6 липня 2011, 17:37

Чому Табачник не хоче спілкуватися з журналістами СТБ?

У Кабміні журналістка програми "Вікна-Новини" Наталія Соколенко намагалася з'ясувати в Дмитра Табачника, чи відповідала очікуванням міністерства освіти незначна кількість охочих писати тести з російської мови.

Табачник: Що б я не коментував, СТБ викладе зовсім інше, тому дякую сердечно за запитання.

Соколенко: Чи Вам не здається, що це порушення наших прав?

Табачник: Це не порушення ваших прав!

Соколенко: Це порушення наших прав порівняно із журналістами "Інтера", чому Ви не хочете відповідати на наші запитання?



Табачник: Я не зобов'язаний коментувати неправдиву інформацію.

Соколенко: То скажіть, що це – неправда.

Табачник: Це неправдива інформація, тому що добровільно право було надано тим, хто хоче обрати слов'янську або російську філологію як свій майбутній фах. І робити висновки, що скандально мало склало французьку або іспанську мову, це теж буде неправдивою інформацією, тому що вибирали з французької або іспанської лише ті, хто збирався вступати на французьку або іспанську філологію. Справа в тому, що пересмикування і перекручування не можуть бути формою нормального діалогу... В чому питання?

Соколенко: Питання в тому, чи співпадало це з очікуваннями міністерства?

Табачник: Не було ніяких очікувань! Була вільна позиція. Хочете вчіть іспанську мову. Хочете вчіть російську мову. Хочете дивіться "Інтер", хочете – щось інше. На щастя, Інтер дивляться набагато більше.

Щодо того, кого більше дивляться, то є дані GfK Ukraine, згідно з якими в червні місяці "Вікна-Новини" посідають за рейтингом та часткою перше місце з-поміж новин ("Подробиці" на каналі "Інтер" на третьому місці в сегменті аудиторії 14-49 років, після програм "Вікна-Новини" та "ТСН" і друге місце в сегменті аудиторії 18 – 54 роки).

GfK Ukraine - найбільша компанія з маркетингових та соціальних досліджень в Україні. GfK Ukraine входить до міжнародної дослідницької мережі GfK Group.

Щодо статистичних даних тих, хто хотів скласти ЗНО з російської мови та наслідків очікувань чи, як зазначив міністр Табачник, відсутності очікувань з боку міністерства освіти.

"Всього в цьому році нами зафіксовано 128 701 прогулів, що призводить до втрат коштів з державного бюджету. Найбільше неявок припало на російську мову, яка потрібна невеликій кількості абітурієнтів. Ситуація з цим предметом свідчить про низьку конкурентність відповідної спеціальності на ринку праці. Загалом неявка на росмову є рекордною – 38%," – аналізує ситуацію інформаційний директор громадської мережі "ОПОРА".

Щодо неявки з інших іноземних мов, то: на тестування з англійської мови незявилося 13,3 %, на тестування з німецької мови – 17 %, на тестування з французької мови – 17,3%, з іспанської мови – 24 %.

Кількість тих, хто записалися і не з'явився на тестування з російської мови, у відсотковій пропорції дійсно є найбільшою не лише з-поміж інших мов, але з усіх предметів.

Як відзначає "ОПОРА", спостерігачі організації готові пояснити організаторам тестування, звідки беруться астрономічна цифра у більш ніж 10 мільйонів гривень, а не 865 960 грн., які нарахував Український центр оцінювання якості освіти.

То чому міністр освіти не хоче відповідати на питання з журналістів СТБ?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...