Сергій Дацюк Філософ

ЗНАТИ РЕАЛЬНИЙ СТАН В ЕКОНОМІЦІ

09 січня 2018, 11:28

Дізнатися реальний стан справ в економіці сьогодні практично неможливо. І не те, щоб було неможливо дізнатися якісь цифри, які так чи інакше щось там покажуть. З цих цифр неможливо дізнатися загальний стан економіки.

Тому я не можу зробити, хоча б і для себе, оцінку економіки в Україні.

Тому я вирішив поділитися проблемними питаннями, які можливо хтось з економістів мені пояснить.

Цих проблемних питань небагато, і вони пов'язані зі співвідношенням економічного зростання в "білому" та "тіньовому" секторі.

Я не розумію, коли ми говоримо про 2% зростання в Україні, які нам намалював Уряд, це зростання лише "білого" сектору чи з врахуванням "тіньового" сектору?

Я також не розумію, чи враховується в економічному зростанні країни в тому числі зростання бізнесу. Особливо мене цікавить зростання олігархічного бізнесу.

Можете самі подивитися дані журналу "Новое время" за 2017 рік.

Ці дані є унікальними для України. Хоч і не знаю, як так сталося, що олігархічна влада змогла допустити їх публічність. Адже, якщо їх порівняти з офіційними даними (з журналу "Фокус", які опубліковані в українській Вікіпедії та в більшості українських видань), вони викривають дуже цікаві та сумні речі.

По-перше, згідно з офіційними даними Рінат Ахметов, як і решта троє олігархів, бідніє. А згідно з даними "НВ" всі вони дуже сильно багатшають (Ахметов +68%, Пінчук +13, Жеваго +209, Новинський +113).

По-друге, проти групи "Приват" йде системна державна атака на знищення. І саме цей досить незаконний процес подається в ЗМІ як боротьба з олігархією. Але це вибіркова боротьба, і дуже сумнівна з точки зору легітимності, якщо врахувати позірну патріотичність саме цього олігархічного клану.

По-третє, згідно з офіційними даними Петро Порошенко за останній рік збіднів на 69%, а згідно з даними "НВ" його статки зросли на 7%.

По-четверте. Якщо врахувати, що Петро Порошенко, як це свідчить Сергій Лещенко, намагався розбагатіти за рахунок бізнесу Ахметова (+68), то збільшення його статків лише на 7% свідчить про те, що його комерційні консультанти та адвокати зайняті останній рік тим, що ефективно ховають його реальні доходи від громадськості.

По-п'яте, ми не можемо більше довіряти всім цим офіційним рейтингам зростання бізнесу українських олігархів, оскільки вони виявляються корумпованими і спрямованими за змістом викривлення на приховування реального стану справ у олігархів. Прикро також, що і деякі статті Вікіпедії тепер контролюються олігархічною владою.

По-шосте, середнє зростання олігархічного бізнесу (сума всіх процентних зростань перших десяти олігархів за даними "НВ" поділена на 10) становить 41,9%. Офіційне ж зростання всієї економіки України за даними Уряду 2%. Це кричуща характеристика загального стану справ в економіці України, про яку мовчить Уряд, мовчить парламентська більшість, мовчать корумповані експерти та журналісти.

Це означає, що олігархічна економіка шаленими обсягами висмоктує все зростання з решти економіки України, не залишаючи цій решті економіки жодних шансів на зростання.

Це означає також, що олігархічний бізнес через політичні маніпуляції та корупційний тиск на публікацію економічної інформації намагається приховати цю обставину.

Це означає також, що журналісти, ретранслюючи рейтингову брехню, беруть участь у корупції.

Це означає також, що економісти, які роблять вигляд, що вони всього цього не помічають, не мають своєї громадянської позиції.

Ми не знаємо і не можемо знати реальний стан справ в економіці, допоки ми не знаємо, як здирничають та мародерять олігархи та як вони приховують своє нелегітимне зростання.

Ми не можемо знати реальний стан справ в економіці, допоки Уряд нам бреше в економічних оцінках, видаючи падіння за зростання.

Коментарі — 409
Aleksandr Pisetskiy _ 09.01.2018 12:17
IP: 35.195.250.---
+1 к статье. Инфляция по доллару 2-3% поэтому рост Украинской экономики в 2% это значит что она вообще не растет.
valsh01 _ 09.01.2018 12:10
IP: 188.115.154.---
mihaylenco:
valsh01
Но уже совершенно понятно, что это произойдет не при правлении Петра Алексеевича...

Навіть якщо до влади прийдуть найчесніші, й найефективніші менеджери, без точних даних ефективно керувати неможливо.
А кто спорит? Может Петр Алексеевич, как самый "найчесніший і найефективніший менеджер" и знает реальное положение дел в экономике – по крайней мере в части изменения своих доходов и доходов ближайших олигархов – но совершенно не спешит поделиться этими знаниями с обществом))
Кстати, преуменьшение реальных доходов олигархов и топ-политиков – это тенденция по крайней мере последних лет 10-15. Помню при Януковиче статьи в укр. Форбсе, когда цифры свидетельствовали про занепад бизнеса олигархов, на фоне их усиленной покупки лакомых гос.активов в реале. Да и в 2014, когда укр. Форбс говорил про оценку активов ПАПы в 600-700 миллионов долларов, в прессу прорывались слухи про несостоявшуюся продажу РОШЕНа, который оценивали в 2 миллиарда
Vladimir Khotenko _ 09.01.2018 12:02
IP: 46.211.113.---
Пан философ, хорошо бы предварительно ответить на вопрос: а рост это априори хорошо, или может быть плохой, т.е. нежелательный рост экономики?

А то меня вот мучает вопрос. Ну хорошо, 2 проц. роста это немного, но даже на этом мизерном росте власть пытается пиариться... Но правильный ли он? Хорошо ли это?
Известно, что 2017 был рекордным по прокачке в Европу российского газа, соответственно, рекордным по платежам за прокачку, т.е. доходы... Какую часть роста в 2 проц. составляет рост выручки за транзит рос.газа? А что, если весь рост обусловлен именно этим?
Тогда что? Правильный ли это рост? Например, мы специально отказались от закупок рос. газа, т.к. считали что лучше платить дороже, но покупать его же, но уже реверсом из Европы. И несколько лет гордились этим фактом. Правильно ли гордиться ростом ввп, обусловленным транзитом рос.газа?

Не следует ли отказаться от такого роста, как мы ранее отказались от 1,5 про экономики, добровольно устроив блокаду Донбасса?
Остап Бодчук _ 09.01.2018 12:02
IP: 195.78.100.---
Реальний стан в єкономіці вимірюється станом й добробутом громадян...все інше – це від прислів'я:: "...дурень думкою багатіє..."
руслан49 _ 09.01.2018 11:55
IP: 37.53.225.---
От і ясно, звідки вуха ростуть. "Влада незаконно переслідує коломойського злодія." Це шедевр. 6 млрд доларів украв у громадян України, а при зміні влади цей злодій ще стане героєм і борцем проти "кривавої хунти". І "уважаємим чєловєком".
mihaylenco _ 09.01.2018 11:54
IP: 93.171.65.---
valsh01
Но уже совершенно понятно, что это произойдет не при правлении Петра Алексеевича...

Навіть якщо до влади прийдуть найчесніші, й найефективніші менеджери, без точних даних ефективно керувати неможливо.
Андрій Павловський _ 09.01.2018 11:53
IP: 176.36.60.---
У нас не статистика, а урядові маніпуляції... Як казали класики: " Є брехня, є велика брехня і є урядова статистика!"
valsh01 _ 09.01.2018 11:51
IP: 188.115.154.---
Правда про реальное положение в украинской экономике – это та игла, на конце которой находится смерть олигархической системы. И, поэтому, правдивая информация о ней будет скрываться и замыливаться всеми доступными олигархату способами. Как ее получить – большой вопрос. Думаю, что без помощи независимых финансовых аналитиков и финансовых разведок зарубежных стран – просто невозможно. Но уже совершенно понятно, что это произойдет не при правлении Петра Алексеевича ((
mihaylenco _ 09.01.2018 11:47
IP: 93.171.65.---
Я в крментарях неодноразово писав, що слід провести незалежну інвентаризацію всіх ресурсів – перепис населення, фінансових активів, основних фондів, оборотних активів, природних ресурсів. Скільки, яких, і де. Їхній стан. Хто власник. Неможливо ефективно господарювати, коли не знаєш, з чим маєш справу. Переконаний, що ніхто точно не знає точних даних з жодного ресурсу.
Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter