24 травня 2011, 16:49

Янукович дав слово, що ліс не вирубуватимуть

Ми йшли в депутати селищної ради Коцюбинського і першим пунктом нашої програми був і залишається порятунок 4 тисяч гектарів лісу столиці від дерибану селищною радою.

Перед виборами ми збирали підписи за створення Національного парку. Це статус має унеможливити будь-яке відчуження землі на місцевому рівні: ані Київ, ані Коцюбинське не зможуть тоді своїм рішенням роздерибанити рекреаційний ресурс.

Підписи із зверненням громадян були на ім'я Віктора Федоровича Януковича.

Юристи пояснили, що з нашими судами і суддями, які оцінюють докази як "брєдні", воювати без формування політичної волі це справа Дон Кіхотів.

Судове поле ми не полишили й подавали позови проти нових дерибанів. Хтось має виконувати в суспільстві і донкіхотичну функцію.

Але ідея народження політичної волі теж не відкидалась і не відкидається. Зустріч з Президентом задля вирішення такого питання річ малореальна, але не неможлива.За щасливим збігом обставин до України приїхали наші колеги французи-документалісти, які завершують зйомки фільму "Україна. Народження демократії".

Знімати його вони розпочали 2005 року після помаранчевої революції. Герої фільму і наша політична еліта, і прості громадяни.

Одним з громадян, яких знімали для цього фільму, за щасливим збігом обставин, є я. Перше інтерв'ю відзняли, коли я була ще студенткою.

Тепер, окрім того, що я працюю на СТБ та викладаю в Києво-Могилянській академії, я – депутат селищної ради, який бореться за збереження лісу.

Саме того лісу, який є буферною зоною і зараз долає наслідки чорнобильської катастрофи, лісу, який селищна рада смт. Коцюбинського самовільно оголосила територією селища, визначеною для забудови, й розпочала ще 2008 року роздавати в приватну власність.

Понад 500 гектарів пішло на міфічні кооперативи.

Коли ми розмовляли щодо організації інтерв'ю з Віктором Федоровичем для документального фільму, ми запитали прес-секретаря Дарину Чепак, чи можу я звернутися до Президента як до гаранта задля вирішення цієї справи в законному порядку.

У папці разом із зверненням були всі відповідні документи та підписи зібрані на захист лісу й надання йому статусу Національного парку.

Зустріч з Януковичем була організована доволі оперативно й пані Чепак після кількох днів вивчення документів повідомила, що Президент готовий розглянути це питання.

Кілька годин тому, одразу після інтерв'ю, я передала звернення особисто в руки Віктора Федоровича.

"Я вивчу цю проблему, дам доручення фахівцям, в тому числі Генеральній Прокуратурі і скоріш за все ми втрутимось в це питання для того, щоб не допустити вирубки цього клаптику лісу, який зараз збережено," – пообіцяв Президент.

Коли я зауважила, що ліс ще вирубувати фактично не почали, то отримала слово Президента, що ліс стоятиме й надалі:

"Не почали? Ну то тоді й не почнуть. Ми зупинимо цей процес".Завтра зранку разом із документалістами ми їдемо на інтерв'ю до генерального прокурора. До нього в мене теж готове звернення й відповідні додатки.

Для документального фільму, який наприкінці року повинні побачити мешканці 17 європейських держав, це красива історія маленького громадянина, який хоче, щоб було так, як має бути за законом і задля суспільного блага.

Питання ще, звісно, не вирішене. Але своїх колег-французів я буду тримати в курсі. Дуже хотілося б в цій конкретній історії мати логічне й законне завершення.

Світова спільнота виділяє нам кошти на подолання наслідків чорнобильської катастрофи, у той час як держава дозволяє третій рік винищувати буферну зелену зону, яка природно захищає кількамільйонне населення столиці та мешканців населених пунктів області.

Після інтерв'ю Дарина Чепак попросила особисто інформувати її щодо перебігу цієї справи.

powered by lun.ua

Як директором ліцею протягують людину з вертикалі Президента – Львівщина

Директором Миколаївського професійного ліцею (Львівська область) можуть з порушеннями низки вимог призначити Тараса Олійничка. Трудовий колектив підтримав його аж 2 голосами...

Слуга народу VS УДАР: хто дозволяє гопніку захоплювати нацпарк столиці?

12 років ми боролися за Біличанський ліс. Це тепер нацпарк в межах Києва, межа винесена в натуру і це видно на кадастровій карті. Але кожна центральна влада в країні дає свою франшизу дерибанникам з Приірпіння...

З'явилося відео нападу депутата Коцюбинської селищної ради на представницю УДАРу

Сьогодні депутатка Коцюбинської ради Олена Сокотюк йде в поліцію. Саме на неї напав під час сесії депутат від "Нових облич" (партія ексмера Ірпеня Володимира Карплюка) Олександр Хвостенко...

Є питання до "Голосу": як представниця партії стала радником ексрегіонала Федорука?

До "Голосу" у мене виникли серйозні питання без відповідей, коли на голову ОВК на Франківщині поставили від партії чорного реєстратора з Ірпеня...

Депутат Карплюка вдарив депутатку від УДАРу. Голова від ''Слуги народу'' втік (Відео)

Буремні сесії в селищі Коцюбинське під Києвом. Очільник селища Сергій Даніш – член команди ексмера Ірпеня Карплюка, якому Олександр Дубінський "просто так" дав франшизу "Слуги народу" перед виборами...

Дерибанники Біличанського лісу тягнуть до озера електроопори

Сьогодні близько 9 ранку на території НПП "Голосіївський" Коцюбинська селищна рада проводить незаконні дії – тягне до озера Любка електроопори...