6 липня 2011, 17:37

Чому Табачник не хоче спілкуватися з журналістами СТБ?

У Кабміні журналістка програми "Вікна-Новини" Наталія Соколенко намагалася з'ясувати в Дмитра Табачника, чи відповідала очікуванням міністерства освіти незначна кількість охочих писати тести з російської мови.

Табачник: Що б я не коментував, СТБ викладе зовсім інше, тому дякую сердечно за запитання.

Соколенко: Чи Вам не здається, що це порушення наших прав?

Табачник: Це не порушення ваших прав!

Соколенко: Це порушення наших прав порівняно із журналістами "Інтера", чому Ви не хочете відповідати на наші запитання?



Табачник: Я не зобов'язаний коментувати неправдиву інформацію.

Соколенко: То скажіть, що це – неправда.

Табачник: Це неправдива інформація, тому що добровільно право було надано тим, хто хоче обрати слов'янську або російську філологію як свій майбутній фах. І робити висновки, що скандально мало склало французьку або іспанську мову, це теж буде неправдивою інформацією, тому що вибирали з французької або іспанської лише ті, хто збирався вступати на французьку або іспанську філологію. Справа в тому, що пересмикування і перекручування не можуть бути формою нормального діалогу... В чому питання?

Соколенко: Питання в тому, чи співпадало це з очікуваннями міністерства?

Табачник: Не було ніяких очікувань! Була вільна позиція. Хочете вчіть іспанську мову. Хочете вчіть російську мову. Хочете дивіться "Інтер", хочете – щось інше. На щастя, Інтер дивляться набагато більше.

Щодо того, кого більше дивляться, то є дані GfK Ukraine, згідно з якими в червні місяці "Вікна-Новини" посідають за рейтингом та часткою перше місце з-поміж новин ("Подробиці" на каналі "Інтер" на третьому місці в сегменті аудиторії 14-49 років, після програм "Вікна-Новини" та "ТСН" і друге місце в сегменті аудиторії 18 – 54 роки).

GfK Ukraine - найбільша компанія з маркетингових та соціальних досліджень в Україні. GfK Ukraine входить до міжнародної дослідницької мережі GfK Group.

Щодо статистичних даних тих, хто хотів скласти ЗНО з російської мови та наслідків очікувань чи, як зазначив міністр Табачник, відсутності очікувань з боку міністерства освіти.

"Всього в цьому році нами зафіксовано 128 701 прогулів, що призводить до втрат коштів з державного бюджету. Найбільше неявок припало на російську мову, яка потрібна невеликій кількості абітурієнтів. Ситуація з цим предметом свідчить про низьку конкурентність відповідної спеціальності на ринку праці. Загалом неявка на росмову є рекордною – 38%," – аналізує ситуацію інформаційний директор громадської мережі "ОПОРА".

Щодо неявки з інших іноземних мов, то: на тестування з англійської мови незявилося 13,3 %, на тестування з німецької мови – 17 %, на тестування з французької мови – 17,3%, з іспанської мови – 24 %.

Кількість тих, хто записалися і не з'явився на тестування з російської мови, у відсотковій пропорції дійсно є найбільшою не лише з-поміж інших мов, але з усіх предметів.

Як відзначає "ОПОРА", спостерігачі організації готові пояснити організаторам тестування, звідки беруться астрономічна цифра у більш ніж 10 мільйонів гривень, а не 865 960 грн., які нарахував Український центр оцінювання якості освіти.

То чому міністр освіти не хоче відповідати на питання з журналістів СТБ?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Академічний провал Стефанчука. Як спікер показав свою некомпетентність і підставив Зеленського

На сайті Верховної Ради у картці скандального проєкту 9549, який передбачає нечувані корупційні схеми із землею на Закарпатті, зазначено, що його підписав Руслан Стефанчук і направив на підпис Президенту України Володимиру Зеленському...

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...