Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Brentano _ 21.02.2015 11:43
IP: 77.121.118.---
В мовному питанні не потрібно зараз перегибати палицю! Потрібно в першу чергу боротись з корупцією і злочинною бездарністю, бездіяльністю силових структур олігархічно-космополітичної влади. Яка ніяк не може поняти, що за мільйонні і мільярдні злочини потрібно давати довічні вироки,як в США за фінансові махінації (причому це робити потрібно бистро-можна створити громадськи суди, наприклад), а не панькатись з цими бовдурами відмороженними які обкрадають країну під час війни! Це всеодно що лікар замість того щоб перелити кров знекровленому пацієну, навпаки з нього її зливає, шоб продати десь за два рублі...
Жданов Александр _ 21.02.2015 11:42
IP: 74.125.18.---
"За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком".
- Замуж, дура! Срочно замуж!!! (С)
Олег Макар _ 21.02.2015 11:40
IP: 31.43.66.---
Oleksiy Osiv:
Килгор Траут _ 21.02.2015 11:37
IP: 74.125.17.---
обожаю украинский язык. пишу с ошибками т. ч. выбачьте. согласен что русский это инструмент имперского подавления. но с сложившейся ситуации ломать через колено нельзя. действовать нужно медленно но неуклонно. кстати очень непросто найти хороший компактный русско-украинский словарь. начинать нужно с этого.
и, кстати, сколько русскоязычных было в небесной сотне? пани фарион займитесь организацией телевизионных курсов украинского, радиостанций с народной музыкой и литературой. качественно сделанные учебные программы дадут больше таких статей. и интересно, как фарион относится к использованию польского – мечтаю найти польку для упражнений в польском языке:-)
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 11:35
IP: 93.72.224.---
Тур:
І що далі?! І я вступив в партію на 2-му курсі військового училища і навіть деякий час вірив у всю ту ком. муру!... Але чим більше живу на цьому свті і більше знаю – тим більше ненавиджу всю ту кровожерливу, людиноненависницьку комуністичну ідеологію і всіх тих, хто її поділяє!
Що далі? Далі – визнати свою помилку і покаятися за неї, як от, наприклад, це зробили ви. Але наша левиця-Фаріон обрала брехню, в т.ч. у відповідь на прямі запитання.
Алла Новосад _ 21.02.2015 11:31
IP: 46.185.66.---
pravdo-rub21:
Не перекручуйте зміст висловлювань тих, хто критикує Фаріон, а я теж серед них. Ми не ототожнюємо цю особу з українством, а навпаки, стверджуємо, що вона не є втіленням чи його представником. Вміння використовувати мову як знаряддя самопіару і політичної боротьби за відсутності виховання і моральних чеснот, ніколи не дозволить таким діячам стати авторитетними людьми в Україні.
Тур _ 21.02.2015 11:31
IP: 195.114.121.---
Oleksiy Osiv:
sidor:
неймовірно!!!!!.Дівчини у 80-тих були УСІ у комсомолі,тому що це був ОБОВ*ЯЗОК тоді і такий ПОРЯДОК,знали вони щось чи ні.
Іван Гель, один із засновників Української гельсінської спілки, публічно відмовився вступити в комсомол у 1952 році, ще при Сталіні. Оце була хоробра людина.

А Фаріон вступила в компартію у 1988, при Горбачові! Тому що – левиця!

Ганьба!
І що далі?! І я вступив в партію на 2-му курсі військового училища і навіть деякий час вірив у всю ту ком. муру!... Але чим більше живу на цьому свті і більше знаю – тим більше ненавиджу всю ту кровожерливу, людиноненависницьку комуністичну ідеологію і всіх тих, хто її поділяє!
Michal Karpinski _ 21.02.2015 11:29
IP: 74.125.18.---
Michal Karpinski:
При чому тут мова-коли Кучма створив Новий Штучний Голодомор-Наслидками 1932-1933 р.р, -замовив та вбив Р.ВАНДУ, Л.Рябику-невинного М.Романенко катуванням тортурами,Толовирко,Козак,Новиков 15 р.,в змови з О.КВАСНЕВСКИМ контрабанда ядерной зброи до ИРАКУ, та вбили Коменданта полици ПОЛЬШИ генерала МАРКА ПАПАЛА...!!!
А тепер вийна все спише...:-)
Michal Karpinski _ 21.02.2015 11:27
IP: 74.125.18.---
При чому тут мова-коли Кучма створив Новий Штучний Голодомор-Наслидками 1932-1933 р.р, -замовив та вбив Р.ВАНДУ, Л.Рябику-невинного М.Романенко катуванням тортурами,Толовирко,Козак,Новиков 15 р.,в змови з О.КВАСНЕВСКИМ контрабанда ядерной зброи до ИРАКУ, та вбили Коменданта полици ПОЛЬШИ генерала МАРКА ПАПАЛА...!!!
Тур _ 21.02.2015 11:27
IP: 195.114.121.---
До цього можна добавити, що є українські школи, церкви, бібліотеки і навіть телеканали в десятках країн світу і навіть в маленьких Грузії чи Латвії і тільки в Росії, де найбільша українська діаспора в світі нічого цього немає! То може українці Росії якісь не такі чи Росія якась не така країна?!

Яка ж тоді Росія велика країна, якщо вона так панічно, параноїдально боїться всього українського, а тепер можна добавити, що й кримсько-татарського?!
sa_sha _ 21.02.2015 11:23
IP: 109.201.249.---
Реакція коментаторів на Фаріон, беззаперечно доказує те, що Путін "кошмарить" Україну заслужено. Ми заслужили це, і навіть ще гірше, бо ми народ з комплексом меншовартості!!!
Oleksii Sverdlychenko _ 21.02.2015 11:22
IP: 176.36.117.---
Мовна шизофренія! На цьому можна поставити про себе крапку:)
Роман Костів _ 21.02.2015 11:19
IP: 74.125.18.---
Підтримую Фаріон на 100%, правдиві слова, які розумний українець думаючий на рідній мові вже давно знав, навідмінно від більшості російськомовних українців, яким це тяжко зрозуміти.
Микола Злочевський _ 21.02.2015 11:15
IP: 94.153.84.---
21 лютого – Міжнародний День рідної мови

Таку назу і повинна б мати стаття, яку б написав хтось інший, а не Фаріон. А причому тут назва "МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ". Тим більше, що Фаріон при владі була, хоч далі вже не буде...
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 11:14
IP: 93.72.224.---
Як ви, псевдопатріоти, дістали з мовним питанням. Підіть обійміть Ганусю Герман, бо ж вона так добре по-українськи балакає. Чи поцілуйте палко в десна старого комуняку Симоненко – бо ж він завше такий україномовний, принаймі на публіку!
Алла Новосад _ 21.02.2015 11:10
IP: 46.185.66.---
Тур:
"Якщо немає аргументів, то залишається хамство, жовч, брехня, підлість, ненависть, злоба, "водка" і "руssкий мат"!... "
Як майстерно, точно ви описали поведінку видатного філолога-педагога Фаріон! Згадаємо її спілкування з відомою волонтеркою Оксаною Коваленко.
"Написала я Фаріон у ФБ про Литвиненка,що вона неправа, і що її заяви іноді суперечать інтересам України.От відповідь:
Відповідаю якійсь Коваленко, що рявкає на захист призначення. Шуруй до путіна, а не вказуй які запити я маю робити. Або ноги помий пороху "
Яка вишукана українська мова і приклад для наслідування!
sidor _ 21.02.2015 11:09
IP: 5.45.192.---
taksist:
М_Гайдамака:
Мадам репетуючи так Ви ображаєте тисячі і десятки тисяч російськомовних патріотів, котрі зі зброєю в руках захищають Україну
вам не спадало на думку що російськомовність в тому числі патріотів може когось дратувати чи ображати? чи ви вважаєте що опікуватися треба тільки російськомовними а права україномовних та їхні почуття можна викинути на смітник бо вони люди другого сорту?
мене дратує російська мова. ВИ НЕ ЗНАЙДЕТЕ ЖОДНОГО АРГУМЕНТУ ЩОБ НАЗВАТИ МОЮ ПОЗИЦІЮ НЕПРАВИЛЬНОЮ. мою країну ерзає росйськомовна мразота, ворог розмовляє російською і тому я маю повне право ототожнювати ВОРОГ=РОСІЙСЬКОМОВНИЙ. і в такій ситуації російськомовним що на нашому боці прийдеться або нас, україномовних записати на радість путіна у вороги АБО ПЕРЕЙТИ НА УКРАЇНСЬКУ ЩОБ НЕ БУТИ СХОЖИМ НА ВОРОГА.
це вже занадто.
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 11:08
IP: 93.72.224.---
taksist:
пане, у вас мізки засрані московитською пропагандою. що ви знаєте про похід фаріон в дитсадок НЕ ЧЕРЕЗ МОСКОВИТСЬКУ ПРОПАГАНДУ? фаріон – це НАША, ЗА НАС.
Яким боком ця стара комуністка наша? За якими критеріями?
Марійка Столяренко _ 21.02.2015 11:08
IP: 195.191.59.---
Не зважаючи на те, що я далеко не з усіма аспектами роботи ВО "Свобода" згодна, і не підтримую Фаріон як політика, як філолог і дослідник української літератури, Ірина Дмитрівна мені подобається. Кожна людина має робити те, що у неї виходить добре. Стаття гарна, як і передача про Пантелеймона Куліша за участі пані Фаріон, яку я нещодавно дивилась.
Oleksiy Osiv _ 21.02.2015 11:07
IP: 93.72.224.---
sidor:
неймовірно!!!!!.Дівчини у 80-тих були УСІ у комсомолі,тому що це був ОБОВ*ЯЗОК тоді і такий ПОРЯДОК,знали вони щось чи ні.
Іван Гель, один із засновників Української гельсінської спілки, публічно відмовився вступити в комсомол у 1952 році, ще при Сталіні. Оце була хоробра людина.

А Фаріон вступила в компартію у 1988, при Горбачові! Тому що – левиця!

Ганьба!
Ігор Капась _ 21.02.2015 11:03
IP: 93.73.160.---
Стаття, яку російськомовним слід перечитувати щодня до втямлення
taksist _ 21.02.2015 11:01
IP: 74.125.18.---
AlRos333:
розпалювання ворожнечі – основна діяльність цієї кгбістської суки ці останні 10 років
і не тільки її але й Свободи взагалі
згадайте усі ці постановки за їх участі які безперервно крутили по всіх каналах, і якими лякали весь схід і південь
починаючи з Яворини в 2004, смолоскипні марші, лекції в дитячих садочках...
та й їхній прохід до ВР був потрібен щоб усій опозиції приклеїти ярлик неофашистів
для чого – це ми побачили весною 2014

ось цікаво чи пройшло би це сучище до ВР в 2012 якби виборцю повідомили про її героїчне партійне минуле?
чи може СБУ яке вже тоді було філіалом ФСБ про це не знало?
пане, у вас мізки засрані московитською пропагандою. що ви знаєте про похід фаріон в дитсадок НЕ ЧЕРЕЗ МОСКОВИТСЬКУ ПРОПАГАНДУ? фаріон – це НАША, ЗА НАС. а ті, хто її обливав брудом зараз вбивають українців на сході.
ВАМ ЦЬОГО НЕДОСТАТНЬО ЩОБ ЗРОЗУМІТИ СВОЮ ПОМИЛКУ?
sidor _ 21.02.2015 10:56
IP: 5.45.192.---
Надія Захарчук:
неймовірно!!!!!.Дівчини у 80-тих були УСІ у комсомолі,тому що це був ОБОВ*ЯЗОК тоді і такий ПОРЯДОК,знали вони щось чи ні.
У ті роки була така собі ВПШ,котра вчила як керувати стадом та біомассою."Кухарки" з "новими обличчами " не в змозі керувати країною,та ще й такою,як Україна.І це наша біда.Краще б вони як ви писали у блогах.
taksist _ 21.02.2015 10:55
IP: 74.125.18.---
Юра Да:
МОВА это хорошо, но я не стал бы драться и убивать за Мову или против неё. Это кодировка, нужная для общения (не больше того). Полезно знать как можно больше мов, на всяк случай. Я знаю 4 и учу Испанский N5. Но я не стал бы убивать людей за какую то мову...
ворожий вояк почувши українську випустить в темноті чергу і буде правий – він вірно ідентифікував ворога. український вояк такого не зміг зробити бо не був впевнений що то не наш російськомовний. як наслідок ворог отримав перевагу і вбив нашого вояка. ЦЕ ПРИКЛЯД ТОГО ЩО ОДНОМОВНІСТЬ ДЕРЖАВИ ТО ПРАВИЛЬНО. очевидно що ми не можемо зробити єдиною мовою російську. отже всім треба перейти на українську і вимолювати прощення у бога за ті жертви, що трапилися через небажання таке робити раніше.
Тур _ 21.02.2015 10:55
IP: 195.114.121.---
ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!

Українська мова – це генетичний код української нації, а бандерівці – це смертельна кістка в горлі любої скаженої собаки-окупанта України!

А тому на них і направлений найбільший удар від нашого смертельного ворога путінської Росії!
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

1
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

19
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter