Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Як досягти успіху в політиці? Даю 100% рецепт

25 серпня 2017, 19:42

Давно відомий 100% рецепт успіху в казіно. Ставиш на одну й ту ж саму цифру, з кожним програшем подвоюючи ставку. І хоча так можна програти і річний бюджет США, виграш компенсує все. Тільки, хто собі може дозволити таку віп-гру?

Існує такий самий простий та вірний рецепт могутності державного діяча. З тою лише відмінністю, що він можливий до практичного застосування. Там також довга гра, але ця гра по кишені кожному.

Спитаєте глузливо: яку таку "америку" ти, Чорновол, відкрила? Не кепкуйте, дочитайте, побачите в моїй самовпевненості є логіка. Може іншими очима подивитесь на політику і свою участь в ній. При чому, це добрий рецепт, саме тому я друкую свої роздуми після святкування Дня Незалежності України.

Але спочатку про погане, про пекло.

Пекло політика – це параноя слабкості. Тому політика це вічна боротьба за ресурси. Де найжаданішим ресурсом є електоральний, а найпевнішим – фінансовий. Позаяк в політиці, ресурси є нестабільними, політика це вічні метаморфози: коли за рахунок електорального ресурсу здобувається фінансовий, а потім за рахунок фінансового електоральний. І так забіг по колу з єдиною метою – не лишитись слабким та беззахисним. Адже і романтикам і прагматичним цинікам зі шкільної лави відомий хрестоматійний шлях Жанни д'Арк від простої дівчини до Орлеанської діви, а за тим до відьми. До вогнища, в який підкидав хмиз "вдячний" французький народ.

Адже якщо говорити про такий ресурс, як народна підтримка, не має нічого більш ненадійного. Не має чогось більш незалежного від совісті, патріотизму, шляхетності політика.

Ось наприклад – народна підтримка винесла тебе на самий верх. Але статус героя вимагає регулярних подвигів. Інакше не втілиш сподівання і дорога тобі на вогнище. Не хочеш? Будь добрий – здійснюй подвиги. А це означає лізти в лігво чиїхось інтересів, забирати в когось, щось для народу. А цей хтось зазвичай фінансово ресурсний і готовий захищатися. З тобою йому буде просто: в тебе є лише народна підтримка, значить тебе треба дискредитувати. Півроку інформкампанії в ЗМІ про Бентлі в твоєму гаражі й народна ненависть тобі гарантована. Бачиш вогнище?

Ні, бо ти був хитріший, ти завчасно прорахував: що перед тим, як лізти в лігвище олігарха, треба підкласти соломинку – забезпечити підтримку ЗМІ. А це коштує грошей, купи грошей. Де їх взяти? В тебе є народна підтримка? Це вихід – її можна конвертувати в посаду, а звідти в доступ до державної скарбниці. Це реально і практично, тільки от біда називається це таким поганим словом – корупція. Іншими словами: треба грабувати народ? А чим ти тоді відрізняєшся? Який же ти тоді герой?

Погодьтесь, все це виглядає, як злий рок... Політики – виключно павуки, що поїдають один одного, і все навколо...

Мені скажуть читачі: оце Чорновол, ти загнула, а де тут може бути оптимізм?

А оптимізм в тому, шановні, що все вище написане далеко не вся правда. Є вихід з замкненого кола. Є у будь-якого політика, посадовця, державного діяча доступ до могутнього ресурсу за який не треба платити совістю. Не треба перетворюватися в павука.

Цей ресурс неймовірно потужний. Ефективніший за гроші. Адже буває маєш мільярди, а виборці вже не купуються. (Пригадуєте скільки Партія Регіонів отримала на виборах 2012? Отож...) Той ресурс про який я кажу має іншу природу, і куди більшу енергомісткість. Ніякі фінансові, мас-медійні чи адмінресурсні активи жодного олігарху не зрівняються з ним.

Вибачте, далі не буду тягнути – кажу.

Щоб отримати цей ресурс, все що треба – позиціонуватися. Внутрішній компас в системі прийняття рішень зорієнтувати на державний інтерес. І все!

Логіка тут дуже проста, якщо твій вектор прагнення та діяльності збігається з головним вектором сили ти потрапляєш в потік історії.

Чому я вирішила, що державний інтерес це вектор сили. Це елементарно. Почитайте будь-який підручник "Держава і право". Або хоча би системно уявіть, що таке Держава.

Це потужний адміністративний механізм державних інституції (жоден бізнес-холдинг йому не рівня) це кругообіг бюджетних коштів (не порівняльний з кругообігом в будь-якій окремій олігархічній групі), це система права (до якої не має приватної альтернативної), це монополія на насильство. І все це максимально збалансовано і стабілізовано у векторі державних інтересів. Це скажено могутній ресурс, і як мінімум не розумно переходити йому дорогу.

Ще раз уточню, що я не маю на увазі володіння державними інструментами: як то доступ до посад і впливів, чи спрямування бюджетних коштів в кишеню, чи можливість застосовувати репресивний апарат. Це теж тимчасові, вичерпні ресурси. Я кажу зовсім про інше – треба внутрішньо налаштуватися в одному напрямку з державним інтересом, тоді до тебе завжди буде перетікати сила і ти зможеш бути ефективним політиком і реалізуватися. Ось так.

Цей рецепт звісно не для легковажних яскравих метеликів. З цим ресурсом ти можеш так само легко втратити здоров'я, життя, репутацію, близьких, радість та хліб. Зате ніколи, ніколи, ніколи ти не втратиш СИЛУ, не станеш жертвою. Згадаю ту саму Жанну д'Арк! Вона хіба жертва? Ні, вона героїня, ресурс цієї сили дає післясмертя.

І навіть якщо післясмертя вам не цікаве, гарантовано ваші шанси на могутність, як політика з цим ресурсом виростають. Шанси, ще раз уточню. Бо гарантій тут бути не може. Адже державний механізм не моноліт, його атакують і пробивають індивідуали. Він весь посічений, як місяць метеоритами особистих інтересів. Тому, коли ти йдеш у векторі державних інтересів, ці камені б'ють і по твоїй голові. Зате, можна бути спокійним, що якщо держава встоїть, твого ресурсу завжди лишиться досить. Актив державних інтересів переважає навіть в найавторитарнішій і найкорумпованішій державі. Тобто поки держава є, твій вектор державного інтересу завжди вектор Сили.

І тільки треба навчитися ловити вітер, а енергія державного інтересу сама наповнить крило. Це мав на увазі і Конфуцій коли казав: "Якщо дуже довго сидіти на березі річки, то врешті-решт можна побачити як по ній пропливає труп твого ворога". Адже саме конфуціанство возвело державне управління до релігійного культу.

Все так просто? Так все так просто. Але одночасно важко.

Але чи є вибір? Підеш проти цього вектору сили, перекине, змете, знищить, навіть не зрозумієш, що сталося.

Так було з "донецькими", так було з Януковичем. Згадайте, які ресурсні були "яничари" – заводи-параходи, посадовці, депутати, репресивний апарат, бандити, мільярди готівки, ЗМІ. Вони росли як на дріжджах на ресурсі регіонального інтересу рідного Донбасу, аж поки не очолили Україну і не протиставилися державному вектору України. А чи багато Янукович встиг нашкодити, коли пішов проти течії. Трохи в питанні мови, трохи в Харківських угодах, трохи в знищені армії, більше в грабунку бюджету... А в результаті розплющило його, як муху під мухобійкою. Він до сих пір не розуміє, що сталося.

І справа навіть не в Майдані. Не відмова від євроінтеграції стала причиною політичної смерті Януковича. Кінцем Януковича з тим же успіхом могла стати випадкова Анушка, що розлила олію. Просто через Майдан знайшов втілення вектор Сили – державний інтерес проти якого здуру попер Янукович.

Так що шановні і не шановні молоді політики і досвідчені аксакали: ніколи не йдіть проти, навпаки переходьте на сторону Сили. Не може обійтися без води риба, не може політик протиставитися державному інтересу – він задихнеться на мілині.

Я особисто озираюсь назад та згадую боротьбу проти Януковича, переслідування Онищенка, спецконфіскацію в бюджет арештованих мільярдів і бачу, що саме ресурс державного інтересу дав мені можливість добитися результату в кожній з цих чи інших справ. А іншого ресурсу у мене не було...

Хтось мені скаже, що у вище перерахованих справах моя особиста роль невелика і не має чого мені натягати на себе лаври. Так моя участь не велика. Але результат великий і той якого я прагнула. А значить це мій результат. В цьому і вся "принада" роботи з ресурсом сили – ти можеш тільки рухати пальчиком, а таке грандіозне колесо історії прокрутиться, таких ворогів змете, таке грандіозне ККД продемонструє, що дух захоплює.

Тому гроші, ЗМІ, посади, зв'язки все це другорядне, коли твій вектор збігається державним інтересом. Я не одинока. За мною гора мускулів. І головне я ПРАВА!

powered by lun.ua
Коментарі — 57
Yuriy Vologjaninov _ 14.09.2017 08:48
IP: 109.95.50.---
Для главы МИД РФ Лаврова уже в декабре 2014 года Порошенко был "лучшим шансом":
"Не могу сказать, что у нас есть какие-либо сложности в контактах с президентом Украины Петром Порошенко, по крайней мере, на уровне руководителей двух стран... Порошенко – лучший шанс, который в настоящее время есть у Украины" -
korrespondent.net/ukraine/politics/3456866-lavrov-poroshenko-luchshyi-shans-ukrayny

Путина в Порошенко устраивает всё – и его миллиардерство, и его Липецкий РОШЕН, и его "антипутинская" АТО, и его, вслед за Путиным, война против Саакашвили...

"Лучший шанс" для Кремля – Порошенко есть лучший шанс и для украинской олигархии. И потому, это худший шанс для народа Украины.

АНТИОЛИГАРХИЧЕСКИЕ СИЛЫ, ОБЪЕДИНЯЙТЕСЬ!

Юрий Вологжанинов,
киевлянин, доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
blogs.lb.ua/yuriy_vologzhaninov/318291_prednaznachenie_chelovechestva.htm
Vlad Doroshenko _ 03.09.2017 20:58
IP: 93.72.70.---
100% успіх, коли міністр МВС подарує тобі зброю і тобі нічого не буде, як когось встрелиш,
будь-як, а це буде самооборона. Вже не один батальйон з такими подарунками можна формувати.
Не вішайте її на стінку бо за класикою жанру хочеш- не хочеш, вистрелить.
Чогось прийшла асоціація про чергову аннушку і як в одному фільмі Шурик плакав – птічку жалко
Kruk Nedovolniy _ 30.08.2017 18:59
IP: 217.30.196.---
Если вы Татьяна имеете сексуальные контакты ониже и политические с Пашинским,тот вам не следует заниматься политикой...
Olga Rushchak _ 29.08.2017 14:46
IP: 195.66.156.---
Цікаво, чи Сєня з усім НФ це читали?
Anatol Zubenko _ 28.08.2017 18:25
IP: 35.195.151.---
Georg Savchenkov:
Anatol Zubenko:
Georg Savchenkov:
Anatol Zubenko:
На российском пропагандистском шоу,Роман Цимбалюк-городским сумасшедшим:-"...какая у нас есть армия, с такой и будете воевать!"...У ваты истерика...Роман-красава!
У твоих коров молоко перегорит от недойки.
- перестань смотреть российские шоу!
Ты же смотришь украинские, а российские почему нельзя? Наверное, все-таки, стыдно за своих городских сумасшедших? Поэтому я рекомендую всем смотреть, вот уж где рассея во всей красе...
Я не смотрю украинские шоу.
-с чего ты взял!?
могу иногда посмотреть 112 канал,
но меня хватает на пару "политологов" послушать – когда у них Россия развалится
- и к ним пропадает интерес.
Ну дак взаимно, ты же тоже, сколько я помню, все предрекаешь Украине то холод, то голод, то развал, то Киев брать... Я теперь понял откуда это у тебя...
Anatol Zubenko _ 28.08.2017 18:03
IP: 94.153.158.---
Georg Savchenkov:
Anatol Zubenko:
На российском пропагандистском шоу,Роман Цимбалюк-городским сумасшедшим:-"...какая у нас есть армия, с такой и будете воевать!"...У ваты истерика...Роман-красава!
У твоих коров молоко перегорит от недойки.
– перестань смотреть российские шоу!
Ты же смотришь украинские, а российские почему нельзя? Наверное, все-таки, стыдно за своих городских сумасшедших? Поэтому я рекомендую всем смотреть, вот уж где рассея во всей красе...
Olexandr Chiba _ 28.08.2017 14:19
IP: 77.122.23.---
Борис Беккер:
Гражданин, Вы бы ватничек поправили, а то поддует)
Anatol Zubenko _ 28.08.2017 09:52
IP: 94.153.158.---
На российском пропагандистском шоу,Роман Цимбалюк-городским сумасшедшим:-"...какая у нас есть армия, с такой и будете воевать!"...У ваты истерика...Роман-красава!
Orest Jj _ 27.08.2017 23:07
IP: 77.52.22.---
Борис Беккер:
...А я вел речь о ГАЗ-2330 "Тигр"...

это тот продукт жопоруких, который в крыму разбился всмятку впоровшись в зад стоящего троллейбуса?
Orest Jj _ 27.08.2017 23:04
IP: 77.52.22.---
Борис Беккер:
трупами закидали...

На снимке колонна танков Т-26 и Т-60, брошенная в районе Керчи во время Керченской оборонительной операции, 7 – 15 мая 1942 года – операции 11-й армии вермахта против Крымского фронта РККА, закончившейся поражением Крымского фронта и его последующей ликвидацией.
С 8 мая Крымский фронт потерял 162 282 человек, 4646 орудий и минометов, 196 танков, 417 самолетов, 10,4 тыс. автомашин, 860 тракторов и другое имущество.

Немецкие войска потеряли 3397 человек (из них убитыми 600 человек), 8 танков, 3 штурмовых орудия, девять артиллерийских орудий.

Из воспоминаний К. Симонова, посетившего Крымский фронт за 2 месяца до трагедии:
... после зрелища бездарно и бессмысленно напиханных вплотную к передовой войск и после связанной со всем этим бестолковщины, которую я видел во время нашего неудачного наступления, у меня возникло тяжелое предчувствие, что здесь может случиться что-то очень плохое.
Борис Беккер _ 27.08.2017 22:37
IP: 35.190.219.---
Orest Jj:
Борис Беккер:
а что, в шахтах ихтамнеті наткнулись на пласт "тигров"? Или нкмз начал клепать "тигрі" (самій єстетично завершенній – Т4. Сбоку болванкой Т34 пробивал насквозь)?
И "Тигр" был круче Т-34, и "Шмайсер МП-40" был лучше ППШ, и немецкий солдат был смелее советского, почему СССР победил – загадка загадок.
А я вел речь о ГАЗ-2330 "Тигр".
Orest Jj _ 27.08.2017 22:26
IP: 77.52.22.---
Борис Беккер:
Orest Jj:
Борис Беккер:
Ну да, в Очакове строится. Это от Николаева в 80-ти километрах. Так почему вы пишете, что первая база НАТО будет в нашем "насквозь ватном городе"? Вы, как всегда, всё попутали.
час езді на хамере – єто не расстояние.
Расстояние в 90 км от Донецка до Краматорска для "Тигра" тоже не расстояние.
а что, в шахтах ихтамнеті наткнулись на пласт "тигров"? Или нкмз начал клепать "тигрі" (самій єстетично завершенній – Т4. Сбоку болванкой Т34 пробивал насквозь)?
Борис Беккер _ 27.08.2017 21:37
IP: 35.195.231.---
Orest Jj:
Борис Беккер:
Ну да, в Очакове строится. Это от Николаева в 80-ти километрах. Так почему вы пишете, что первая база НАТО будет в нашем "насквозь ватном городе"? Вы, как всегда, всё попутали.
час езді на хамере – єто не расстояние.
Расстояние в 90 км от Донецка до Краматорска для "Тигра" тоже не расстояние.
Orest Jj _ 27.08.2017 21:24
IP: 77.52.22.---
Борис Беккер:
Orest Jj:
Борис Беккер:
а что ві не в курсе что возле вас строится база нато?
Ну да, в Очакове строится. Это от Николаева в 80-ти километрах. Так почему вы пишете, что первая база НАТО будет в нашем "насквозь ватном городе"? Вы, как всегда, всё попутали.
час езді на хамере – єто не расстояние.
Борис Беккер _ 27.08.2017 21:17
IP: 35.190.219.---
Orest Jj:
Борис Беккер:
а что ві не в курсе что возле вас строится база нато?
Ну да, в Очакове строится. Это от Николаева в 80-ти километрах. Так почему вы пишете, что первая база НАТО будет в нашем "насквозь ватном городе"? Вы, как всегда, всё попутали.
Orest Jj _ 27.08.2017 21:07
IP: 77.52.22.---
Борис Беккер:
а что ві не в курсе что возле вас строится база нато?
Борис Беккер _ 27.08.2017 21:02
IP: 104.155.12.---
Orest Jj:
Борис Беккер:
познакомились вжє с натовскими неграми? Местнім детишкам мабуть бублгум раздавали а пенсионерам – "ножки Буш...тьху, Трампа" раздавали? Вам хоть перепал окорочок? Чи для вас кто не подает вам с лопаті -
не кошерно?
Все, капец, затопчет теперь натовский сапог Николаев...Устроят вам комендантский час, будут отлавливать и насиловать пеной пенсионерок, сгонять население и распинать на их глазах раз в неделю мальчика в трусиках на центральном бигборде и заставлять русских на мове петь гимн США...Короче, жесть надвигается незаметно, хотя біла видна издалека...
Вам, наверное, и в страшном сне не могло приснится, что первая база НАТО будет в вашем насквозь ватном городе...Да, печалька...
Я надеюсь, что столь наглая віходка пиндосов не останется безнаказанной – ві с гордо поднятой головой под царско-власовско- российским флагом війдете на публичній протест під гаслом "НАТУ нет!"
Об чём это вы?
Борис Беккер _ 27.08.2017 20:53
IP: 35.195.195.---
Logic2009:
Борис Беккер:
А о "коммунистах-интернационалистах" Папа Римский писал?
Уролог, Вы совок-невежда, дремучий не по возрасту,
а по менталитету.
Почему Папа Римский? Я писал о коммунистах-интернационалистах. И могу повторить: коммунист не может не быть интернационалистом, поскольку интернационализм – один из краеугольных камней марксистско-ленинского учения, являющегося основой коммунистической идеологии.
Orest Jj _ 27.08.2017 20:22
IP: 77.52.22.---
Борис Беккер:
познакомились вжє с натовскими неграми? Местнім детишкам мабуть бублгум раздавали а пенсионерам – "ножки Буш...тьху, Трампа" раздавали? Вам хоть перепал окорочок? Чи для вас кто не подает вам с лопаті -
не кошерно?
Все, капец, затопчет теперь натовский сапог Николаев...Устроят вам комендантский час, будут отлавливать и насиловать пеной пенсионерок, сгонять население и распинать на их глазах раз в неделю мальчика в трусиках на центральном бигборде и заставлять русских на мове петь гимн США...Короче, жесть надвигается незаметно, хотя біла видна издалека...
Вам, наверное, и в страшном сне не могло приснится, что первая база НАТО будет в вашем насквозь ватном городе...Да, печалька...
Я надеюсь, что столь наглая віходка пиндосов не останется безнаказанной – ві с гордо поднятой головой под царско-власовско- российским флагом війдете на публичній протест під гаслом "НАТУ нет!"
Logic2009 _ 27.08.2017 18:56
IP: 91.196.178.---
Борис Беккер:
Чтоб не придумать дезу про меня
И всунуть эту дезу в комментарий.
А о "коммунистах-интернационалистах" Папа Римский писал?
Уролог, Вы совок-невежда, дремучий не по возрасту,
а по менталитету.
Andrey Kononenko _ 27.08.2017 18:55
IP: 188.163.73.---
Николай Чаварга:
Andrey Kononenko:
Ваш тюремный социализм оказался нежизнеспособным и неприятным. Где настоящий – европейский социализм? 26 лет вам мало было, да?
-Гиви, это правда, что ты выиграл "Волгу" в лотерею?
- Правда, только не в лотерею, а в карты, и не выиграл, а проиграл, и не "Волгу", а жену.

Тюремный социализм оказался нежизнеспособным, но существенно жизнеспособнее, чем нынешний ваш капитализм в Украине, и строили его не наши, а ваши, и капитализм "строят" ваши, а не наши, а европейский социализм вы не строите, а всеми силами уничтожаете в зародыше.
Что-то произошло. Чаварга заговорил по-русски. И так похож стилистически на другого здешнего дописувача...
Борис Беккер _ 27.08.2017 18:07
IP: 35.195.195.---
Logic2009:
Борис Беккер:
В СССР было два вида ваты – белая для медицинских нужд и серая для прочих.
Вы относитесь к последней – серая вата с совковой верой в доброго дедушку
Ленина, в лживую историю КПСС и пр.
Вера в доброго дедушку Ленина, в лживую историю КПСС и пр. – это вы обо мне?
Всем очевидно, что прожить ни дня
Не может этот маразматик старый,
Чтоб не придумать дезу про меня
И всунуть эту дезу в комментарий.
Олександр Перший _ 27.08.2017 16:16
IP: 188.163.12.---
Дуже цікаві роздуми і спостереження у Вас, шановна пані Тетяно! Просто філософський рівень. Але ні кожен філософ, не кажу вже про звичайних дурнів/де яких дописувачів, може піднятися на такий рівень розуміння сенсу політичної діяльності. Ви все правильно розумієте і робите. Бажаю успіхів в подальшої боротьбі за державний інтерес. Саме такі політики, як ви, нам зараз вкрай потрібні: чесні, мужні, вперті, відповідальні державотворці. Хай щастить!
Николай Чаварга _ 27.08.2017 15:49
IP: 35.189.208.---
Татяна Чорновол

- Спочатку треба свої рекомендації випробувати на собі – подивимось, чи станете ви успішним політиком, чи ні, а тоді вже будете роздавати рекомендації.

Спочатку, шановна Таня, треба закінчити початкову школу – прочитати літературу: Письмо 500, всі книги Е.Ходоса, Девіда Дюка, Генрі Форда, Джеймса Ріда, Григорія Клімова, Матвія Шестопала, Василя Яременка, Миколи Сенченка, Солженіцина (200 лет вместе), Майн Кампф.

Поки-що вам треба розуміти, що вивчення кухонних книжок явно недостатньо lkznjuj, щоб бути просто політиком, не кажучи вже про "упішного політика". Ви сидите не в своїх санях.
Николай Чаварга _ 27.08.2017 15:38
IP: 104.155.12.---
Andrey Kononenko:
Ваш тюремный социализм оказался нежизнеспособным и неприятным. Где настоящий – европейский социализм? 26 лет вам мало было, да?


-Гиви, это правда, что ты выиграл "Волгу" в лотерею?
- Правда, только не в лотерею, а в карты, и не выиграл, а проиграл, и не "Волгу", а жену.

Тюремный социализм оказался нежизнеспособным, но существенно жизнеспособнее, чем нынешний ваш капитализм в Украине, и строили его не наши, а ваши, и капитализм "строят" ваши, а не наши, а европейский социализм вы не строите, а всеми силами уничтожаете в зародыше.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter