Сергій Дацюк Філософ

Два неправдиві новорічні сюжети

05 січня 2018, 13:53

Два сюжети неправди, які мене вразили під Новий рік.

Перший сюжет це здебільшого позитивне сприйняття обміну полоненими, який відбувся перед Новим роком, між Україною та (ми сором'язливо не вказуємо з ким), але, от правда – з ДНР та ЛНР.

Ой, а ми ж не вважаємо їх стороною перемовин.

Хоча для обміну людей можна їх вважати стороною перемовин, але сором'язливо мовчати про це.

Ми ж любимо людей, особливо відважних військових чи хоча б і зрадників, але своїх, українських, які готові понести за зраду покарання? Любимо правда?

І торгівля з ворогами – люди за людей – це ж правильно, так? Бо наші ж повертаються з полону?

Але ж немає ніяких полонених, бо немає війни. Є наші заручники, яких ми виторгували у терористів, заплативши за них іншими людьми, ворожими нам людьми.

Ой, так у них же заручники, бо вони терористи. А у нас хто? Ми ж не терористи, отже у нас не заручники. І війни у нас немає. Значить немає і полонених. Хто ж тоді ці люди, яких ми незаконно утримували у власних тюрмах?

Боюся, що з точки зору українського законодавства, це незаконно затримані Україною громадяни ДНР-ЛНР чи може навіть в'язні совісті.

Але ж тоді писати "обмін полоненими" це неправда. І писати "обмін заручниками" це теж неправда. Правда така – це обмін заручниками-українцями ДНР-ЛНР та незаконно затриманими Україною громадянами ДНР-ЛНР, які з точки зору України теж є українцями.

Тобто це обмін одних громадян України на інших громадян України? Тобто у нас все-таки є громадянська війна?

Саме такою є правда з точки зору нинішнього українського законодавства.

Ой, а ми ж не хочемо знати такої правди.

Торгівля людьми з терористами це ж на наших умовах? Чи може вже на їх умовах?

Ми ж за гідність стояли на Майдані і жертвували життям? А тепер виявляється, що життя важливіше за гідність, бо так забажали терористи і на це погодилися владоможці-торгаші.

І оскільки неназвана війною війна продовжується. І оскільки при владі в Україні торгаші. І оскільки терористи торжествують і виглядають миротворцями. І оскільки сірі кардинали з близькими зв'язками з головними терористом криво посміхаються. І оскільки ми не дуже педантичні та делікатні. То все значить добре, правильно?

На війні, як на війні. Ой, але у нас же немає війни. То може все невірно, і правди немає, а є лише безпринципні торгаші, які хочуть піару для себе і звання миротворця для Росії?

Всі отримають те, що хочуть. Українські люди будуть задоволені поверненням своїх. ЛНР та ДНР – вибачте, але в цих торгах за людей ми їх офіційно визнали, – будуть задоволені початком того процесу, якого прагне Росія. Відтак і план російський починає реалізовуватися.

План цей простий – автономія ДНР та ЛНР у складі України як федерації. Шалені витрати України на відбудову Донбасу, на якому союз Порошенко-Ахметова буде заробляти. Лише українським громадянам будуть пояснювати, що потрібно потерпіти і платити по ще вищих тарифах, далі терпіти корупцію, далі терпіти законне виведення грошей з держбюджету на всілякі оборудки всередині олігархічної сваволі.

В дискурсивному плані обмін полоненими-заручниками це велика помилка України, і в оцінках події наявна неадекватність тих українських експертів, які один одного вітають з цією типу перемогою.

Я не розділяю цієї радості. Я розглядаю війну, що продовжується, як "perpetuum mobile" владного піару. Тобто війна триватиме, з'являтимуться нові полонені (чи то пак заручники у владному дискурсі), і нові обміни знову і знову дозволятимуть російському Президенту виглядати миротворцем, а українському Президенту виглядати ледь не героєм.

Це дуже небезпечна тенденція, яка подається ЗМІ у викривленому сприйнятті. Перемога у війні це не повернення полонених. Полонені мають повертатися лише після закінчення війни. Без втрати гідності полонених до закінчення війни повернути неможливо.

Так я люблю людей. Але я щиро вважаю, що цінність свободи більша, ніж життя людини. Бо інакше люди не віддавали б за свободу життя. Я вважаю, що гідність теж вища за життя. Бо інакше люди би не віддавали за гідність життя.

...

Другий сюжет це відсутність адекватної реакції експертів та коментаторів на поздоровлення Президента з Новим роком та на "Євангеліє радості" від Адміністрації Президента, яке є блискучим та концентрованим викладом підходів нинішньої влади.

В чому ж неправда у поздоровленні Президента?

Там є три ознаки неправди. 1. У правдивому вітанні не хизуються успіхами, які справді є, але які походять з тиску ЄС та США на українську владу і не є її власними інноваціями, впровадженими через надзусилля – це незаслужені успіхи. 2. У правдивому вітанні про успіхи говорять третину часу, ще третину часу присвячують аналізу проблем на способів їх вирішення, а ще третину часу показують позитивні перспективи від вирішення цих проблем та отримання власних успіхів. 3. У правдивому вітанні не звинувачують політичних опонентів у всіх негараздах. Це брехливе поздоровлення, бо воно не містить ні правдивої оцінки успіхів, ні правдивого аналізу проблем, ні правдивої позиції державного діяча, яка би вивищувалася над позицією політика.

В чому же неправда "Євангелія радості" від АП?

Суть підходу "радуйтеся всі" в тому, що нам пропонують не тільки уникнути всілякої протестної активності, як раніше. Нам пропонують ще й радуватися вимушеним успіхам на тлі олігархічного рабства та млявої війні, де торгують людьми, під час стагнації та урядового "покращення", змирившись з олігархічним здирництвом та корупційним мародерством.

І ніби не радуватися не можна, бо смуток до кращого не веде. І радуватися під примусом неправдивим речам нерозумно.

Я не розділяю цієї примусової радості.

Неможливо в складній ситуації просто взяти і возрадуватися.

Шлях до радості складний, і потребує великих зусиль.

Коментарі — 390
Orest Jj _ 05.01.2018 15:15
IP: 77.52.82.---
пальмомасловый мародер открыл "ящик Пандоры", продемонстрировав "связь" ЮВТ и Путлера в своем рекламном ролике.
Надеюсь, кандидаты в президенты теж воспользуются таким щастям и продемонстрируют своим избирателям как нынешнее недоразумение на троне КЛАНЯЕТСЯ путлеру, подымая бокал с шампанским, находясь в свите Шапкокрада... youtu.be/wUzDK-I48F8

Ганьба безмозглому однотуровому стаду, которое затащило на трон ДИВЕРСАНТА.
_ABM_ _ 05.01.2018 15:09
IP: 35.205.42.---
Це не філософія, це відкрите критиканство, витончена підміна понять, відверта злоба, мрії по минулому, страх перед майбутнім...
Logic2009 _ 05.01.2018 15:06
IP: 91.196.177.---
Завжди казав, що філософія не наука.
Вибачайте, пане філософе, але по першому питанню Ваш спіч
не сильно відрізняється від маячні Воронезького недоумка,
який тут ошивається.
Схоже, Ви не уявляєте стану людей, чиїх рідних витягли з полону.
Мої Вам співчуття.
valsh01 _ 05.01.2018 15:01
IP: 212.178.0.---
Благодарю, Пан Дацюк! Вы практически озвучили то, что я думал про обмен то ли пленных, то заложников, то ли террористов, в общем, юридически непонятно кого на кого. Я сам стеснялся об этом написать, поскольку тут в противоречие входят сопереживание с семьями заложников-украинцев (я убежден, что этот термин "заложники" в нашей ситуации наиболее правильный), и полное непринятие потаканию требованиям и условиям террористов (убежден, что обмен украинскими заложниками станет теперь традиционной и постоянной частью гибридной войны Украины против России). Вы не побоялись озвучить это юридическое и логическое противоречие, за что Вам спасибо!
Как жаль, что Вы не очень подробно описали детали поздравления шоколадного лжеца. Думаю, что там можно было пройтись не только по его форме, но и по смыслу)) Точнее, отсутствию смысла и замене его ложью и демагогией
boh _ 05.01.2018 15:00
IP: 194.44.142.---
В цій статті пан Дацюк – нігіліст. Все не правильно, все не так і радуватись без великих зусиль нема з чого. Дійсно, радуватись цьому державному "устрою" не треба, а от радуватись, що поки що живий, не зважаючи на "реформи", можна без усіляких зусиль... Виживе найсильніший?!
Олександр Лагутін _ 05.01.2018 14:55
IP: 35.189.212.---
...або
Orest Jj _ 05.01.2018 14:55
IP: 77.52.82.---
Adam Viter:
геть шокопальмових холуїв та їх хозяїв з країни!
Олександр Лагутін _ 05.01.2018 14:54
IP: 35.195.250.---
"адекватної реакції експертів та коментаторів на поздоровлення Президента ", – кнопка з позначкою -> або
AlRos333 _ 05.01.2018 14:37
IP: 35.205.171.---
Совєтська бл.дь ностальгує за часами коли вона щиро раділа успіхам партії.
Adam Viter _ 05.01.2018 14:26
IP: 91.124.253.---
Геращенко відчитала спостерігачку ОБСЄ за вживання термінів "ДНР" і "ЛНР" до Окремих регіонів Донецької і Луганської області. 4.січня.2018, УП
Учасник переговорів у Мінську, перший віце-спікер Верховної ради Ірина Геращенко розповіла спостерігачеві місії ОБСЄ, як правильно називати окупантів Донбасу.
Про це вона повідомляє у Facebook. "В окупованій Горлівці, під час звільнення українських заручників, до мене підійшла представниця СММ ОБСЄ й запитала, скільки громадян, в свою чергу, було переміщено в ЛНР-ДНР. Я покликала українські ЗМІ і в їх присутності публічно звернула увагу цієї пані спостерігача, що вона має дотримуватися термінології Мінських угод, де окуповані території – це ОРДЛО і немає ніяких "ДНР- ЛНР"", – пише Геращенко.
За її словами, спостерігач зашарілася і вибачилася.
"Але це не питання лексики, а питання ставлення спостерігачів до цих територій, і воно має відповідати Мінським угодам, згідно яких Горлівка, Донецьк, Луганськ – це Україна!" – Наголосила Віце-спікер
руслан49 _ 05.01.2018 14:26
IP: 95.135.241.---
Тирса в голові цього філософа. Беру Мінські Угоди, які всі так дружньо хають і читаю – пункт 1 -
"Незамедлительное и всеобъемлющее прекращение огня в отдельных районах Донецкой и Луганской областях Украины..."

Де тут ДНР і ЛНР? І щоб ці Мінські угоди почали виконуватися, самопроголошеним ДНР і ЛНР треба понизити свій статус і знову стати "отдельными районами Украины". А то є одна сторона – Україна, яка має виконувати Мінські угоди, а іншої сторони немає. "Отдельных районов" немає.
Nord Ost _ 05.01.2018 14:23
IP: 95.133.223.---
"Два сюжети неправди, які мене вразили під Новий рік." – не, п Дацюк, всё началось ещё раньше, когда Вы щиро радувались життям у СРСР, а я помню других людей, седых, в худеньких пиджаках, которые молча и грустно взирали на Вас, коли Ви разом раділи.
Так, шлях до радости складний, но мне почему-то совершенно понятно, от чего это с вами сегодня происходит.
Orest Jj _ 05.01.2018 14:15
IP: 77.52.82.---
Браво!!!!!
Микола Пошукайло _ 05.01.2018 14:07
IP: 178.216.14.---
Повністтю поділяю думки автора. Дуже за це дякую.
Сергей Додуляк _ 05.01.2018 14:07
IP: 35.195.174.---
"Всі отримають те, що хочуть. Українські люди будуть задоволені поверненням своїх. ЛНР та ДНР – вибачте, але в цих торгах за людей ми їх офіційно визнали, – будуть задоволені початком того процесу, якого прагне Росія. Відтак і план російський починає реалізовуватися"...
100%...
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter