Ірина Фаріон Депутат Верховної Ради України VII скликання, член Політради ВО "Свобода"

Від уродин Бандери і до Різдва

06 січня 2018, 03:39

Кожен рік української Долі розпочинається з уродин Степана Бандери 1 січня. За чотири дні після свого народження його хрещено у церкві Старого Угринова на честь святого первомученика Степана (з гр. stephanos "вінок") – ангела третього дня Різдвяних свят. Різдво для нас, свідомих і сильних українців, – не лише ритуал, пов'язаний зі Святою вечерею. Це прийняття разом із новонародженим Христом філософії Віри "яко зерна гірчиці", з якого "...і нічого не буде для вас неможливого" [Єв. від Мат., с. 28]; Любови "до ближнього", того, хто творить, як самарянин, – добро [Єв. від Луки, с. 90]; Правди, що "визволить вас" і задля якої варто жити: "Я на те уродився і прийшов у світ на те, щоб свідчити Істину", "Суди Господні – правда, всі вони справедливі" [Єв. від Йоана, с. 125, 139; Пс.19, с. 628] і битви зі Злом: "Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся [...]. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі?. Ні бо, кажу вам, – але розділ" [Єв. від Луки, с. 94]. У чому співзвучність Бандериного націоналістичного чину, який вшановуємо щорічною першосічневою смолоскипною ходою – вогнями, і щорічного входження Різдва як Віри, Любови, Правди і Боротьби у наш дім?

Степан народився у родині греко-католицького священика Андрія Бандери і Мирослави Глодзинської – доньки священика. Батько не відділяв релігійних переконань від національних, не плів дурниць про різницю між патріотизмом, бо це ніби добре, і націоналізмом, бо це ніби зле, – тому у пору Першої світової війни пішов добровольцем до УГА польовим капеланом. Після поразки повернувся до священичої роботи. 10 липня 1941 року отця Андрія після довгих допитів розстріляли енкаведисти. Незадовго до вбивства отець сказав: "Насильна смерть від більшовицької кулі або від катувань у в'язницях НКВС прискорить мою зустріч зі споконвічним Богом!" [4, с. 12]. Так і сталося. Під час історичного візиту до України Папи Римського Івана Павла II у червні 2001 року його прізвище внесено до списку українських священиків, гідних беатифікації – визнання їх блаженними [2, с. 574].

Степанове трактування Бога випливало з органічного родинного середовища – Господь був Вірою, Любов'ю, Правдою, Боротьбою. Проте найважливіше полягало в самому усвідомленні Божої присутности: "Свідомість, що з нами Бог – це найпевніша і найбільша поміч для нас усіх зокрема для всіх борців і страдників українського визвольного змагання" [1, с. 414]. Саме Господа С. Бандера називає "невичерпним джерелом" людської сили. Національні і людські прагнення до волі та правди мислитель вмотивовує їхньою Божою даністю, волею і призначенням: "Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе. Не хочемо бути ані об'єктом, ані спричинником поневолення, визиску і кривди. Ми боремося активно за волю і правду не тільки тому, що їх потребуємо для себе, але передусім тому, що Бог дав людям ці скарби і такі закони, а основою нашої волі є йти за волею Божою. Такі ідейно-моральні засади не допустять ніколи до того, щоб Україна була спільницею Москви в її протинародному загарбницькому імперіялізмі"[1,с.420].

Поняття Правди і Любови є самим Господом: "Комуністична система запроторила правду до тюрем, концтаборів, загнала її в підпілля, а на її місце поставила фальш і брехню. Але не зуміла вирвати з людської душі розуміння, що таке правда. Туги за нею, бажання її перемогти. Бо правда – це дорога, якою людська душа прямує до Бога. А від цього прямування ніхто і ніщо не відверне людства [...] Так само не згасити большевикам любови ближнього, почуття справедливости та прагнення її тріюмфу. Бо це основні Божі закони для людської спільноти, підвалини взаємин між людьми, які голосом совісти завжди відзиваються в душі" [1, с. 412]. На місце "большевицької правди" прийшла сьогодні "правда" демоліберальна, чи глоболіберальна, що "зверху гарною здається, а всередині повна кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства й беззаконня" [Єв. від Мат., с. 36].

На думку С. Бандери, руйнування християнського світогляду – це знищення визначальних ідеалістичних духових засад українця. Найбільше лихо – у матеріялістичних псевдоцінностях більшовизму, розумій тепер – лібералізму як новітньої прихованої форми тоталітаризму, тоді як "Український світогляд є християнський" – вільний, відкритий і правдивий [1, с. 140].

На суді над убивцем С. Бандери дочка провідника Наталя закінчувала свою промову такими словами: "Мій незабутній батько виховав нас у любові до Бога і України. Він був глибоко віруючим християнином і загинув за Бога та незалежну вільну Україну – за свободу всього світу" [3, с. 215]. Унікальний перегук слів Бандериної доньки зі словами Христового наступника апостола Павла з Послання до галатів: "Христос нас визволив на те, щоб ми були свобідні. Тож стійте і під кормигу рабства не піддавайтеся знову" [Посл., с. 238]. Оце і є краплина з осягнення Різдва Христового. Христос народився! Славімо Його!

Ірина Фаріон

Святе Письмо Старого та Нового Завіту. United Bible Societies, 1991.

1. Бандера Степан. Перспективи української революції. Дрогобич, 1998, 640 с.

2. Бень Анатолій. Батько Баддерів. Київ, 2011, 583 с.

3. Вбивство Степана Бандери. Львів, 1993, 355 с.

4. Цар Ігор. За що ми любимо Бандеру. Львів, 2009, 47 с.

Коментарі — 423
Roman Gall _ 06.01.2018 13:29
IP: 91.200.113.---
Алекс Правен:
Mykola Fedoriy:
=========
ну Вы тоже не перегибайте палку. Не может терррорист быть глубоко регилиозным человеком по самому опеределению христианства. Процитирую Вам Гузара, ему то Вы верите?: "Где есть капля ненависти – там нет Бога"
Территористы и убийцы не верят в Бога. Бандеровц и христианство – несовместимые понятия по определению.
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 13:21
IP: 46.118.141.---
Всі держави створені на національній основі та мають назву від титульноі націі...Але чомусь всі окупанти Украіни тільки украінців називають націоналістами...І від чого б це?...
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 13:13
IP: 46.118.141.---
Алекс Правен:
Mykola Fedoriy:
=========
ну Вы тоже не перегибайте палку. Не может терррорист быть глубоко регилиозным человеком по самому опеределению христианства. Процитирую Вам Гузара, ему то Вы верите?: "Где есть капля ненависти – там нет Бога"
Территористы и убийцы не верят в Бога. Бандеровц и христианство – несовместимые понятия по определению.
А кого особисто вбив "терорист" Степан Бандера?...
_ABM_ _ 06.01.2018 13:13
IP: 77.123.77.---
Алекс Правен:
...Территористы и убийцы не верят в Бога. Бандеровц и христианство – несовместимые понятия по определению.
Російський терорист Сергій Коптунов, який позував для фото витираючи ноги українським прапором, зараз позує без ніг...
Дебіл з погонялом "Бульба" вихвалявся, що особисто спалив Дзержинський місквиконком і погродував захопити Київ просить милостиню...
Їм ще повезло, Господь Бог зберіг їм життя але провчив на віки.
Nord Ost _ 06.01.2018 13:13
IP: 95.133.223.---
Ну к кому бы из апостолов как не к Павлу могла бы взывать член КПСС Фарион:)
Алекс Правен _ 06.01.2018 13:04
IP: 35.201.220.---
Mykola Fedoriy:
=========
ну Вы тоже не перегибайте палку. Не может терррорист быть глубоко регилиозным человеком по самому опеределению христианства. Процитирую Вам Гузара, ему то Вы верите?: "Где есть капля ненависти – там нет Бога"
Территористы и убийцы не верят в Бога. Бандеровц и христианство – несовместимые понятия по определению.
Logic2009 _ 06.01.2018 13:00
IP: 91.196.178.---
Ivan Petrov:
кандидата ФИЛОСОФСКИХ НАУК, доктора политических наук, доктора социологических наук Александра Дугина Вы явно не читали!
Як знавцю математики, розповім по секрету, що відомий математик ректор МГУ
Садовнічий вимушений був вигнати з посади цього печерного дикуна.
Маю сумнів, що Садовнічий читав його маячню, але коли йому доповіли зміст
петиції з тисячами підписів, у якій вимагалось прибрати невігласа, то це зробив.

і
_ABM_ _ 06.01.2018 12:55
IP: 77.123.77.---
+ В российскую армию незаконно призвали около 5 тысяч жителей Крыма.
+ У пограничников уже есть биометрические данные более 15 тыс. россиян.
+ В Киеве задержали бывшего министра здравоохранения "республики Крым" Петра Михальчевского.
+ США заборонили Ринату Ахметову в'їзд до країни.
+ Каждый украинец бесплатно получит медстраховку.
+ Генпрокурор-кум Юрий Луценко, его жена – тетка III тысячелетия, и сынок, сыгравший свадьбу с размахом и госохраной, объявлены персонами нон грата в США. И стыдно, и весело!
+ В США считают, что Украину могут погубить Путин и Порошенко.
+ Мощнейшие санкции США: появился список главных пострадавших из путинского окружения.
- Гебельс – национальный герой ПаРаши.

Интереснейший год будет!
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 12:47
IP: 46.133.247.---
Шило Микола:
Єдина Віра + Єдина Мова + Єдина Кров = Єдина Нація.
Христос народився! Славімо Його!
А як практично це впровадити в життя, де діє потужна 5-та проросійська колона?.
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 12:29
IP: 46.133.86.---
Ivan Petrov:
Mykola Fedoriy! С логикой у Вас слабовато. В свое время не уважали и не поняли элементарную геометрию! Рекомендую посмотреть политическое ток-шоу "Шустер LIVE" 30 сентября 2017 г. по обсуждению трагедии Бабьего Яра.
Які до вас у мене претензіі?...Знищення євреів – це була ідеологія Гітлера...
Німці робили єврейські гетто та знищували євреів по всій Європі...Це саме німці зробили після окупаціі Києва, де наказали всім євреям з'явитись у визначений час у визначеному місці...Але в Бабиному Яру були розстріляні не тільки євреі...А також члени ОУН, цигани, полонені червоноармійці...Але право на пам'ять про Бабин Яр чомусь приватизували собі тільки євреі...Це в іхньому стилі...Всюди видавати себе за жертву та вимагати компенсацію...
Шило Микола _ 06.01.2018 12:08
IP: 35.205.37.---
Єдина Віра + Єдина Мова + Єдина Кров = Єдина Нація.
Христос народився! Славімо Його!
Roman Gall _ 06.01.2018 12:03
IP: 91.200.113.---
Ivan Petrov:

РУССКИЕ не поклоняются Богу,Они поклоняются Каину.,
"ДАВАЙТЕ вернём Крым Украине,Украину-России,и всё встанет на свои места".
А.Дугин,Масква,доГтор философии,фашист

"СУЩЕСТВОВАНИЕ независимой Украины равносильно оккупации территории России".
А.Дугин,Масква,доГтор философии,фашист

Хайль Йоська! Хайль Путлер!
Ivan Petrov _ 06.01.2018 11:50
IP: 77.120.197.---
Roman Gall! Збигнева Бжезинского, а также кандидата ФИЛОСОФСКИХ НАУК, доктора политических наук, доктора социологических наук Александра Дугина Вы явно не читали!
Ivan Petrov _ 06.01.2018 11:37
IP: 77.120.197.---
Mykola Fedoriy! С логикой у Вас слабовато. В свое время не уважали и не поняли элементарную геометрию! Рекомендую посмотреть политическое ток-шоу "Шустер LIVE" 30 сентября 2017 г. по обсуждению трагедии Бабьего Яра.
Roman Gall _ 06.01.2018 11:26
IP: 91.200.113.---
Anatol Zubenko:
Я поважаю Фаріон...але Бог-союзник ненадійний...
БОГ обитает только в сильных сердцах.
Генрих Гиммлер

Пам"ятаймо,що Бог дає, а до хати не несе!
ЄДНАЙМОСЯ!
Roman Gall _ 06.01.2018 11:21
IP: 91.200.113.---
Ivan Petrov:
"...Кожна людина,нація чи держава, які йдуть із Гітлером – наші вороги...Така наша політика, така наша заява. Звідси випливає, що ми допоможемо Росіі і російському народові усім, чим зможемо." Уінстон Черчіль. Червень 1941 рік. Лондон.
"Ми повинні зайняти цілком визначену позицію щодо конфлікту між Німеччиною і Росією... Ми повинні, як і Черчиль, заявити, що, оскільки росіяни воюють проти німців,ми беззастережно разом з ними..." Де Голь. Червень 1941 рік.
"Українська націоналістична армія боротиметь за соборну Українську державу, за новий порядок у Европі та за великого фюрера Адольфа Гітлера. Слава Степанові Бандері!" З деклараціі зборів представників українців західних земель. Червень 1941 рік.
ВСЁ познаётся в сраВнении.
"Убивайте,убивайте и убивайте- я отвечу за вас всех."
Герман Геринг
И ныне;
"Украинцев нужно убивать,убивать и убивать,это я вам как профессор гаВарю."
А.Дугин,Масква,доГтор философии
Хайль Йоська!Хайль Путлер!
Anatol Zubenko _ 06.01.2018 11:20
IP: 94.153.158.---
Я поважаю Фаріон...але Бог-союзник ненадійний...
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 11:08
IP: 46.118.141.---
Ще один рідний брат Бандери Богдан як член ОУН був у 1941 році розстріляний німцями у Миколаівській області, де в складі похідних груп ОУН йшли та встановлювали украінські адміністраціі на Сході Украіни...Радянська пропаганда брехала та й дехто зараз, що Бандера і ОУН нібито були союзниками Гітлера...А хіба своіх союзників роззстрілть та у концтаборі тримають?...
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 10:56
IP: 46.118.141.---
Сам Степан Бандера до війни 1939 року сидів в ув'язненні в польській тюрмі...В 1941 році був заарештоааний німецьким окупаційним режимом і всю війну був в ув'язненні в німецькому концтаборі Заксенгаузен за те, що ОУН 27 червня 1941 року проголосила Украіну Незалежною державою...А два його рідні брати Бандери Василь та Микола були німцями закатовані в цьому таборі...Пізніше вже в мирний час в 1959 році Степан Бандера в еміграціі був у Мюнхені підло із-за вбитий кілєром, присланим із Кремля...Отака трагічна доля цієі сім'і...
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 10:40
IP: 46.118.141.---
Степан Бандера не керував воєнними формуваннями...Він був ідеологом створення незалежноі держави для украінців на іхній етнічній територіі...Сам походив із сім'і священника та був глибоко релігійною людиною...Між іншим, його батько Отець Андрій був заарештований радянським режимом і розстріляний в Києві в 1941 році в застінках НКВД за те, що він батько Степана Бандери...А молодші рідні сестри Степана Бандери Володимира та Оксана були репресовані радянським режимом та відбули багаторічне заслання в Сибір за те, що вони були сестри Бандери...
Mykola Fedoriy _ 06.01.2018 10:25
IP: 46.118.141.---
Orest Jj:
Лучше бы написала от рождения Гитлера и до Рождества.
- что уж прятаться за пособника Гитлера, лучше сразу провозгласить Гитлера своим национальным героем!
Брьісь в паРашу на свои сайтьі!...
Зачем украл чужой ник, воронєжский рашист Запєрдоленко?...
Orest Jj _ 06.01.2018 07:39
IP: 35.205.42.---
Лучше бы написала от рождения Гитлера и до Рождества.
– что уж прятаться за пособника Гитлера, лучше сразу провозгласить Гитлера своим национальным героем!
Ivan Petrov _ 06.01.2018 07:38
IP: 77.120.197.---
"...Кожна людина,нація чи держава, які йдуть із Гітлером – наші вороги...Така наша політика, така наша заява. Звідси випливає, що ми допоможемо Росіі і російському народові усім, чим зможемо." Уінстон Черчіль. Червень 1941 рік. Лондон.
"Ми повинні зайняти цілком визначену позицію щодо конфлікту між Німеччиною і Росією... Ми повинні, як і Черчиль, заявити, що, оскільки росіяни воюють проти німців,ми беззастережно разом з ними..." Де Голь. Червень 1941 рік.
"Українська націоналістична армія боротиметь за соборну Українську державу, за новий порядок у Европі та за великого фюрера Адольфа Гітлера. Слава Степанові Бандері!" З деклараціі зборів представників українців західних земель. Червень 1941 рік.
Aтака Путіна1114 Уряд реформ315 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter