Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНЕ ПІКЕ ЗДИЧАВІЛОГО РЕКТОРА

19 листопада 2013, 00:49

Мова найпереконливіше сигналізує про проблеми суспільства. І не важить, що з тим не погоджується якась частина українського суспільства і політикуму зокрема. Від цього об'єктивна мовна реальність не зникає.

Нещодавно до мене звернулися студенти першого курсу літакобудівного факультету Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут" з проханням вплинути на керівництво вишу, що по-дикунському ставиться до державної мови. Декан літакобудівельного факультету В. М. Кобрин на вимогу студентів не сформував окремих українсько- і російськомовних груп з кожної спеціяльности. Хоч, як на мене, це неприпустиме явище, аби у виші чи школі панувала українсько-російська двомовність, себто двоязичність. Отож прохання про різномовні групи свідчить про глибинність і задавненість нашої мовної хвороби і катастрофічну колонізованість свідомости. Звісно, вимога студентів заслуговує на найвищу повагу і сигналізує про народження нового, українського покоління на відміну від розумово відсталого совка, що окопався у цьому виші з претензією на науковість.

Як наслідок, всі 11 груп – російськомовні і право на державну мову навчання цілковито зневажено. Більшість дисциплін читають мовою окупанта, що не лише викликає зрозуміле політичне відторгнення, але й на рівні філологічному ускладнює розуміння висловленого, позаяк лексична розбіжність між українською та російською мовами складає 38% відсотків, тоді як між українською та чеською така розбіжність – 36%, а між українською та польською – 30%.

Свідомі і вільні студенти повідомляють, що керівництво літакобудівельного факультету перешкодило їм складати модулі українською мовою, а також узяти участь у щорічному студентському культурно-мистецькому конкурсі "Мова – твого життя основа". У відповідь від викладача катедри технологій виробництва літальних апаратів вони почули, що "Харків – це російська територія, тому їдьте собі до Львова і там командуйте". Направду, цей горе-викладач, мабуть, найкращий учень кернесодобкіних і застряг своїм печерним мисленням у чорносотенно-шовіністичній добі. Варто сфотографувати його писок, аби поспоглядати цей викопний решток московського шовінізму та українофобії. Благо, світлі молоді люди дають реакцію на це дикунство.

Натомість, як ствердили студенти, заступник завідувача технологій виробництва літальних апаратів О. М. Застело переказав студентам думку ректора В. С. Кривцова: "Вивчати авіацію та космонавтику треба лише англійською і російською мовами, вивчати ж українською – повний ідіотизм". Коментарі, звісно, зайві. Хочеться, направду, не у космос таке поріддя відправити, а спустити в каналізацію як останній непотріб часу. Мабуть, це ректорське нещастя не знає, що перша енциклопедія з кібернетики була саме українською мовою, як і перші перекладні лексикографічні здобутки народилися винятково в Україні ще в ХVI ст., а не в Московії, а перші лекції народною українською мовою були прочитані саме у Харківському університеті. Убивчою є правда, що у сталінські часи, 1951 року, студенти Харківського університету виступили проти складання іспитів російською мовою. Вирок: 33-ьох найактивніших розстріляли, 800 репресували. Ось таким способом Харків ставав "русскім городом". Учитель Харківської гімназії 1807 року Т. Селіванов писав: "Ми застали в училищах самого Харкова вчителів, які так і чесали по-українськи з учнями; ми, тобто ті, що прибули із семінарії вчителі, за розпорядженням начальства зламали їх і привчили говорити по-російськи" (див. Лизанчук В. Навічно кайдани кували. Львів, 1995, с. 79).

Отож наступив таки інший час – і поріддя, заслане в Україну від часу переяславської трагедії, хоч ще і відригує собою, – рано чи пізно буде викурено з країни, а студентам натомість бажаю міцно триматися і гострити знання та викрешувати свідомість.

Я звернулася з депутатським запитом до Генерального прокурора України В. Пшонки, щоб: 1) ретельно перевірити викладену в запиті інформацію щодо публічного приниження української мови, розпалювання міжнаціональної ворожнечі ректором Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут" В.С. Кривцовим і викладачами цього вишу;

2) у разі підтвердження інформації, викладеної у зверненні до мене студентів літакобудівного факультету Національного аерокосмічного університету "Харківський авіаційний інститут", вжити заходів прокурорського реагування.

powered by lun.ua
Коментарі — 519
Aleks51 _ 24.11.2013 17:17
IP: 37.53.126.---
Власть необходимо снести одним мощным поривом.Необходимо новое выборное законодательство.Перевыборы президента и Рады.А Януковичу верить нельзя.

Если хочется верить-верьте! Только и всего.При этой антиукраинской власти можно быть уверенным, что Украина станет окраиной.
Как уничтожить Украину, Блог Правда об Украине Набрать в поисковике английскими алекс511.блогспот.ком
ниобий _ 22.11.2013 14:31
IP: 176.8.149.---
_"функціонірованіє"_ Звісно, що англійське "фанкшіонін" бринить набагато рідніше для українськго вуха:) ніж москальске "функціонірованіє":) Ви вибачайте не один з героєв анекдоту? Якого? "Розмовляють два українця. Один іншому -А ти знаєш як москалики знущаються називаючи пиво? -Як?- Пііво -Повбивав би їх всіх за таку наругу:)
Kiyanin _ 21.11.2013 19:57
IP: 195.149.70.---
Пані Фаріон, а що ви так взїлись на того нещасного ректора, якщо самі колись іноземців російській вчили? Зазначу, не в російськомовних Києві та Харкові, а в україномовному Львові.
Kiyanin _ 21.11.2013 19:57
IP: 195.149.70.---
Пані Фаріон, а що ви так взїлись на того нещасного ректора, якщо самі колись іноземців російській вчили? Зазначу, не в російськомовних Києві та Харкові, а в україномовному Львові.
Jurij Altermann _ 21.11.2013 15:52
IP: 92.113.146.---
У 2012 році на виборах до ВР вся моя родина віддала голоси за ВО "Свобода" і, зокрема, за кандидата в депутати по Залізничному округу м. Львова п. І.Д.Фаріон. Це був наш свідомий вибір! Останні події, пов'язані з інформацією про можливе членство І.Фаріон в злочинній КПСС, і не тільки..., спонукають до питань та сумних роздумів..., а хто ж керує партією ВО "Свобода"? На початках п. Фаріон категорично заперечує своє членство в КПСС, при цьому, забуваючи, що вона є український філолог-науковець, не добирає слів та виразів, називає своїх опонентів "лайном", "плєбєями"..., а себе – "Орлицею"?! Непереконливо виправдовує своє членство в комуністичній партії – кар'єрними міркуваннями... Якось, не гарно...
Невже, Ви, пані Фаріон, не розумієте, яку шкоду робите національно-патріотичному рухові і, зокрема, всеукраїнському об'єднанню "Свобода"?! На вашому місці, порядна людина склала би з себе депутатські повноваження... Так, хто ж Ви, п. Фаріон І.Д., насправді?
Олександр Олександренко _ 21.11.2013 13:10
IP: 46.211.180.---
ниобий:
для Олександр Олександренко _це Журнал спаплюжив " солов"їну" чи пані Фаріон _ Перечитайте ще раз (чи декілька разів у разі потреби) _"Про внесення змін до закону "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими і службовими особами органів державної влади) " N3494. _:)
ДОбре,що не "функціонірованіє"?
Nikolay Ponomarenko _ 21.11.2013 11:07
IP: 130.230.147.---
hot80022:
Тлумачення, яке Ви навЕли, на мій погляд звичайної людини не відповідає контексту, у якому це слово було застосовано Фаріон. Ось якби було так: "Для мене слово Тараса Шевченка важить більше ніж десять тисяч слів Фаріон", то була б ынша справа. Ось тут "важить" відповідає тлумаченню "значити, відігравати важливу роль".
До речі, Ви навмисно написали "Спеціяльно для вас"? Навмисно зробили помилку в слові "Спеціально", чи це теж приклад нового прогресивного тлумачення правопису?
ниобий _ 21.11.2013 10:54
IP: 176.8.149.---
для Олександр Олександренко _це Журнал спаплюжив " солов"їну" чи пані Фаріон _ Перечитайте ще раз (чи декілька разів у разі потреби) _"Про внесення змін до закону "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими і службовими особами органів державної влади) " N3494. _:)
Владимир Суббота _ 21.11.2013 10:25
IP: 217.12.212.---
Шановна пану Ірино!
Звертаюся як до кваліфікованого філолога: літакобудівний чи все-таки літакобудівельний? Ви пишете в одному абзаці "латакобудівний", а в іншому – "літакобудівельний"...
Lann _ 21.11.2013 10:01
IP: 82.117.233.---
Ant58:
Незрозуміло – якщо вам несила жити разом з 90% співгромадян – навіщо ж страждати?! Живіть собі в незалежній Бандеріні, на власній землі, не зазіхаючи на чужу – святу землю справжній України, не нав"язуючи галичанське не-галичанам...
Lann _ 21.11.2013 09:56
IP: 82.117.233.---
Ant58:
Кожному своє. А по закону всім прийдеться жити-цивілізовано
Олександр Олександренко _ 21.11.2013 09:42
IP: 46.211.180.---
ниобий:
""Мій закон – це корона усіх законопроектів – закон про українську мову", – заявляє пані Фаріон. (Журнал "Країна", N118, 2012.)

I ось, спільно з Ю. Михальчишиним, свіжоспечена ще одна "корона усіх законопроектів" – "Про внесення змін до закону "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими і службовими особами органів державної влади) " N3494. I вже у першому реченні цього документу вигулькує ляп: "...щодо всебічного розвитку і функціювання української мови як державної..." Відповідно до норм української мови – функціонування, а не функціювання"
Так це Журнал спаплюжив " солов"їну" чи пані Фаріон з Михальчишиним помилились?
ниобий _ 21.11.2013 08:45
IP: 176.8.149.---
""Мій закон – це корона усіх законопроектів – закон про українську мову", – заявляє пані Фаріон. (Журнал "Країна", N118, 2012.)

I ось, спільно з Ю. Михальчишиним, свіжоспечена ще одна "корона усіх законопроектів" – "Про внесення змін до закону "Про державну службу" (щодо обов'язкового володіння українською мовою посадовими і службовими особами органів державної влади) " N3494. I вже у першому реченні цього документу вигулькує ляп: "...щодо всебічного розвитку і функціювання української мови як державної..." Відповідно до норм української мови – функціонування, а не функціювання"
Олександр Олександренко _ 21.11.2013 08:26
IP: 46.211.180.---
А коли почалася перебудова,то навіть я почав приглядатись до тієї КПРС.Якось подумалось,а може дійсно,щось з тієї перебудови вийде?І коли пішов до партії,то тільки тоді зрозумів,що скільки вовка не годуй,а він все до лісу.Взагалі-то пані Фаріон можна також звинуватити в тому,що вона була науковим співробітником університету,яким керували комуністи.Можна взяти відомості про складання пані Фаріон іспитів з історії КПРС,філософії,політичної економії,або наукового комунізму.У мене,наприклад,є ціла копиця рефератів,написаних власноруч комсомольцями моєї групи,на теми переваг соціалізму над капіталізмом.Але це свідчить лише про те,що в якому маразмі совдепії ми всі жили і виховувались.Комуністична брехня брехнею поганяла і ми всі за це повинні відповідати.Одні змінили партію,в якій були і створили ВО "Свобода",інші змінили тільки назву партії,де вони були і залишились тими самими комуністами.
Олександр Олександренко _ 21.11.2013 07:59
IP: 46.211.180.---
ниобий:
"Справа N248, опис N2, фонд N92 містить, зокрема, протокол засідання парткому ЛДУ ім. І. Франка від 3 квітня 1987 року. У порядку денному цього засідання стоїть питання про прийом Ірини Фаріон кандидатом в члени КПРС. Позитивне рішення прийняли одноголосно.Протокол засідання, на якому нинішнього народного депутата від "Свободи" приймали безпосередньо в члени КПРС, міститься в справі N258, опис N2, фонд N92. Йдеться про протокол N45 від 15 квітня 1988 року. Тоді в порядку денному розглядали питання про прийом до КПРС 15 кандидатів. Рішення ухвалили одноголосно." -:) Всю цю інфу я знайшов викладено отут на "УП" – тому у разі чого претензії не до мене а до керівництва "УП" яке висвітлило компартійне минуле пані Фаріон.
Характеристику на комуніста Фаріон надав Комуніст Сімоненко: " Є комуністи, а є носії партійних квитків. І вона була носієм партійного квитка...",тоб-то вона не була комуністом???
ниобий _ 21.11.2013 06:36
IP: 176.8.149.---
"Справа N248, опис N2, фонд N92 містить, зокрема, протокол засідання парткому ЛДУ ім. І. Франка від 3 квітня 1987 року. У порядку денному цього засідання стоїть питання про прийом Ірини Фаріон кандидатом в члени КПРС. Позитивне рішення прийняли одноголосно.Протокол засідання, на якому нинішнього народного депутата від "Свободи" приймали безпосередньо в члени КПРС, міститься в справі N258, опис N2, фонд N92. Йдеться про протокол N45 від 15 квітня 1988 року. Тоді в порядку денному розглядали питання про прийом до КПРС 15 кандидатів. Рішення ухвалили одноголосно." -:) Всю цю інфу я знайшов викладено отут на "УП" – тому у разі чого претензії не до мене а до керівництва "УП" яке висвітлило компартійне минуле пані Фаріон.
ниобий _ 21.11.2013 06:29
IP: 176.8.149.---
"Протоколи засідань парткому Львівського державного університету ім. І. Франка, а також засідань комітету комсомолу цього вишу підтверджують членство депутата "Свободи" Ірини Фаріон у Компартії Радянського Союзу (КПРС).Відповідні документи отримало видання Zaxid.net в Державному архіві Львівської області. Вони містяться в трьох справах партійного архіву Львівського обкому Компартії України.Справа N356, опис N1, фонд N3567, містить протоколи засідань комітету комсомолу ЛДУ ім. І.Франка, серед яких – протокол N10 засідання 10 березня 1987 року. Третім питанням порядку денного цього засідання було "Про надання характеристики-рекомендації для вступу кандидатом в члени КПРС тов. Фаріон І.Д.".Надання відповідної характеристики-рекомендації, як свідчить протокол, учасники засідання підтримали одноголосно. Поміж іншим, в протоколі вказано, що Ірина Фаріон була членом ВЛКСМ з вересня 1978 року.Також справа містить і саму характеристику-рекомендацію"
ниобий _ 21.11.2013 06:26
IP: 176.8.149.---
ЖОДЕН ГАЛИЧАНОФОБ НЕ ЗМІГ ОТАК ПРЕДСТАВИТИ ГАЛИЧАН ЯК КСЕНОФОБІВ ВІД НАРОДЖЕННЯ ЯК ЦЕ РОБИТЬ ПАНІ ФАРІОН.
hot80022 _ 20.11.2013 19:42
IP: 46.175.22.---
Nikolay Ponomarenko:
Прочитавши ваш коментар,який налічує не одну помилку,довожу до вас,що українська мова має безліч тлумачень певних слів.Тому її дехто (ви не вийняток) цілковито не розумієте.
Спеціяльно для вас:
3) (відігравати певну роль, бути важливим для когось), значити, означати, мати значення, мати вагу
Це тлумачення слова "важить".
Тому раджу вам краще пізнавати українську мову,а не старатися спіймати на такій дурниці людину,для якої мова,є в першу чергу професія.
Nikolay Ponomarenko _ 20.11.2013 18:18
IP: 130.230.147.---
Боляче дивитися, як така неосвічена, з хамським характером людина (Фаріон) спекулює та заробляє собі політичний капітал на українській культурі. Прочитав тільки першу строчку и перечипився через слово "важить", яке ця пані написала замість літературного слова "важливо". Фу, гидота!
Ant58 _ 20.11.2013 18:00
IP: 91.124.74.---
Кожному своє. А по закону всім прийдеться жити-цивілізовано
Lann _ 20.11.2013 17:22
IP: 82.117.233.---
Кочове населення -це без сумніву галичанські підляшки, які кочують по усій Європі, підтираючи з воланням "Слава Україні" дупи тамтешнім пенсіонерам? Так забирайтеся з України усі разом, усією Галичиною, ось і скінчиться в нас безлад... НАСНАГИ!
Ant58 _ 20.11.2013 15:41
IP: 91.124.74.---
Більш агресивне кочове населення (пришле),по коментах це видно, того і безлад на Вкраіні. Дякую пані Ірино!
Lann _ 20.11.2013 15:35
IP: 82.117.233.---
barita _ Ти ба, які гарні історичні паралелі доморощених ідолів.:)

"Сон разума рождает чудовищ!" (Ф.Гойя). А найстрашніше те, що і ці виродки і навіть Пол Пот не могли поскаржитися на кількість власних прибічників...
boh _ 20.11.2013 13:48
IP: 194.44.142.---
Слова ректора про ідіотизм вирвані з контексту. Щодо писку, який треба сфотографувати, то пані просто необхідно частіше дивитись у дзеркало. Щодо складання модулів українською мовою на літакобудівельному факультеті, то хіба студенти знають переклад на українську всіх технічних термінів? Якщо так, то добре...:):):)
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter