6 липня 2011, 17:37

Чому Табачник не хоче спілкуватися з журналістами СТБ?

У Кабміні журналістка програми "Вікна-Новини" Наталія Соколенко намагалася з'ясувати в Дмитра Табачника, чи відповідала очікуванням міністерства освіти незначна кількість охочих писати тести з російської мови.

Табачник: Що б я не коментував, СТБ викладе зовсім інше, тому дякую сердечно за запитання.

Соколенко: Чи Вам не здається, що це порушення наших прав?

Табачник: Це не порушення ваших прав!

Соколенко: Це порушення наших прав порівняно із журналістами "Інтера", чому Ви не хочете відповідати на наші запитання?



Табачник: Я не зобов'язаний коментувати неправдиву інформацію.

Соколенко: То скажіть, що це – неправда.

Табачник: Це неправдива інформація, тому що добровільно право було надано тим, хто хоче обрати слов'янську або російську філологію як свій майбутній фах. І робити висновки, що скандально мало склало французьку або іспанську мову, це теж буде неправдивою інформацією, тому що вибирали з французької або іспанської лише ті, хто збирався вступати на французьку або іспанську філологію. Справа в тому, що пересмикування і перекручування не можуть бути формою нормального діалогу... В чому питання?

Соколенко: Питання в тому, чи співпадало це з очікуваннями міністерства?

Табачник: Не було ніяких очікувань! Була вільна позиція. Хочете вчіть іспанську мову. Хочете вчіть російську мову. Хочете дивіться "Інтер", хочете – щось інше. На щастя, Інтер дивляться набагато більше.

Щодо того, кого більше дивляться, то є дані GfK Ukraine, згідно з якими в червні місяці "Вікна-Новини" посідають за рейтингом та часткою перше місце з-поміж новин ("Подробиці" на каналі "Інтер" на третьому місці в сегменті аудиторії 14-49 років, після програм "Вікна-Новини" та "ТСН" і друге місце в сегменті аудиторії 18 – 54 роки).

GfK Ukraine - найбільша компанія з маркетингових та соціальних досліджень в Україні. GfK Ukraine входить до міжнародної дослідницької мережі GfK Group.

Щодо статистичних даних тих, хто хотів скласти ЗНО з російської мови та наслідків очікувань чи, як зазначив міністр Табачник, відсутності очікувань з боку міністерства освіти.

"Всього в цьому році нами зафіксовано 128 701 прогулів, що призводить до втрат коштів з державного бюджету. Найбільше неявок припало на російську мову, яка потрібна невеликій кількості абітурієнтів. Ситуація з цим предметом свідчить про низьку конкурентність відповідної спеціальності на ринку праці. Загалом неявка на росмову є рекордною – 38%," – аналізує ситуацію інформаційний директор громадської мережі "ОПОРА".

Щодо неявки з інших іноземних мов, то: на тестування з англійської мови незявилося 13,3 %, на тестування з німецької мови – 17 %, на тестування з французької мови – 17,3%, з іспанської мови – 24 %.

Кількість тих, хто записалися і не з'явився на тестування з російської мови, у відсотковій пропорції дійсно є найбільшою не лише з-поміж інших мов, але з усіх предметів.

Як відзначає "ОПОРА", спостерігачі організації готові пояснити організаторам тестування, звідки беруться астрономічна цифра у більш ніж 10 мільйонів гривень, а не 865 960 грн., які нарахував Український центр оцінювання якості освіти.

То чому міністр освіти не хоче відповідати на питання з журналістів СТБ?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...