Сергій Дацюк Філософ

ЧИ ПРОІСНУЄ УКРАЇНА ЩЕ ХОЧА Б 25 РОКІВ?

23 серпня 2016, 09:35

Традиційно день Незалежності України має меморіальний контекст. Це погана традиція. Цей день повинен мати, перш за все, футурологічний контекст. Контекстуальну традицію святкування цього дня потрібно змінювати. Тому ми поговоримо про наступні 25 років України.

Що в нашому досвіді дозволяє думати, що Україна проіснує ще хоча б 25 років, як вона проіснувала вже 25 років з 1991 року нині? Це точно не останні 3 роки нашої сучасної історії. І це майбуть точно не український правлячий клас в екзистенції свого 25-літнього існування.

Читаючи історію про міжусобні війни та жадібність українського правлячого класу минулих років, розумієш, що по суті з того часу нічого не змінилося. І доля держави так само мало цікавить українських багатіїв та владоможців, як і сотні років тому.

Тут я продовжую розвивати теорію фронтиру, започатковану в роботі "Україна і майбутнє".

Імперські ідеї в Україні завжди були чужими. Фронтирна позиція країна ніколи не дозволяла претендувати на щось більше, ніж "наша хата скраю". Причому "наша хата скраю" по відношенню до всіх цивілізацій, окрім так само фронтирних (Польщі, Білорусі і Литви).

Саме зараз можна чітко і з наявним сучасним досвідом зрозуміти, що Фронтирна Цивілізація може вижити лише в тому разі, коли вона буде як оригінальна значно відрізнятися від всіх сусідніх цивілізацій, коли вона буде дуже міцно захищеною і коли вона буде неагресивною (неекспансивною).

Оригінальність цивілізації означає її несхожу на решту країн систему мотивацій, а також оригінальну культуру (науку, мистецтво та духовні практики включно з релігією). Міцний захист як важка ноша в стані постійної напруженості чи навіть постійних конфліктів – це потужна армія, повітряний та морський щити. А от фронтирна експансія це взагалі тема для окремої розмови.

Усяка експансія Фронтирної Цивілізації неминуче веде до розколу (відколу) чужорідних приєднаних частин або до виникнення дуже жорсткого авторитаризму чи навіть тоталітаризму, бо інакше настільки різні частини в єдності не втримати. З найменшими зусиллями влади може існувати лише цілісна всередині країна. В іншому разі країну з неоднорідних частин потрібно тримати силою.

Авторитаризм чи тоталітаризм неодмінно веде до руйнування свободи, а це в свою чергу веде до стагнації чи архаїзації, як це зараз відбувається в Росії. Стагнація чи архаїзація призводить до соціального вибуху зсередини чи до завойовницьких війн ззовні (хай навіть у вигляді світової блокади чи ізоляції), а це веде в свою чергу до великих людських втрат. Це азбука цивілізаційної динаміки.

Тому експансія Фронтирної Цивілізації не може бути територіальною. Експансія Фронтирної Цивілізації має бути культурно-мотиваційною, інформаційною, смислообразною. Територія Фронтиру має стати цікавою для світу настільки, щоб ніхто не хотів її завойовувати – ось головна мотиваційна настанова фронтирної культурної політики.

Україна не може дозволити собі класичної геополітики чи класичної хронополітики. Тому Україна має розвивати фронтирну геополітику та фронтирну хронополітику. Саме відношення до себе як до функціонального Хартленду є для України образливим, оскільки концепція Маккіндера – "хто володіє Хартлендом, той володіє Світовим островом, а отже і світом" – це концепція об'єктивації України з боку оригінальних і більш сильних цивілізацій.

В цій концепції Хартленд це спляча цивілізація, яка може належати іншим цивілізаціям, але ніколи не може бути самостійною. Отже пробудження Хартленду як світового цивілізаційного суб'єкта є основою творення Фронтирної Цивілізації.

Якщо росіяни бідкаються, що Захід займається стримуванням їх цивілізації, то по відношенню до України діє принципово більш жорстка політика – тримання в стані сну. Україна потрібна Європі і Росії допоки вона спить. Як тільки Україна робить спробу проснутися, її знищують в буквальному розумінні. Причому непублічна домовленість про знищення України це загальна історична практика сусідніх цивілізацій.

Найбільша проблема Фронтирної Цивілізації у тому, що вона, на відміну від цивілізацій-сусідів, не встигає накопичити достатньо економічного багатства, культурного та соціального капіталу для того, щоб здійснити цивілізаційний прорив. Україну постійно знищують при спробі здійснення цивілізаційного розвитку при найменших натяках на спробу цивілізаційного прориву. Всі свої цивілізаційні прориви, за винятком Київської Русі, Україна здійснила в складі інших цивілізацій.

Щоб здійснити цивілізаційний прорив, окрім великого економічного багатства та достатнього соціо-культурного капіталу, потрібен правлячий клас з уявленнями про цивілізаційний розвиток. Причому класичні західні уявлення про цивілізаційний розвиток для України не зовсім підходять. Україні потрібна своя особлива Теорія Фронтиру або Теорія Фронтирної Цивілізації.

Виклики Фронтирної Цивілізації інші, ніж виклики нефронтирних цивілізацій. Якщо нефронтирні цивілізації можуть вести війни десятками років, поступово і з невеликими втратами порівнюючи свої потенціали та виясняючи зрештою спільну перспективу при збереженні повної чи значної частини незалежності своїх держав, то позиція затиснення Фрнтирної цивілізації між іншими цивілізаціями не дає Україні такої можливості: тут війни відбуваються значно швидше і ведуть до значно більшого руйнування – до фактично повної руїни та до повної втрати незалежності державою.

Відповідно функції фронтирного правлячого класу відрізняються від функцій правлячих класів нефронтирних цивілізацій. Функція правлячого класу Фронтирної Цивілізації полягає у тому, щоб розуміти, що відбувається не тільки з власною, але і з сусідніми цивілізаціями, це означає розуміти, що відбувається зі світом загалом (оскільки Західна цивілізація по суті домінувала в світі протягом останніх століть). А в ситуації світової кризи фронтирний правлячий клас повинен пропонувати перспективу для сусідніх цивілізацій, бо інакше цивілізаційно некомпетентні правителі (як от нині Путін) неодмінно будуть зазіхати на ресурси Фронтирної Цивілізації.

Водночас в Україні традиційно фронтирний правлячий клас не встигає накопичити достатньо економічного багатства, культурного та соціального капіталу, щоб здійснювати перетворення цивілізаційного рівня. Максимум, на що вистачає фронтирного правлячого класу, це накопичити економічного багатства для своєї родини і потім емігрувати, здавши свою країну чи її частини під окупаційне чи зовнішнє управління. Тому фронтирний правлячий клас України в останні часи переважно ублюдочний.

Найголовніше, що в ході цивілізаційного розвитку відбуваються дві неприємні речі – 1) знищується інтелектуальний потенціал цивілізації; 2) відбувається інтелектуально-мотиваційна деградація правлячого класу цивілізації. Тобто в моменти нетривалої в історичному плані спроби пробудження України як цивілізації фронтиру потрібно встигати робити інтелектуальні надзусилля та дуже швидко оновлювати свій правлячий клас.

Інтелектуальна підпорядкованість та вторинність України за часів СРСР погано відобразилася на інтелектуалах. Вони не звикли повсякдень, а в історичному плані втратили традицію – ставити перші та останні запитання самостійно (а не сподіватися на інших), будувати власні теорії (а не вичитувати чужі теорії з книжок), творити власну філософію (а не лише займатися філософознавством). Ціною великих зусиль та самопожертв зараз в Україні створено шанс для інтелектуального прориву, але інтелектофобний спротив так званого креативного класу та олігархізованого правлячого класу повсякчас зменшує цей шанс.

Фронтирна Цивілізація створює потужний виклик для інтелектуалів. Це означає, що інтелектуали мають працювати на межі інтелектуальних зусиль – їм потрібно встигати інтелектуально освоювати сусідні цивілізації і інноваційно просувати свою цивілізацію в інакше, в складніше, в осмисленіше, в перспективніше. Це дуже важко, бо більшість інтелектуалів, досягнувши певного статусу та популярності, перестають працювати на межі. І відновити їх мотивації до інтелектуальних надзусиль дуже важко.

Зі свого досвіду скажу, що полеміка в таких випадках веде дуже часто лише до особистих образ, а не до відновлення інтелектуальних надзусиль опонента. Але без критичних стимулів неможливо обійтись для відновлення інтелектуальних надзусиль, адже зайнявши статусну інтелектуальну позицію і відмовившись при цьому від інтелектуальних інновацій, інтелектуал цей стан передає і решті суспільства. При цьому суспільство в традиційній українській інтелектофобії заспокоюється, і виходить, що Україна знову програє в інтелектуальному плані своїм сусідам.

Фронтир – це неперервна інтелектуальна гонитва. Фронтирна цивілізація має постійно займати більш інтелектуально забезпечену і просунуту цивілізаційну позицію, ніж сусіди, інакше такій цивілізації просто не вижити. Більше того, фронтирні інтелектуали мають ще й переборювати інтелектофобію власного правлячого класу, постійно революціонізуючи його шляхом інновативної освіти та консультацій. Окрім того, фронтирні духовні лідери мають постійно оновлювати мотиваційні настанови суспільства, безжалісно і критично виховуючи, а іноді і люструючи за підтримки громади, власний правлячий клас.

Історичний досвід довгої безнадійної боротьби ОУН-УПА дуже негативно відобразився на українському правлячому класі. За нинішніх споживчих цінностей, які масово транслюються олігархічним телебаченням, правлячий клас в принципі не готовий ні до якої самопожертви. Український правлячий клас в своїй більшості готовий тільки до одного – якомога більше накрасти в Україні і втекти.

Тобто ми як українська громада все це знаємо і готові зрозуміти об'єктивні обставини, що спонукали правлячий клас до короткострокових завдань та до кланового збагачення, якщо би правлячий клас в ситуації революції та війни готовий був би радикально змінюватися. Якщо би правлячий клас був здатний до переосмислення свого минулого-теперішнього-майбутнього, до перепрограмування своєї діяльності, до покарання найбільш одіозних злочинців-убивць-злодіїв-хабарників-мародерів, українська громада пішла би на те, що не наполягала би на екзистенційній відповідальності свого правлячого класу.

Можна було б сказати: накрали і втекли – подавіться і не повертайтеся, не заважайте. Але правлячий клас навіть в умовах революції та війни продовжує здирництво та мародерство. Не за те батько сина бив, що пив, а за те, що похмелявся. Тяжкий споживацький запій українського правлячого класу ставить хрест на його перспективах. Громада вже вимагає екзистенційної відповідальності правлячого класу, але все ще боїться громадянської війни на всій території України.

Отже окрім інтелектофобії обивателів, друга головна проблема України це розбещений споживацтвом, несолідарний з громадою, без стратегічних компетенцій, інтелектофобний правлячий клас. При тому, що виклики, які стоять перед українським правлячим класом значно більші, ніж ті, які стоять перед сусідніми правлячими класами. Якщо такий правлячий клас збережеться ще деякий час, то Україна точно не збережеться.

Для успішної діяльності фронтирного правлячого класу потрібні на порядок більші стратегічні зусилля. Але в тому-то й справа, що інтелектуальні традиції, які навіть встигають виникнути завдяки самопожертвам інтелектуалів у Фронтирній Цивілізації, руйнуються вщент кожного разу при хронополітичних розривах, коли міжцивізіаційні розломи роблять фронтир полем зіткнення (війни) сусідніх цивілізацій. Інтелектуальні надзусилля мало чого варті для власної країни, якщо вони не підтримуються власним правлячим класом.

Головний ресурс нинішньої України це активна громада, яка в своїх мислительних установках та мотиваційних настановах значно випереджає правлячий клас і здатна навіть стимулювати інтелектуалів. Головне цивілізаційне завдання – швидка люстрація до 80% правлячого класу та люстрація до 50% креативного класу, розчищаючи дорогу інтелектуалам і особливо молоді, зокрема і молодим інтелектуалам.

Що цьому заважає?

Найбільшою загрозою для існування України є те, що українська громада стомилася – від постійних понукань та зазіхань Росії, від приязної, але епізодичної та егоїстичної підтримки Заходу і Європи зокрема, від злодійкуватого, мародерського і байдужого до власної громади правлячого класу, від непоборної корупції, від невмирущих олігархів. Українці втомилися постійно боротися і воювати за єдність та цивілізованість країни.

Ми якось не бажаємо обговорювати неприємні факти, але еміграція з України вже після Революції Гідності продовжується. І саме це породжує безнадію. І саме безнадія і депресія є найбільшим ворогом існування України.

Вибачте, що кажу це все під час святкування 25-ти років незалежності, але, з іншого боку, коли ж це все казати?

Війна і фрагментація в Україні є наслідком простих рішень – Росії, яка думає, що може поновити імперію, російськомовних українців, які думають, що варто їм перейти в Росію, то настане щастя, україномовних українців, які думають, що якщо знищити чи хоча б вигнати з країни російськомовних українців, то все буде добре, креативного класу, якому здається, що коли він обслуговує правлячий клас, то виконує свою функцію, інтелектуалів, яким легше перейти в стан креативного класу, ніж тримати свою позицію в процесі постійних інтелектуальних надзусиль проти мейнстриму.

Це дуже важкі завдання. Але якщо їх не здійснити, то ювілею 50-ти років незалежної України просто не буде. Україна не проіснує наступних 25 років з таким правлячим класом і з таким креативним класом, що блокує інтелектуальний процес.

Якщо Україна збережеться, то не тому, що все буде просто. Україна збережеться, якщо вона буде набагато складніша, ніж в минулому і ніж сьогодні. Проста Україна сенсу не має і перспективи впродовж найближчих років не матиме. Перспективу має лише складна Україна.

Перший етап революції восени 2015-го року закінчився тривалою політичною кризою, яка в свою чергу закінчилася контрреволюційними переворотом в Парламенті в квітні 2016-го року. Ми святкуємо 25-ліття Незалежної України в стані контрреволюції та загрози ескалації війни з Росією.

Без другого етапу революції Україна приречена на руйнування і подальшу фрагментацію.

Зі святом вас, шановні українці!

powered by lun.ua
Коментарі — 224
Vadim Schetinin _ 25.09.2017 20:41
IP: 176.36.53.---
Надейся и жди, вся жизнь впереди)))) "Без другого етапу революції Україна приречена на руйнування..."
Юрій Чабан _ 11.09.2016 16:51
IP: 212.22.218.---
Інелектуалам не варто будувати теорію нової "Утопії" чи "Країни Сонця" – причитаючи, що і еліта не підходить, під розроблену ними чудову схему, і народ не такий, і ще чогось не вистачає. Інакше – це просто чергова вправа для розваги свого розуму. Потрібно підібрати таке рівняння, яке при існуючих крайових та граничних умовах виведе криву розвитку саме туди, куди треба, навіть коли здається, що на якомусь етапі крива веде не в той бік.
Юрій Чабан _ 11.09.2016 16:49
IP: 212.22.218.---
Автор викрив деякі суті, які багато хто воліє не помічати. Але є одне але. Як інтелектуал – він ставить в голову кута інтелектуальну потугу та інтелектуалів. Але це не так. Інтелект переважно імпотентний щодо дії. Інтелектуалу достатньо того, що він щось побачив, придумав, сказав. Втілює дію інша порода людей – бульдозери, які фанатично йдуть до своєї цілі. В Україні таких людей достатньо. Але дискретизоване радянсько-пострадянське суспільство згенерувало тільки одну систему цінностей, що можуть їх мотивувати – гроші та індивідуальне благополучя найближчого оточення. Статус в Україні – купується за гроші. Суспільство не народило іншої дієвої системи оцінювання зусиль своїх індивідів. І це – найбільша проблема. Поки вона не вирішиться – кардинального руху не буде.
-Vesna- _ 29.08.2016 12:04
IP: 93.72.142.---
lohik:
Тим більше, що Весна з Миколою вже давно дружать...Проти однієї відомої жінки з косою...
Ага. В чорному балахоні...
lohik _ 28.08.2016 23:34
IP: 178.93.176.---
Ян Гус:
Микола Злочевський:
Oleg Seltsov:
Ну все, попразнували, пора и на боковую. Празник скінчився.
Ув. Историчка, Ваш ник так напугал пана Яна, который считает себя, (на самом деле так и есть) великим Историком,что не выходит общаться в Интернет. Как то, пжалуйста, разрулите ситуацию.Тем более,по-соседски...
Пане Миколо, було ж Свято. А його треба святкувати в реалі, з друзями, з однополчанами. А не в Інеті з Кренами, на відміну від котрих я Україні присягав ще в 1991 році...:
Ось з Вами та Весною з задоволенням хильнув би чарочку в це свято...
Тим більше, що Весна з Миколою вже давно дружать...Проти однієї відомої жінки з косою...
Tim Vlasyuk _ 27.08.2016 16:01
IP: 185.11.29.---
Об'єднуватись, єднатись можна на основі любові, а не ненависті.
Тому казати, що українців об'єднала ненависть до ворога, загарбника – маніпуляція і омана. Ненависть тільки роз'єднує людей.
Українців багато століть змушують ненавидіти князів, релігію, попів, панів, царів, владу, чиновників, президентів, прем'єрів, міністрів, депутатів, політиків, реформи, ідеології, країни і цілі народи.
Як українці знаходять сили любити людей, близьких, країну, природу, Землю, Сонце всі ці роки?
В кожному з нас є та іскра любові, добра, яка дає сили жити, вірити кожен день.
Любіть, кохайтесь, радійте!
lohik _ 27.08.2016 14:30
IP: 46.133.204.---
kren:
sidor:
kren:
...Молчанов зі*Взгляда*показав радісне життя -сурових шахтьоров з їх шах тьоркамі...
Точна. Когда то было его интервью, где говорил, что съемки фильма о шахтерах в 90-стых годах и 2000-ных годах настолько имеет глубокое отличие в поведении людей, что он и не знает чем это объяснить.
В первом фильме – шахтеры раскрепощенные, активные, благодушные...Во втором – хмурые, унылые фейсы рабов, отворачивающихся от телекамеры...
На 20 ті роковини приїздив-1991-2011.якраз-прахвесар з камандой крєпкіх хазяйсвєніков во
вкус работи вашлі-Пам*ятаєте трійцю,Олійник,Бондаренко,Богословска...на всіх тб.шоах*осанну*
-канкрєтнаму пацану- співали.Богословська не своїм голосом,як корова підірвана ревла;-
ми взялі на сєбя атвєцтвєнасть,ви нє дайотє нам работать,дайтє нам работать-о...
Цій трійці дуже та з косою мішала...Тому вирішили іі в Качанівку запроторити...А Весна тоді руки від радості не потирала?...Разом з Богословской...
-Vesna- _ 27.08.2016 08:11
IP: 93.72.142.---
Ян Гус:
Микола Злочевський:
Oleg Seltsov:
Ну все, попразнували, пора и на боковую. Празник скінчився.
Ув. Историчка, Ваш ник так напугал пана Яна, который считает себя, (на самом деле так и есть) великим Историком,что не выходит общаться в Интернет. Как то, пжалуйста, разрулите ситуацию.Тем более,по-соседски...
Пане Миколо, було ж Свято. А його треба святкувати в реалі, з друзями, з однополчанами. А не в Інеті з Кренами, на відміну від котрих я Україні присягав ще в 1991 році...:
Ось з Вами та Весною з задоволенням хильнув би чарочку в це свято...
А чого ви коментар пана Миколи засунули в транслейтор для переклада на російську?:)
Так з однополчанами насвяткуались – що і рідну мову вже не розумієте?
kren _ 26.08.2016 16:07
IP: 178.95.234.---
-Vesna-:
А я не хочу – щоб він щез з ресурсу.

вольному -воля. (хоча саме Jut -є рупором кремля,щодо регламентації приватного суспільного
життя-компєтєнтнимі товаріщямі-,як було за РС.і зараз на Росії).

...Cтосовно малоросійства – то це явище. Наслідки постгеноциду.Треба вчитись жити наперекір непоціновучам України... (С).

...ну шо ж,хоча б *вчення талантлівого Гебельса*,Ви ставите в один ряд з *марксізмом-лєнінізмом*.

Jut – це хороший спаринг в цьому плані. (С).

Ну,коли клікушество- молитва,тоді й сектанство-релігія.
Власне згідно з павославним,*справжнє казаком* Jutом,Ви не проти того,щоб;-"Почему нельзя
убивать людей? Некоторых убивать можно и нужно!" -член Общественной палаты РФ, Протоиерей Русской Православной Церкви-Чаплин.
Скільки і кого вбивати вирішуватимуть;-"Воля божья и воля народа, с которой должна совпасть
воля власти".Чаплин.
"Убивать людей – правильно и богоугодно" ЗАО.РФ. РПЦ.
-Vesna- _ 26.08.2016 13:43
IP: 93.72.142.---
kren:

Заберіть у jutа гебельсівсько-путінську методичку і він щезне з ресурсу.
А я не хочу – щоб він щез з ресурсу.
Він не юродивий і не підлий. І дйсно знається на багатьох речах – хоч і хвалько неможливий.
Але ця хвалькуватись досить мирна, без параноїдальних ознак.

Cтосовно малоросійства – то це явище. Наслідки постгеноциду.
Треба вчитись жити наперекір непоціновучам України.
Jut – це хороший спаринг в цьому плані.

PS Вибачте, Jute, що говорила про вас без вас. Це дуже дурний тон – знаю.
kren _ 25.08.2016 13:31
IP: 178.95.234.---
-Vesna-:
Микола Злочевський:
пана Яна, который считает себя, (на самом деле так и есть) великим Историком
Вы говорите – да не заговаривайтесь...
Та-історик,не той, хто навчився копірастити імена і дати.А той,хто в нагромаджені фактів-здатен
бачити причину і наслідок і самостійно може посянити їх залежність.
Заберіть у jutа гебельсівсько-путінську методичку і він щезне з ресурсу.
-Vesna- _ 25.08.2016 08:40
IP: 93.72.142.---
Микола Злочевський:
пана Яна, который считает себя, (на самом деле так и есть) великим Историком
Вы говорите – да не заговаривайтесь...
Микола Злочевський _ 25.08.2016 05:02
IP: 46.119.98.---
Oleg Seltsov:
Ну все, попразнували, пора и на боковую. Празник скінчився.
Ув. Историчка, Ваш ник так напугал пана Яна, который считает себя, (на самом деле так и есть) великим Историком,что не выходит общаться в Интернет. Как то, пжалуйста, разрулите ситуацию.Тем более,по-соседски...
sidor _ 25.08.2016 00:37
IP: 77.52.78.---
kren:
sidor:а ватані все равно скажут – "вівсеврете"...
...та шо б вони не сказали-Молчанов до них вже точно ніколи не приїде.
Мдя. На отдельно взятой территории наблюдаем регресс єволюции...
Єнта ж надо как повезло жить в период такого "столпотворения" – от начала распада империи зла до начала конвульсий ее "моска" – Мордора. А как все бістро происходит..."Колосс" на глиняніх (нефтегазовіх) ногах.
kren _ 25.08.2016 00:22
IP: 178.95.234.---
-Vesna-:
kren:
На 20 ті роковини приїздив-1991-2011.якраз-прахвесар з камандой крєпкіх хазяйсвєніков во
вкус работи вашлі-Пам*ятаєте трійцю,Олійник,Бондаренко,Богословска...на всіх тб.шоах*осанну*
-канкрєтнаму пацану- співали.Богословська не своїм голосом,як корова підірвана ревла;-
ми взялі на сєбя атвєцтвєнасть,ви нє дайотє нам работать,дайтє нам работать-.А *суровим шахтє
рам* на камеру щелепи зводило,мабуть від гордості за-сваю власть-,котрої їм так хотілося.
Шедевр...
...ні п.-Vesna-:,на жаль-сумна реальність.
kren _ 25.08.2016 00:20
IP: 178.95.234.---
sidor:а ватані все равно скажут – "вівсеврете"...
...та шо б вони не сказали-Молчанов до них вже точно ніколи не приїде.
-Vesna- _ 24.08.2016 23:59
IP: 93.72.142.---
kren:
На 20 ті роковини приїздив-1991-2011.якраз-прахвесар з камандой крєпкіх хазяйсвєніков во
вкус работи вашлі-Пам*ятаєте трійцю,Олійник,Бондаренко,Богословска...на всіх тб.шоах*осанну*
-канкрєтнаму пацану- співали.Богословська не своїм голосом,як корова підірвана ревла;-
ми взялі на сєбя атвєцтвєнасть,ви нє дайотє нам работать,дайтє нам работать-.А *суровим шахтє
рам* на камеру щелепи зводило,мабуть від гордості за-сваю власть-,котрої їм так хотілося.
Шедевр...
sidor _ 24.08.2016 23:23
IP: 77.52.78.---
kren:
sidor:
kren:
...Молчанов зі*Взгляда*показав радісне життя -сурових шахтьоров з їх шах тьоркамі...
Точна. Когда то было его интервью, где говорил, что съемки фильма о шахтерах в 90-стых годах и 2000-ных годах настолько имеет глубокое отличие в поведении людей, что он и не знает чем это объяснить.
В первом фильме – шахтеры раскрепощенные, активные, благодушные...Во втором – хмурые, унылые фейсы рабов, отворачивающихся от телекамеры...
На 20 ті роковини приїздив-1991-2011.якраз-прахвесар з камандой крєпкіх хазяйсвєніков во
вкус работи вашлі-Пам*ятаєте трійцю,Олійник,Бондаренко,Богословска...на всіх тб.шоах*осанну*
-канкрєтнаму пацану- співали.Богословська не своїм голосом,як корова підірвана ревла;-
ми взялі на сєбя атвєцтвєнасть,ви нє дайотє нам работать,дайтє нам работать-.А *суровим шахтє
рам* на камеру щелепи зводило,мабуть від гордості за-сваю власть-,котрої їм так хотілося.
а ватані все равно скажут – "вівсеврете"...
kren _ 24.08.2016 23:19
IP: 178.95.234.---
sidor:
kren:
...Молчанов зі*Взгляда*показав радісне життя -сурових шахтьоров з їх шах тьоркамі...
Точна. Когда то было его интервью, где говорил, что съемки фильма о шахтерах в 90-стых годах и 2000-ных годах настолько имеет глубокое отличие в поведении людей, что он и не знает чем это объяснить.
В первом фильме – шахтеры раскрепощенные, активные, благодушные...Во втором – хмурые, унылые фейсы рабов, отворачивающихся от телекамеры...
На 20 ті роковини приїздив-1991-2011.якраз-прахвесар з камандой крєпкіх хазяйсвєніков во
вкус работи вашлі-Пам*ятаєте трійцю,Олійник,Бондаренко,Богословска...на всіх тб.шоах*осанну*
-канкрєтнаму пацану- співали.Богословська не своїм голосом,як корова підірвана ревла;-
ми взялі на сєбя атвєцтвєнасть,ви нє дайотє нам работать,дайтє нам работать-.А *суровим шахтє
рам* на камеру щелепи зводило,мабуть від гордості за-сваю власть-,котрої їм так хотілося.
sidor _ 24.08.2016 23:16
IP: 77.52.78.---
Mike_Kharkov:
-Vesna-:
Иллюзии... вот на чем вас кремль разводит как котят. Ретроиллюзии.
Плюс театр идиотства имени Киселева... с целым набором распятых мальчиков.
А в итоге – война. И тонны горя.
Иллюзии? Кремль? у меня? нет, у кого-то может и да.
Вы валите все "не ваше" в одну кучу, одно пятно одного цвета. А это слепота. "Вата" по-вашему.
Мир не только с градациями серого – он цветной:)
......Се́рый цвет – это ахроматический цвет, точнее – множество всех цветов, получаемых путём совмещения трёх основных цветов – красного, зелёного и синего – в равных концентрациях. В зависимости от яркости оттенок серого изменяется от чёрного (яркость 0 %) до белого (яркость 100 %)......
Яка дивовижнє невігластво...А ще й речі товкає космічних масштабів...
kren _ 24.08.2016 23:06
IP: 178.95.234.---
Mike_Kharkov:
kren:
. Mike_Kharkov...Нормальное государство граждан учит...

угу,всі 25 р.на-дамбасє- (С).правили виключно-комуністи і канкрєтниє пацани-.Одначе-прі бєньдєрах-
шахтарі не боялися конфліктувати з начальством...
Ну і що? от ви (та й я) зараз живете "прі бєньдєрах", як воно? схоже на нормальну державу?
Що сказати-то хотіли? вони самі винуваті? теж я кажу і вам. І собі.
брехня,при владі-те ж комуно-регіональне кодло,що й було,крім тих яскраво виражених недоум
ків,що потікали з України. (думали,що повернуться на жаловані государєм посади під прапором з
двоголовим мутантом та прорахувалися,хоча їх бізнеси в Україні ніхто не займав і гроші з держ
бюджету вони теж отримують,в ситуації навпаки-такого б не було).
Так що,грузіть свою вату -бєндєрамі-й далі-воно їм...інстинкти грітиме.
sidor _ 24.08.2016 23:04
IP: 77.52.78.---
kren:
...Молчанов зі*Взгляда*показав радісне життя -сурових шахтьоров з їх шах тьоркамі...
Точна. Когда то было его интервью, где говорил, что съемки фильма о шахтерах в 90-стых годах и 2000-ных годах настолько имеет глубокое отличие в поведении людей, что он и не знает чем это объяснить.
В первом фильме – шахтеры раскрепощенные, активные, благодушные...Во втором – хмурые, унылые фейсы рабов, отворачивающихся от телекамеры...
sidor _ 24.08.2016 22:55
IP: 77.52.78.---
Oleg Seltsov:
sidor:
Oleg Seltsov:
sidor:
Oleg Seltsov:
Oleg Seltsov:
"Если говорить чисто по газу, я еще раз хочу подтвердить, что мы не взяли ни одного кубометра газа у РФ. Да, мы платим дороже, поскольку мы платим за транзит и по территории Украины, и по территории Европы и назад, и на сегодняшний день эта цена составляет 185 долларов. По прямому контракту с РФ эта цена бы составляла 140 долларов", – заявил Насалик.

Он отметил, что это цена "независимости Украины" от российского газа.
Є такий народ, якому все одно, шо газ по 50, шо по 500.

Зате як гарно співає.
затасуй трубы с газом РФ себе у дупу и грай як волынка.
ψidor, ищите себе партнера в своей сексуальной меншині.
так ищи себе единомышленников на русвесне а не ошивайся на бандерсайтах...
Тут такие прелестные непуганные идиоты.
ндравяца?
Andrey Kononenko _ 24.08.2016 22:01
IP: 188.163.73.---
-Vesna-:
Майк из Харькова живёт в реальности, сконстрированной российской пропагандой. Даже интеллект не помогает ему выйти за пределы "русского мира".
-Vesna- _ 24.08.2016 21:50
IP: 93.72.142.---
Oleg Seltsov:
Ну все, попразнували, пора и на боковую.
Только чур не храпеть.
Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter