Сергій Дацюк Філософ

НАОДИНЦІ ПРОТИ ЦІЛОГО СВІТУ

03 березня 2017, 08:05

Сьогодні вже наочно можна засвідчити результати блокади окупованого Донбасу, які мають глибокі революціонізуючі наслідки для України.

За час після Революції Гідності ми мали чотири революціонізуючі процеси.

1. Обрання нового Президента та Нового Парламенту, які більш-менш прийнятно діяли цілий рік, що не завадило їм потім стати на бік контрреволюції.

2. Створення добробатів та волонтерських організацій, які спрацювали як народна самооборона України за умов відсутності української армії.

3. Недовга блокада Криму українською громадою, яку владі вдалося подолати, але яка була першою спробою тиску як на українську, так і на російську владу щодо війни.

4. Блокада окупованого Донбасу, яка розгортається на наших з вами очах в умовах опору ледь не всього світу включно з українською владою та російською владою проти української громади.

Коли Мінський процес зайшов у глухий кут, а українська влада продовжувала бубніти, що "альтернативи Мінським домовленостям немає", з літа 2016-го року почало унаочнюватися протистояння двох стратегій – 1) Мінської стратегії поглинання Україною окупованого Донбасу; 2) Громадської стратегії дистанціювання від окупованого Донбасу, його політичної ізоляції та економічної блокади з можливістю зосередитися на реформах, деолігархізації та люстрації правлячого класу.

Оскільки українська влада на публічні вмовляння та спроби аргументованого переконання громадських та політичних діячів на реагувала, громада в особах воїнів, які пройшли війну АТО, вирішила піти на радикальний і непогоджений з владою крок – заблокувати економічний трафік України з окупованим Донбасом.

Українська влада теж пішла на безпрецедентний крок – економічний шантаж відключенням електроенергії. Коли стараннями експертів з електроенергетики шантаж не вдався, в справу включилися спроби так званого нового правового врегулювання відносин з так званими ДНР-ЛНР та силовий шантаж від Авакова.

Давайте подивимося на попередні наслідки блокади, які можна зафіксувати вже.

1. Рішення РНБО від 16 лютого 2017-го року, яке констатувало по суті саботаж нинішнього Уряду диверсифікації поставок вугілля в Україну, за що ніхто в Уряді не поніс відповідальності за законами військового часу, але що по суті змусило припинити енергетичний шантаж українців і переінтерпретувати надзвичайний стан для громадян у надзвичайний стан для самого Уряду в процесі авральної диверсифікації поставок вугілля.

2. Розкол політиків щодо Мінської стратегії та Громадської стратегії (1, 2, 3, 4, 5, 6).

3. Публічне проявлення більшої залежності "БПП" разом з "НФ" віл "Опоблоку" в Парламенті.

4. Визначення експертної спільноти за ознакою підтримки Мінської стратегії чи Громадської стратегії.

5. Загострення громадського протистояння з владою в Україні та ультиматум українських націоналістів українській владі.

6. Визнання Росією паспортів так званих ДНР та ЛНР.

7. Ультиматум очільників так званих ДНР та ЛНР про націоналізацію, наступна націоналізація псевдоукраїнських олігархічних підприємств з невизначеним правовим статусом та окупованій території та заклик Президента України ввести санкції щодо тих, хто незаконно присвоює українську власність.

8. Публічна підтримка Росією цієї націоналізації.

9. Переляк влади на третю річницю перемоги Майдану 2013-2014 та істерика влади з погрозою силового варіанту розгону блокувальників окупованого Донбасу.

10. Припинення діяльності Укртелекому та території так званої ДНР.

11. Припинення діяльності гуманітарного штабу Ахметова.

12. Втрата Ахметовим своїх економічних позицій у рейтингу Блумберг.

13. Обіцянка Прем'єр-міністром нових правил торгівлі з Донбасом.

14. Водночас визнання Прем'єр-міністром інших шляхів закупівлі українськими підприємствами вугілля в Росії, тобто публічна заява про фактично продовження Урядом саботажу диверсифікації поставок вугілля до України у вигляді позірної безпорадності перед нібито незалежними діями українських підприємств.

15. Погрози ДНР відновити війну на Донбасі.

16. Демократична міжнародна спільнота в черговий раз виявилася не такою вже і демократичною. Групові політичні та олігархічні інтереси світу продовжують нищити демократію.

17. Як інтегральний висновок – фактично блокада торгівлі з Донбасом похоронила "Мінські домовленості" як ганебний міжнародний договорняк, а українську секту свідків приєднання окупованого Донбасу дипломатичним шляхом перетворила на смішних маргіналів.

18. Відповідно фактичний кінець "Мінських домовленостей" відкрив шлях для нових ініціатив України щодо окупованого Донбасу та Криму. І дуже схоже, що ці ініціативи буде пропонувати вже нова влада в Україні.

А тепер, панове експерти, що стоять на позиції Мінської стратегії, скажіть – яка ще громадська чи може владна дія після Революції Гідності спричинила до таких системних і швидких зрушень в ситуації економічної війни з Росією та деолігархізації в Україні?

Якщо би ця блокада не була придумана в минулому році, то її би варто було придумувати зараз.

Так це все дуже болюче для України, але особливо це болюче для української олігархічної влади, яка нездатна до стратегічних ініціатив, та для українських олігархів, які роблять все для того, аби дерибан та контрабанда на крові продовжувалися.

Опір громадському блокуванню окупованого Донбасу виявився безпрецедентним – тиск з усіх боків, шалена кампанія ненависті у ЗМІ, використання усіх міжнародних можливостей українською владою.

Водночас саме ситуація боротьби влади та олігархічних посіпак зі своєю громадою просто кидає у відчай.

Ніколи після Революції Гідності не думав, що знову побачу цю ганьбу, коли українська влада, російська влада, частина українських експертів, влада так званих ДНР та ЛНР разом з міжнародною спільнотою будуть проти української громади, яка виборює своє право на свою стратегію в своїй країні.

Це єдиний фактично за весь час з початку Революції Гідності випадок, коли українська влада діє разом з сепаратистами та російською владою проти української громади, всіляко її паплюжачи та ображаючи.

Тому нинішня влада – це не наша влада, не влада для українських громадян. Це влада міжнародного олігархату, яка готова за здачу частини територіального суверенітету України домовитися про поділ суверенної ренти проти інтересів свого народу в обмін на задоволення інтересів українських олігархів.

Так, панове громадяни, ми зараз наодинці проти цілого світу, причому українська влада разом з російською владою проти нас.

Це ганебна ситуація, але ми маємо вистояти.

Атрибут до цієї статті – моя нова відеопрограма "Дійти до суті з Сергієм Дацюком", гостем якої був Єгор Соболєв.

Коментарі — 149
Виталий Лазоренко _ 09.03.2017 14:58
IP: 82.207.35.---
Спорное мнение.
На сегодня обьективных реалий две:
-увеличена пропасть между гражданами Украины и ДНР ЛНР и фактически принуждение ДНР, ЛНР к экономическому сближению с Россией;
- нанесение ущерба экономике обеих сторон (хотелось бы верить что Украине меньше)
Pidchybii Leonid _ 06.03.2017 07:40
IP: 94.232.211.---
так, між іншим, пошукаємо в інеті й прочитаємо:

120. Причина поразки Революції гідності
Егор Быстров _ 05.03.2017 20:43
IP: 104.199.61.---
Посмотрел сейчас "дійти до суті" – С. Дацюку мой риспект и поддержка... в чем смогу.
С ув.
Олександр Волинський _ 05.03.2017 13:04
IP: 146.148.52.---
Дякую за статтю!
Все точно
Max Verentsov _ 04.03.2017 18:19
IP: 93.75.224.---
Takozh:
Max Verentsov:
Подивіться на цю Раду, така сама буде наступна, бо не змінено закон про вибори. І головне – не змінена партійна палітра, нема в них ні нових ідей, ні нових облич, довіри до них нема. Може новий уряд порятунку, раз коаліції нема, з ретельним підбором персон, які зберегли прихильність в народу.
Який новий уряд? Уряди та абсолютна більшість призначень Парашенка провальні. Бо переслідують вони цілі концентрації влади, ресурсів і грошей в руках його клану. Національні інтереси на других як не третіх ролях. Йому не уряди формувати а порядок миття туалету в камері треба забезпечити.

Гірше від перевиборів не буде, а шанс є.
Олександр Миколайович _ 04.03.2017 17:51
IP: 194.44.181.---
Чи знаходяться Мінські домовленості у глухому куті? Відповідь знаходимо в Інтернеті за словами "ВІДКРИТИЙ ЛИСТ КЕРІВНИЦТВУ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ".
Takozh _ 04.03.2017 17:44
IP: 176.119.78.---
Max Verentsov:
Подивіться на цю Раду, така сама буде наступна, бо не змінено закон про вибори. І головне – не змінена партійна палітра, нема в них ні нових ідей, ні нових облич, довіри до них нема. Може новий уряд порятунку, раз коаліції нема, з ретельним підбором персон, які зберегли прихильність в народу.
Max Verentsov _ 04.03.2017 16:59
IP: 93.75.224.---
Александр 1:
Другий – природний, конкурентна боротьба, створення громадянського суспільства, яка дає найкращі результати. Тож мріяти про "хорошу революцію" та під час війни – це наступати на ті ж самі граблі. Це лише більшовики в Росії та соціалісти в Німеччині кричали, що поразка їх батьківщини у війні – дуже добра річ для народу, бо допоможе змінити владу багатіїв на владу народу. Потім десятки мільйонів людей розплачувались своїм життям за ці теоретичні бредні.
Які більшовики, які соціалісти??? Капіталізм але у нас зараз не він. Парашенко і решта олігархів не капіталісти, вони відверті бандити здатні на віджим і примус а не на створення і конкуренцію.

Ви хіба не помітили що саме вони ведуть на це узбіччя цивілізації. Саме вони за останні 20 років перетворили Україну на країну 3 світу. І ви захищаєте їх право робити це і надалі.
Max Verentsov _ 04.03.2017 16:52
IP: 93.75.224.---
Takozh:
Як втримувати ту саму Авдіївку чи Маріуполь (а це морський порт), якщо стануть градообразуючі підприємства? Китайці навіть від залізорудного концентрату з України відмовились, в них надлишок металу. А от Росія зацікавлена, вона воює і за коридор до Криму, і за деіндустріалізацію України, та й метал їй потрібен для зростаючої армії. Люди на тих підприємствах російськомовні, працювати будуть на путінрейх. Чи не дорого за вибори?
Міста втримують збройною рукою а не підприємствами. Так, Маріуполь порт і в сучасному світі доставка по морю сировини дешева як борщ. То хай беруть і купують сировину для своїх заводів на світовому ринку. А не в окупантів. Китай зараз саме шукає ринки для інвестицій. Виробництва коло ЕС його можуть зацікавити. Але в принципі це проблеми Ахметових котрі в 2014 самі і допомагали Росії захоплювати Донбас.
Потреба в перевиборах давно вже перезріла. Це єдина можливість України на ще один шанс.
Takozh _ 04.03.2017 16:45
IP: 176.119.78.---
Одна помилка в ДНК і отримали ДНР. Тепер воно _ нам без утоми шедеври свої виписує.
Mikolaj Kren _ 04.03.2017 14:21
IP: 188.0.104.---
Александр 1:
Max Verentsov:
.
Ви дуже далекі від реальних речей...в наслідок приходу до влади люмпену, руйнації економіки, незчисленні людські жертви і встановлення диктатури...Потім десятки мільйонів людей розплачувались своїм життям за ці теоретичні бредні.
...да ну! Тобто те,що зараз на горі,і було весь час з 91.р,оце і є взірець еліт;гідності,честі,порядності,
фаху,приклад законослухняності, начальницьких осіб,і верховенства права в інститутах?
Це от ті,у кого жилплоща,гектарами,горіші дома лантухами,дорогоцінності возами,офшори...
Витрати котрих,при таких то статках,на утримання всіх іх добр,в Украіні і за бугром,покриваються з
держбюджету, (а бидло має співати осанну іх світлості за субсидіі,моголо б і того не бути).
Всі оці,лазаренки,кучми,ахмєтови,єнакієвські,єфремови,пшонки,вілкули,всякі ін.кернеси з добкіними,
оце...еліта?.А ті,хто хоче верховенства права-це люмпен?
Елена Величко _ 04.03.2017 14:16
IP: 37.54.116.---
Читаю та все більше до мене доходить: чому саме політекономіка була. Політологіія без економіки – це
політолохіка й зрозуміло чому у на все таке.Держава без власної економіки-нуль,
на наших очах 25 років розбирають та роздають усю нашу економіку,за гривню- заводи, за гривню – ЗП,
вже нема на ожити та все у борг, а все продовжують.Скоро встану на сторону коментатора Чавангги – усе націоналізувати,одннак можже бути, що побрасають ці запасні "інвестори" самі усе-бо вже повісили борги настоліття.Оце мені зрозуміло стало- КорольГолий – це не тільки про правду, а про те,охтоь повинен сказати правду та хоча б й дитина. Загрались хлопці у козаків та гетьманів.
lohik _ 04.03.2017 13:30
IP: 46.118.141.---
руслан49:
А ти що, також з цього металургійного комбінату?...Чи доброволець в АТО?...
руслан49 _ 04.03.2017 11:47
IP: 95.134.221.---
Max Verentsov:

Ти біжи це розкажи тим робочим в Запоріжській і Дніпропетровській областях (75 тисяч чоловік), яких вигнали з роботу через блокаду. І розкажи тим пенсіонерам, яким не підвищать пенсію через втрату 3,5 млрд доларів через блокаду. І почни розказувати їм, що вурдалаки із Самопомочі, які затіяли блокаду хороші і дбають про народ.
Чого їм треба щось розказувати? Вони працюють на підприємствах олігархів не здатних прорахувати бізнес ризики. А постачання сировини з окупованих територій саме цим і є – високо ризикованою операцією.
Виходить дурні були ті робочі, що не поїхали носити через кордон цигарки в Закарпатській області, не поїхали пасти свиней в Польші, не поїхали в Москву класти плитку, а влаштувалися на українські металургійні заводи і не прорахували ризики, що до них приїдуть банди львівських батярів і влаштують блокаду.
Александр 1 _ 04.03.2017 11:18
IP: 188.163.12.---
Max Verentsov:
А може це буде Майдан 3 бо Парашенко чіплятимется за владу не менше Януковича. І ще раз буде шанс очиститись через Революцію.
Ви дуже далекі від реальних речей. Є лише два шляхи зміни влади багатіїв: революційний (кольорові революції не є насправді революціями) і еволюційний. Перший – маємо історичний досвід – шлях на узбіччя цивілізації в наслідок приходу до влади люмпену, руйнації економіки, незчисленні людські жертви і встановлення диктатури. Другий – природний, конкурентна боротьба, створення громадянського суспільства, яка дає найкращі результати. Тож мріяти про "хорошу революцію" та під час війни – це наступати на ті ж самі граблі. Це лише більшовики в Росії та соціалісти в Німеччині кричали, що поразка їх батьківщини у війні – дуже добра річ для народу, бо допоможе змінити владу багатіїв на владу народу. Потім десятки мільйонів людей розплачувались своїм життям за ці теоретичні бредні.
Takozh _ 04.03.2017 10:51
IP: 176.119.78.---
Max Verentsov:
Takozh:
І кому ж вони продадуть активи? Зауважте, стратегічні активи. Може блокадники готові їх викупити?
Іноземцям, най Мітталу запропонують. Китайців думаю зацікавить. Це їх бізнес їх кіно.
Ви читали на УП таку новину, що представники ОРДЛО вимагають приїхати на українську сторону та оглянути щось? Частину підприємств на окупованій території "отжали", інші на неокупованій зупинили, саме час зробити пропозицію власнику, від якої важко відмовитись.
Як втримувати ту саму Авдіївку чи Маріуполь (а це морський порт), якщо стануть градообразуючі підприємства? Китайці навіть від залізорудного концентрату з України відмовились, в них надлишок металу. А от Росія зацікавлена, вона воює і за коридор до Криму, і за деіндустріалізацію України, та й метал їй потрібен для зростаючої армії. Люди на тих підприємствах російськомовні, працювати будуть на путінрейх. Чи не дорого за вибори?
Max Verentsov _ 04.03.2017 10:42
IP: 93.75.224.---
Александр 1:
Max Verentsov:
... І читайте Тойнбі там це питання по полицям розкладено. А то доводиться прописні істини тлумачити.
Те, що ви прочитали Тайнби, не доказує нічого. Почитайте ще Льва Гумільова "Етногенез і біосфера Землі" на ту ж тему. Це лише теоретичні спроби зрозуміти загальні закони історичного розвитку людства, які ніяк не можна застосувати для українських реалій.
Читав і Гумільова взаправду це лише белетристика на відміну від академічного стилю доведення та і загального рівня Тойнбі. Праці Гумільова по етногенезу в академічній науці визнання не мають.
Volodymyr Mvv _ 04.03.2017 10:32
IP: 195.177.124.---
Чудово!
Anatol Zubenko _ 04.03.2017 10:30
IP: 35.187.26.---
руслан49:
Спецоперація "блокада" Садового і емісарів Путіна успішно завершилася. Українській металургії гаплик. Тепер ці вурдалаки із Самопомочі хочуть блокувати підвезення з Росії ядерного палива на українські АЕС. Хочуть знищити ще українські атомні електростанції. І все під тим же соусом. Блокада, поки Росія не віддасть Клиха і Сєнцова.
А почему индусу похер? Он модернизирует производство и ничего не просит?
Anatol Zubenko _ 04.03.2017 10:26
IP: 104.199.61.---
Takozh:
Max Verentsov:
руслан49:
Ти біжи це розкажи тим робочим в Запоріжській і Дніпропетровській областях (75 тисяч чоловік), яких вигнали з роботу через блокаду. І розкажи тим пенсіонерам, яким не підвищать пенсію через втрату 3,5 млрд доларів через блокаду. І почни розказувати їм, що вурдалаки із Самопомочі, які затіяли блокаду хороші і дбають про народ.
Чого їм треба щось розказува. А постачання сировини з окупованих територій саме цим і є – високо ризикованою операцією. Бізнес прогорів що поробиш, нехай продають активи. А робітники най у них і питають – чого хлопи не змогли порахувати 2 + 2.
І кому ж вони продадуть активи? Зауважте, стратегічні активи. Може блокадники готові їх викупити?
А что вы за них так переживаете? Пусть продают за одну гривну, если не способны управлять! Или как украли у государства, так пускай и вернут...А то нашли дойную корову-государство...
Александр 1 _ 04.03.2017 10:26
IP: 188.163.12.---
Max Verentsov:
... І читайте Тойнбі там це питання по полицям розкладено. А то доводиться прописні істини тлумачити.
Те, що ви прочитали Тайнби, не доказує нічого. Почитайте ще Льва Гумільова "Етногенез і біосфера Землі" на ту ж тему. Це лише теоретичні спроби зрозуміти загальні закони історичного розвитку людства, які ніяк не можна застосувати для українських реалій.
Max Verentsov _ 04.03.2017 10:20
IP: 93.75.224.---
Takozh:
І кому ж вони продадуть активи? Зауважте, стратегічні активи. Може блокадники готові їх викупити?
Іноземцям, най Мітталу запропонують. Китайців думаю зацікавить. Це їх бізнес їх кіно.
Anatol Zubenko _ 04.03.2017 10:19
IP: 104.199.59.---
Александр 1:
Anatol Zubenko:
Так сказали финны в свое время. Их было 3млн. и они не побоялись и победили!
Победить-то они победили, в том смысле, что не потеряли государства. Но, при этом, утратили часть территории, как сейчас Украина. Кроме того, они были подготовлены к войне и не имели разрушенную экономику и 5-ю колонну. Поэтому не торопитесь клеймить позором наших военных.
Они сами опозорились на весь мир! У шли из Крыма бросив имущество! За это минимум штрафбат и лишение всех званий! А у нас они герои!
Max Verentsov _ 04.03.2017 10:17
IP: 93.75.224.---
Александр 1:
Ви маєте сумнів, що на виборах громадяни підтримують "ті ж яйця, лише у профіль", тобто, тих самих олігархів (ОППО-блоку, БПП, БЮТ...) та їх найманців (Ляшка, "незалежних" та інших), лише в більш реакційної конфігурації?
Можливо і ваша правда, підтримають. Але по перше є шанс що ні (на даний момент нагадаю олігарх і керує), по друге маріонетки політики (а вони досить скоро набувають ваги отримуючи ресурси держави) набагато краще ніж олігарх-політик як зараз є. А головне є надія що Порошенка відправлять у тюрму і позбавлять всього статку. Це після краху Ахметова з Януковичем може простимулювати олігархів до перетворень бо влада почне приносити крах а не прибуток.

А може це буде Майдан 3 бо Парашенко чіплятимется за владу не менше Януковича. І ще раз буде шанс очиститись через Революцію.
Takozh _ 04.03.2017 10:11
IP: 176.119.78.---
Max Verentsov:
руслан49:
Ти біжи це розкажи тим робочим в Запоріжській і Дніпропетровській областях (75 тисяч чоловік), яких вигнали з роботу через блокаду. І розкажи тим пенсіонерам, яким не підвищать пенсію через втрату 3,5 млрд доларів через блокаду. І почни розказувати їм, що вурдалаки із Самопомочі, які затіяли блокаду хороші і дбають про народ.
Чого їм треба щось розказувати? Вони працюють на підприємствах олігархів не здатних прорахувати бізнес ризики. А постачання сировини з окупованих територій саме цим і є – високо ризикованою операцією. Бізнес прогорів що поробиш, нехай продають активи. А робітники най у них і питають – чого хлопи не змогли порахувати 2 + 2.
І кому ж вони продадуть активи? Зауважте, стратегічні активи. Може блокадники готові їх викупити?
Корупція1099 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter