Сергій Дацюк Філософ

СЦЕНАРІЇ ТА ДЖЕРЕЛА ЗМІН В УКРАЇНІ

11 липня 2017, 12:16

По якому сценарію піде далі Україна – по позитивному чи негативному? Саме це зараз найбільше обговорюється, бо саме зараз робиться вибір. Потрібно зрозуміти ці сценарії та побачити джерела можливого їх вибору і здійснення змін в країні.

Позитивний та негативний сценарії для України

Позитивні сценарії різних гравців щодо України дуже розрізняються.

Позитивний сценарій для громади щодо України це відновлення територіальної цілісності, належність влади солідарній громаді (а не олігархам, Росії чи позиції зовнішнього управління), яка закріплена конституційно (завдяки легальним інститутам) та на рівні втримання соціальної структури (домінуючий середній клас) та всередині трансльованих та відтворюваних на рівні виховання молоді соціальних традицій свободолюбства та солідарності.

Позитивний сценарій для українських олігархів щодо України це збереження влади та статків за будь-яку ціну, в тому числі шляхом втрати частини територіального суверенітету, шляхом маніпуляції суспільною думкою та соціальною активністю громади, шляхом підпорядкування західному зовнішньому управлінню чи навіть шляхом укладення таємних домовленостей з Росією.

Позитивний сценарій для Заходу щодо України це сякі-такі реформи, прийнятний рівень корупції, мир з Росією, збереження позиції західного зовнішнього управління, а територіальний суверенітет за залишковим принципом – може бути цілий, може бути частково втрачений.

Позитивний сценарій для Росії це продовження колоніального режиму в України в той чи інший спосіб чи в комбінаторне їх поєднання: частковий територіальний, економічний та політичний суверенітет (концепція неоколоніального обмеженого суверенітету), економіко-політичний хаос, економічна залежність працюючої економіки від Росії, продовження млявої війни з Росією, федералізація України при прямому управлінні частинами території Росією, прямий вплив на українську владу та українських олігархів Росії.

У української громади немає союзників – ані Росія, ані Захід, ані олігархи не є прибічниками прямої демократії від громади та стійких громадянських традицій свободолюбства та солідарності.

Це в свою чергу відбувається через природу громадських процесів, які мають хвилеподібну властивість: радикальна активність, зниження активності на тлі позірних реформ, пасивний період (апатія, депресія і небажання соціальної роботи) і знову вибухоподібна активність.

Природа громадської активності та суть правлячого класу

Українська громада не здатна до тривалої стратегічної соціальної роботи – швидко радикалізується, швидко розчаровується і впадає в сплячку до наступної, такої ж несподіваної і швидкої радикалізації. Мотивації ж правлячого класу до влади та багатства – теж нестратегічні, але діють постійно. На них Заходу та Росії спиратися легше, бо ними легше маніпулювати, їх легше купувати.

Така хвилеподібна властивість соціальної активності української громади зумовлена фронтирним характером країни. Українська громада постійно перебуває під тиском як зовнішнього примусу, так і внутрішньої експлуатації. Тобто на пряму боротьбу українська громада піднімається, коли надто велика загроза для її існування виникає. Самі по собі внутрішні примус, здирництво та тиск не є мотиваціями для спротиву громади.

Тобто для фронтирної країни внутрішній тиск (щоденна експлуатація, здирництво за інфраструктурні послуги, мародерство в сфері соціальних та безпекових послуг, приниження в повсякденній політиці) не є самі по собі причиною протесту. Все це стає причиною лише тоді, коли цей тиск починають використовувати зовнішні сили (коли підкуплений правлячий клас стає на бік окупантів, коли окупанти повністю підкорюють собі політичну владу та забирають надто багато матеріального багатства країни і т.д.)

Відтак фронтирна країна у внутрішній політиці виявляється повністю залежною від зовнішньополітичних процесів, а її правлячий клас, час від часу винищуваний під час геополітичних і водночас хронополітичних розривів, неспроможний протистояти цим процесам мотиваційно, інтелектуально та моральним чином.

В ХХ столітті Україна декілька разів потрапляла у серйозний хронополітичний розрив між Росією, Польщею та Німеччиною. І є принципова різниця України та інших країн протягом першої половини ХХ століття. В цей період в Україні постійно і неперервно знищувався власний правлячий клас. І Росія, і Польща, і Німеччина мали періоди протягом першої половини ХХ століття на відновлення своїх правлячих класів, які встигали відтворитися демографічно та повернути втрачені традиції інтелектуалізму та стратегічності.

"Петлюрівщина" та "Волинська різня" є прямим наслідком колоніальних політик Німеччини, Польщі та Росії щодо України. Це фактично реакція громадянської історичної рефлекторності на повсюдну колоніальну зовнішню політику щодо України. Коли правлячий клас постійно знищується, громада робить дуже прості речі – фізично знищує окупантів.

"Петлюрівщина" та "Волинська різня" це рішення української громади без суттєвого впливу українського правлячого класу, який кожного разу не мав ані критичного демографічного об'єму, ані достатньої інтелектуальної потуги, ані бодай якоїсь стратегічної спроможності.

Українська незалежність це продукт роботи української еліти, яка встигла відновитися у 60-ті роки ХХ століття. Але відсутність тяглих традицій інтелектуалізму та стратегічності не дозволив українській еліті закріпитися на рівні інститутів та освоїти компетенції володіння багатством.

Драма правлячого класу в Україні

Ольга Михайлова у своїй статті "Еволюція владарювання" показує чотири типи владних еліт з точки зору їх ставлення до громади: "хижаки", "паразити", "пастирі" та "еліти рівня Бог".

У наших з нею дискусіях ми розглядали різних зайд на українську територію, які окуповували її частини. Найближче до рівня "пастир" щодо України були: чехословацьке панування на Закарпатті та австрійське панування на Західній Україні. А решта все – то "паразити" та "хижаки". Жодної спроби чи позірного намагання вийти на рівень Бога ніхто з українських окупантів ніколи не робив.

Серед окупантів в Україні не було жодного правлячого класу, який би декларував хоч б рівень "пастирів", як це робили британські джентльмени вустами Редьярда Кіплінга. (У буквальному перекладі "Тягар білих" Є.Сверстюка втрачається чи розмивається той культурно реконструйований зміст, який є у перекладі В.Топорова – "презирство рідної держави та злоба пастви" – "The blame of those ye better; The hate of those ye guard").

Але навіть серед "паразитів" та "хижаків" є історичні особливості, які потрібно розглядати та досліджувати дуже серйозно.

Перша історична особливість – це цивілізаційна позиція Росія щодо колонізованих народів. Дивна річ – сьогодні росіян українці ненавидять набагато більше, ніж тих же німців, які двічі воювали в Україні, чи поляків, яких різали на Волині в минулому столітті. Чому так?

Причина, потрібно думати, в тому, що війна це річ погана, але зрозуміла. Той, хто йде війною, виступає в процесі війни як "хижак". Але той, хто позірно претендує на рівень "пастора", хай навіть він є "паразитом", не має права ставати "хижаком", бо втрачає сенс вся схема.

Зараз схема російського імперіалізму в публічній комунікації реконструюється зі шматочків – щось з фільму "Вінчання зі смертю", щось з фільму "Гіркі жнива". Але найбільше матеріалу для реконструкції знаходиться вже в новітніх українських дослідженнях, проте це вже для тих, хто цікавиться.

Ця схема – "хижак" в подобі "пастиря". Суть схеми – вести таємну війну проти найбільш пасіонарних та інтелектуальних представників поневолених народів: масово вбивати цих протестувальників, зачищати свідків цих убивств, а потім зачищати тих, хто зачищав свідків.

Тобто якщо німці відкрито вчиняли геноцид і відкрито каялися за свої злочини, то росіяни здійснювали масові убивства таємно і не бажають каятися і досі. Росіяни знищували сліди масових убивств в Україні настільки старанно, що історики досі дивуються демографічним провалам в Україні протягом всього ХХ століття.

Україні потрібно переглядати концепт Другої світової війни в контексті виокремлення особливого її змісту для України – Антиколоніальної війни України проти Росії, Німеччини та Польщі. Тільки так нам вдасться концептуально відстояти наших героїв та наші жертви. Тільки так нам вдасться осмислити традицію Української революції (1914-2017) через проект військового опору від Коновальця (ОУН, УПА) і аж до нинішньої війни з Росією, конфліктної взаємодії з Польщею та союзу з Німеччиною.

Все це можна було б списати на історичне минуле, якби не повторення цієї схеми протягом нинішньої війни Росії в Україні – "нас там немає". Це та ж сама схема "хижак" в подобі "пастиря".

Друга історична особливість – це позиція власного правлячого класу України. Герої-дисиденти "шістдесятники" – зовсім не рівня нинішнім представникам правлячого класу в Україні. Інтелектуали, патріоти та здатні до самопожертви тоді і невігласи, зрадники та здирники і хабарники зараз. Чому так сталося? Чому еліта 60-их за півстоліття скурвилась до статусу нинішнього правлячого класу, який чи то "паразит", чи то "хижак", але аж ніяк не "пастир"?

Візьмемо лише один нездоланний та ніяк некоментований в олігархічних ЗМІ факт: станом на середину 2017-го року рівень олігархічних боргів державі та українській громаді вчетверо більший, ніж Україна просить у МВФ. Тобто олігархи через законні та незаконні преференції вкрали у України 40 млрд. доларів, в той час як сума траншів МВФ, які Уряд України розраховує залучити від МВФ до 2019-го року, становить 9,9 млрд. доларів.

Тобто в Україні відбувається широкомасштабна афера – власний правлячий клас обкрадає громаду та державу. Причому через різні фінансові механізми ці борги двічі вішаються на бюджет: по-перше, як борги власне їх здебільшого системних та інфраструктурних підприємств, яких вони позбуваються шляхом націоналізації, банкрутства чи прямого дофінансування НБУ, по-друге, як борги власне МВФ за транші на фінансування поточних бюджетних видатків, оскільки перетік фінансів з держбюджету до олігархів спричиняє фінансовий дефіцит.

В багатьох статтях в Україні сьогодні можна знайти думку, що олігархи чи корупція державних чиновників більш страшніші для України, ніж навіть зовнішній загарбник. Але давайте згадаємо основну причину протестів фронтирної України – внутрішній фактор тиску має стати зовнішнім фактором тиску. Ані держава, ані самі олігархи неспроможні обслуговувати борги олігархів. Цих боргів можна позбутися за різними схемами – починаючи від викупу Росією боргів олігархів через треті руки чи шляхом здачі олігархами українських активів Росії через посередників, хай навіть це будуть західні посередники.

Така логіка економіки і ніяких сентиментів тут немає.

Інститут стратегічних досліджень мовчить з цього приводу, РНБО ніяких проблем не бачить, олігархічні ЗМІ замовчують сам факт. Громада тільки лається і кричить "зрада!" Але в публічній комунікації рішення не тільки немає, воно навіть не шукається.

Достойний рівень протистояння "хижакам" це звичайно "пастир" для "пастви". Але коли власний "пастир" теж "хижак", вибору у "пастви" не лишається.

Ситуація в Україні все більше прямує до "петлюрівщини" чи "Волинської різні".

Тобто вибір негативного сценарію завжди робиться пасивним чином – на позитивний всезагальний сценарій немає соціальної енергетики у громади та немає мотивацій у правлячого класу.

Позитивний сценарій, що пропонується експертами, журналістами та публічними інтелектуалами, не отримує поки що дієвої громадської підтримки.

Ще раз і вкотре повторюю. Конституанта від громади та цикл 3 перевиборів (щодва або щотри роки) Президента та Парламенту на перехідний період – єдиний позитивний мирний сценарій для України. Інші сценарії в тій чи іншій мірі є негативними.

Коментарі — 78
Vlad Doroshenko _ 13.07.2017 20:46
IP: 93.72.70.---
Нема розгорнутої позитивної стратегії-сценарію, крім слів=конституанта+3 цикли. Нема розшифрування, що таке-Слава України, хто такі славні українці (хіба це ті, що полягли, за сьогоднішнє царство олігархату?). Як каже Драч, стає село на коліна-стрічає загиблого, а потім гайда на поїзд Львів-Москва на заробітки. З якої причини з громади висуті до влади пастирі потім не перетворяться на паразитів? Нема укр ідеології пастиря=вашінгтонства чи макронства. Навіть наші партійні націоналісти не брезгують олігархічних подачок, ведуть себе як Махніцький та наскрізь соціалістичні і шароварні. З якої причини дацюки-михайлови, прийшовши до влади, не стануть паразитами, не виводитимуть гроші на офшори та не куплять вілли в Іспанії? Ідеологія паразита-холопа панує в громаді, а не пастиря+рівня Бог. Зробити кар'єру=попасти в паразити, інше=лохи. Ті ж апостоли Шевченко-Франко=бідні люди, багато з яких жили на чужині. Хто пише ідеологію пасторства, укр державництва в епоху гонки технологій і освіти?
Mike_Kharkov _ 13.07.2017 09:45
IP: 35.187.174.---
І ще одне, буне. Стосовно "майна громади".
По оцінках Office of Soviet Analysis (ЦРУ) національний дохід СРСР було збільшено більш ніж у 5 разів з 20-х років. Можна це уточнити, можна. Але розглядати зараз майно громади загалом до рад. періоду беззмістовно, бо воно на 80-90% було пороблене в СРСР. На це ще напорються наші "младореформатори":)
Mike_Kharkov _ 13.07.2017 09:16
IP: 35.189.218.---
бун:
В 1990-х ці ресурси були передані десяткові олігархів, і я, і ви є свідками цієї передачі. При чому тут громада?
Буне, як при чому? А ви не забули хто саме ці ресурси передавав? не забули, що то були вибори, де і ви і я голосували за шісток номенклатури та майбутніх олігархів? це була демократія, згодні? І що вона показала? тільки той факт, що не можна давати у руки гранату мавпі. Ми були не готові, і нас надурили легко. Ось причому тут громада – вона пасивна, бо політика не її гра, вона не знає правил, не має досвіду, не має бажання. І ту ж громаду маємо й зараз – вона досі свариться за Сталіна з Бандерою, Росію з США, а коли мацає свй гаманець то тільки тяжко зітхає, але реального ворога не бачить.
Я взагалі, буне, вважаю, що отакий феодальний стан мізків, феодалізм, може тривати вічно, а ринок зовсім не слідство фатальності його протирічь. Це два різних світи, і потрапити у ринок еволюційно неможливо, тільки стрибок.
бун _ 13.07.2017 06:59
IP: 35.187.34.---
Ув.Майк, як ви розумієте, я на боці Дацюка. Сто років тому ресурси країни були експропрійовані більшовиками, в результаті чого мільйони власників, ця ж громада, залишилися без майна. В 1990-х ці ресурси були передані десяткові олігархів, і я, і ви є свідками цієї передачі. При чому тут громада?
Mike_Kharkov _ 13.07.2017 00:31
IP: 130.211.102.---
6. "Україні потрібно переглядати концепт Другої світової війни в контексті виокремлення особливого її змісту для України – Антиколоніальної війни України проти Росії, Німеччини та Польщі. Тільки так нам вдасться концептуально відстояти наших героїв та наші жертви. "
- Цей ОУНівський концепт неодмінно веде до виводу, що південні та північні штати це колонія та метрополія, і як їм вдається співіснувати та ще й якийсь спільний товар вироб-ляти? дикуни якісь:)
7. "Ситуація в Україні все більше прямує до "петлюрівщини" чи "Волинської різні".
Тобто вибір негативного сценарію завжди робиться пасивним чином – на позитивний всезагальний сценарій немає соціальної енергетики у громади та немає мотивацій у правлячого класу."
- Як тільки в когось виникне ідея яким чином з населення можна ще мати грошенят, вони вкладуть трохи у майдан, у новий "патріотизм" – це є єдиний сценарій подій в Україні. Звісно, вовки це зробл-ять зі згоди овець, які, звісно, одобрямс.
Mike_Kharkov _ 13.07.2017 00:14
IP: 104.199.35.---
4. ""Петлюрівщина" та "Волинська різня" є прямим наслідком колоніальних політик Німеччини, Польщі та Росії щодо України. Це фактично реакція громадянської історичної рефлекторності на повсюдну колоніальну зовнішню політику щодо України. Коли правлячий клас постійно знищується, громада робить дуже прості речі – фізично знищує окупантів."
- Пану Дацюку не завадить перечитати про події на Волині, аби він не плутав ОУН (б) та УПА з громадою України за прикладом пана В'ятровича, а окупантів – з мирним населенням. Можна було б обмежитися тим, що громада більш ніж на бунт (у т.ч. нещадний) не здатна.
5. "Українська незалежність це продукт роботи української еліти, яка встигла відновитися у 60-ті роки ХХ століття"
- Скоріше то продукт продукту, що Кравчук вливав у Єльцина.
Mike_Kharkov _ 13.07.2017 00:00
IP: 104.155.35.---
Сценарії безумовно залежать від джерел. І тому:
1. "Позитивний сценарій для громади щодо України це відновлення територіальної цілісності, належність влади солідарній громаді (а не олігархам, Росії чи позиції зовнішнього управління) "
- Помилка. Влада і так належить громаді, яка делегувала свої права олігархам. Чому? бо така громада. Забери в олігархів та передай громаді – і вона знов продасть все олігархам. Менталітет. Спочатку потрібно виховати саму громаду (авторитаризм), а потім давати їй владу.
2. "У української громади немає союзників"
- Згоден
3. "Українська громада не здатна до тривалої стратегічної соціальної роботи...Така хвилеподібна властивість соціальної активності української громади зумовлена фронтирним характером країни"
- Нездатність до соціального прогресу й життя взагалі зумовлена менталітетом селянина-одинака, який за 3 ст. у себе в городі втратив усі навички гуртування, бо був халявний ресурс – чернозем.
Orest Jj _ 12.07.2017 20:22
IP: 77.52.54.---
Volodymyr Parkhomenko:
.... але такі ефективними управлінцями не бувають. Це підтверджується досвідом як нашим, так і закордонним......

угу. Навіть другорозрядний актор може стати єфективним управленцем. Не віритє? Було б бажання.
Олександр Перший _ 12.07.2017 18:35
IP: 188.163.12.---
Volodymyr Parkhomenko:
"... ані Захід... не є прибічниками прямої демократії" Так! Бо пряма демократія годиться для хутора... Але Дацюку це невідомо.
"історики досі дивуються демографічним провалам в Україні протягом всього ХХ століття" – та, Господи, хоч би один приклад навів такого провалу, незрозумілого історикам!
"Герої-дисиденти "шістдесятники" – зовсім не рівня нинішнім представникам правлячого класу... Дацюку невідомо, що дисиденти, навіть герої й інтелектуали, і управлінці – це зовсім різні категорії осіб. Можна писати героїчні статті, сидіти в таборах, але такі ефективними управлінцями не бувають. Це підтверджується досвідом. А задіяних в управлінні завжди звинувачують у корупції.
+++ Ще одна розумна людина з'явилась.
Volodymyr Parkhomenko _ 12.07.2017 17:05
IP: 195.162.90.---
"... ані Захід... не є прибічниками прямої демократії" Так! Бо пряма демократія годиться для хутора. А в багатомільйонних державах ефективною є лише представницька демократія. Але Дацюку це невідомо.
"історики досі дивуються демографічним провалам в Україні протягом всього ХХ століття" – та, Господи, хоч би один приклад навів такого провалу, незрозумілого історикам! Дві кровопролитні війни й два голодомори – от і вся таємниця.
"Герої-дисиденти "шістдесятники" – зовсім не рівня нинішнім представникам правлячого класу. Інтелектуали, патріоти та здатні до самопожертви тоді і невігласи, зрадники та здирники і хабарники зараз". Дацюку невідомо, що дисиденти, навіть герої й інтелектуали, і управлінці – це зовсім різні категорії осіб. Можна писати героїчні статті, сидіти в таборах, але такі ефективними управлінцями не бувають. Це підтверджується досвідом як нашим, так і закордонним. А задіяних в управлінні завжди звинувачують у корупції.
kren _ 12.07.2017 13:09
IP: 188.0.104.---
valsh01:
kren:
[Так и я до Вас ничего не пытался донести)). Кроме, разве что, того, что аналитика и прогнозирование у Дацюка значительно мощнее, чем, мои жалкие потуги. Возможно, что и Ваши)). Хотя про Ваши возможности я не уверен. Может они не уступают, а даже превосходят дацюковские)) Пишите, публикуйтесь, оценим))
я,безумовно,великий стратег на свому дівані і відомий у своїй кімнаті-аналітик.
Одначе ніколи не ставив себе в один ряд з п.Дацюком.
В силу моїх скромних ресурсів, (зауважте,як смиренно я самовизначаюся),таки намагаюся щось повідомити аудито рії,в своїх коментах.
Тим не менше не вважаю за потрібне,переповідати,в публікаціях, сказане до мене геніями
філософії,соціології,політології.
я хоч і не посадовець,чи який діяч,але,на відміну від тих істот,з їх лантухами посвідчень про освіту,
знаю що таке декламація і плагіат.
Orest Pecharskyy _ 12.07.2017 12:49
IP: 130.211.102.---
Широкомасштабна афера продовжується... І є гімн, і є прапор, і є... Тільки нема ж такої української держави, яка належить українському народу, який і ніби створив цю державу... Ось як, наприклад, Чехія точно належить чехам, або Польща належить полякам, чи навіть Болгарія належить болгарам, а Словенія і Словакія відповідно тим же словенцям і словакам... Відносно ж України, то тут є багатослів"я і постійне "новоє мишлєніє" і "пєрєстройка"... І в тих українських, "державних" справах українцям (яким ніби належить ця держава) відведена роль терплячого статиста після відомих подій, правда, супроводжувана трагічною мелодією "Пливе кача...", дозволеної, як і жовтоблакитність та державний гімн цієї держави, що "належить" українцям... Зараз, в цьому безперервному потоці "пєрєстроєк і мишлєній" виділяються два українці Рабіновіч і другий український геній "пєрєстроєк " – Мураєв. Напевне вже після них Україна перейде у народну власність.
valsh01 _ 12.07.2017 12:24
IP: 85.238.109.---
kren:
valsh01:
я не кометував Дацюка,котрого це не перша аналітика ситуіації,як і Вас.
я просто зауважив,що на УП ця тема вже не 1рік.Власне,і тема то одна,іншої й бути не може.
І в своєму коменті...тільки означив,імхо,головні аспекти,що загалом і складають пороблему і обго
орювалися блогерами і юзерами ще до 2013 р.
Те,що п.Дацюк пропонує концепції,звісно добре.Штука тільки в тім,за обставин-що склалися,як їх,кон
цеп.перетворити в соціальну дію.
Чим і обумовлена різна швидкість соціальних пр.-сів.і,п. valsh01,і кількість "нищебродов" (С). в різних
устроях.
Всього лишень,що я і намагаюся донести у своїх коментах.
Так и я до Вас ничего не пытался донести)). Кроме, разве что, того, что аналитика и прогнозирование у Дацюка значительно мощнее, чем, мои жалкие потуги. Возможно, что и Ваши)). Хотя про Ваши возможности я не уверен. Может они не уступают, а даже превосходят дацюковские)) Пишите, публикуйтесь, оценим))
kren _ 12.07.2017 12:12
IP: 188.0.104.---
valsh01:
я не кометував Дацюка,котрого це не перша аналітика ситуіації,як і Вас.
я просто зауважив,що на УП ця тема вже не 1рік.Власне,і тема то одна,іншої й бути не може.
І в своєму коменті...тільки означив,імхо,головні аспекти,що загалом і складають пороблему і обго
орювалися блогерами і юзерами ще до 2013 р.
Те,що п.Дацюк пропонує концепції,звісно добре.Штука тільки в тім,за обставин-що склалися,як їх,кон
цеп.перетворити в соціальну дію. (я вже казав не раз,що це питання освячення і благословення,що
що передбачає визнаного авторитета,це у всьому світі так,а не тільки в Україні).
Чим і обумовлена різна швидкість соціальних пр.-сів.і,п. valsh01,і кількість "нищебродов" (С). в різних
устроях.
Всього лишень,що я і намагаюся донести у своїх коментах.
valsh01 _ 12.07.2017 11:30
IP: 85.238.109.---
Виктор Савченко:
а взагалі так званий хвілософ дацюк-справжній пи.бол і балабол.вічно видумує велосипед,який вже давно придуманий.але щоб показати свою "мудрість" просто бере та змінює назви тих чи інших явищ та процесів.і видає це за велику наукову працю.а по суті як завжли пише абстрактно і ні про що.так аби висратись на сайті.
Да вы, батенька, просто филосссоффф. Профффесссор. Наверное, в одном университете с Гройсманом образование получали? Заочно-базарное))
valsh01 _ 12.07.2017 11:27
IP: 85.238.109.---
Виктор Савченко:
valsh01:
Иван Мазур:
продолжение 12 – окончание

Прошу прощения у форумчан, что написал так много. Однако уже задрали комментаторы и "эксперты", с пеной у рта доказывающие, что Дацюк – дурак, "манилов" и пустое место. Ну, не ваш это блогер – идите лесом с его блогов. А если пришли и гадите, то пытайтесь хотя бы что-то внятное сказать. А не выделять шоколадное гомно только потому, что это Дацюк. И так велит делать ваша методичка. Ивану Мазуру я ответил только потому, что он не поленился обосновать свои убеждения. Не нравящиеся мне, но хоть какие-то убеждения и аргументы в противовес Дацюку
==
це ж треба стільки маячні написати.
"Кто писал не знаю, а я дурак читаю" (А.П.Чехов). Классика, она никогда не умирает. Так же, как и дураки))
valsh01 _ 12.07.2017 11:24
IP: 85.238.109.---
kren:
2 valsh01:
І світ впевнено і рішуче прямує до чергового катаклізму.
Если Вы внимательно читали Дацюка, то он многократно про это говорит. И предлагает уже сейчас создать такую концепцию нового мира, где бы военная сила, богатство элит и первичность материально-потребительского вектора населения отошли бы на второй план. По крайней мере, я так понял некоторые статьи Дацюка)), посвященные будущему устройству не только Украины, но и всего мира
valsh01 _ 12.07.2017 11:17
IP: 85.238.109.---
kren:
1 valsh01:
Безумовно,що поглиблення кризи додає нових обставин,які вносять до теми свіжих штри хів.Але,в цілому,питання те ж,тільки згідно з хвильвим зауваженням п.Дацюка.
Не хочу сказати,що зараз період загальносвітової аномії,одначе в такі періоди особливо видно,що ста
ра система цінностей не справляється з,власне то, і не новими викликами.На заміну нічого іншого
нема,
Я, конечно, понимаю, что везде всё плохо)) Что везде кризис)) Только глубина его падения различна. Если в процветающих странах это падение связано с тем, что уже невозможно раз в году поменять машину или съездить на Мальдивы, то у нас – это официальная констатация, что не менее 60% жителей такие нищеброды, что не могут даже оплатить сами за коммуналку (при том, что я мало знаю стран, потенциально настолько богатых ресурсами, как наша).
И, поэтому, я не против кризисов, как таковых. Но я за обеспеченность народа (а не только олигархов) даже во время кризисов))
kren _ 12.07.2017 10:56
IP: 188.0.104.---
2 valsh01:
...з причин старих як світ,що виправдовуться піклуванням про добробут мас,підтримкою порядку...
а насправді,нинішній суспільно політичний період,ймовірно з 1980х.рр.,без усяких перебільшень,
найсприятливіший,ну просто казковим можливостям,для особистого збагачення всякого,хто відзна
чений правами і повноваженнями длявідправи держпотреб, і не тільки в Україні.
А пересічні,всього світу,теж так сталося,не можуть змусити еліти діяти в рамках задекларованого
правочинства.
І світ впевнено і рішуче прямує до чергового катаклізму.
kren _ 12.07.2017 10:53
IP: 188.0.104.---
1 valsh01:
...штука в тім,п. valsh01,що вже років так з п*ять на,а останніх 3,з відомих причин,так особливо,на даному форумі розглядається одна й та ж проблема тільки з різних боків.
Безумовно,що поглиблення кризи додає нових обставин,які вносять до теми свіжих штри хів.Але,в цілому,питання те ж,тільки згідно з хвильвим зауваженням п.Дацюка,зараз саме період загострення,
в якому,так сталося, і протікає час відведений нашим поколінням.
Не хочу сказати,що зараз період загальносвітової аномії,одначе в такі періоди особливо видно,що ста
ра система цінностей не справляється з,власне то, і не новими викликами.На заміну нічого іншого
нема,і...гм...еліти,якось,власне і не поспішають до виконання своїх обов*язків...
valsh01 _ 12.07.2017 09:44
IP: 85.238.109.---
Иван Мазур:
продолжение 12 – окончание

Прошу прощения у форумчан, что написал так много. Однако уже задрали комментаторы и "эксперты", с пеной у рта доказывающие, что Дацюк – дурак, "манилов" и пустое место. Ну, не ваш это блогер – идите лесом с его блогов. А если пришли и гадите, то пытайтесь хотя бы что-то внятное сказать. А не выделять шоколадное гомно только потому, что это Дацюк. И так велит делать ваша методичка. Ивану Мазуру я ответил только потому, что он не поленился обосновать свои убеждения. Не нравящиеся мне, но хоть какие-то убеждения и аргументы в противовес Дацюку
valsh01 _ 12.07.2017 09:41
IP: 85.238.109.---
Иван Мазур:
продолжение 11
- он тяготеет к ЮВТ (что неудивительно при его склонности к популизму);
- и проч.
==
1. Очень буду рад, если Дацюк консультирует Тимошенко. Рад за Тимошенко. И за свою страну, в которой начнут реализовываться конструктивные идеи Дацюка, когда ЮВТ придет к власти. Однако у меня нет информации про их содружество. Если у вас есть – поделитесь ссылками, пожалуйста)).
2. Если не поддерживает ПАПу – то это еще не значит, что тяготеет к ЮВТ))
3. А, вообще, очень интересен в принципе ваш смысловой посыл. Дацюк глуп, поскольку тяготеет к ЮВТ. Ну, во-первых, это скорее характеризует вас, как, мягко говоря, не совсем умного человека)) Ну, а, во-вторых, кого нужно было бы поддерживать-тяготеть Дацюку, чтобы общество, в вашем лице, его признало умным – ПАПу, Ахметова, Ляшко, Гройсмана, Путина?))
valsh01 _ 12.07.2017 09:39
IP: 85.238.109.---
Иван Мазур:
продолжение 10
- он прожектер в маниловском, т.е. абсолютно оторванном от реальности – смысле этого слова;
==
Помню еще по сов.временам, что "маниловщика" – один из самых крутых аргументов в споре. Особенно, когда нет встречных контр-аргументов, в чем же неправ ваш оппонент. Тогда последний козырь – "маниловщина". "Манилов" – во всем он неправ. ПАтАму что – мечтатель. И, оторван от жизни. А не оторванные от жизни – собачьи будки строят, пилят бюджет, так что аж гай шумит, скупают по дешевке гос.собственность, учат нас как Родину любить с экранов олигарх.каналов, мутят схемы, как у бедных последнюю копейку забрать через Роттердамы+. Это только Дацюки-мечтатели, еще про Украину бескорыстно думают. О ее будущем. Как ей можно помочь. Что можно придумать, чтоб люди опять не гибли на Майданах. Кто должен в этот переломный момент управлять. В чем может состоять идея, которая может объединить укр.общество.
А прагматики, в это время светлое будущее строят. Персональное))
valsh01 _ 12.07.2017 09:32
IP: 85.238.109.---
Иван Мазур:
продолжение 9
- не понимая этого, он выдает совершенно непригодные к употреблению рецепты предотвращения этого краха;
==
Забавно, что совершенно демократический способ замены полит. элиты, предложенный Дацюком, – перевыборов (пусть даже более частых, чем хотелось бы элите) – это непригодный к употреблению рецепт.
Забавно, что предложения Дацюка по обязательности деолигархизации Украины, как ключевом факторе запуска конкуренции и нормальной экономики – это непригодный к употреблению рецепт.
Забавно, как предложения Дацюка по созданию нового общественного договора, который бы заменил сегодняшнюю противоречивую Конституцию и устранил ее перекосы и разбалансировки – это непригодный к употреблению рецепт.
Забавно, что предложения Дацюка стать новым обществом, ведомым в будущее интеллектуалами и их высокими идеями, а не ложью, демагогией и корыстью кучки проходимцев – это непригодный к употреблению рецепт.
valsh01 _ 12.07.2017 09:29
IP: 85.238.109.---
Иван Мазур:
продолжение 8
- он не понимает какие именно общественные и политические процессы ведут Украину к краху;
==
Почему не понимает – очень даже хорошо Дацюк понимает)). И почти в каждом блоге обозначает и общественные, и политические процессы, которые не позволяют Украине измениться, эффективно сопротивляться внешнему врагу, запустить рыночную экономику, изменить совковую ментальность, внедрить и закрепить европейские ценности, преодолеть сопротивление и поменять политический класс, построить комфортную страну для миллионов, а не для кучки избранных, создать страну, где права человека стоят выше, чем права государства. При этом Дацюк даже называет конкретные фамилии тех, кто особенно активно мешает Украине в этом))
А то, что у вас несколько иные, нежели у Дацюка, представления о будущем Украины, о том, что она падет в бездну, о том, кто или что ее ведет к краху – так это исключительно ваши проблемы)) А не его))
Корупція1096 Україна та Європа916 Aтака Путіна1112 Уряд реформ306 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ярослав Юрчишин

Антикорупційний суд: такий страшний, такий потрібний

13
Олексій Рябчин

Кадрові питання. Хто буде встановлювати нам тарифи?

5
Тетяна Попова

Чому приховується кількість нападів на журналістів?

7
Сергій Лямець

Как Ахметов получит из госбюджета 28 МИЛЛИАРДОВ! Продолжение утренней темы о погашении долгов ОРДЛО за электроэнергию

9
Мустафа Найем

Радикальная партия Рината Ахметова защищает коррупционеров, контрабандистов и мошенников

18
Юрій Мірошниченко

Обов'язок держави – належне забезпечення мінімальних умов тримання ув'язнених та адаптації їх після звільнення

4
Сергій Лямець

Порошенко спонсирует террористические государства ДНР и ЛНР

34
Сергій Дацюк

КУДИ ПРЯМУЄ ЄВРОПА?

39
Віктор Уколов

Якби війна у Києві таки почалась...

Сергій Лямець

Гонтарева ушла. Порошенко остался. Пару слов в добрый путь best banker'у

10
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter