Сергій Дацюк Філософ

НОВА МОДЕЛЬ СПІВЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ

27 червня 2017, 09:39

Творення уявлень про нову політичну систему неперервно продовжується в середовищі громадських активістів, щоправда більшість публічних політиків цим мало цікавиться, та й для ЗМІ ця тема зовсім неактуальна.

6-го червня 2017-го року Громадська платформа "Хартія Майбутнього" провела першу експертну презентацію концепції проекту перезаснування країни.

Були представлені Доктрина (Декларація) майбутнього України, концепція Нового суспільного договору, а також принципова модель нового суспільного устрою для України.

Ви можете бачити "Задум перезаснування країни" у вигляді електронної публікації.

Основна критична теза цього Задуму у тому, що Систему неможливо змінити зсередини Системи, бо суть її корупційна. І зміна людей всередині Системи не призведе до зміни суті Системи. Зовнішнє управління щодо України не має достатньо ультимативної потуги, щоб змінити цю Систему, бо вона пристосовується до будь-якого зовнішнього впливу. А відтак з цією Системою майбутнього у України немає.

Тобто реформи з позиції державного чи муніципального управління нічого не дадуть. Потрібно змінити сам суспільний устрій в масштабі: "українське суспільство" – "майбутнє постглобального світу".

Тобто пропонуються три засадничі інновації: 1) Реальне володіння часткою спільного надбання; 2) Договір як фундамент суспільних відносин; 3) Майбутнє як простір згоди.

Задум пропонує перенесення акценту з політико-правового простору у простір договірних відносин суспільства. Тобто замість Конституції – Суспільний договір, замість Закону – Договір, замість податків – оплата послуг напряму, замість держави – сервісна служба.

Раз український правлячий клас нездатний до конституційної реформи, а ще більше того, займається спродажем конституційного суверенітету в ситуації війни та втрати територіальної цілісності, ситуацію управління власними відносинами та побудови соціально-політичної моделі співжиття суспільство має взяти в свої руки.

Модель Задуму полягає у тому, щоб перевернути систему прийняття рішень – від повсякденної реакційної за змістом політики "дерибану публічних бюджетів" та "корупції держави та муніципії в інтересах крупних корпорації" перейти до стратегічного управління за схемою: Стратегічний Форум – експертиза – прийняття стратегічних рішень, які формують інтегральну позицію "Стратег", де розробляються всі стратегічні рішення, які на виконавчому оперативному рівні проводяться через діяльність Директорії (забезпечує виконання цих стратегічних рішень, тобто обслуговує виконання проектів, програм, планів), Корпорації (здійснює довірче управління спільним надбанням в інтересах кожного власника України, забезпечує підприємницьку, організаційно-господарську, науково-дослідницьку діяльність Директорії) та Фонд (забезпечує фундаментальні дослідження в швикдозмінюваному світі). Більш докладно все можна знайти в загаданій презентації, де є також і схема всієї моделі.

Водночас моя критика цієї моделі, яку я виклав на згаданій експертній презентації, полягала в наступному.

Для таких складних схем потрібно рефлексивно зрозуміти як влаштована дійсність соціо-культурного та політико-економічного життя людських спільнот.

Будь-яка колективна діяльність відбувається в трьох ортогональних проекціях – онтологічна (вона ж стратегічна), оргдіяльністна (вона ж економічна та політико-правова) та цивілізаційна (вона ж мотиваційна).

Цивілізаційну проекцію вибудовують пророки та філософи, вона торкається масштабних процесів змін світу і трансцендентних за своїми устремліннями мотивацій. В цьому разі ми її розглядати не будемо.

Онтолого-стратегічну проекцію вибудовують стратеги, методологи, науковці, громадські активісти, і вона торкається стратегічного простору роботи з майбутнім через масштабні та перспективні моделі співжиття.

Оргдіяльністну проекцію вибудовують консультанти та експерти у співпраці з політиками, вона торкається простору прийняття актуальних рішень співжиття.

Хто хоче більш докладно розібратися, може скористатися моєю теорією онтології (глава "Онтоаксіологія" – "Відношення онтології та онтики розуміється з характеристики процесу колективної миследіяльності в тій чи іншій епосі").

Проблема підходу "Хартії Майбутнього" полягає у тому, що вибудовується лише онтолого-стратегічна проекція, а всі фінансові, матеріальні та організаційні ресурси знаходяться в оргдіяльністній проекції, яка не просто не вибудовується, а і зовсім ігнорується.

Людський ресурс може шляхом масового переконання бути перерозподілений в онтолого-стратегічну проекцію. Але самого по собі людського ресурсу для реалізації моделі Задуму в стратегічній проекції не досить. Тобто головна проблема – як реалізувати модель з позиції онтолого-стратегічної проекції не тільки без доступних ресурсів оргдіяльністної проекції, але і при значному спротиві з її боку?

Чи можливий еволюційний сценарій переходу від конституційного процесу до процесу творення Суспільного договору? Тобто чи можливо таке, коли українська громада організовується і здійснює розробку та узгодження Суспільного договору і пропонує його як основу для подальшої діяльності? Звичайно це можливо. Але законність такого Суспільного договору буде нульовою. Правлячий клас на нього не буде зважати, причому на повністю законних підставах.

Для реалізації моделі Задуму потрібна або місцева Революція, яка примусово реалізує модель Задуму, або навіть світова Революція, яка таку модель встановлює повсюдно. Враховуючи негативний досвід реалізації свого часу марксистського задуму з точки зору світової революції, можна доволі скептично поставитися до можливості світової революції.

Однак сьогодні є дві принципово нові обставини, які роблять світову революцію більш можливою, ніж на початку ХХ століття. Перша – нерівномірності розвитку країн світу набагато менші через повсюдність вирівнювання через особливу недавню якість світу – глобальність. Друга – висока коннективність людства (Інтернет, соціальні мережі) незалежно від держав та мовно-культурної диференціації.

Водночас можливий також і інший сценарій – поступова зміна оргдіяльністного простору в напрямку комплементарності до простору стратегічного. Це означає, що кожен елемент моделі Задуму в онтолого-стратегічному просторі повинен мати свій елемент-відповідник в оргдіяльністному просторі.

Стратегічний Форум виростає з нинішньої діяльності рухів, подібних до "Хартії Майбутнього", які стають непоодинокими та починають конкурувати і взаємодіяти один з одним. Експертиза стратегічних рішень виростає з діяльності інститутів, подібних до Інституту стратегічних досліджень, який має бути перетворений в Інститут Стратегування. Позиція Стратега має проявлятися в щорічних посланнях Президента, які досі таку функцію не виконують, причому ця позиція має бути конституційно прописана як рамкова і обов'язкова до втілення в рішення Парламенту та Уряду.

Директорія виростає з Єдиного центру виконавчої влади, якого в Україні поки що немає (є Президент та Уряд з Прем'єр-міністром). Корпорація має вирости з Уряду загалом, особливо з ФДМУ та Антимонопольного Комітету, але на принципово інших засадах відкритості та переслідування публічних інтересів всієї громади. Фонд як замінник податкової системи має вирости з Державного бюджету, але на засадах публічного електронного управління публічним бюджетуванням з боку всієї громади, а не Парламенту, Президенту та Уряду. Нинішні політичні партії мають теж проектувати структуру нової моделі всередині себе – партії нового типу мають стати осередками Директорії, їх мізкові центри мають ввійти до Корпорації, їх партійні клуби мають ввійти до Стратегічного Форуму.

Тобто можлива як революційна, так і еволюційна реалізація запропонованого Задуму. Причому в еволюційному варіанті, потрібна теж інноваційна робота, можливо навіть у вигляді давно обговорюваного конституційного процесу – Конституанти.

Відтак всередині конституційного процесу вже можна починати розробку нового Суспільного Договору. А всередині інноваційних змін в політичній системі вже можна починати проектувати структуру стратегічного простору Задуму.

Принципова новизна Задуму полягає у наступному – в Україні з'явилося нове складне уявлення про модель співжиття українців. Для продовження існування України це уявлення може лише ускладнюватися. Тобто, якщо щось там не враховано, то корекція означатиме лише більше ускладнення, що є добре і правильно.

Будь-яке спрощення цього уявлення чи ігнорування його втілення веде до знищення України.

Загрузка...
Коментарі — 179
Эдуард Техов _ 04.07.2017 15:40
IP: 35.187.34.---
До речі, земельну аферу таки тихенько згортають.
Юля може собі дозволити бонус у вигляді порції чогось солодкого.
Бо зазвичай вона на дієті...
Эдуард Техов _ 03.07.2017 22:30
IP: 35.187.34.---
Микола Злочевський: як би не казилися Ви та інші, але Юля – жінка надзвичайно талановита, смілива, харизматична.
Можете її не любити – ваше право. Але і без Вас вона завжди знайде свій електорат.
Не виключено – стане на чолі держави. Шанси великі.
Що тоді Ви заспіваєте?
Думайте вже і вчіть слова тієї пісні завчасно...:)))
Микола Злочевський _ 03.07.2017 08:06
IP: 188.163.34.---
1. Вчилася на інженера, відрахована з 1 курсу.
2. Захистила канд. дисертацію щось про податкову систему вже значно пізніше. Що там писла – не знаю, можете почитати...
3. В сфері газового бізнесу стала справжнім експертом, це загальновідомо.
4. Білл Гейтс і тисячі відомих людей так і не закінчили навчання в університетах, але ж досягли успіху!
5. Ну і "пані Ціля" – чітко показує ваш інтелектуальний рівень. Такий собі дядько зі села, який боїться великого міста, а особливо його лякають міфічні страшні жиди, яких Він ще ніколи не бачив, але знає, що їх треба боятися...

Я ж про це писав відносно пані Цілі, пане Едік...Бо цілзбоченці стврджували, що вана кібернетик з піною в роті. Я в якості аргумента використав твердження, що на відміну від довбня Юща, який мав освіту бухгалтера колгоспу і всюди говорив акцептувати, Вана термінів кібернеики не вживала.
А відносно "жидів" то нє фізді...
Эдуард Техов _ 02.07.2017 15:34
IP: 35.187.174.---
Mikhail Smolyanoy: судячи з вашого коменту – Ви розумна, гарна людина, трохи ідеаліст...
Але в суспільстві далеко не всі такі.
Тому треба розраховувати лише на існування суспільства, яке складається з розумних і дурних, моральних і аморальних, самовідданих альтруістів і самозакоханих егоістів, людей як дуже скромних, так і ненаситно жадібних і т.ін...
От в чому головне питання...
Mikhail Smolyanoy _ 02.07.2017 15:29
IP: 104.155.11.---
Суспільство має визначити загальну мету життя, споріднену кожній людині і тим об'єднуючу його. Сутність мети витікає із еволюційного призначення життя взагалі – розвитку індивідуального духу і його сучасного досягнення – пробудженій свідомості людини, що здатна відповідним проявом розуму ідентифікувати себе невід'ємною частиною життя всесвіту. Лише тоді, коли загальною метою суспільного життя буде ствердженим практичний розвиток високих духовних якостей людей, стане можливим становлення духовного життя суспільства, як впливового засобу виховання індивідуальної душі. І в цьому взаємному русі особистого і суспільного життя до мети духовної досконалості буде здійсненим еволюційний прогрес. Держава і громадянин повинні йти назустріч один одному. При тому, держава створює рівні умови для зростання духовного потенціалу всіх людей.
Mikhail Smolyanoy _ 02.07.2017 15:29
IP: 35.187.74.---
Суспільство має визначити загальну мету життя, споріднену кожній людині і тим об'єднуючу його. Сутність мети витікає із еволюційного призначення життя взагалі – розвитку індивідуального духу і його сучасного досягнення – пробудженій свідомості людини, що здатна відповідним проявом розуму ідентифікувати себе невід'ємною частиною життя всесвіту. Лише тоді, коли загальною метою суспільного життя буде ствердженим практичний розвиток високих духовних якостей людей, стане можливим становлення духовного життя суспільства, як впливового засобу виховання індивідуальної душі. І в цьому взаємному русі особистого і суспільного життя до мети духовної досконалості буде здійсненим еволюційний прогрес. Держава і громадянин повинні йти назустріч один одному. При тому, держава створює рівні умови для зростання духовного потенціалу всіх людей.
Эдуард Техов _ 02.07.2017 14:13
IP: 104.155.11.---
Микола Злочевський писав: "Скажіть таки – яку освіту по спеціальності має пані Ціля?"
Відповім я:
1. Вчилася на інженера, відрахована з 1 курсу.
2. Захистила канд. дисертацію щось про податкову систему вже значно пізніше. Що там писла – не знаю, можете почитати...
3. В сфері газового бізнесу стала справжнім експертом, це загальновідомо.
4. Білл Гейтс і тисячі відомих людей так і не закінчили навчання в університетах, але ж досягли успіху!
5. Ну і "пані Ціля" – чітко показує ваш інтелектуальний рівень. Такий собі дядько зі села, який боїться великого міста, а особливо його лякають міфічні страшні жиди, яких Він ще ніколи не бачив, але знає, що їх треба боятися...
Максим Асгард _ 01.07.2017 22:50
IP: 80.64.91.---
Так, питання внутрішньої окупації стоїть дуже гостро. Очищення влади від жлоб-еліти та ліквідація олігархічного монополізму.Причина наших негараздів лежить в суто політекономічній площині. Партномеклатура та кримінал привласнили надбання держплану УРСР і продовжують банкувати, відтворивши неофеодалізм завдяки паразитуючої форми олігархекономіки:бізнес-влада-кримінал.
Микола Злочевський _ 30.06.2017 20:42
IP: 188.163.34.---
LYCIV_OLGA:
Федор Микула:
Хронічні штатні тут Юлененависники чомусь сполошилися і знову голослівно накинулись на Тимошенко...Хоча тема блогу зовсім не по іхньому об'єкту нападок...І від чого б це?...
Все дуже просто:
1) "У кого что болит, тот про то и говорит";
2) "Нічого – особистого" або "Робота – така";
3) Головним завданням ЛЮБОГО троля ЗАВЖДИ є:
а) відволікти від основної теми (нав΄язати "свої питання");
б) за допомогою "а) " – забовтати/засрати тему;
в) якщо вдасться – "проштовхнути" якусь хуцпу від роботодавців (в "нашому випадку" – хуцпу від олігархів)
Пані Луців, краще б ви писали простині...А то прочитав вашу фуйню,бо простинь ваших не читаю.
Скажіть таки – яку освіту по спеціальності має пані Ціля?
Олександр Юренко _ 30.06.2017 13:13
IP: 92.113.8.---
Переважна більшість коментаторів дуже далека від теми і змісту блогу Дацюка.Навряд. чи вони зрозуміли про що мова.
LYCIV_OLGA _ 30.06.2017 11:21
IP: 35.189.213.---
Федор Микула:
Хронічні штатні тут Юлененависники чомусь сполошилися і знову голослівно накинулись на Тимошенко...Хоча тема блогу зовсім не по іхньому об'єкту нападок...І від чого б це?...
Все дуже просто:
1) "У кого что болит, тот про то и говорит";
2) "Нічого – особистого" або "Робота – така";
3) Головним завданням ЛЮБОГО троля ЗАВЖДИ є:
а) відволікти від основної теми (нав΄язати "свої питання");
б) за допомогою "а) " – забовтати/засрати тему;
в) якщо вдасться – "проштовхнути" якусь хуцпу від роботодавців (в "нашому випадку" – хуцпу від олігархів)
Микола Злочевський _ 30.06.2017 09:06
IP: 188.163.34.---
Федор Микула:
Andrey Kononenko:
Федор Микула:
Хронічні штатні тут Юлененависники чомусь сполошилися і знову голослівно накинулись на Тимошенко...Хоча тема блогу зовсім не по іхньому об'єкту нападок...І від чого б це?...
Не так страшна Юля, как её лизуны и юлезомби.
Якщо Юля не страшна, то чому всі олігархи іі бояться?...А всі наші Президенти хочуть іі посадити...І від чого б це?
Пане Хведір, скільки можна це тупе питання задавати? Бо вона брехлива популістка
Orest Jj _ 29.06.2017 23:45
IP: 77.52.75.---
Виктор Савченко:
...та мало що вона могла там говорити.це не має жодного значення.адже 27 лютого 2014 року вона з піною у роті вимагала здати Крим.а це чистої води ДЕРЖАВНА ЗРАДА та БОЯГУЗЦТВО!!!За кордоном такий політик як мінімум в кращому випадку був би відсторонений від політики назавжди!а в реальності був би засуджений за ЗДАЧУ НАЦІНТЕРЕСІВ!!!...

....Речь имбицила состоит только из глаголов и существительных, косноязычна и грамматически неправильна. Как правило, речь состоит из очень коротких стандартных фраз, а словарный запас ограничен несколькими десятками слов (иногда до 200-300 слов). Мышление конкретно и примитивно, но последовательно, отвлечения недоступны, запас сведений крайне узок, резкое недоразвитие внимания, памяти. Имбецилы могут образовывать представления, но образование понятий, как более высокий этап психической деятельности, им недоступен или резко затруднён.
Orest Jj _ 29.06.2017 23:33
IP: 77.52.75.---
Andrey Kononenko:
Федор Микула:
Andrey Kononenko:
Ну що, догрались в проекті "Антюля?"...Краще вам стало жити з вашим вибором (...
Думаете, что победа пороха была частью плана Антиюля? Ну тогда все граждане приняли участие в этом проекте.
Я лично не знаю, что было бы при Юле. Кстати, что бы Юля делала с войной на донбассе?
...На встрече бизнесмена (Фирташ) и политиков (Петья и Виталька) обсуждалось проведение президентских выборов-2014.
"Фирташ считал, что объединение демократических кандидатов Кличко и Порошенко не давало практически никаких шансов Тимошенко", – сказал Левочкин.
Левочкин также отметил, что, по мнению Фирташа, отказ Кличко от баллотирования позволил бы Порошенко победить в первом туре и стабилизировать ситуацию в стране, поскольку оба этих кандидата выступали под лозунгами "мир и развитие", тогда как Тимошенко "разыгрывала патриотическую карту, говоря о победе любой ценой".
Orest Jj _ 29.06.2017 23:18
IP: 77.52.75.---
Andrey Kononenko:
Федор Микула:
Andrey Kononenko:
Ну що, догрались в проекті "Антюля?"...Краще вам стало жити з вашим вибором (...
Думаете, что победа пороха была частью плана Антиюля? Ну тогда все граждане приняли участие в этом проекте.
Я лично не знаю, что было бы при Юле. Кстати, что бы Юля делала с войной на донбассе?
в австрийском суде по делу Фирташа Левочкин под присягой сказал, что Тимошенко говорила что Кремль нужно рас) (ерячить ракетами в то время, когда Порошенко віступал за мирное урегулирование. Поєтому Левочкин и Фирташ поддержали "миротворца" Порошенко в борьбе против всеукраинского зла – Тимошенко.
Повторяю – всє єто Левочкин говорил на суде в Вене по делу Фирташа.
Orest Jj _ 29.06.2017 23:11
IP: 77.52.75.---
Andrey Kononenko:
......Я никогда не имел бизнеса, суть которого заключалась в паразитировании на импортных сырьевых потоках за счёт покровительства правительства. Это даже не бизнес......
По- перше, Тимошенко начала нефтяной бизнес задолго до "покровительства" правительства. Єто предприятие назівалось "КУБ" (Корпорация Украинский Бензин), которое в дальнейшем и стало ЕЄСУ.
По- друге. В бизнесе найти "ключик к сердцу" владельца сірьевіх ресурсов и потока – вісший пилотаж. Если ві думаете, что ваш производственній бизнес или какой то еще там єто рестижно а "паразитирование" – єто зло то ві глубоко ошибаетесь, ибо без газа и нефти никакое производство функционировать не будет
Напрямую ві взять не сможете – рілом та разумом не вішли да и очень дорого бензин возить в канистрах из за рубежа а газ – в надувніх шариках...
Поєтому ві и злитесь что сами не в состоянии...А как хотелось бі...Да? Оборот годовой твоей фирмі в 11 миллиардов...А?
Andrey Kononenko _ 29.06.2017 23:05
IP: 188.163.73.---
Федор Микула:
Andrey Kononenko:
Ну що, догрались в проекті "Антюля?"...Краще вам стало жити з вашим вибором (...
Думаете, что победа пороха была частью плана Антиюля? Ну тогда все граждане приняли участие в этом проекте.
Я лично не знаю, что было бы при Юле. Кстати, что бы Юля делала с войной на донбассе?
Федор Микула _ 29.06.2017 22:46
IP: 46.133.219.---
Andrey Kononenko:
Ну що, догрались в проекті "Антюля?"...Краще вам стало жити з вашим вибором (...
Федор Микула _ 29.06.2017 22:42
IP: 46.133.219.---
Andrey Kononenko:
Федор Микула:
Хронічні штатні тут Юлененависники чомусь сполошилися і знову голослівно накинулись на Тимошенко...Хоча тема блогу зовсім не по іхньому об'єкту нападок...І від чого б це?...
Не так страшна Юля, как её лизуны и юлезомби.
Якщо Юля не страшна, то чому всі олігархи іі бояться?...А всі наші Президенти хочуть іі посадити...І від чого б це?
Andrey Kononenko _ 29.06.2017 22:32
IP: 188.163.73.---
Федор Микула:
Хронічні штатні тут Юлененависники чомусь сполошилися і знову голослівно накинулись на Тимошенко...Хоча тема блогу зовсім не по іхньому об'єкту нападок...І від чого б це?...
Не так страшна Юля, как её лизуны и юлезомби.
Andrey Kononenko _ 29.06.2017 22:25
IP: 188.163.73.---
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
Ради приличия вам не мешало вначале заглянуть хотя бі в Вики чем занималось ЕЄСУ
Тем же, чем газовые люби друзи юща – предоставлением виртуальной услуги под названием "импорт газа".
Пробачтє, мені тяжко розмовляти з бетонним стовпом. Є ось Савченко – ви знайдете друг друга.

Пи.Си. Судячи з ваших міркувань на цю тєму 99,9% гарантії що ви десь підлеглий і ніколи не мали приватний бізнес.
Я никогда не имел бизнеса, суть которого заключалась в паразитировании на импортных сырьевых потоках за счёт покровительства правительства. Это даже не бизнес.
А вот самым реальным бизнесменом среди украинских политиков был и есть Борис Колесников, построивший свиноферму с переработкой мяса. Это самый высокотехнологичный бизнес из тех, что были основаны укр. политиками.
Федор Микула _ 29.06.2017 21:55
IP: 46.118.141.---
Хронічні штатні тут Юлененависники чомусь сполошилися і знову голослівно накинулись на Тимошенко...Хоча тема блогу зовсім не по іхньому об'єкту нападок...І від чого б це?...
Orest Jj _ 29.06.2017 21:52
IP: 77.52.75.---
Торговлей автобусами "Богдан" с оккупированной Абхазией Порошенко нарушил законодательство Грузии, Украины и международной право.
Об этом в эфире политического ток-шоу "Інша Україна" с Михеилом Саакашвили рассказал сам ведущий проекта,
"Когда "Богдан" попал в собственность банка, он пытался продать завод, потому опубликовал документы, чтобы продемонстрировать, насколько это классное предприятие. В официальном отчете за 2010-2014 годы написано, что компания "Богдан" экспортировала автобусы на оккупированную грузинскую территорию Абхазии. Она даже вписана в отчете отдельно. То есть Абхазия была торговым партнером Петра Порошенко, который тогда был владельцем "Богдана" и министром экономики Украины. Он получал доход от нелегальной и аморальной торговли с оккупированными территориями", – заявил Саакашвили.
Это официальная информация, за которую, я считаю, ему нужно дать какие-то объяснения...
Orest Jj _ 29.06.2017 21:30
IP: 77.52.75.---
Виктор Савченко:
Orest Jj:
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
Ради приличия вам не мешало вначале заглянуть хотя бі в Вики чем занималось ЕЄСУ
Тем же, чем газовые люби друзи юща – предоставлением виртуальной услуги под названием "импорт газа".
Пробачтє, мені тяжко розмовляти з бетонним стовпом. Є ось Савченко – ви знайдете друг друга.

Пи.Си. Судячи з ваших міркувань на цю тєму 99,9% гарантії що ви десь підлеглий і ніколи не мали приватний бізнес.
можна подумати ти мав!якби ти мав бізнес і не був в бюті,ти на своїй шкурі відчув би весь пресс податкових та контролюючих органів за часів тимошенко (144 місце у світі за легкістю ведення бізнесу при ній,80 зараз) так що не звизди пацієнт дурдома.
жесть...Какой примитив. Мабуть тоді оплачують карамельками по низшей категории работяг.
Orest Jj _ 29.06.2017 20:53
IP: 77.52.75.---
Andrey Kononenko:
Orest Jj:
Ради приличия вам не мешало вначале заглянуть хотя бі в Вики чем занималось ЕЄСУ
Тем же, чем газовые люби друзи юща – предоставлением виртуальной услуги под названием "импорт газа".
Пробачтє, мені тяжко розмовляти з бетонним стовпом. Є ось Савченко – ви знайдете друг друга.

Пи.Си. Судячи з ваших міркувань на цю тєму 99,9% гарантії що ви десь підлеглий і ніколи не мали приватний бізнес.
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter