22 серпня 2014, 10:32

Як громади Києва впливають на владу

Згуртована громада може вирішити самостійно свої проблеми за допомогою місцевої влади.

Журналісти створили сайти кількох громад міста Києва (Оболонь, Святошино, Голосієво, Шевченка) для того, аби в громади з'явився впливовий інструмент на новообрану владу.

Громаду Оболоні непокоїв шанхай на набережній. І от Кличко після того, як це питання підняли ЗМІ, особисто прийшов подивитися на те, що відбувається тут вздовж зони відпочинку.



Він пообіцяв за тиждень вирішити проблему громади Оболоні. У четвер зранку на набережній такі знесли шанхайські нетрі.



Історія з Біличанським лісом – це історія спільної боротьби Громади Києва та Київщини. Сайти громад Приірпіння та Святошино надрукували інформацію про скандальну сесію облради, де мали протягнути питання дерибану з голосу.

Дерибанники вже замовили теплохіж, аби святкували перемогу в той час, коли наші гинуть в зоні АТО.



Але нам вдалося не допустити цього. Питання не було в порядку денному, а заброньований теплохід скасували.

Вже за кілька днів після цього нас набрав радник Кличка Ігор Ніконов й запропонував зустрітись. Зрештою ми домоглись того, що всі активісти та депутати, які вели боротьбу за збереження Біличанського лісу, були включені в робочу групу.

Це не кінець боротьби, яка триває 5-ть років, але ми тримаємо це питання на контролі й не даємо здати Нацпарк дерибанникам.

Журналісти, які допомагають громадам Києва із сайтами громад ще раз звертаються до киян й наголошують, що готові допомогти громадам у висвітленні та вирішенні їхніх проблем.

Але для цього активісти громади та інші журналісти, що мешкають в районах Києва мають долучатися до цього проекту: надсилати інформацію про проблеми, надсилати фото та відео.

Також велике прохання до журналістів, які живуть в тих районах Києва, де таких сайтів громад ще немає. Ми готові дати Вам готову платформу й передати досвід, допомагати, щоб в такий спосіб можна було допомогти іншим громадам.

Таким шляхом можна ефективно впливати на владу. Фактично громада стає проактивною й показує владі, що треба вирішувати першочергово в своєму районі.

Дієвість цього інструменту перевірена на громаді Приірпіння, де сайт існує 5-й рік. Тут громада викриває наймасштабніші дерибани та схеми.



Прокурор Ірпеня веде вже майже рік свою колонку на сайті й розповідає громаді про те, що зроблено для вирішення найбільш гострих питань.

У перспективі аналогічні платформи повинні бути і для громад Київщини, аби до взаємодії з громадою максимально залучали не лише КМДА, але й КОДА.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...