Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Остання чеченка

13 листопада 2017, 12:06Кожен день думаю про втрату Аміни. Вона для мене була дочкою Джохара Дудаєва. А Джохар Дудаєв був героєм мого дитинства.

Він був вбитий Кремлем в рік, коли я закінчувала школу. Я цілий тиждень перемальовувала його портрет з газетного фото і надовго він зайняв місце над столом так званої дитячої кімнати.

Чужий, далекий Дудаєв для мене, патріотичної української школярки значив дуже багато. Я була переконана, що в 90-тих саме дудаєвська Чечня дала Україні час не втратити легку та безкровну незалежність. Перша чеченська війна відтягнула на себе імперську агресію Росії, коли Україна, як країна була безхребетною амебою, легкою поживою...

Ким в той час була молодша за мене Аміна Окуєва? Одеським дівчиськом з вічно розбитими колінками?

А потім була друга чеченська... Аміна була вже там, на фронті. В Чечні за Чечню. А я, шануючи свого героя Дудаєва, теж їздила в Чечню, щоб висвітити російську агресію в українських ЗМІ. Я одним оком тільки глянула на те, через що пройшла Аміна. І я була щаслива, що я можу повернутися в таку затишну Україну. Контраст був такий разючий, що дорогою додому, коли вночі в рейсовому автобусі я нарешті почула: "Автостанція Луганськ", мені хотілося вискочити з автобуса і землю цілувати.

Я вперше тоді зрозуміла, що це означає. Бо від Чечні вже в 2000-ному Путін не лишив нічого – суцільна руїна, цвинтар, отаманщина, насилля, рабство, торгівля трупами. І мені вистачило цього одного погляду, щоб бути свідомою, що "рашка" готує для України. Після того досвіду нинішня збройна агресія РФ проти України, втрати і біль стали для мене ударом, але... очікуваним.

А ось Аміна стала підтвердженням дитячої віри, що герої не вмирають. Боєць батальйону ім. Джохара Дудаєва Аміна Окуєва була для мене воскреслим Дудаєвим. Останньою чеченкою. ЧЕЧЕНКОЮ. Яка хоч і народжена в Україні, хоч і напівукраїнка, але тільки тому, що долі так треба було, щоб замість Дудаєва, вона, ЧЕЧЕНКА, стала на захист моєї країни. А Чечню Аміна носила в собі. Адже окупована Путіним Чечня це не Чечня. Чечня не може здатися, і бути окупованою. Тому Чечня була в Аміні – останній чеченці.

Останній, тому що і нинішні чеченці теж не можуть називатися чеченцями. Адже холуї Путіна "кадирівці" – не чеченці. Зрадники (по-чеченському -"собаки") не можуть бути чеченцями. Кримінальники, раби та втікачі не можуть бути чеченцями. Чеченці не прогинаються. І Аміна, дарма що жінка, зуміла залишитися чеченкою і мала героїчну переможну чоловічу долю.

Вона прожила за чеченськими поняттями красиве правильне життя. Шкода тільки що коротке.

А тепер вони поряд Перший та Останній Чеченець. Джохар і Аміна.

Історія зробила коло: перший і остання.

Але це не може бути кінцем. Історія не має кінця. То може це початок?

Тоді чого? І я знаю чого. Бо ще в дитинстві я знала, чого не знали дорослі: що смерть Дудаєва це означає, що Росія принесе в Україну війну.

Я знала це двадцять років назад, коли плакала, малюючи, загиблого Дудаєва.

А тепер я хочу сказати наступні пророчі слова. І вірю вони обов'язково збудуться.

- "Собаки" ви запізнилися вбити Аміну. Вона вже давно не була людиною, вона вже носила в собі Чечню. І ви, кадирівці, віроломно вбили жінку, воїна, людину, але вивільнили ідею. Роль людини – носія ідеї в історії буває просто неймовірною. І ця роль випала Аміні.

- Запамятайте, московські куратори День Смерті Аміни! Ви вбили Чечню, вбивши Джохара Дудаєва, але ви народили Чечню, вбивши Аміну Окуєву.

Смерть Аміни це початок третьої Чеченської війни, відродження Чечні, її незалежності!

Україна вже вистояла! І Чечня буде! Ми будемо!!!

Коментарі — 39
Halina Chekas _ 15.11.2017 13:38
IP: 130.180.220.---
це,що впало низько,хоча б у своієму блозі прагне торкнутись Святого.
Volodymyr Semenyuk _ 14.11.2017 11:58
IP: 93.73.21.---
> Гіві був українець і воював за свою батьківщину
За "Украины больше нет", за "новороссию", за "русский мир", за путінську агресію і шматування української землі – оце ви називаєте Батьківщиною українців?
"Православ'я", кажете? Україна – світське багатоконфесійне суспільство. Тут свобода совісті. Не подобається, хочеш монополії МП? За поребрик.
Sergey Danilyk _ 14.11.2017 09:49
IP: 104.155.18.---
Українці знову зраджують православ'я, їх все більше цікавлять мусульмани і Коран, будь то чеченці чи татари.
Вадим Криничний _ 13.11.2017 21:27
IP: 89.252.61.---
Logic2009:
Logic2009:
Безмозглая скотина Семижопов, в диалог с тобой принципиально не вступаю.
Гитлеровская свинья, могу тебя только посылать к твоим кумирам, они тебя заждались -
Мотороле, Чуркину, Задорнову.
А що Задорнов теж гигнув?
Logic2009 _ 13.11.2017 21:06
IP: 91.196.178.---
-Vesna-:
Олександр Перший:

Заметьте, Александр, как совки (деценационалисты типо по определению), люто гавкающие на любое проявление украинской идентичности – первым делом интересуются и строят свою демагогию на национальной принадлежности. На воре шапка горит.
+1000
Logic2009 _ 13.11.2017 21:03
IP: 91.196.178.---
Борис Беккер:
Logic2009:
Борис Беккер:
"можно рассматривать печальную судьбу Задорнова как кармическое возмездие: Бог, как известно, не фраер. И такой юмор не принимает."
Не думайте, что Вы счастливее.
Какая-такая "печальная судьба Задорнова", дятел? Прожил человек почти 70 лет при средней продолжительности жизни в России 65 – что тут особо печального с точки зрения статистики?
А с человеческой точки зрения Михаила Николаевича искренне жаль – хороший был человек.
Я, когда играл в КВН, два раза с ним встречался лично.
Кретин и в Африке кретин в какие бы КВН не играл,
и какие бы ники не брал, хоть Борис Беккер хоть Рональдо.
Вы как и Шило деградировали не заметив.
Моя сентенция о поклонниках Януковича опять подтвердилась.
Борис Беккер _ 13.11.2017 18:12
IP: 104.155.29.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
За твердженням самої Аміни Окуєвої, її біологічний батько був чеченець, мати – полька з Північного Кавказу. Тобто, це людина надзвичайно відважна та з ідеалами, за ради яких вона поклала життя.
Вот именно: то, что ее биологичным отцом был чеченец нам известно только "за твердженням самої Аміни Окуєвої". А по документам ее отец – В. Никифоров. Это особенность такого времени, как наше – времени исторических разломов, выносящего на поверхность людей, подобных Окуевой или Гришину – людей с сомнительными многовариантными биографиями. Что касается ее смелости и идейности – не буду оспаривать, так оно, скорее всего, и есть. Другое дело, ради какой идеи проявляла она свою смелость. А вот по поводу этого у нас с вами мнения, естественно, прямо противоположные.
Sergey Danilyk _ 13.11.2017 18:09
IP: 35.189.212.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
Не понял: каким образом для Насти Никифоровой – гражданки Украины русского происхождения – Родиной может быть Чечня? [/QUOTEяких вона поклала життя. Саме такі люди варті поваги і шанування, тому що саме на таких, готових до самопожертвування тримається світ, а не на заробітчанах, типу Мотороли чи Гіві. Саме про таких кажуть: "Герої не вмирають!"
Гіві був українець і воював за свою батьківщину, але тільки без американців. А вона зрадила православ'я і пішла воювати найманцем в чужу (вже в другу країну). Вона просто терористка, але українська влада вирішили її не видавати правової держави Росія. Може тому вони її й знищили, що б не конфліктувати з цієї дрібниці з Росією.
-Vesna- _ 13.11.2017 18:06
IP: 93.74.211.---
Олександр Перший:

Заметьте, Александр, как совки (деценационалисты типо по определению), люто гавкающие на любое проявление украинской идентичности – первым делом интересуются и строят свою демагогию на национальной принадлежности. На воре шапка горит.
Sergey Danilyk _ 13.11.2017 18:03
IP: 35.195.121.---
-Vesna-:
Це 9 днів сьогодні Аміні... досі не віриться.
Не їж сьогодні свинину і зроби намаз.
Олександр Перший _ 13.11.2017 18:00
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
Не понял: каким образом для Насти Никифоровой – гражданки Украины русского происхождения – Родиной может быть Чечня?
За твердженням самої Аміни Окуєвої, її біологічний батько був чеченець, мати – полька з Північного Кавказу. Разом із родиною мешкала у Москві та Грозному. Там, мабуть, і освідомила себе чеченкою. З 1999 року (з 16 років брала участь у Другій чеченській війні на боці Чеченської Республіки Ічкерія. Тобто, це людина надзвичайно відважна та з ідеалами, за ради яких вона поклала життя. Саме такі люди варті поваги і шанування, тому що саме на таких, готових до самопожертвування тримається світ, а не на заробітчанах, типу Мотороли чи Гіві. Саме про таких кажуть: "Герої не вмирають!"
-Vesna- _ 13.11.2017 18:00
IP: 93.74.211.---
Це 9 днів сьогодні Аміні... досі не віриться.
-Vesna- _ 13.11.2017 17:55
IP: 93.74.211.---
Борис Беккер:
Олександр Перший:
Борис Беккер:
Та же самая необходимость: защита Родины от путлеро-кадыровских захватчиков. Просто понятие Родины у нее отличается от вашего.
Не понял: каким образом для Насти Никифоровой – гражданки Украины русского происхождения – Родиной может быть Чечня? Можете не отвечать, я и так знаю, что ни каким. Просто с ней происходило то, о чем я писал: жег девушку изнутри фанатичный огонь Торквемады, то ли тлевший в ней с рождения, то ли приобретенный после выхода замуж за чеченца.
Отец ее чеченец.
И с чего ты взял что она 'русского происхождения". Сказочник андерсен.
Sergey Danilyk _ 13.11.2017 17:41
IP: 35.195.70.---
Александр Первый:
Борис Беккер:
... я вовсе НЕ отказывая женщинам в праве, как говорится, в тяжкую час встать на защиту Родины... А какая объективная необходимость заставила русскую девушку Настю Никифорову принять ислам и поехать воевать в Чечню?
Та же самая необходимость: защита Родины от Путлер-кадыровских захватчиков. Просто понятие Родины у нее отличается от вашего.
А що її Батьківщині поганого зробив Путін, якщо вона сама з Росії? Це просто зомбована нещасна жінка, исламистка і терористка.
Борис Беккер _ 13.11.2017 17:40
IP: 35.195.70.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
Та же самая необходимость: защита Родины от путлеро-кадыровских захватчиков. Просто понятие Родины у нее отличается от вашего.
Не понял: каким образом для Насти Никифоровой – гражданки Украины русского происхождения – Родиной может быть Чечня? Можете не отвечать, я и так знаю, что ни каким. Просто с ней происходило то, о чем я писал: жег девушку изнутри фанатичный огонь Торквемады, то ли тлевший в ней с рождения, то ли приобретенный после выхода замуж за чеченца.
Иван Круча _ 13.11.2017 17:32
IP: 193.19.231.---
Andrey Anonenko:
я бы задонатил программе Логик-Семижопский 100р, если бы автор программист откликнулся.
на поддержку демократических институтов, так сказать
******

Хто не знає – справжнє прізвище Логіка 2009 – Скринька...

В молодісті він був хлопець хоч і тупий, но моторний, тому його призвали служити на флот. І ось якось забіга до командиру сторожовика боцман: "Товаришу командир! Матроси є...т скриньку!". Командир розлютився, оголосив загальне шикування, потім вийшов перед єкіпажем та заревів: "Хто є...в скриньку – два кроки вперед!" Весь екіпаж робить два кроки, але один салажонок залишається на місці... Командир: "От хоч один вправний, порядний матрос є на кораблі...Як прізвище?"- "СКРИНЬКА...".
Виктор Белый _ 13.11.2017 17:27
IP: 178.219.92.---
ТЫ чума разберись в своей стране.
Олександр Перший _ 13.11.2017 17:23
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
... я вовсе не отказываю женщинам в праве, как говорится, в тяжкую годину встать на защиту Родины, ... А какая объективная необходимость заставила русскую девушку Настю Никифорову принять ислам и поехать воевать в Чечню?
Та же самая необходимость: защита Родины от путлеро-кадыровских захватчиков. Просто понятие Родины у нее отличается от вашего.
Иван Круча _ 13.11.2017 17:21
IP: 193.19.231.---
Борис Скрипниченко:
я не понял...так она кто?...полуукраинка (кстати, это как???!!!) или чеченка? а еще говорят, что она, вроде бы, еврейка...все перепуталось...
Вона – ТЕРОРИСТКА. Крапка...
Иван Круча _ 13.11.2017 17:20
IP: 193.19.231.---
Борис Скрипниченко:
я не понял...так она кто?...полуукраинка (кстати, это как???!!!) или чеченка? а еще говорят, что она, вроде бы, еврейка...все перепуталось...
Вона – ТЕРОРИСТКА. Крапка...
Иван Круча _ 13.11.2017 17:18
IP: 193.19.231.---
Тетяна, а чом би тобі не вийти заміж за чеченця? Шукати довго не треба – серед нашого криміналітету їх чимало. А з твоїм темпераментом та безбашеністю ти ту Окуєву швидко за пояс заткнеш...
Борис Беккер _ 13.11.2017 16:58
IP: 35.195.59.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
Некрасов, как известно, восхищался иным типом женщин – "Коня на скаку остановит. В горящую избу войдет". И Эжен Делакруа, и миллионы его поклонников во всем мире тоже не считали отколенением от нормы образ женщины на баррикадах.
А с чего вы решили, что иным? Все тем же: типом женщины-жены, -матери, -хранительницы очага, которая именно в процессе выполнения этих своих обязанностей готова, в том числе, и коня на скаку остановить, и в горящую избу войти.
А что до Делакруа, то на своем полотне он изобразил не женщину как женщину, а женщину как образ Свободы.
П.С. Надеюсь, вам понятно, что я вовсе не отказываю женщинам в праве, как говорится, в тяжкую годину встать на защиту Родины, как это сделали сотни тысяч советских женщин во время ВОв. Но тогда это было вызвано объективной необходимостью. А какая объективная необходимость заставила русскую девушку Настю Никифорову принять ислам и поехать воевать в Чечню?
Sergey Danilyk _ 13.11.2017 16:15
IP: 35.195.250.---
Олександр Перший:
Борис Беккер:
А вот мне кажется, что норма – это женщина-жена, женщина-мать, женщина-хранительница домашнего очага, а женщина-боевик а-ля Софья Перовская с желтым огнем Торквемады в глазах – это отклонение от нормы.
Некрасов, как известно, восхищался иным типом женщин – "Коня на скаку остановит. В горящую избу войдет". И Эжен Делакруа, и миллионы его поклонников во всем мире тоже не считали отколенением от нормы образ женщины на баррикадах (картина "Свобода на барикадах"). Может ваше представление о нормах слишком узки?
Ви трохи зомбовані нинішнім урядом і готові всіх любити, хто хоч якось зробив випад у бік Росії, але вважаєте не соромно користуватися їх ПММ, продуктами харчування, машинами і вугіллям. Це роздвоєння особистості після пережитого майдану.
Олександр Перший _ 13.11.2017 16:04
IP: 188.163.12.---
Борис Беккер:
А вот мне кажется, что норма – это женщина-жена, женщина-мать, женщина-хранительница домашнего очага, а женщина-боевик а-ля Софья Перовская с желтым огнем Торквемады в глазах – это отклонение от нормы.
Некрасов, как известно, восхищался иным типом женщин – "Коня на скаку остановит. В горящую избу войдет". И Эжен Делакруа, и миллионы его поклонников во всем мире тоже не считали отколенением от нормы образ женщины на баррикадах (картина "Свобода на барикадах"). Может ваше представление о нормах слишком узки?
Борис Беккер _ 13.11.2017 15:33
IP: 104.155.82.---
Logic2009:
Борис Беккер:
"можно рассматривать печальную судьбу Задорнова как кармическое возмездие: Бог, как известно, не фраер. И такой юмор не принимает."
Не думайте, что Вы счастливее.
Какая-такая "печальная судьба Задорнова", дятел? Прожил человек почти 70 лет при средней продолжительности жизни в России 65 – что тут особо печального с точки зрения статистики?
А с человеческой точки зрения Михаила Николаевича искренне жаль – хороший был человек.
Я, когда играл в КВН, два раза с ним встречался лично.
Корупція1209 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter