23 квітня 2014, 16:45

Біличанський ліс: Турчинов пообіцяв підписати указ про нацпарк

Новий склад Кабміну у середу схвалив проект указу про присвоєння Біличанському лісу природоохоронного статусу – національного парку.

Цю інформацію журналістам підтвердив міністр Кабінету міністрів Остап Семирак, який ще минулого тижня пообіцяв, що це питання розглянуть на найближчому засіданні уряду.

У цей же день на міжнародному екологічному форумі "Довкілля для України", де був заступник міністра екології Олександр Настенко, еколог та журналіст Олег Листопад поставив наболіле для громади Києва та Київської області питання, яке тягнеться вже понад 5 років:

"Коли буде підписано указ про створення філіалу Голосіївського НПП Біличанський ліс? Заступник міністра відповів, що вони: "знають і працюють". Я наголосив, що зібрали 15 тисяч підписів, написано сотні статей, проведено десятки пікетів, але Янукович людей не почув. І зараз теж немає підпису в.о. Президента Турчинова. То що треба вкотре йти на пікет? "

Заступник міністра Настенко відповідає, що йти на пікети вже не треба.

Екологів цікавило, коли ж будуть створені й інші нацпарки – Залісся, Білозерське, Синьогора, оскільки за часів Януковича таким природоохоронним статусом було захищено лише один ліс.



Депутати Верховної Ради твердять, що в.о. Президента Олександр Турчинов в парламенті висловися за підписання такого указу.

"Турчинов обіцяв підписати указ щодо присвоєння Біличанськогму лісу статусу національного парку. Я чув це особисто, чули й інші народні депутати, що стояли поруч," – розповідає народний депутат Володимир Полочанінов.

У секретаріаті Кабміну повідомляють:

"На початку наступного тижня проект указу направлять до Адміністрації Президента на підпис в.о. Президента Олександра Турчинова."

Таким чином після підписання указу Біличанський ліс стане частиною Голосіївського нацпарку.

Приєднання понад 6-ти тисяч гектарів відбудеться без вилучення в головного користувача – "Київзеленбуду".

Нагадаємо, у 2008 році селищні ради Коцюбинського та Гостомеля роздали столичний ліс на підставних осіб, депутатів місцевих рад та близьких їм людей.

Як стало відомо, за дерибаном на місцевому рівні стоъть депутат Ірпінської ради Валерій Пєший (від БЮТ) та депутат облради Вадим Башун (від ПР) , які разом навіть проводять свої відпустки, після яких у соцмережі виставляють от такі фото.



Нещодавно джерела у ВРУ повідомили, ще весь дерибан з самого початку курував сам Губський.

Прокуратура на даному етапі оскаржує акти права власності на ділянки в Біличанському лісі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...