Сергій Дацюк Філософ

КРИЗА ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В УКРАЇНІ

14 липня 2017, 08:59

Останній спектакль щодо спроб притягнення до відповідальності підозрюваних у злочинах народних депутатів показав повну неспроможність Парламенту до самоочищення.

Згоду на притягнення до відповідальності Парламент давав лише тоді, коли про це просили самі депутати (знаючи, що в корумпованій судовій системі їм вдасться уникнути покарання) або коли це було настільки очевидно, що було неможливо ігнорувати. І навіть після дачі згоди на зняття депутатської недоторканості у громади не з'являлося відчуття, що відповідальність підозрюваних у злочинах депутатів є можливою.

Весь цей скандал навколо зняття депутатської недоторканності є великим спектаклем, який зрежисовано в стінах адміністрації Президента під тиском західних партнерів, зокрема США. Але цей спектакль, який мав показати боротьбу з корупцією у стінах Парламенту, викрив неспроможність всієї влади до жодних змін в цьому напрямку.

Я навіть чую ці слова в стінах АП: "вони хочуть боротьби з корупцією, зараз ми їм покажемо цирк".

Дуже смішно на це дивитися. Ну добре, українських телеглядачів на декілька тижнів зайняли цим цирком. Деякі громадяни навіть на протести під стіни Парламенту сходили і втішилися якоюсь лише їм зрозумілою перемогою. Але невже наші очільники думають, що вся ця туфта якось переконає західних партнерів? Чи вони думають, що якось переконає українську громаду?

Мова не йде про чергове загострення політичної кризи в Україні. Мова йде про кризу інституту парламентаризму в Україні.

Головна причина цієї кризи – неспроможність вітчизняного Парламенту втримати довіру українського народу в останні кілька політичних циклів та вирішити при цьому найважливіші проблеми економічних, політичних, соціальних та культурних реформ в країні.

Мова також іде про відсутність рефлексії самих народних депутатів, які неспроможні осягнути цю проблему та самоочиститися, хоча б і подавши індивідуально у відставку.

Так, можна погодитися, що в критичні моменти української історії саме Парламент ставав місцем стабілізації і вирішення ситуацій політичної кризи. Але кожного разу це відбувалося лише тоді, коли за спинами парламентарів стояла незадоволена і налаштована дуже рішуче громада.

Коли українська громада протестними настроями, демонстрацією рішучості, а іноді і зброї, не тисне на народних депутатів, Парламент ефективно працювати не може.

Нинішній Парламент – найганебніший з усіх інших парламентів. І справа не в тому, що його склад якийсь особливий в сенсі злочинності чи зловживання народною довірою. Його склад, розбавлений людьми, що прийшли на хвилі Революції Гідності, можливо і кращий за попередні. Але вимоги до діяльності Парламенту значно зросли після Революції Гідності. А Парламент так і не зміг суттєво змінитися.

Рівень ігнорування нинішнім Парламентом закону та законності, громадської довіри та елементарного здорового глузду на тлі революції та війни просто безпрецедентний.

Коаліції де-юре не існує. Уряд обраний незаконно. Президент шляхом політичного тиску та, як свідчать публікації викривачів, прямої корупції створює парламентську більшість ad-hoc для голосування по важливих питаннях. Олігархічні парламентські групи та зокрема корумповане коло Президента в Парламенті продовжують наживатися на монополізмі та на державному примусі до цін на інфраструктурні послуги, і все це на тлі війни. Тиск громади та західних партнерів щодо боротьби з корупцією щонайперше в стінах Парламенту нахабно ігнорується. Жвавий процес реформ одразу ж після Революції Гідності зараз перетворився на процес генерації фейкових реформ або реформ під тиском МВФ, які не враховують реалії України.

Парламент постраждав найбільше, тому що він є найвідкритішою гілкою влади. Український Парламент перетворився на суцільний спектакль. Відтак парламентаризму в Україні майже не лишилося.

Звичайно поява телебачення та практики телетрансляцій зі стін парламентів дуже сильно вплинуло на перебіг роботи депутатів майже у всіх країнах світу, де є Парламенти та де парламентський процес висвітлюється публічно.

Але в українському Парламенті не залишилося нічого дійсного, справжнього, аутентичного. Там все лише гра сучасної політичної реальності в Україні: договорняки, розводки, кидки та підстави.

Будучи народним депутатом, неможливо вийти з цієї гри. Люди з Майдану, потрапляючи у ситуацію нинішнього Парламенту, або змушені іти на жертвенне протистояння, або скурвлюватися.

Зрозуміло, коли підло та на власну користь діють олігархічні посіпаки. Але як розуміти акторську гру та спектаклі колишніх громадських активістів?

Ольга Богомолець, колишній активіст Майдану, нині Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, яка досить довго протистояла фейковій медичній реформі і якій значна частина громади довіряє і досі, дозволила втягти себе в аферу з винесенням антинародного проекту медичної реформи на голосування.

Після заяви в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун про відмову Ольги Богомолець підписувати позитивний висновок комітету щодо законопроекту, який впроваджує медичну реформу, було зрозуміло, що її дотиснуть і змусять. Вочевидь бажаючи перешкодити винесенню цього проекту на голосування, Ольга Богомолець "втратила свідомість" у стінах Парламенту. Але цей проект одразу ж підписала Перший заступник голови комітету з питань охорони здоров'я, депутат Верховної Ради від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Оксана Корчинська.

Неможливо переграти карткових шулерів, у яких всі карти краплені. Інакше, кажучи, неможливо, навіть з благою метою влаштовуючи парламентські спектаклі, переграти тих, хто ці спектаклі влаштовує професійно, і для кого шулерська гра є способом виживання в політиці та бізнесі.

Більше того, коли політична гра виходить на такий рівень маніпуляцій, шахрайства та нахабного обману, кожному з народних депутатів потрібно самовизначатися щодо свого місця в житті, в політиці та в історії власної країни.

Найкращі стануть найгіршими, коли будуть грати з ними в одні і ті ж ігри.

Нинішня влада повністю антинародна, корумпована і злочинна. Створені антикорупційні органи, які становлять собою паралельну та альтернативну протовладу, не зможуть побороти корупцію, бо корумпована Судова влада не дасть їм зайняти надвладну позицію.

Легальних виходів з нинішньої кризової ситуації не існує. Парламент сам не зможе оголосити про свій розпуск та нові вибори, бо надто багато злочинців там вже зібралося, особливо тут ризикує ближнє коло Президента. Відтак Президент не одумається і не розпустить Парламент. Хоча 90 стаття Конституції дозволяє йому зробити це в будь-який момент, адже Коаліції немає з моменту незаконного обрання нового Уряду. Відповідно незаконно обраний Уряд сам не складе повноважень. Парламент відповідно не зможе запустити імпічмент та й навряд чи навіть прийме закон про це. Судова влада сама собою не очиститься і не зможе ніяк вплинути на очищення інших гілок влади.

Публічна, нахабна і брудна гра в Парламенті, нікчемна позиція Президента та ніяка позиція Прем'єр-міністра свідчать про глибоку, нездоланну та безперспективну кризу влади в Україні.

Але найбільш небезпечною сьогодні є саме криза парламентаризму, бо навіть якщо громада цього разу натисне на народних депутатів, вони можуть не впоратися з виходом з кризи, бо надто далеко все зайшло.

Сьогодні гра пішла вже проти колишніх учасників Майдану в Парламенті, бо саме від них очікують мужнього рішення, яке направлене на відновлення парламентаризму в Україні. До осені таке рішення має визріти. Бо інакше відповідальність ляже вже на всіх народних депутатів.

Українська громада нічого не пробачить і нікого не забуде. Вочевидь забудькуватість української громади погано впливає на правлячий клас – розбещує його і погіршує його ефективність. Тому забудькуватість потрібно лікувати дуже кардинально – через напруження пам'яті під страхом втрати основ життєдіяльності.

Раніше подібні кризи вирішувалися шляхом публічного договору між владою та опозицією. Зараз це не має сенсу, тому що вся влада не має довіри, і тінь недовіри лягає також і на опозицію. Як би не домовилася чи передомовилась нинішня влада, хоча би і в Парламенті, це ніяк не породить довіри до влади і не легітимізує Парламент.

Домовленість влади та опозиції в Парламенті може бути лише про одне – Конституанта від громади та три цикли перевиборів (щодва або щотри роки) Президента та Парламенту як єдиний мирний вихід з цієї ситуації.

Жодних інших домовленостей українська громада не прийме.

Загрузка...
Коментарі — 227
valsh01 _ 14.07.2017 11:41
IP: 188.115.175.---
Віктор Іщук:
valsh01:
Уявляю собі, за скільки хвилин ви б вилетіли з фірми, якщо б запропонували директору замінити весь персонал, щоб перевірити, що ж з цього вийде.
А если бы я был реальным хозяином этого предприятия? Если бы директор предприятия был всего лишь моим наемным работником, тогда я тоже вылетел бы с работы? Или вылетел директор, который не выполнил моих указаний? Уверен, что первым распрощался бы с работой именно директор.
Так вот, я вам открою одну страшную и интересную тайну. Я, как гражданин Украины, налогоплательщик и избиратель, по статусу являюсь хозяином и президента, и депутатов ВР. И когда я недоволен их работой – именно они должны вылетать с работы, а не я))
Олександр Перший _ 14.07.2017 11:36
IP: 188.163.12.---
- Дуже показові дві думки автора. Перша: "Нинішній Парламент – найганебніший з усіх інших парламентів". Друга: "Його (парламенту) склад, розбавлений людьми, що прийшли на хвилі Революції Гідності, можливо і кращий за попередні".
- Біда автора у тому, що він дуже далекий від реальної політиці. Він весь час намагається критикувати (це нормально) і давати поради, які є парадами аматора, що нічого не розуміє у політиці (це погано).
- Домовленості (договорняки) у політиці – це абсолютно нормальна річ.
- Вчорашні події у ВР – це безумовно досягнення парламентаризму і української громади.
- Впевнений, що в медичної реформі Дацюк розбирається не більше ніж в політиці.
valsh01 _ 14.07.2017 11:35
IP: 188.115.175.---
Юлия Ягода:
Anatol Zubenko:
А шо это такое-украинская громада? Какие ее очертания, в чем ее однородность,что ее объединяет и что она хочет?
==
Цэ Баба Юля. Шо тут непонятного? Дацюк в своем репертуаре "философ" от плебоса. Опять виновата "злочинна влада", а оно все в белом. Пане Дацюк, скажите мне пожалуста, а кто за эту владу голосует? Кто проголосовал за урку Овоща? Кто проголосовал за этих депутатив?
Дацюк – философ от плебса)) Я думаю, что ему бы польстило такое определение)) Т.к. оно очень точно характеризует нашу действительность – шоколадный император, окружающие его патриции – его депутаты и партнеры по бизнесу, и плебс – народ Украины. И философы. Одни, у императора и патрициев – уколовы, яхно, портниковы, березовцы, казарины, доники – им нет числа. И философы плебса – их немного. Один из них – Дацюк.
Віктор Іщук _ 14.07.2017 11:34
IP: 35.189.218.---
valsh01:
Уявляю собі, за скільки хвилин ви б вилетіли з фірми, якщо б запропонували директору замінити весь персонал, щоб перевірити, що ж з цього вийде.
Андрій Павловський _ 14.07.2017 11:30
IP: 176.36.60.---
Сергій Дацюк – 100%!
Виктор Савченко _ 14.07.2017 11:30
IP: 35.187.190.---
valsh01:
от якраз ти толя шизанутий цілезбоченець і заступив на зміну.обгавкуєшся і огризаєшся на кожну,відміну від тебе думку.не набридло гавкати?)
Vlad Doroshenko _ 14.07.2017 11:30
IP: 93.72.70.---
Максим Асгард:
"спам", яким вдало користуються шахраї від корупції
А хіба ці Ваші слова не спам? Краще б написали, як має бути, як Ви хочете, щоб було. На якому місці має бути країна, порівняно з сьогоднішнім останнім місцем в Європі по душовому ВВП? Яким тоді буде українець як особа, як громада, як держава? Навіть Дацюк цього не знає, крім слів=конституанта+3 цикли; пише про неспроможність Парламенту до самоочищення, що змушує депутатів "скурвлюватися".
З якої причини дацюки, прийшовши до влади, не стануть "скурвлюватися", не виводитимуть гроші на офшори та не куплять вілли в Іспанії і не створять черговий цирк? Де ті 50 відтінків очищення чи скурв-ня? Сам цей стогін про очищення і є спам, коли в світі ідуть гонки технологій і освіти. Коли наша швидкість очищення найнижча в Європі, бо копіюємо чуже, не створивши свої ідеали (славноукраїнські), які ЩЕ мають оволодіти громадою, щоб стати реальністю.
Виктор Савченко _ 14.07.2017 11:26
IP: 35.187.184.---
valsh01:
Виктор Савченко:
причому 2 з них!!!провладних!!!коли таке було?так можливо це цирк,шоу,вистава (а не спекталь,вчи українську дацюк).але побільше б таких вистав та шоу.в будь-якому випадку користь з цього буде.депутати перестануть вважати себе богообраними.
ну а стосовно медицини.ну не хвілософу говорити про це.поточна ситуація в медицині мало кого влаштовує,крім корупціонерів.так можливо не буде бесплатної медицини.а хто лікувався бесплатно?це все було на папері.
Вау, шоколадный тролль Витя заступил на смену. Поздновато)) Долго спите, Витюша)). И не пишите так много. На ваши неокрепшие мозги это крайне плохо влияет))
придурок ти толя це раз. пиши по суті а не переходь на особистості це два.а по третє я прихильник Саакашвілі.заруби собі на носі фальш толя філатов с адєси)
valsh01 _ 14.07.2017 11:23
IP: 188.115.175.---
Виктор Савченко:
цей недофілософ дацюк знову розродився черговим висером."всепропалоцекінець" так коротко можна назвати його убогий твір.а в чому криза парламентаризму?в тому що вперше за всі роки незалежності знімається недоторканість з стількох депутатів? причому 2 з них!!!провладних!!!коли таке було?так можливо це цирк,шоу,вистава (а не спекталь,вчи українську дацюк).але побільше б таких вистав та шоу.в будь-якому випадку користь з цього буде.депутати перестануть вважати себе богообраними.
ну а стосовно медицини.ну не хвілософу говорити про це.поточна ситуація в медицині мало кого влаштовує,крім корупціонерів.так можливо не буде бесплатної медицини.а хто лікувався бесплатно?це все було на папері.
Вау, шоколадный тролль Витя заступил на смену. Поздновато)) Долго спите, Витюша)). И не пишите так много. На ваши неокрепшие мозги это крайне плохо влияет))
valsh01 _ 14.07.2017 11:20
IP: 188.115.175.---
kriukov:
Всё верно, пане Сергію, почти... – Потому как нет главного вывода: у нас не просто кризис власти – у нас системный кризис ОБЩЕСТВА, которое так и осталось, всего лишь, населением формально суверенной территории Украины... Так что, неча на зеркало – нашу власть! – так страстно и пафосно пенять, коль рожа – извините, мы сами!
Принципиальный вопрос – гражданское общество не повзрослело и не поумнело САМО по себе, или ему сильно помогли в этом? Например, бывшие советские партократы, почуявшие в 90-х запах больших денег, и быстро научившиеся подменять, где им надо, реальную громаду ее эрзацем – общественными организациями. Или олигархи 00-х годов, хапнувшие гос.собственность на миллиарды, и быстро сообразившие, что без медийного института оболванивания общества им не удержаться на плаву. Ответы на эти вопросы помогут понять, что же нужно делать в первую очередь. Точнее, кого и как нужно убирать, чтоб громада могла умнеть без внешнего давления и лжи))
Виктор Савченко _ 14.07.2017 11:14
IP: 35.190.199.---
цей недофілософ дацюк знову розродився черговим висером."всепропалоцекінець" так коротко можна назвати його убогий твір.а в чому криза парламентаризму?в тому що вперше за всі роки незалежності знімається недоторканість з стількох депутатів? причому 2 з них!!!провладних!!!коли таке було?так можливо це цирк,шоу,вистава (а не спекталь,вчи українську дацюк).але побільше б таких вистав та шоу.в будь-якому випадку користь з цього буде.депутати перестануть вважати себе богообраними.
ну а стосовно медицини.ну не хвілософу говорити про це.поточна ситуація в медицині мало кого влаштовує,крім корупціонерів.так можливо не буде бесплатної медицини.а хто лікувався бесплатно?це все було на папері.
Юлия Ягода _ 14.07.2017 11:13
IP: 35.189.218.---
Anatol Zubenko:
А шо это такое-украинская громада? Какие ее очертания, в чем ее однородность,что ее объединяет и что она хочет?
Цэ Баба Юля. Шо тут непонятного? Дацюк в своем репертуаре "философ" от плебоса. Опять виновата "злочинна влада", а оно все в белом. Пане Дацюк, скажите мне пожалуста, а кто за эту владу голосует? Кто проголосовал за урку Овоща? Кто проголосовал за этих депутатив?
kriukov _ 14.07.2017 11:03
IP: 93.75.25.---
Всё верно, пане Сергію, почти... – Потому как нет главного вывода: у нас не просто кризис власти – у нас системный кризис ОБЩЕСТВА, которое так и осталось, всего лишь, населением формально суверенной территории Украины. Оно не только не стало политической нацией, то есть – ВЫСШИМ политическим и правовым СУБЪЕКТОМ на этой территории. Оно так до сих пор и не осознало, что таковым должно СТАТЬ и БЫТЬ. Получив от мирового сообщества после и на основании референдума 1-го декабря 1991 года "одежду" новой политической нации, оно так и не сподобилось создать реальную социально-политическую общность, способную её надеть и достойно носить... Так что, неча на зеркало – нашу власть! – так страстно и пафосно пенять, коль рожа – извините, мы сами! – такие оказались недолугими, безпорадними та історично безвідповідальними. – Вот ЧТО с ЭТИМ делать-то???!
valsh01 _ 14.07.2017 10:40
IP: 188.115.175.---
Віктор Іщук:
Чергове волання у пустелі: (
Автор занадто демонізує політиків і ідеалізує т.зв. "громаду". Насправді різниця не настільки значна, щоби мати надію на якісь принципові зміни після того, як вони гіпотетично поміняються місцями. Думаю, що більшість "громадівців" з радістю очолять старі напрацьовані схеми, як тільки з'явиться слушна нагода.
Странная логика у вас. Разница между старыми (сегодняшними) политиками и их потенциальными приемниками невелика. И это ваш аргумент, чтоб не менять шило на мыло. Но эта же логика может привести к совершенно другому выводу – если эта разница действительно невелика, то такая замена не должна ухудшить ситуацию в стране. И, если заменим политиков, то хуже не будет. А вдруг еще и станет лучше)) Может стоит рискнуть и попробовать?))
Максим Асгард _ 14.07.2017 10:34
IP: 80.64.91.---
НЕМАЄ ЕЛІТ У ВЛАДІ З ДЕРЖАВОТВОРЧОЮ ІДЕОЛОГІЄЮ. Не має меритократичного ідеалу.Жлоб-еліта олігархів та корумпованої влади з придворними клоунами панує в Україні, зміцнюючи плутократію.Президент-олігарх став "самкою сарани" для клептократів у державному секторі, для верхівки псевдо правоохоронних та корумповано-фіскальних органів,суддів-хабарників, що методично об'їдали та об'їдають бізнес, незахищений політичною корупцією, а сарана обожнює свою "самку".Середній клас знищується, масовими темпами набула трудова еміграція через безробіття.Банківська система
зруйнована, а гривня втратила функцію збереження і заощадження.Виробництво не відроджується.Олігархархія шаленими темпами зміцнює монополізм, особливо в сільському господарстві та енергетичній галузі.Законодавдство від такої законотворчої "пляски" перетворюється в "спам", яким вдало користуються шахраї від корупції.
valsh01 _ 14.07.2017 10:30
IP: 188.115.175.---
Oleksandr Kelym:
А ось за медичну реформу не варто було отак згадувати: реформа Супрун без сумніву – прогресивна і саме тому Богомолець, яка сиділа на величезних грошових потоків у медицині, була проти! Тільки колосальна медична мафія проти цієї реформи, бо обламується бездумне сидіння на бюджеті, коли ВСІ КЕРІВНИКИ ЛІКАРЕНЬ НА "МЕРСЕДЕСАХ" а рядові медики та пацієнти лапу сосуть...
Странная немощь наших правоохранителей и налоговиков – руководители больниц на мерсах, а они ни сном ни духом, чтоб поинтересоваться, а откуда у них такие машины при их окладах)) Так, может, начать МЕДИЦИНСКУЮ реформу нужно с роспуска старых и приема новых фискалов?)) А то уже при этой реформе те же руководители больниц поменяют мерсы на еще что то более дорогое – майбахи, феррари, мазерати))
valsh01 _ 14.07.2017 10:22
IP: 188.115.175.---
Ігор Луцюк:
Сергіє, а в чому конкретно медична реформа антинародна?
Як на мене, пропонована концепція страхової медицини – це краще, що придумано в сфері охорони здоров'я, тому що створює РЕАЛЬНУ КОНКУРЕНЦІЮ між лікарями та лікарськими установами. А краще за конкуренцію для споживача нічого немає!!!
А вы на 100% уверены, что страховая медицина присутствует в супруновской реформе? Например, главное возражения ЮВТ против этой реформы состоят именно в том, что там отсутствует институт медицинского страхования и мед.страховщики, как противовес медицинскому произволу
Oleksandr Kelym _ 14.07.2017 10:21
IP: 91.219.222.---
А ось за медичну реформу не варто було отак згадувати: реформа Супрун без сумніву – прогресивна і саме тому Богомолець, яка сиділа на величезних грошових потоків у медицині, була проти! Тільки колосальна медична мафія проти цієї реформи, бо обламується бездумне сидіння на бюджеті, коли ВСІ КЕРІВНИКИ ЛІКАРЕНЬ НА "МЕРСЕДЕСАХ" а рядові медики та пацієнти лапу сосуть...
Максим Асгард _ 14.07.2017 10:14
IP: 80.64.91.---
НЕМАЄ ЕЛІТ У ВЛАДІ З ДЕРЖАВОТВОРЧОЮ ІДЕОЛОГІЄЮ. Не має меритократичного ідеалу.Жлоб-еліта олігархів та корумпованої влади з придворними клоунами панує в Україні.Президент-олігарх став "самкою сарани" для клептократів у державному секторі, для верхівки псевдо правоохоронних та корумповано-фіскальних органів,суддів-хабарників, що методично об'їдали та об'їдають бізнес, незахищений політичною корупцією, а сарана обожнює свою "самку".Середній клас знищується, маграціясовими темпами набула трудова еміграція через безробіття.Банківська система
зруйнована, а гривня втратила функцію збереження і заощадження.Виробництво не відроджується.Олігархархія шаленними темпами зміцнює монополізм, особливо в сільському господарстві та енергетичній галузі.Законодавдство від такої законотворчої "пляски" перетворюється в "спам", яким вдало користуються шахраї від корупції.
valsh01 _ 14.07.2017 10:05
IP: 188.115.175.---
Хреново ((Вы, Сергей, описали ситуацию в стране очень реалистично. Единственное, что мне кажется утопичным, что казаки гаврилюки и ольги богомолец, которые представляют в ВР Майдан, вдруг прозреют и начнут действовать в интересах громады. Не прозреют. Сломались. Куплены или обмануты властью. Медные трубы – самое сложное испытание для человека. Безбашенных парасюков, которым не всегда хватает ума, чтоб построить свою собачью будку, но всегда достаточно чуйки на ложь и обман, и смелости, чтоб отхлестать по щекам вора и лжеца – их, таких парасюков, в парламенте оказалось очень мало.
Поэтому, как мне кажется, в деле очищения власти, в том числе – ВР, стоит надеяться только на активность громады. Больше ни на что. Бывшие майдановцы в парламенте (в большинстве) – уже бывшие наши единомышленники. Мы с ними сейчас по разные стороны баррикады.
Anatol Zubenko _ 14.07.2017 10:04
IP: 35.187.34.---
А шо это такое-украинская громада? Какие ее очертания, в чем ее однородность,что ее обьединяет и что она хочет?
Ritz _ 14.07.2017 10:00
IP: 35.187.34.---
Проводить досрочные выборы сейчас нецелесообразно. Напротив, сейчас нужно сделать все, чтобы стабилизировать ситуацию в стране. И здесь эстеблишмент должен постараться. Время работает на нас, с каждым днем страна становиться все сильнее, а наши враги слабее. Чем лучше будет обстановка в стране, тем проще будет провести очередные выборы.
Віктор Іщук _ 14.07.2017 09:53
IP: 35.187.165.---
Чергове волання у пустелі: (
Автор занадто демонізує політиків і ідеалізує т.зв. "громаду". Насправді різниця не настільки значна, щоби мати надію на якісь принципові зміни після того, як вони гіпотетично поміняються місцями. Думаю, що більшість "громадівців" з радістю очолять старі напрацьовані схеми, як тільки з'явиться слушна нагода.
NeCham _ 14.07.2017 09:50
IP: 159.224.96.---
"Ольга Богомолець, колишній активіст Майдану, нині Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, яка досить довго протистояла фейковій медичній реформі і якій значна частина громади довіряє і досі, дозволила втягти себе в аферу з винесенням антинародного проекту медичної реформи на голосування." Чого це філософ вирішив, що медична реформа фейкова??? Де докази цього???
Ritz _ 14.07.2017 09:49
IP: 35.187.184.---
Уважаемый автор, все о чем Вы написали выше, называется политический процесс. Политический процесс в Украине сейчас ничем не отличается от таковых в развитых демократиях, разве что рассмотрение законов под занавес сессии у нас проходит стремительнее, поэтому спикер заседания тараторит да еще ко всему многие депутаты пиарят себя и свои партии во время выступления вместо того, чтобы говорить по существу рассматриваемого вопроса. Вот пожалуй и все отличия.

Не согласен, когда Вы реформу здравоохранения называете фейковой. Пожалуй все с точностью наоборот, это сейчас врачи, которые пытаются лечить нас, не обладая необходимыми знаниями и не имея протоколов, превращают нас в подопытных кроликов (медицина ведь у нас бездоказательная). Поможет ли лечение или мы умрем, приходится полагаться на судьбу. Надеюсь, что после реформы качество медицины все таки улучшится, ведь хуже уже некуда.
Україна та Європа905 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter