10 вересня 2012, 17:32

Як громади селищ можуть ефективно використати передвиборчі перегони: досвід округу N95

Ще в березні освітня комісія нашого селища Коцюбинське зібрала директорів дитсадків та шкіл, щоб отримати від них список того, що вони потребують в першу чергу.

Таким чином ще з березня, не знаючи того, який буде список кандидатів округу 95, було прийнято рішення просити кандидатів в депутати вирішувати не ті проблеми, які спадуть на думку їхнім "піарникам" чи "кріейтерам", які уявлення не мають про потреби місцевої громади, а ті, які дійсно є в селищі.

Після того, як дирекції шкіл сформували списки своїх потреб, стало зрозуміло, що навіть ситуація з книжками в школі вкрай критична. Не було в достатній кількості ані Ліни Костенко, ані Івана Франка. Школа досі потребує "Кобзаря" Шевченка.

Бібліотекарка поскаржилась, що навчальному закладу селища цього року виповнилося чверть віку, а стільці в читальному залі – його ровесники й вже геть розхитані.

Обдзвонюючи провідних кандидатів округу, які потенційно могли б вирішити цю проблему у відповідь чули різне. Хтось казав, що він не мільйонер, хтось казав що не має грошей, але при цьому у поштові скриньки нам від цих кандидатів лягала недешева поліграфія, а обличчя прекрасно посміхалися з недешевих білбордів.

Нашому округу пощастило. У нас аж 48 кандидатів. Рекордна кількість. Якщо відкинути пару десятків технічних, які використовують для того, щоб розставити своїх людей у комісії, все одно залишається чимало тих, кого від імені громади чи комісії селищної ради можна про щось попросити.

Таким чином ми поповнили запаси книжок і школи і ліцею. В школі навіть передплатили необхідні для педагогів газети на 2013 рік.

Більше того, громада стала настільки винахідливою, що ініціювала збір підписів до кандидата в народні депутати, щоб поставити спортивний майданчик.

"Ми зібрали близько двох сотень підписів молодих мам і мешканців селища, щоб нам кандидат в депутати поставив дитячий спортивний майданчик. Я знайшла свою мрію в "Мастерской волшебного мира". Ми самі не змогли б це собі дозволити, тому звертались до кандидатів в народні депутати. Фактично всі, до кого ми звернулись, нам відмовили, а громадський рух "Ми разом", який очолює Олександр Юраков, на щастя, відгукнувся.

У нас в селищі всі дитячі майданчики переважно для дітей до 6 – 8 років. Підліткам гратись нема де, тому виходить, що зайву енергію їм немає де діти і вони ламають нехотячи елементи на майданчиках для менших дітей.

Хтось нам відмовляв, але ми свого досягли. У нас тепер стоїть спортивний майданчик для старших дітей. Замість стосів макулатури, які залишають вибори у поштових скриньках й під сміттєбаками, додаючи роботи нашим двірникам, – у нас щось залишиться нашим дітям," – сказала молода мама Наталя, яка вже три місяці мріяла про те, щоб діти її двору могли гратись саме на такому майданчику.



"Взагалі кандидати в депутати не повинні встановлювати дитячі майданчики. Це має робити держава з державного бюджету. І його б на це вистачало, якби бюджетними коштами розпоряджались відповідним чином. Кандидат в депутати має розробляти свою програму з законодавчими ініціативами.

Але коли ти отримуєш підписи від мало не двохсот батьків, які просять в лісі встановити їм майданчик, то як батько ти розумієш, що ми не в Європі, де кожна дитина має можливість прекрасно провести час й усі майданчики оснащені інтерактивними й рольовими елементами," – пояснює чому погодився встановити майданчик Олександр Юраков.

Таким чином після звернення дирекцій шкіл Юраков допоміг школі книжками, а після звернення громади – встановив в лісі спортивний майданчик.

В нас дуже багато кандидатів в окрузі N95, а в селищній раді 30 депутатів. Виходить, якщо кожен депутат підключиться до цього процесу, то в селище можна було б вирішити багато важливих проблем, на які постійно не вистачає бюджетних коштів.

PS (На вихідних знайшлося чимало охочих взятися до благоустрою нового майданчика. Дорослі і діти долучались і до вкопування й розфарбування коліс,



і до чергового прибирання лісу.



До речі, Микита і Ілля – гідний приклад для наслідування. Вони почали виходити на суботники ще кілька років тому і беруть зазвичай з собою найменшого брата.



Коли місцева громада вміє самоорганізуватись – це хороший показник).

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...