Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

МОВНА ШИЗОФРЕНІЯ ВІД ПСЕВДОУКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ

20 лютого 2015, 23:55

21 лютого – Міжнародний День рідної мови. Його встановлено рішенням ЮНЕСКО на знак пам'яти розстріляної демонстрації студентів у Пакистані (1952 р.), що вийшли на захист бенгальської мови всупереч насаджуваній мові урду. У Пакистані тепер це День Мучеників. Відтоді минуло понад 50 років.

На окупованих московським ворогом територіях України за українську мову також розстрілюють. Спершу там мову ігнорували, зневажали, висміювали, вилучали, підміняли, спотворювали. Тепер просто розстрілюють її носіїв. Тепер за потурання неукраїнської влади мова окупанта брудними плямами розповзається по всій країні. Інфікує. Загиджує. Принижує. Окацаплює. Мова окупанта в Україні – це наслідок перемоги москалів над українцями. Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії. Така плата хохлам за їхнє толерування мови окупанта від часів перших московських військових гарнізонів від 1658 року до сьогодні включно. Сприйняття мови як найпотужнішого кордону добре усвідомлював тодішній гетьман Іван Виговський. У першій статті знаменитого Гадяцького трактату він просто і вичерпно сформулював: межі української (себто руської) мови – це межі Руської (української) землі. Його теж розстріляли, як і автора Гадяцької угоди Немирича. Натомість чинна антиукраїнська, антинаціональна олігархічна влада накидує через власні ЗМІ шизофренічну мантру "єдина країна – єдіная страна", легітимізуючи у свідомості українців колоніяльну двомовність. Бо російська мова в Україні завжди була мовою ОКУПАЦІЇ. Якщо ти, один з другим, ще досі не вивчив мови землі, хліб якої їси, – ти або гість, або хам, або окупант (Шарль Бернар).

Мова потужніша за буки, гради, урагани і т.д. Нагадаю у цьому контексті слова невтомного Пантелеймона Куліша: "Пам'ятне-бо нам слово московського оракула (йдеться про російського шовіністичного журналіста Михайла Каткова. – І. Ф.): що польське повстання єсть ніщо, як порівняти його з повстанням літературної України. Там, рече, відпала б, може, під лихий час, невеличка провінція від імперії; а тут мужицька мова, ставши літературною, розколе імперію на самій серцевині. Так промовила, віщуючи про нас, московська піфія (віщунка. – І.Ф.), і се нам немалий прогностик". Себто шовініст розуміє значення питомої мови для самостійности нації. Населення (не народ) НЕ розуміє і шукає способів виправдатися за власне мовне відступництво, замість того, аби вивчити мову дідів і прадідів – і саме тим відвернути навалу московського ворога.

Путін сплановано прийшов туди, де українська мова була системно знищувана. Саме з мотивацією "захисту" німецькомовних громадян Гітлер окупував Австрію, Чехію, Польщу. А перед тим зазначив: "Наша основна війна... повинна закінчитися ще ДО початку воєнних дій". Так "м'яка" сила німецькомовної діяспори підкріпила тверду силу танкових дивізій Вермахту "за повної розгублености та прямого сприяння демократичних урядів Заходу" (Юрій Щербак). Саме з цієї мовної мотивації розпочалася Друга світова війна ще 1938 року, обізвана "вєлікой атєчєствєнной" в імперії зла СРСР. З огляду на мовну безхребетність певної частини українського суспільства і дію мовного закону Путіна-Ківалова-Колесніченка, саме тепер, у час Майдану і розхитаного післямайдання, "прийшов час "замочіть в сортірє" найбільшого ворога російськомовної імперії -УКРАЇНСЬКУ МОВУ; бо імперія знає, що вона все ще існує як імперія, доки існує її мовний монолітний рускоязичний простір, хоча й розвалився політичний інформаційний моноліт СРСР" (Юрій Іллєнко).

Найкраще це робити руками псевдоукраїнської влади, зокрема Президента та його ставлеників по всій вертикалі і у всіх фракціях ВР. Їхні злочинні мовні дії трактую як прояв внутрішньої окупації:

1. Вперше за всю історію Української незалежної Держави цей президент у час війни дозволив собі під час президентської інавгурації при святому українськомовному Пересопницькому Євангелії говорити мовою окупанта. Закономірно і символічно, що в цей день випала зброя з рук знепритомнілого вояка з президентської варти.

2. Вперше ця людина під час Новорічного привітання говорила мовою окупанта (до речі, від цього за столом постраждало травлення чи не більшости громадян країни).

3. Вперше ця людина у дуже лукавий спосіб посягнула на державний статус української мови через проєкт змін до Конституції, зокрема Статті 143. Йдеться про право місцевим органам влади – від села до области – надавати "російській мові статусу спеціальної"... Все це підступне вбивство української мови загорнуто у словесний фантик: "Єдиною державною мовою залишатиметься українська мова". За таких умов нашій мові залишиться статус безправної весільної нареченої, що так і не стане жоною. Інакше – це фасадний статус державної мови, за лаштунками якого триватиме її щоденний ґвалт язиком. Нема сумніву, що такі ідеї маркувальника товарів відомої кондитерської фабрики мовою окупанта знайдуть підтримку всіх ліберально-космополітично-антиукраїнських фракцій у ВР. Особливо готовою до цього буде олігархічна група з садомазохістичною назвою "Самопоміч", бо саме "натхненник" цього політ-бізнес-проєкту Садовий разом із начальницею управління культури (розумій антикультури) у Львові Подоляк закликали львів'ян напередодні анексії Криму говорити російською мовою на знак солідарности зі зрусифікованими областями України. Таке можуть робити лиш ті, що живуть за принципом відомої тьоті Моті з п'єси М. Куліша: "Лучше бить ізнасілованной нєжелі сукраінізірованной". Правда, тоді ця теза звучала зі збірного художнього образу тьоті Моті-харків'янки. Тепер з уст деградованих львів'ян при владі.

4. 23 лютого 2014 року у час застиглих між небом і землею Душ Героїв Небесної Сотні 232 депутати Верховної Ради VII скликання проголосували за скасування мовного закону Путіна -Колесніченка. Тодішній в. о. Президента Турчинов як "щирий українець", що на цих виборах до парламенту йшов під гаслом ВО "Свобода" "Ми на своїй, Богом даній землі" (!!!), не підписав цієї постанови до виконання. Себто в Україні і далі діє мовний закон Путіна, запроваджений у життя через московського агента Колесніченка і малоросійських холуїв, які через параліч мозків вомпили, що через мовне питання почалася війна. Вони, убогі, не тямлять, що війна з москалями у різних формах триває від часу Переяславської ради – і відколи вони пустили у свою свідомість московський язик.

Влада, що не здатна захистити державної мови, – ніколи не захистить державних територій. Звідси тисячі смертей і стоп-кран у головах маси, яка далі просторікує "какая разніца", ми "ваюєм і валантьорім". Якщо нема різниці, – то возговоріть мовою Шевченка на зло кацапам. І ми квити. Перестаньте бути подібні на москалів у визначальному – МОВІ. Намалюйте мовний рубікон, який виписав своєю творчістю великий Шевченко, і гірко покаявся у своєму поодинокому мовному переступі: "Переписав "Слепую" та й плачу над нею. Який мене чорт спіткав і за який гріх, що я оце сповідаюся кацапам черствим кацапським словом!...Се правда, що, опріч Бога і чорта, в душі нашій є щось таке страшне, що аж холод іде по серцю, як хоч трошки його розкриєш" (з листа до Якова Кухаренка від 30.09.1842 року).

"Зараз, на початку ХХI століття, намагаються тією мовою колонізації й міжнаціональної "дрючьби народов" остаточно знищити Україну" (Юрій Іллєнко). Обернімо їхню енергію проти них: стріляймо у них укрокулями-словами всюди...Це наш духовний фронт. Жодного шансу язику серед моря МОВИ.

powered by lun.ua
Коментарі — 550
Тур _ 21.02.2015 01:32
IP: 195.114.121.---
Я дуже раджу всім захисникам русского їзика і двомовності в Україні подивитись в інтернеті і повчитись, як треба в чужій країні знати мову того народу, серед якого живеш, як африканці в Донецьку в тролейбусі поставили на місце українською!!! руску шмару, яка матюкалась, як стара зечка на зоні!...
Тур _ 21.02.2015 01:30
IP: 195.114.121.---
Я дуже раджу всім захисникам русского їзика і двомовності в Україні подивитись в інтернеті і повчитись, як треба в чужій країні знати мову того народу, серед якого живеш, як африканці в Донецьку в тролейбусі поставили на місце українською!!! руску шмару, яка матюкалась, як стара зечка на зоні!...
Тур _ 21.02.2015 01:30
IP: 195.114.121.---
Я дуже раджу всім захисникам русского їзика і двомовності в Україні подивитись в інтернеті і повчитись, як треба в чужій країні знати мову того народу, серед якого живеш, як африканці в Донецьку в тролейбусі поставили на місце українською!!! руску шмару, яка матюкалась, як стара зечка на зоні!...
Тур _ 21.02.2015 01:30
IP: 195.114.121.---
Я дуже раджу всім захисникам русского їзика і двомовності в Україні подивитись в інтернеті і повчитись, як треба в чужій країні знати мову того народу, серед якого живеш, як африканці в Донецьку в тролейбусі поставили на місце українською!!! руску шмару, яка матюкалась, як стара зечка на зоні!...
Редем Кредиос _ 21.02.2015 01:28
IP: 74.125.18.---
...цією статтею Фаріон визнає власну шизофренію... бо любити рідну мову можна тільки тоді коли будеш поважати інші мови, навіть мову ворога. Чи тільки українці провивають свою кров за Україну? Ганьба тобі Фаріон!
Adam Viter _ 21.02.2015 01:24
IP: 46.200.139.---
Любити свою мову в любій державі Світу не є злочин, а навпаки прояв найвищої культури.
Вже не вперше слухав по радіо Незалежність в Інтернеті передачу пані Фаріон, про те, як, хто, і коли придумав український алфавіт і переклав Біблію на українську мову. Ця лекція мені дуже сподобалась. Хоча її автор пані Ірина дуже різка в своїх судженнях. Стверджую, що я не погодився із автором цікавої лекції в тому, що Пантелеймон Куліш який здійснив Перший повний переклад Святого Письма на Українську мову, і для того ще придумала український алфавіт, любить Україну скажемо менше ніж Тарас Шевченко, що палко писав українською мовою, але російським алфавітом.
Причому автор перекладеної повної Біблії спалив свій перший переклад, як Гоголь другий том своїх "Мервих душ". Попрацював ще з десяток років і переклав заново Біблію – повний переклад Святого Письма на українську мову у віршах.
Цікава теж лекція про перекладача із Харкова професора Гарвардського, Колумбійського університетів Шевельва
Oleg Taranenko _ 21.02.2015 01:24
IP: 94.179.104.---
Вот почему, вы, госпожа Фарион, больше не депутат.
Вы застряли в начале 20 века и это сугубо ваша проблема.
Люди хотят жить и строить новую страну, а не е%%ть себе мозги "мовою" или "языком".
Поверьте, новое поколение уже не будет вестись на бред такого рода и будет ориентироваться не на политика, как на личность, а на ценности, которые он представляет.
Danyla _ 21.02.2015 01:23
IP: 188.230.48.---
Пані Ірино!!! В Україні немає поділу на україномовних та на російськомовних!!! А є поділ на ОДНОМОВНИХ та БАГАТОМОВНИХ!!! І так "ненароком" співпало, що якраз 99% УКРАЇНОМОВНИХ і знають і добре володіють російською... Чого не скажеш про російськомовних!!! Вони, окрім "русскай рєчі", жодними більше мовами не володіють... жодними... ні англійською... ні німецькою... ні мовами інших братських словянських народів... ні навіть української вони не знають!!! Тому що їх так привчили ще за совітів...
"ЗАЧЕМ ВАМ УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК??? ЯЗЫК СЕЛЮКОВ И ДВОРНИКОВ!!! ВЫУЧИТЕ РУССКИЙ И ПЕРЕД ВАМИ БУДУТ ОТКРЫТЫ ВСЕ ДВЕРИ" – казали нам вчителі кацапської мови!!!! Хто тоді знав, що СОЮЗ розвалиться, а россія зі своїм кацапським язіком перетвориться у суцільне багно... в країну бензоколонку... в світового ізгоя...
Тур _ 21.02.2015 01:14
IP: 74.125.18.---
Я не можу себе заставити повністю довіряти людям, які прожили все життя в Україні і не хочуть чи не можуть елементарно просто на українську в Україні відповісти українською!
Тур _ 21.02.2015 01:11
IP: 74.125.18.---
Як не крутіть, а без укрїнської мови ми не українці, а так русскоїзичне насєлєніє типу совєтского народа з ссср, який загнувся щ 24 роки тому – без роду і племені! І не дарма Росія так пхає свій їзик, бо де їхній їзик – там рос, імперія, що вони не раз повторювали, а значить існує постійно загроза війни зі сторони Росії під приводом захисту рускоїзичних! Ще до Революції росіяни не раз повторювали, що притендують на всю частину України, але тільки бе зах. україни, бо там найбільший відсоток украхномовних українців. Ще раз повторюю, що українська мова в Україні – це захист, щит від всілякої зарази типу русскава міра, який пхають нам кацапи, щоб поневолити нас!!!
sadam _ 21.02.2015 01:11
IP: 194.0.206.---
Van Helsing:
Якщо ефремову висувають підозру щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечи, що я підтримую, було б непогано зробити це і цій скаженій відьмі. Вона наробила багато шкоди для країни і була кращім путлерівським агентом впливу 2014 р.
Да не мешало бы привлечь.
Только, если до этого дойдёт и "орлице" засветит реальный срок, она мигом протащит справку о своей недееспособности.
А справочку такую ей любая психбольница выдаст немедленно. Причём подлинную.
vovche _ 21.02.2015 01:11
IP: 74.125.181.---
УП, ви що там цілком з головою не в ладах?
В такий день для України друкувати писанину цієї навіженоі баби?
Чистої води розпалювання ворожнечі, пропагування розбрату і беззмістовні теорії які нікому не потрібно.
Годі вже друкувати цей шароварний нафталін.
meua _ 21.02.2015 01:10
IP: 93.74.11.---
Навіжена пані. Заспокойтесь. Не начасі. Але не зрозуміє, бо нема розуму. Повністю скомпроментувала себе, власні виборці це сказали...
Vadim Barchuk _ 21.02.2015 01:06
IP: 178.95.55.---
Та коли ii вже в дурку завезуть? Слава кпSS...
RX _ 21.02.2015 01:06
IP: 74.125.181.---
Вот кто должен ответить за войну на Донбасе.
Дмитро Іванович _ 21.02.2015 01:06
IP: 94.158.155.---
По суті в принципі згоден, але форма дещо жорсткувата. Та й нешановна так дискредитувала себе, що тепер все що вона напише сприймається як маячня. Зрозуміло, що від "рускаго міра" треба максимально відокремлюватись передусім у мовному/культурному плані (мова, книжки, пісні, фільми і т.д.). Сепари/кацапи не мали б і не мають шансів там, де існує український світ і відповідно живе українська мова/ культура.
sadam _ 21.02.2015 01:05
IP: 194.0.206.---
al_rat:
Лучший трофей империи – такое оголтелые дуры. Витренко наоборот.

Грешно обижаться на больных.
al_rat _ 21.02.2015 00:57
IP: 93.73.120.---
Дура и есть дура. "Російськомовні українці – це найкращі трофеї Московської імперії" – ага. Особенно те трофеи, которые на фронте в "Донбассе" к примеру воюют. А україномовні Шуфрич и Герман – это хорошо, они свои.

Лучший трофей империи – такое оголтелые дуры. Витренко наоборот.

"21 лютого – Міжнародний День рідної мови" – мой родной язык – русский. Я буду праздновать завтра "Міжнародний День рідної мови".
Van Helsing _ 21.02.2015 00:48
IP: 46.202.114.---
Якщо ефремову висувають підозру щодо розпалювання міжнаціональної ворожнечи, що я підтримую, було б непогано зробити це і цій скаженій відьмі. Вона наробила багато шкоди для країни і була кращім путлерівським агентом впливу 2014 р.
Tat Atfender _ 21.02.2015 00:47
IP: 173.194.90.---
doli4ka:
Краще не кажіть цього російськомовним українцям, які зараз вмирають за Україну на Сході... Ви... недостатньо розумна жінка, пані Фаріон...
Ni, vona Putinska provokatorsha
Сергей Бочкарев _ 21.02.2015 00:42
IP: 109.95.50.---
Ortega y Gasset "Бунт мас": "Держава – це передусім план дії, програма співпраці. Вона закликає людей, щоб вони спільно робили щось. Держава – не кровне споріднення, не мовна і не територіальна єдність, ані навіть сусідство осідків. Вона не є чимсь матеріальним, нерухомим, даним і обмеженим. Вона – чистий динамізм, воля робити щось спільно, і завдяки тому державна ідея не обмежена ніякими фізичними кордонами. Надзвичайно влучною є відома політична емблема Сааведри Фахардо: стріла, а під нею напис: "Або злет, або спад". Це – держава. Не річ, а рух. Держава постійно "приходить звідкись" і "йде кудись". Як усякий рух, вона має terminus a quo і terminus ad quem (початок і кінець – латин.) ". Але у цієї авторки з цього всього залишилась одна шизофренія про мову...
Rustam Abdullin _ 21.02.2015 00:42
IP: 94.154.212.---
Відьма
doli4ka _ 21.02.2015 00:41
IP: 78.111.187.---
Краще не кажіть цього російськомовним українцям, які зараз вмирають за Україну на Сході... Ви... недостатньо розумна жінка, пані Фаріон...
Сергей Бочкарев _ 21.02.2015 00:39
IP: 109.95.50.---
Ortega y Gasset "Бунт мас": "Відносна однорідність раси і мови, якою вони втішаються, припускаючи, що тут є чим втішатися, - вислід попереднього політичного об'єднання. Отож, ані кров, ані мова не творять національної держави; це радше сама національна держава вирівнює первісні різниці червоних тілець крові і артикульованих звуків. І це завжди бувало так. Дуже рідко, щоб не сказати ніколи, держава поставала з попередньої спільноти крові та мови. Всяка мовна єдність, що охоплює ширшу територію, майже завжди є продуктом попереднього політичного об'єднання. Це вже всім давно відоме, і тим дивнішою є впертість, з якою настоюють на тому, що кров і мова – основа національності. В цьому я бачу стільки ж невдячності, скільки й непослідовності". Але куди йому до текстів про шизофренію, що народжуються у головах сучасних "філософів"...
Саша Самсонов _ 21.02.2015 00:34
IP: 46.46.65.---
Суть поддерживаю, но слишком радикально
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter