Як громади Києва впливають на владу
Згуртована громада може вирішити самостійно свої проблеми за допомогою місцевої влади.
Журналісти створили сайти кількох громад міста Києва (Оболонь, Святошино, Голосієво, Шевченка) для того, аби в громади з'явився впливовий інструмент на новообрану владу.
Громаду Оболоні непокоїв шанхай на набережній. І от Кличко після того, як це питання підняли ЗМІ, особисто прийшов подивитися на те, що відбувається тут вздовж зони відпочинку.
Він пообіцяв за тиждень вирішити проблему громади Оболоні. У четвер зранку на набережній такі знесли шанхайські нетрі.
Історія з Біличанським лісом – це історія спільної боротьби Громади Києва та Київщини. Сайти громад Приірпіння та Святошино надрукували інформацію про скандальну сесію облради, де мали протягнути питання дерибану з голосу.
Дерибанники вже замовили теплохіж, аби святкували перемогу в той час, коли наші гинуть в зоні АТО.
Але нам вдалося не допустити цього. Питання не було в порядку денному, а заброньований теплохід скасували.
Вже за кілька днів після цього нас набрав радник Кличка Ігор Ніконов й запропонував зустрітись. Зрештою ми домоглись того, що всі активісти та депутати, які вели боротьбу за збереження Біличанського лісу, були включені в робочу групу.
Це не кінець боротьби, яка триває 5-ть років, але ми тримаємо це питання на контролі й не даємо здати Нацпарк дерибанникам.
Журналісти, які допомагають громадам Києва із сайтами громад ще раз звертаються до киян й наголошують, що готові допомогти громадам у висвітленні та вирішенні їхніх проблем.
Але для цього активісти громади та інші журналісти, що мешкають в районах Києва мають долучатися до цього проекту: надсилати інформацію про проблеми, надсилати фото та відео.
Також велике прохання до журналістів, які живуть в тих районах Києва, де таких сайтів громад ще немає. Ми готові дати Вам готову платформу й передати досвід, допомагати, щоб в такий спосіб можна було допомогти іншим громадам.
Таким шляхом можна ефективно впливати на владу. Фактично громада стає проактивною й показує владі, що треба вирішувати першочергово в своєму районі.
Дієвість цього інструменту перевірена на громаді Приірпіння, де сайт існує 5-й рік. Тут громада викриває наймасштабніші дерибани та схеми.
Прокурор Ірпеня веде вже майже рік свою колонку на сайті й розповідає громаді про те, що зроблено для вирішення найбільш гострих питань.
У перспективі аналогічні платформи повинні бути і для громад Київщини, аби до взаємодії з громадою максимально залучали не лише КМДА, але й КОДА.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.