета "спецконфіскації" проста і справедлива – повернути 50 млрд. грн., розкрадених Януковичем, але арештованих в Україні після Майдану, назад в держбюджет. Це дуже великі кошти навіть в масштабах держави. Чому ж бути проти? Це розслідування про відповіді, які я отримала, зокрема про вплив Андрія Портнова.

Чому я вказую на Портнова?

Тому, що після Майдану інструмент повернення активів "колишніх" втрапив у руки Портнова. Як так сталося?

Історія цього сягає ще часів прем'єра Тимошенко, коли Портнов найнявся представляти інтереси держави Казахстан в так званій справі БТА-Банку, яка була не чим іншим, як розправою Нурсултана Назарбаєва над Мухтаром Аблязовим – казахським олігархом та його політичним конкурентом.

При Януковичі Аблязов був арештований в Італії за поданням держави Україна, яке організував Портнов. Далі Портнов допомагав повертати в Казахстан активи Аблязова, інвестовані в Україну. Допомагав всією родиною. Зокрема, сестра Портнова – суддя Печерського суду – легалізувала передачу Казахстану 400 млн. доларів.

Задля контролю в генпрокуратурі над справою Аблязова Портнов багато років наповнював "міжнародку" ГПУ своїми кадрами, це дало йому підстави запевнити офіційний Казахстан, що не варто відмовлятися від його послуг і після Майдану. Мовляв, він здатен і надалі утримати на посадах своїх людей і забезпечити незмінність лінії української генпрокуратури і навіть не проблема, що Казахстан визнав анексію Криму.Дуже зручно для Андрія Портнова, генпрокуратуру після Майдану очолив представник "Свободи" Ігор Махніцький, бо у львівській облраді у фракції "Свободи" працював депутатом батько вірного "портновця", автора диктаторських законів нардепа Володимира Пилипенка.

Через Пилипенків, Портнов пролобіював свого заступника генпрокурора, щоб пильнував справу Аблязова. Він поставив людину з досвідом, що вже працювала в ГПУ на нього, Портнова, в тій самій справі БТА-Банку в 2009-2010 році.

Так в ГПУ з'явився... Віталій Касько. Легка рука Портнова! Позаяк заступник з "міжнародки" в генпрокуратурі це не лише справа Аблязова, це і повернення активів "колишніх", ставленик Портнова всівся на золоті яйця і звісно не повернув ні копійки. А як людина Портнова могла повертати вкрадене "януковичами"? Бджоли проти меду?

Безсоромну бездіяльність Касько прикрив активною комунікацією з західними посольствами, "грантожерами", нардепом Лещенком і колективним Лещенком.

Єдиний меседж, який транслював Касько – "зрада, генпрокурор все здає". З часом в риториці Каська змінювалися лише прізвища генпрокурорів: спочатку Касько говорив про зраду Махніцького, потім Яреми, потім Шокіна. Особливий цинізм полягав в тому, що часто автором "зради", був він сам – Касько. Однак талановито, звалював програші на міжнародному поприщі генпрокуратури на своїх керівників. Я сама стала свідком, коли Касько згідно своїх посадових обов'язків не надіслав міжнародно-правове доручення в латвійську генпрокуратуру по справі Курченка, зате все його коло спілкування, по-секрету, дізналося, що Латвію блокує Шокін.

Завдяки "зливам" з кухні генпрокуратури, він увійшов в довіру до Лещенка, здружився і крутив ним, як хотів. Так поступово у нас росла армія Портнова. І приклад Каська яскраво демонструє, що піар та підтримка власників телеканалів в сучасних умовах важливіший за конкретний результат. Адже Касько не повернув ні копійки активів, зате ледь не зробив карколомну кар'єру антикорупційного прокурора чи навіть генпрокурора. Завадила лише притаманна таким нарцисам жадібність: спалився на отриманні від генпрокуратури VIP-квартири.

І назвуться корупціонери-антикорупціонерами

Однак Касько був не єдиний патрон в обоймі Портнова в темі блокування повернення активів. Портнов інтегрував цілий перелік своїх кадрів в державні та громадські структури для роботи в цьому напрямку.

Зокрема, звернемо увагу на державну та громадську роботу юридичної фірми "Арцінгер", ще одного стовпа "портновщини". Перше: нагадаю, що в 2013 році Касько був партнером цієї юрфірми, і працюючи в генпрокуратурі приховав протокол допиту дрезденського слідства, в якому йшлося, що схеми відмивання коштів Курченком в Австрії супроводжував український "Арцінгер".

Друге: звернемо увагу на місцезнаходження шикарного офісу "Арцінгера". Він займає весь 5-ий поверх шикарного бізнес-центру "Євразія".

Це саме той бізнес-центр, який на замовлення "казахів" Портнов особисто "віджав" у Аблязова в справі БТА-Банку. Тут же знаходиться офіс українського БТА-Банку, в керівництві якого з 2009 року працюють особи з найближчого оточення Портнова. Чи можна повірити, що офіс "Арцінгера" тут розмістився випадково? А якщо до цього додати, що особисто Портнов влаштував Каська в "Арцінгер" в 2013 році? Все це лише збіг? Чи все-таки "Арцінгер" – фірма не чужа Портнову?

До речі, в часи Януковича "Арцінгер" забезпечував юридичну підтримку цілої низки мега-корупційних схем Сім'ї, і схоже, що замовлення підкидав на п'ятий поверх "Євразії" саме Портнов.

Так Касько та інші "арцінгерці" до Майдану клепали корупційні схеми, а після Майдану та сама "комашка" за підтримки корисних ідіотів переключилися на захист ними же вкрадених активів.

Щоб захистити старі схеми "арцінгерці" пішли в держструктури, якщо не на посади, то в громадські ради. А також "Арцінгер" взяв під контроль "грантожерські" організації. Наприклад, членом правління Трасперенсі Інтернешнл в Україні (ця організація вважається найвпливовішим експертом з антикорупції в середовищі посольств Західних країн) став керуючий партнер "Арцінгера" – Тімур Бондарєв. А публічний спікер Трансперенсі – Сергій Лещенко. Це ще один номер, як Портнов зміг "танцювати" Лещенка.

Кульмінацією діяльності портновського злочинного угрупування стало блокування "спецконфіскації" арештованих активів.

Ще раз повторю, якщо хтось не звернув увагу: портновське кодло юристів, заблокували "спецконфіскацію" тому, що мова йде про кошти, які вони самі крали, але не докрали.

Адже, якщо говорити про ті мільярди, заради повернення яких в держбюджет ініційований закон про "спецконфіскацію", то мова передовсім йде про кошти, арештовані в державному "Ощадбанку" у справі Арбузова на рахунках цілого переліку офшорок. Їх назви можна знайти в Єдиному переліку судових рішень. Зокрема тут:Однак, якщо проаналізувати інформацію навколо цих фірм, виходить, що Арбузов був лише менеджером в схемі збагачення Сім'ї.

Адже два британських офшори з "переліку Арбузова", в латвійському приватбанку пов'язані з групою компаній, що володіють вертолітним майданчиком Януковича на дніпровських схилах, дачею Януковича в Криму, продали в Україну так звані "вишки Бойка".

Інші три компанії Квітен, Сабулонг та Квікпейс з "переліку Арбузова" в державному "Укрексімбанку" в 2013 році були передані в заставу під кредит для компанії Курченка – "Ветек Медіа Інвест".

Рахунки всіх вище згаданих фірм були арештовані, кошти в Латвії. І нагадаю, особисто Касько блокував співпрацю з латвійським слідством.

Тому що Касько, як партнер "Арцінгера" в 2013 сам клепав ті схеми відмивання коштів. Про це свідчать офіційні дані з податкової зі сплати ПДВ – найбільшим клієнтом в 2013 році "Арцінгера" була фірма Курченка – ТОВ "Укренергоринок". Цю фірму, яку обслуговував Касько та інші юристи "Арцінгера", можна назвати гаманцем Сім'ї. На рахунки цієї фірми перераховувалися гроші, вкрадені в десятках схем. В яких – кожен може дізнатися в Єдиному реєстрі судових рішень. Згідно фінансової звітності за 2012 рік – 1 млрд. доларів, в 2013 фірма звіт не здавала, але впевнена, там фігурувала куди більша сума.

А ще в Єдиному реєстрі судових рішень є ухвала у справі Каськіва (Нацагенство), що свідчить – "Арцінгер" і там учасник злочину з розкрадання державних коштів.Вся ця купа фактів свідчить, що "Арцінгер" в часи Януковича розробляв та юридично супроводжував багато корупційних схем. Керували процесом нинішні відомі "антикорупціонери" – Бондарєв та Касько. А роботу йому підкидав Портнов. Отже: і назвуться корупціонери антикорупціонерами...

Всі вони – Портнов, Арбузов, Курченко, Касько спільно кублилися і продовжують тримати один одного. Ось, наприклад, ще один факт в тему: заступник Арбузова в НБУ часів Януковича Валерій Прохоренко зараз не у в'язниці, і навіть не у бігах, а очолює українську філію БТА-Банку.

І нагадаю, що "смотрящим" за справою БТА-Банку в інтересах Казахстану в Україні до сих пір є Портнов.

З цього всього я роблю перший висновок: варто пошукати кінці виведених з України мільярдів "януковичами" в Казахстані.

І другий висновок: найбільшим гальмом в справі повернення вкраденого є та дивна ситуація, що "щуряче кубло колишніх" перебуває під надійним захистом "мишачого кублища" нинішніх єврооптимістів, демальянсівців, антикорупціонерів, младореформаторів та інших грантожерів.


Яскравий доказ тому – блокування колективним Лещенком закону про спецконфіскацію. Це ж треба було Портнову так всіх видресирувати!

Ось порівняйте: це новина від Лещенка на сайті "Укрправди" проти спецконфіскації, а поряд заява "портновця", автора диктаторських законів Володимира Пилипенка, який працевлаштовував в генпрокуратуру Каська. Зверніть увагу – суцільний плагіат!

Проте особливо яскраво керованість грантожерок Портновим демонструє історія Олени Тищенко.

Літом 2015 року вона була призначена, зокрема моїми зусиллями, керівником новоствореного департаменту МВС з повернення активів.

І таке почалося цькування! Все почалося з Портнова, який виклав фото будинку Тищенко за кордоном. І хоча Олена, як юрист працювала за кордоном, і заробила на цей будинок теж не в Україні, "грантожери" "згризли" Олену за місяць. Фейсбучна спільнота гучно святкувала її звільнення, більше всіх радів Портнов у Фейсбуці.

А тепер відкрию вам секрет: причина того, що її розірвали, була та сама, чому я лобіювала її призначення на посаду. В неї унікальний досвід: в 2012 -2013 роках вона працювала юристом у казахського політика-мільярдера Аблязова. Так, того самого Аблязова, якого розривав Назарбаєв, і активи якого в Україні "віджимав" Портнов. Вона працювала до останнього – доки Путін на прохання Назарбаєва не кинув юриста та маму чотирьох дітей (молодшенька, ще не говорила) у московську в'язницю...Тищенко має унікальний досвід – вона знає, як Казахстан відсуджував активи у Аблязова в західних судах, вона знає, як це зробити для України.

Однак "казахські" друзі Портнова перелякалися, що Тищенко їм загрожує, сам Портнов знав наскільки вона була ефективна у Аблязова, і тому дав команду "фас" Лещенку на її розрив.

Причому історія її знищення яскраво показує, яке "мишаче кублище" ця секта грантожерів.

Першу скрипку в цькуванні Тищенко зіграв Лещенко. Він зняв з Фейсбуку Портнова будинок Тищенко і накатав заяву в ГПУ, що його немає в декларації. При чому він навіть не провів притаманне Лещенку-журналісту глибоке дослідження, що будинок оформлений на юридичну фірму, а корпоративні права Тищенко в декларації вказала. ГПУ (Сакварелідзе) порушило справу. Після того грантожери з папірчиком про "кримінал" пішли в американське посольство, і ті рекомендували Авакову звільнити Тищенко.

Тищенко прийшла до Сакварелідзе з питанням: "Які підстави її кримінального переслідування?" А Сакварелідзе лише лупав очима і запевнював, що він нічого не порушував. Допомогла його помічниця: "А пам'ятаєте, в той вечір, коли ви святкували, до вас підійшов Касько і попросив ваш ключ від реєстру". Так, за електронним підписом Сакварелідзе, Касько порушив справу проти Тищенко. Тобто – відверте шахрайство! Фейкова справа невдовзі була закрита. Але саме вона стала підставою звільнення Тищенко...Хіба не "мишаче кублище"?

Лещенко та його друзі можуть бути справжніми. Вони можуть зробити життя в країні трохи кращим – підтримати "спецконфіскацію" вкраденого Януковичем і поповнити держбюджет на 50 млрд. грн., а натомість вони плетуть штучні сенсації, брешуть, маніпулюють, згодні бути ляльками Портнова.

А реальні людські долі, вплетені в долю країн, взагалі поза тим театром. Не фейкові сенсації Фейсбуку, а могильний холод пустого місця у двухспальному ліжку молодої вдови "фронтовика", чи гірка образа скромної домогосподарки в звичайному супермаркеті за необхідність вибору ціною в 15 грн. між коробкою печива та рукавичками для дитини. Це справжній причинно-наслідковий зв'язок між державою та народом. А у нас "мишаче кублище" та штучні сенсації підмінили державну діяльність.

Перша частина ТУТ

Коментарі — 171
sidor _ 18.12.2016 17:00
IP: 77.52.120.---
Елена Величко:
та я ж не против. Только власть сейчас "поменять" можно будет в десятки разов труднее чем шапкокрадовскую. Мотивированные жандармы (вы думаете зря "нацгвардейцев" одевают в носки за 300 гривень, при том, что на переднем крае бойцы до сих пор ходят в кроссовках, не говоря уже о вооружении) и отсутствии материального резерва у пересичных (что бы страйк был эффективным в наших условиях, необходим как минимум полугодовой период забастовки) сделает "силовой" вариант практически нереальным. Кроме того, приплюсуйте сюда посеянную искусственную распрю между партиями и громадскими объеднаннями. Зацементированная власть режима Порошенка не даст возможности провести объективные выборы...Влипли по полной программе.
Елена Величко _ 18.12.2016 16:37
IP: 178.93.136.---
К Вам,Тетяна,у мене питанння:"Чому тільки хонку Я-ча нам показували, а інші хонки? Може б й не вибрали ОТЕ,що зараз."
Елена Величко _ 18.12.2016 16:34
IP: 178.93.136.---
sidor:
Прочитайте мой комментарий в блоге Петренко. А,вообще, надо персональную ответственность чиновника за бездействие. Сделали законы, которые позволяют обогащаться за счет ресурсов, для остальных -
НИЧЕГО, люди без работы- НИЧЕГО не получают.ВЛАСТЬ должна понимать для чего ее наняли – для этого
закон должен быть- не делаешь,брешешь- лучше уходи или сядешь, а не то, что украинцев сгоняют со своих земель, и еще хуже.Десятки миллиардов долларов одолжили – где они,эти доллары?
ВЛАСТЬ надо менять.
sidor _ 18.12.2016 15:30
IP: 77.52.120.---
Andrey Kononenko:
lohik:
Було два Майдани...Обидва проти кримінальноі влади Януковича...Нарешті його вже нема...Але в результаті владу зуміли осідлати олігархи однієі відомоі національності...ХТО винен?...Відповідей багато...ЩО робити?...Відповідей нема...
Доний дал ответ.
а шо он там сказал) Доний)?
Logic2009 _ 18.12.2016 15:13
IP: 91.196.178.---
Oleg Volkov:
достаточно объективно: такой коррупции и преступности в по отжиму бизнеса у майдановских властей как в Украине, даже в Белоруссии нет
"Казнить нельзя помиловать"?
"Киевлянин", украинский выучить неспособны, то хоть русский выучите.
Абракадабру какую-то написали, кто, что и у кого отжимает?
Andrey Kononenko _ 18.12.2016 15:12
IP: 188.163.73.---
lohik:
Було два Майдани...Обидва проти кримінальноі влади Януковича...Нарешті його вже нема...Але в результаті владу зуміли осідлати олігархи однієі відомоі національності...ХТО винен?...Відповідей багато...ЩО робити?...Відповідей нема...
Доний дал ответ.
lohik _ 18.12.2016 15:05
IP: 134.249.42.---
lohik:
"Де скарби моі – там серце моє"...Згідно цієі притчі Азаров повинен повернутись в Украіну...До своіх сумок...
Недавно Т.Чорновол хвалилася на своєму блозі "Онищенко вбив Яценюка за 30 млн.дол. Я вбила Онищенка за нуль"...Ну і яка користь від цього Украіні?...Бо зараз цей любитель коней і тьолок Онищенко іздить по світу і знижує рейтинг Украіни...
lohik _ 18.12.2016 14:55
IP: 134.249.42.---
Було два Майдани...Обидва проти кримінальноі влади Януковича...Нарешті його вже нема...Але в результаті владу зуміли осідлати олігархи однієі відомоі національності...ХТО винен?...Відповідей багато...ЩО робити?...Відповідей нема...
SARA21 _ 18.12.2016 14:31
IP: 91.226.4.---
Таня всі ви ляльки то Портнова,то Григоришина а чия лялька ви?Ще такого нахабства як при владі Порошенка -Яценюка українці не відчували.Навіть Сашко Білий живим ходив при Кучмі і при Януковичу,а ви його знищили,залишивши стареньких батьків без опіки.Тому слухати людей вашої партії зовсім не хочеться.Ви прийшли до влади на крові,розікрали не менше за Януковича і хочете судити його як злодія.Так він злодій,і дурень боягузливий,але якщо ви без гріха,то киньте в нього каменем.Але ви і над тим не задумуєтеся,ви готові каміння кидати у всіх,тільки не у своїх.А винні ви і у вбивствах Небесної Сотні теж,як і всі хто ліз до влади.
Ua Gall _ 18.12.2016 11:05
IP: 176.104.185.---
На штыках сидеть можно,но неудобно.
Наполеон

продолжение-
Тем не менее,русские регионы продолжают вымирать,деревни исчезают из лица земли,а все наши СМИ обеспокоены ситуацией в Аллепо...Не странно ли?
РЛ.15.12.2016
Ua Gall _ 18.12.2016 11:00
IP: 176.104.185.---
Oleg Volkov:
население Украины продолжает сокращаться катастрофическими темпами. Кто не уехал, тот умер. В рейтинге по смертности Украина торжественно на 1 месте в мире.
С чего начинается родина?
С попойки в соседнем дворе,
С хороших и верных товарищей,
Стучащих на вас в ФСБ...

А вот и тревожно зазвучал колокольчик.

Как это не печально,но наши власти решили,что ситуация в Сирии и стАтУс великой державы для них важнее,чем проблемы российской провинции и экономическое положение россиян...
Это говорит о том,что современна Россия по- сути идёт по пути Сов.Союза,который участвовал практически во всех конфликтах за пределами своих границ и спонсировал самые разные политические режимы,но не мог обеспечить своё население даже минимальным ассортиментом продуктов.Конечно,современное благосостояние россиян нельзя сравнить с временами СССР-благодаря
торговле нефти и газа на западе.
lohik _ 18.12.2016 10:36
IP: 134.249.42.---
Oleg Volkov:
население Украины продолжает сокращаться катастрофическими темпами. Кто не уехал, тот умер. В рейтинге по смертности Украина торжественно на 1 месте в мире.
Про свою ПаРашу розкажи...
lohik _ 18.12.2016 10:06
IP: 46.133.67.---
Mikolaj Kren:
Andrey Kononenko:
Знаете, что самое смешное в сравнении России с Украиной?
навіть знаю причини чого так сталося.
В такому разі 2 питання: __КТО виноват?...ЧТО делать?...
Andrey Kononenko _ 18.12.2016 09:57
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
а Назарбаев с бацькой Лукашенко еще дальше продвинулись...:)
Так и есть. И у них ВВП в три раза выше украинского:)
sidor _ 18.12.2016 09:53
IP: 77.52.120.---
Oleg Volkov:
население Украины продолжает сокращаться катастрофическими темпами. Кто не уехал, тот умер. В рейтинге по смертности Украина торжественно на 1 месте в мире.
......В ООН обвинили Россию в убийстве сотен детей в Сирии при бомбежках российскими самолетами. В ответ на это Чуркин лихорадочно листает кремлёвскую методичку:

"Путин любит детей, особенно мальчиков..." – не то.
"Мы будем стоять за спинами женщин и детей...". – не то.
"Распяли мальчика в трусиках...". – не то.
"Трупы у вас какие то не свежие..." – похоже, но не то.
Ага! Вот! Нашёл ответ!
"Вы специально посыпаете детей пылью перед фейковыми репортажами..."
sidor _ 18.12.2016 09:26
IP: 77.52.120.---
"мыадиннарот"! Торжественный прием Кремлем украинской делегации по примирению.

h.t.t.p://picua.org/img/2016-12/17/vj8haw1nzkg5bsmomi3q2fyaq.gif
-Vesna- _ 18.12.2016 09:10
IP: 93.72.143.---
Andrey Kononenko:
Mikolaj Kren:
Знаете, что самое смешное в сравнении России с Украиной?
То, что Россия продвинулась в реформах намного дальше Украины.
Места стран в Рейтинге легкости ведения бизнеса от Мирового банка:
1. Новая Зеландия
2. Сингапур
24. Польша
35. Казахстан
37. Беларусь
40. Россия
47. Мексика
80. Украина
92. Кения
... а Назарбаев с бацькой Лукашенко еще дальше продвинулись...:)
sidor _ 18.12.2016 08:01
IP: 77.52.120.---
Mikolaj Kren:
Andrey Kononenko:
Знаете, что самое смешное в сравнении России с Украиной?
навіть знаю причини чого так сталося.
!!!!!
Mikolaj Kren _ 18.12.2016 00:36
IP: 95.134.245.---
Andrey Kononenko:
Знаете, что самое смешное в сравнении России с Украиной?
навіть знаю причини чого так сталося.
Andrey Kononenko _ 18.12.2016 00:29
IP: 188.163.73.---
Возможности, полученные благодаря майдану, почти не используются. Правильно описал ситуацию Доний у Шустера. После разового всплеска гражданской активности – ничего, тишина, потому что не создано политической структуры, которая бы являлась продолжением майдана.
Еще Доний хорошо сказал о необходимости экономических страйков.
Andrey Kononenko _ 17.12.2016 23:49
IP: 188.163.73.---
Этот рейтинг хорошо показывает нам, как "много" власть сделала для экономического роста в Украине.
Andrey Kononenko _ 17.12.2016 23:44
IP: 188.163.73.---
Mikolaj Kren:
Знаете, что самое смешное в сравнении России с Украиной?
То, что Россия продвинулась в реформах намного дальше Украины.
Места стран в Рейтинге легкости ведения бизнеса от Мирового банка:
1. Новая Зеландия
2. Сингапур
24. Польша
35. Казахстан
37. Беларусь
40. Россия
47. Мексика
80. Украина
92. Кения
Mikolaj Kren _ 17.12.2016 22:48
IP: 95.134.245.---
sidor:
:
Майдан в Астрахани: в РФ готовят "желтую" революцию.
В российской Астрахани ветераны и пенсионеры возмущены политикой государства и власти.

На последнем митинге, видео которого выложено на youtube, они объявили о проведении
референдума в мае...
дурня,на москелі це не можливо,вже.Пізно всра-ся.Навіть,коли там там і знайдеться щось живого,
-його негайно ж оголосять 5.колоною і за заповітами вірного гебельсівського собаки;-замочят в сартірє-.Ніхто з ними говорити ні про що не буде.У найкращому випадку іх просто одпи-дять,що вже було,пам*ятаєте-на Москві,троє чи четверо-рознузданих пенсюка-накинулись на підрозділ омон-рєб*ята єлі атбілісь-і подали позов на пенсіонерів...
москель не Україна,де суровиє шахтьори ходили на Київ відстоювати свої права.
Зараз у них повний піз...рядок,тобто@лу\ган+ до*н#,як і на москелі, і рішитєльним мужикам од
щастя язики в сраки повтягувало.
sidor _ 17.12.2016 22:21
IP: 77.52.120.---
:
Майдан в Астрахани: в РФ готовят "желтую" революцию.
В российской Астрахани ветераны и пенсионеры возмущены политикой государства и власти.

На последнем митинге, видео которого выложено на youtube, они объявили о проведении референдума в мае, до сих пор они будут продолжать протесты и начнут сбор подписей для проведения всенародного голосования.
youtu.be/MzmnIOf5RpU?t=69
Volodymyr Tonkoshkur _ 17.12.2016 21:44
IP: 94.244.37.---
Продажна...учка захищає продажну...учку при цьому розгризає продажних чмурів.
Корупція1192 Україна та Європа974 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter