Сергій Дацюк Філософ

НАЙВИЩА СПРАВЕДЛИВІСТЬ ДЛЯ УКРАЇНИ

23 січня 2015, 12:28

Справедливість – імператив до постійного відновлення рівноваги, що руйнується динамікою змін світу. Справедливість має холічний характер, якщо високий рівень справедливості поглинає більш низький, або редукціоністський характер, коли нижчий рівень справедливості поглинає більш високий.

Для суспільства, що динамічно розвивається і спрямоване до світового та перспективного узагальнення, характерна холічна справедливість. Для архаїзованого, кризового чи воюючого суспільства дуже часто характерна редукціоністська справедливість.

Світова справедливість

Семантична революція в 60-70-і роки ХХ століття, яка переживалася західним світом у вигляді постмодернізму, змінила ставлення політичної ментальності, зокрема і по відношенню до питання справедливості. Україна і Росія, які не пережили цієї революції, продовжують будувати свою політику на уявленні про справедливість, піддаючись тим самим ризику скочування від холічної справедливості до редукціоністської справедливості.

Для України вихід з глухого кута редукціоністської справедливості пов'язаний зі спробою європеїзації, тобто входженням до простору семантичної революції. Для Росії вихід з глухого кута редукціоністської справедливості пов'язаний зі спробою руйнування світового порядку, заснованого на приматі семантики над етикою справедливості.

Справжня світова справедливість пов'язана зі створенням нового світоустрою. Причому найкраще, щоб цей новий світовий устрій спочатку був створений концептуальним чином, потім він був пред'явлений світу в концептуальному вигляді і лише потім реалізований різними типами дій, у той числі шляхом громадянських, міждержавних і світових воєн.

Але війна почалася без оприлюднення нового світопроекту. Тобто війна почалася, а новий світопроект все ще не обговорюється. Новий світ – нова семантика – нова рівновага – нова справедливість.

Мова між Росією і світом, між Україною і Росією, між Україною і світом досі іде про локальну справедливість в старих уявленнях, а не про нову семантику і засновану на ній нову справедливість. І страждає від цього саме Україна.

Росія спробувала реалізувати уявлення про світову справедливість всередині архаїчних концептів (фундаменталістське православ'я, великодержавне євразійство, культуртрегерський "русский мир", археомодерн). У підсумку все звелося до сек'юритизації ідентичності "русского мира" і фундаменталістського православ'я та натуралізації російської валюти виключно копалинними ресурсами під діями західних санкцій.

Однак якщо Росія хоча б спробувала пред'явити негативний світопроект (проект руйнування існуючого світу), то Україна усередині революції так і не вийшла на світоропроект. Саме відмова України від світопроекту робить її позицію дуже вразливою.

Я в минулому році спробував запропонувати для обговорення українській еліті "Декларацію громад людства". І проблема зовсім не в тому, що вона не була обговорена, можна було обговорювати інші концепції такого рівня. Проблема в тому, що українська еліта взагалі відмовилася вести розмову про свій світопроект.

Філософське осмислення того, що відбувається в Україні відторгається, виникнення довгострокових стратегій і створення стратегічних інститутів нового типу блокується, військові дії постійно зісковзують на рівень тактичних операцій, інформаційна війна до рівня консциєнтальної війни в принципі не піднімається, і таке завдання навіть не ставиться.

Українська еліта досі вважає за краще розглядати російсько-українську війну всередині локального і актуального уявлення, а не всередині універсального і перспективного. Українська еліта відмовилася від процесів, які хоча б якось виводять на універсальність її дій.

Актуально-локальні війни не виграються за жодних обставин. Реформи це не універсальний проект, оскільки ці реформи можуть бути зроблені в напрямку західного світоустрою, який сам перебуває в кризі. Європеїзація України це взагалі не світопроект.

Драматизм ситуації полягає в тому, що без пропозиції Україною світу нового світоустрою, вона сама не збережеться як цілісність.

Війна без концептуального уявлення про новий світ є несправедливою з усіх боків, якими би закликами до справедливості вона не прикривалася. Фактично зараз Україна переживає трагедію, яка з точки зору світової справедливості виглядає заслуженою.

Де Україні шукати справедливості?

Україна зараз відповідає перед світом за ідіотизм, жадібність та злодійкуватість своєї еліти. Україна втрачає свою територію та державний контроль за ситуацією в країні через егоїзм націоналістів, примітивізм інтелектуалів, жадібність бізнесменів та продажність політиків. Україна розплачується навіть за імперські ілюзії Росії – бо не змогла здолати їх концептуально та через комунікацію.

Щоб відновити територію та державність, потрібно зробити надзусилля і подолати першопричини. Не можна виграти війну з Росією, не вигравши війну всередині себе.

Зверніть увагу, що навіть прості акти справедливості українці здійснити не в змозі. Українці неспроможні покарати людей режиму Януковича включно з ним самим – ні доставити їх на батьківщину, ні покарати за її межами. Не те, щоб це було настільки важливо, але в символічному плані це річ принципова.

Якщо злодії та глитаї України знатимуть, що вони завжди можуть сховатися від українських законів чи сховатися за межами країни, гідності українці не матимуть ніколи – їх завжди будуть принижувати, над ними завжди будуть знущатися.

Кожен представник української еліти має знати зась. Невідворотність покарання дуже дисциплінує. І навпаки безкарність розбещує. Ми маємо розбещену еліту – їй вдається красти, знущатися, принижувати і уникати покарання.

Російська влада відібрала в України Крим. Російська влада розв'язала війну на Сході України. Російська влада незаконно спіймала, переправила на свою територію (фактично викрала) і піддає публічним тортурам Надію Савченко. Сепаратисти, що підбурювані російською владою, регулярно здійснюють публічні демонстрації полонених українських вояків. Це все в уявленні росіян – локальна, маленька, підленька, але справедливість.

Де шукати нашої української справедливості? Що робити чи хто винуватий?

За повільні реформи – відставка Уряду? Дрібно, неефективно і втрата часу – міняти шило на мило немає жодного сенсу. Уряд коаліційний, замкнений на домовленості і торги всередині Парламенту. Якщо не переобирати Парламент, тоді змінювати Уряд це його прерогатива.

Переобрання Парламенту за неінтенсивну роботу в ситуації революції та війни? Для цього потрібно багато часу, результат перевиборів може бути нічим не кращий. А може просто натиснути на них? У нас же немає певності, що нові депутати будуть менш ледачі.

За військові і стратегічні прорахунки – імпічмент Президента? Він всього лише відображає настрої і орієнтації політичної та бізнесової еліти. Позерство і марнославство це ще не зрада. Чи може вже зрада? Чи є все-таки в Україні президент кращий за нинішнього? Давайте його на публіку, будемо порівнювати. Але чи потрібно нам за великим рахунком саме зараз міняти Президента? Дуже сумнівно.

Може нам потрібна масова народно-визвольна війна? Це війна, в якій народ іде на народ, де полонених не беруть, де кордонів вже нема, де геноцид явище буденне? Це буде чиста битва егрегорів. Егрегоріальна війна зрештою призводить до дуже великих жертв. Водночас егрегоріальна війна змінює егрерори так, що вони потім можуть зрештою перебудувати свої відносити на онтологічному рівні.

Народно-визвольна війна це прямий наслідок інтелектуальної неспроможності еліт країн до створення нового світопроекту всередині нової семантики.

Справедливість для України можлива лише всередині процесу внутрішніх змін. Справедливість для України не можна знайти поза Україною. Допоки життя всередині України несправедливе, не можна досягти справедливості у світі.

Семантика та справедливість між Росією та Україною

Де "смерть Кощія"? Де слабке місце Росії? Кількість агресивно налаштованих росіян більше, ніж кількість агресивно налаштованих українців. Росіяни масово готові до війни. Українці більш миролюбні, менш зомбовані, менш істеричні, менш агресивні. Скільки б ми не відправили українців воювати за територіальну цілісність України проти росіян, вони будуть убиті, а перемоги не буде.

Російська культура базується на правді та бажанні справедливості. В лоб Росію не здолати. Росію можна здолати лише правдою і пропозицією вищої справедливості, ніж та, що їй зараз пропонує її влада.

Домінування справедливості над семантикою, а локальної справедливості над світовою справедливістю призводить в Росії до знищення та спотворення семантики, до неадекватного бачення світу, тобто до брехні.

Кожна спроба України апелювати до світової справедливості у консциєнтальній війні з Росією призводить в Росії до семантичного перетворення засад розуміння такої справедливості – архаїзації, локалізації, реваншистської деградації і т.д. Справедливість для України обертається несправедливістю для Росії і навпаки.

Але таке перекручення семантики задля справедливості породжує масову і велику брехню в самій Росії. Брехня завжди руйнує адекватне уявлення про світ, завжди руйнує рівновагу в самому суспільстві. Брехня про світ дозволяє побудувати лише локальну справедливість. Брехня про світ руйнує світову справедливість.

Коли в Росії влада вирішує брехати, бо "нехай брешуть, це на благо Росії", це руйнує власне російську справедливість. Саме так – семантика, якою нехтують, руйнує і справедливість. У тому місці, де російська культура пропаганді не подобається, пропаганда може її переформатувати. Переформатування російської культури під брехню спочатку підвищує істеричну енергетику, як це було в 2014 році, а потім веде до спаду – істерична та агресивна справедливість втрачає сенс.

Росія поступово тверезішає, істерія зменшується. Причому навіть якщо істерію та агресію російська влада нагнітатиме знову, то є така річ, як емоційна втома, яка не дасть вивести знову істерико-агресивний потенціал Росії на рівень 2014-го року. Окрім того, протверезішання в Росії призводить до появи адекватних уявлень про ситуацію всередині вузьких кіл притомних росіян, особливо на тлі кризових економічних явищ, зумовлених санкціями щодо Росії. Отже семантика поступово бере верх на локально викривленою справедливістю в Росії.

В такій ситуації лише комунікація може допомогти перемозі семантики над справедливістю в Росії. Можна узагальнити навіть ширше – комунікація сьогодні визначає культуру. Культура не може бути стійкою – світ став більш коннективним, став більш динамічним через новини, перестав бути роз'єднаним мовою.

Справа доходить до того, що культури поза комунікацією майже не лишається. А це означає, що дискурси, наративи, засоби, канали, формати та протоколи комунікації отримують надважливе значення.

Справедливість виникає в комунікації, існує в комунікації і змінюється в комунікації.

Справедливість в Росії там, де її правда. А де правда в Росії? Правда Росії знаходиться в Україні. Але Україна її приховує, мурижить, не доводить до розуміння, не пропагує, не просуває в Росію.

Українська справедливість може існувати винятково як світова справедливість, бо ніякої особливо української справедливості не існує. Чого захоче Україна, того захоче світ, тільки потрібно вміти захотіти.

Світова справедливість для України

Я бачу лише один вихід – повільне наближення української громади до вищої справедливості через нову семантичну революцію. Якщо українці хочуть світової, великої і гідної справедливості, то потрібно просто діяти справедливо на найвищому рівні.

Це означає рвати всі нерівноправні відносини з Росією, руйнувати всі структури підпорядкування України Росії, руйнувати колоніальний дискурс, руйнувати повчальний наратив.

Це означає – тримати оборону у війні, вигравати час для реформ, проводити реформи, створювати позитивний приклад для росіян. Але Реформи не самоціль. Інновації більш важливі за реформи. Семантика інновацій та реформ ще важливіша.

Це означає – виграти Україні війну з Росією неможливо на полі справедливості, її можна виграти на полі семантики. Інформаційна війна та консциєнтальна війна – головні види війни України проти Росії.

Це означає – зусиллями української громади виборювати філософію, гуманітарну теорію, науку, стратегію, розвиток інфраструктури, космос, інноваційні технології. Потрібна нова семантика – конструктивна семантика, яка створює нову світову справедливість.

Це означає – запропонувати світу новий світопроект: нову структуру ООН (можливо через український конфлікт з цією організацією), новий Статут НАТО, нові правила для ОБСЄ, новий Договір про співробітництво (без дружби) з Росією. Світова справедливість полягає у створенні нової світової рівноваги на основі нової семантики цього світу.

Якщо світ Україною вирішив відкупитися від світової війни, то нам лишається або вмерти, або придумати новий світ, де Україні буде місце і де вона не буде страждати за всіх.

Коментарі — 28
Теодор Дяків _ 07.03.2015 21:32
IP: 92.112.213.---
Нижче Майк з Харкова правильно пише: "Знов ті ж граблі. – нема об'єкту"... Без чіткого означення обєкту і предмету це все ла-ла-ла...
Vik Strebull _ 24.01.2015 13:33
IP: 94.232.208.---
З практичної точки зору, з точки зору інженерної інновації це і є реформи. Майбутнє, переконаний, у віртуалізації соціальних інститутів управління. Ресурсів для подальшого використання паперово-олівцевих технологій вже не вистачає, а у нас особливо. На Україні, схоже, репнув світовий порядок і ми змушені рятуваттись тоді, коли більш розвинені цивілізаційно та економічно країни можуть собі дозволити ще пожити у старому форматі. Нам для асиметричної відповіді на глобальний виклик потрібно швидко перейти в інший організаційний формат. Для цього потрібно синхронізувати мову людей і мову машин – тобто виробити перехідну мову. Це ніби як туннель, портал у майбутнє, стінки якого зроблені з мови-конвертатора і скріплені центробіжними силами уніфікації. Через цей тунель ми і повинні будемо перетягнути людство у новітню інформаційну парадигму, де управлінський світ формується алгоритмами, а не сваволею. Це не важко технологічно, це важко культурно.
Виктор Гриценко _ 24.01.2015 13:30
IP: 95.133.2.---
Текст філософський, тобто досить складний для середньопересічного читача. Але, думаю, варто прочитати, нехай навіть не все буде зрозумілим.
В тексті чітко визначена наша проблемна локальність, провінційність. Воно-то наче й нічого – ми живемо собі, нікого не чіпаємо: "От*битесь от нас!", – як сформулював хтось недавно нашу загальну світоглядну позицію в контексті поточних подій.
На мою думку, автор переконаний в тому, що побудувати "омріяну Україну" в одній, окремо взятій провінції, у нас – не вийде.
игорь белоконь _ 24.01.2015 13:18
IP: 178.150.59.---
"Якщо світ Україною вирішив відкупитися від світової війни, то нам лишається або вмерти, або придумати новий світ, де Україні буде місце і де вона не буде страждати за всіх"

С.Дацюк обгрунтовує дуже слушну думку. Те, що Світ потребує нової концепції справедливості було зрозуміло років 7-8 тому. Але не вистачало ситуації, якаб виявляла кризу справедливості в Світі. На сьогодні український народ, його пасіонарна частина формує альтернативу радянській справедливості. І це не просто перенос світової справедливості проти російскої. Це перетравлення обох концепцій в нову парадигму. Наша еліта катострофічно не відповідає історичному виклику. Катострофічно в прямому сенсі. Дай Бог, щоб пасіонарна частина виявилася сильнішою і перемогла, але здається весь Світ пройде через це. Слава Україні!
Olexiij Babenko _ 23.01.2015 21:23
IP: 95.133.208.---
А можна десь придбати книжку "Дацюк для "чайників""?
Республіка _ 23.01.2015 19:42
IP: 74.125.18.---
"Європеїзація України це взагалі не світопроект" – дивне мислення у пана "філософа": Європеїзація – це життя за чинною Конституцією, тобто з визнанням КОЖНИМ!!! громадянином "диктаторської" невідворотності дії принципу верховенства права. Україна віднайде свій шлях ОБОВ'ЯЗКОВО!!!, але за однієї умови – ПРАВОВОГО МИРУ!!!. Що ж до "світопроекту", то актуальною залишається класика: "Теория, мой друг, суха, Но зеленеет жизни древо". Хочете розсмішити Бога – створіть "світопроект".
Mike_Kharkov _ 23.01.2015 19:19
IP: 74.125.181.---
"зусиллями української громади виборювати філософію, гуманітарну теорію, науку, стратегію, розвиток інфраструктури, космос, інноваційні технології. "
====
Знов ті ж граблі. – нема об'єтку, тому апелювання до громади. Але громада цим займатися не спроможна за визначенням. Марно сподіватися замінити одного професора сотнею першокласників – тільки коли провчаться десятки років.
А ось що громада може, так це прискорено народжувати справжню еліту. І тут теж є питання, бо народить вона тільки собі подібного.
От і виходить, що з одного боку нема часу на еволюцію громади, а з другого власна "еліта" нас вже майже продала з потрохами. Здається, нам точно нема чого пропонувати світу (хіба що приклад загибелі країни селян-одинаків у ринку), та й нема кому це робити в нас.
Надія тільки на західних кризис-менеджерів, що прийдуть або післе 3-го майдану, або як світова окупація.
Кажучі просто – хтось повинен отучити нас красти, бо самі не в змозі.
Yuri Yurieff _ 23.01.2015 19:15
IP: 37.55.74.---
На "главной" и в новостях УП появился новый главный редактор
по фамилии Мусаева и еще как-то.
Вижу, как резко уменьшилось количество комментариев
на злобу дня. Их, очевидно, блокируют. Не могу также оставить там и свои комментарии,
поэтому вынужден писать здесь.
В окружении однотурового президента много подозрительных личностей.
Один из них под фамилией "Чалый". Очень напоминает
напыщенного и самовлюбленного главу МИДа времен Януковича
по фамилии Грищенко, кажется.
Этот "Чалый" не хотел работать на одну зарплату и его долго не
было слышно. Показался вновь. Видно добился себе надбавки каши.
Утверждал, что Донбасс можно возвратить Украине
только тогда, когда его жители, под дулами боевиков и российских диверсантов,
захотят жить в Украине.
Как можно терпеть таких "консультантов"!
бун _ 23.01.2015 18:02
IP: 213.174.2.---
Сергій, не можна обходити десятою дорогою питання імперії, колонії, постколоніалізму та неоколоніалізму. Потрібно вже нарешті видати праці Гомі Бгабга українською мовою, щось розтлумачити посполитим про подвійну ідентичність та інші постколоніальні, колоніальні та імперські речі. Не є розумним підходити до сьогоднішніх проблем з наукою 100-літної давності. Зрештою, треба визначатися про свою автономну і про свою колоніальну історію як, власне, зробили інші східноєвропейські країни з аналогічним колоніальним та соціалістичним минулим. Зрештою, є приклад Індії/Британії, приклад інших азійських тигрів, які теж колись були колоніями та вийшли з колоніального стану. Не треба видумувати ровера.
Lalana Bogdanova _ 23.01.2015 17:13
IP: 192.162.141.---
Лариса,
не можна створити семантику існування з тієї простої причини що це абстракція. карта не є територія. семантика це маніпуляція словом. створення нових сенсів або використання слів для якихось кардинальних змін це семантична революція. і це загалом програмування. наш ворог використовує цій прийом на повну котушку. це означає по дацюку що повинні революційно перевернути ці сенси? на цьому далеко не поїдеш. сила будь-якого твердження або філософії в правді, а не в вправній маніпуляції. до вищої справедливості це ніякого відношення не має. швидше навпаки.

"Самі прийдуть і все дадуть." – це взагалі-то диявол у булгакова сказав.
Лариса Ковалева _ 23.01.2015 15:59
IP: 109.86.32.---
trakt:
Ви говорите про лозунги та зомбування свідомості. А Дацюк пропонує створити іншу філософію існування України. Якщо ми будемо постійно просити грошей та допомоги – ми припинемо своє існування як нація. Згадайте Булгакова. Нічого не проси у сильних. Самі прийдуть і все дадуть. Але для цього треба створити нову семантику нашого існування.
anno_domini _ 23.01.2015 15:31
IP: 109.106.20.---
Лариса Ковалева:
Ви ж,напевно, маєте ту нову семантику – то розпочніть дискусію.
Ось перша дискусія- Поїхали президент разом з олігархами та наближеними на ланч в Давос. Притягли з собою прострілений автобус,в якому зустріли смерть прості люди. Ви думаєте жалість чи біль була в серцях президента чи Чалого, який давав сьогодні конференцію про подію в Давосі? Ні. У них бізнес-інтереси, які показують прибуток в одиницю з багатьма нулями. А інше додумайте самі та подискутуйте.
Stoick _ 23.01.2015 15:25
IP: 74.125.18.---
Розумний чувак, не те що sort of Прем'єр міністр з питаннями, "І там лице буде повністю?", чи шоколадний перець. Не розумію, як за таких можна голосувати?????
Владимир Поляков _ 23.01.2015 14:44
IP: 46.33.228.---
Да,ведь подобно тому,когда растению преграждают путь к росту,чтобы выжить,оно старается обогнуть препятствие и вырастает не прямым,а деформированным,Таким,до недавнего,было и наше общество,Слишком много поворотов оно огибало,вместо того,чтобы расчищать и уничтожать завалы.Ну что,скажем,мешает ВР ратифицировать "Римский статут"?И сделать многое другое?Что?И кто?Сколько можно юлить и извиваться?Или опять энергия Майдана уйдет в песок?И если ответ очевиден,почему так медленно действуем?И поймите правильно,Сергей,я не призываю к очередной Революции.Призываю к Немедленным честным Реформам.Может в них найдем желаемую Справедливость.
раптор _ 23.01.2015 14:38
IP: 95.134.210.---
"Імператив...,холічний..., редукціоністський..., семантична..., постмодернізм...,приматі семантик..., археомодерн..., сек'юритизації..., наративи..., консциєнтальна..."Как вам читатель такие словеса? Теперь я понимаю, почему Украина проигрывает любую информационную войну. Вот у киселева все по народному, по простому, – и доходитвсем и на правду похоже. А таким умным слогом не на УП надо, а в аудитории для студентов-философов.
Кіндрат Підпільний _ 23.01.2015 14:36
IP: 178.92.97.---
Просто потрібно перестати бігати з дезодорантом навколо купи лайна, а взятись за вила-- і вигрібти це лайно!
trakt _ 23.01.2015 13:56
IP: 195.5.12.---
Lalana Bogdanova:
Семантичні так звані революції були узяті на озброєнні усіма тоталітарними режимами – від більшовицького новояза до гітлера і муссоліні.
це немає ніякого відношення до справедливості – це знаряддя маніпуливання.
зараз цим злісно та успішно користується наш ворог, застосувавши усі новітні психо-зомбі-нлп -методи. це знаряддя неависті. і це неповоротний процес.
дацюк, якого %%% ви цілеспрямовано працюєте на знищення того що у нас ще залишилось?
ви це хоч трохи розумієте чи ві самі лише знаряддя?
Очевидно, що він лише знаряддя, тому що він не лише сам себе не розуміє, але й ніхто крім вас його не розуміє:)
Spirito _ 23.01.2015 13:51
IP: 93.72.109.---
Romko IF.
Той світ,який організовує і реалізовує війни.
Spirito _ 23.01.2015 13:48
IP: 93.72.109.---
3. У Об"явленні є про Новий Єрусалим,що сходив із неба від Бога.
Київ хтось для чогось назвав новим (другим) Єрусалимом.
Але сьогодні РФ веде війну проти України за "русский мир".
На Єрусалим претендують три світові релігії.
То хтось готовий зустрічати (прийняти) Новий Єрусалим,що сходить із неба від Бога?
Лариса Ковалева _ 23.01.2015 13:46
IP: 109.86.32.---
IШановний пан Сергій!
Я дуже уважно читаю ваші публікації і чекаю на кожну. Здається, що ви єдиний філософ в Україні. Ви правильно закликаєте українську громаду до створення нових змістів існування. Але ця ж громада,а я маю на увазі передову частину суспільства,обрала на вищі посади в державі олігархічний бізнес. І це після подій та смертей на майдані. Хто ж може створити нову семантику? Скажіть,на кого ви сподіваєтесь? Коли я питаю себе, коли відбувся той трагічний поворот України,я відповідаю собі – після вбивства Чорновола. Немає зараз в Україні політика, котрий був би хоча б на 10% Черчилем. Немає справжніх політиків-філософів, які б могли хоча б дати поштовх на ту семантику. Світ вже відкупається нами – це очевидно. Ви ж,напевно, маєте ту нову семантику – то розпочніть дискусію.
Romko IF _ 23.01.2015 13:39
IP: 89.162.240.---
Spirito:
2. Но подписались под Минскими соглашениями.
Украину обманули и с Будапештским меморандумом,и с Минскими соглашениями.
За время "перемирия" территория боевиков увеличилась в два раза.
под присмотром ОБСЕ.
СБ ООН также не остановил войну РФ против Украины.
Світ,якщо хоче вижити,має відмовитись від послуг змія (див.Біблію і тайна слова Меорот)
Принесення в жертву Христа не позбавило світ світових воєн.
Треба визнати Христа Спасителем світу (людства,життя на Землі).
ну а який християнин Ісуса не визнає Спасителем світу?
що за тупе тицяння пальцем в біблію?
Romko IF _ 23.01.2015 13:35
IP: 89.162.240.---
boh:
Что нам стоит дом построить? Нарисуем – будем жить...
в нарисованім домі?)))
koras _ 23.01.2015 13:31
IP: 212.66.51.---
Цікава філософська праця. Певний потенціал щодо бачення "нового світу" Україна, звичайно, повинна мати, але. Хто в Україні здатен (асоціація, партія, рух, спілка, окремі талановиті вчені з підпілля) спочатку сформулювати, а потім переконливо донести світу оту концепцію нового світопроекту – коли Україна навіть "втрачає свою територію та державний контроль за ситуацією в країні через егоїзм націоналістів, примітивізм інтелектуалів, жадібність бізнесменів та продажність політиків" (авт.)? Якщо не буде впроваджено принципів справедливості всередині країни, то назовні з неї може вийти тільки гучний пук, а не якісь розумні світоглядні плани.
Michael Fenik _ 23.01.2015 13:28
IP: 93.73.132.---
+ 100 %
Spirito _ 23.01.2015 13:25
IP: 93.72.109.---
2. Но подписались под Минскими соглашениями.
Украину обманули и с Будапештским меморандумом,и с Минскими соглашениями.
За время "перемирия" территория боевиков увеличилась в два раза.
под присмотром ОБСЕ.
СБ ООН также не остановил войну РФ против Украины.
Світ,якщо хоче вижити,має відмовитись від послуг змія (див.Біблію і тайна слова Меорот)
Принесення в жертву Христа не позбавило світ світових воєн.
Треба визнати Христа Спасителем світу (людства,життя на Землі).
Корупція1191 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter