Тетяна Чорновол Народний депутат України VІІІ скликання

Харчування армії. Допоможемо Олі повернути півмільярда

12 березня 2019, 10:47

Пропоную допомогу міністру оборони Степану Полтораку та всім відповідальним в МО за харчування армії. Адже, коли я переглянула результати останніх тендерів на "Прозоро", зрозуміла, що просто мушу запропонувати свою допомогу та інших моїх колег з комітету нацбезпеки та оборони.

Адже на тендерах для харчування армії на поточний рік (від 20 грудня 2018 року), де розігрувалося близько 3 млрд. грн, економія від початкової ціни склала лише 10 млн. грн на всьому букеті тендерів. А на одному тендері з цього переліку, де розігрувалося близько 300 млн. грн, економія склала взагалі... 2 тисячі грн. На всіх без винятку тендерах з харчування армії перемогла найдорожча пропозиція, без жодного кроку пониження ціни. До речі, якби перемогла найдешевша, то економія оборонного бюджету склала би півмільярда.Все тому, що це було не "прозоро", а "дурилівка", юридично не конкурентна процедура, а монопольна змова, коли десяток тендерів розділило два реальні учасники, а всі інші суб'єкти були їх клонами, що гралися в піддавки.

Саме тому я пропоную свою допомогу та колег з Комітету з нацбезпеки, адже в 2016 році, коли МО звернулося до Комітету з такою самою проблемою, нам вдалося реально допомогти.

Ось доказ нашої ефективної допомоги – тендер 2016 року. На тендері, де розігрувалося 2 млрд. 715 млн. грн вдалося зекономити 374 млн. грн.А тепер розкажу, як "дурять" армію на "Прозоро".

Несумлінний учасник державного замовлення виставляє на торги потенційного переможця з найдорожчою ціною і ще десяток клонів з меншою ціною. Якщо не з'явиться реальний конкурент клони знімаються з торгів через "дискваліфікацію" і виграє найдорожча пропозиція. Якщо ж з'явиться конкурент з нижчою ціною виграє клон з ще нижчою ціною. Адже монополісту головне зберегти монополію, заради цього на одному з тендерів він може поступитися рентабельністю.

Якщо говорити конкретно про нинішню ситуацію в харчуванні Армії, то в цьому році монополія там стала просто тотальна. Один учасник взяв два ярда на трьох тендерах 20 грудня, а після Нового року, виграв ще кілька закупівель. Тобто його доля на ринку харчування армії складає майже 70%, що свідчить про тотальну неприпустиму монополізацію. Зараз цей монополіст носить ім'я ТОВ "Військсервіс-волонтер", перед цим він називався ТОВ "Війсьторг" (2017-2018), а перед тим – ТОВ "Геус-груп"/ ТОВ "Транс логістік груп" (2016-2015), та ТОВ "Адмет груп" (2014). Цей учасник завжди міняє юридичні особи, бо старі доводиться скидати через проблеми з несплатою податків.

Я знаю, як з ним важко боротися і як він легалізує монополію через "Прозоро", не допускає до торгів інших учасників. Він завжди користувався тим, що "відрубати" його з плеча не можливо, бо не існує фірм в Україні, які відразу можуть його замінити – він сидить на дуже великому об'ємі послуг. А залишити армію без харчування не можна. Тому вихід завжди був один – відпихати його поступово. Але що це відбувається зараз? Його монополія навпаки розбухла!!!

Тому звертаюся з пропозицією допомоги до міністра, а також до блогерської спільноти, в першу чергу тієї, яку представляють мега-блогери Серж Марко та Сергія Місюри, бо їм проблема диктату нарваного постачальника особлива близька. Адже ніжна половинка Сержа Марка Ольга Капінус, якраз в мінобороні по-суті займається реформою харчування, працює в Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення, що розробляє політику тендерів... Сергій Місюра також власною персоною працює в штаті цього управління...

Пропоную відкласти дебати, хто винний, я розумію, як важко боротися з монополістом. Головне визнати, що проблема існує і об'єднати зусилля. І звісно, не має кращого тиску на підрядника, щоб хоч обламати йому роги ніж через суспільство, через соцмережі. Тому пропоную всім допомогти Олі та Сергію зменшити апетити монополіста, який знову "зарвався".

І нічого, що тендер вже відбувся. Ще не все пропало. Є можливості "добровільно-примусових" додаткових договорів з підрядником для зменшення ціни. Так ми робили в 2015 році, коли витиснули з тодішньої іпостасі "Військсервіс-волонтер", що називалася "Геус-груп" пониження ціни (тоді його ціни перевищували ціни інших постачальників на 20%).

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Log Log _ 13.03.2019 19:59
IP: 35.235.226.---
Борис Петрович:
Таня? А как у тебя со здоровьем и весенним психическим обострением? Пашинский тебя не обижает?
Хамло тупе, своїм здоров'ям опікуйтесь.
Це Вам давно до психіатра треба.
"Тикайте" своїй жінці, Ви нігтя цієї людини не варті.
Борис Петрович _ 13.03.2019 08:01
IP: 35.235.226.---
Таня? А как у тебя со здоровьем и весенним психическим обострением? Пашинский тебя не обижает?
Віктор Совщак _ 12.03.2019 13:59
IP: 35.235.226.---
Колись давно я був учасником продовольчо-господарського забезпечення армії Звісно що малої її частини але все було однаково Що було в залишку Солдат служив два роки, не мав змоги додатково харчуватися (купити в магазині чи передачі від родичів) але фізичний і моральний дух був високий Як командир відділення я спостерігав навантаження і їх виконання Нічого особливого в постачанні не було Але всі рознарядки виконувалися як Отче наш Був контроль Можливо тепер розумніші але чому тоді проблеми Показовим було от що Коли приїждав високопосадовець армійський то фарбувавли траву в зел колір А то мало не покажеться Хтось міг з офіцерів попасти служити туди де ворогу не побажають Зараз ніхто траву не фарбує
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter