22 серпня 2014, 09:32

Як громади Києва впливають на владу

Згуртована громада може вирішити самостійно свої проблеми за допомогою місцевої влади.

Журналісти створили сайти кількох громад міста Києва (Оболонь, Святошино, Голосієво, Шевченка) для того, аби в громади з'явився впливовий інструмент на новообрану владу.

Громаду Оболоні непокоїв шанхай на набережній. І от Кличко після того, як це питання підняли ЗМІ, особисто прийшов подивитися на те, що відбувається тут вздовж зони відпочинку.



Він пообіцяв за тиждень вирішити проблему громади Оболоні. У четвер зранку на набережній такі знесли шанхайські нетрі.



Історія з Біличанським лісом – це історія спільної боротьби Громади Києва та Київщини. Сайти громад Приірпіння та Святошино надрукували інформацію про скандальну сесію облради, де мали протягнути питання дерибану з голосу.

Дерибанники вже замовили теплохіж, аби святкували перемогу в той час, коли наші гинуть в зоні АТО.



Але нам вдалося не допустити цього. Питання не було в порядку денному, а заброньований теплохід скасували.

Вже за кілька днів після цього нас набрав радник Кличка Ігор Ніконов й запропонував зустрітись. Зрештою ми домоглись того, що всі активісти та депутати, які вели боротьбу за збереження Біличанського лісу, були включені в робочу групу.

Це не кінець боротьби, яка триває 5-ть років, але ми тримаємо це питання на контролі й не даємо здати Нацпарк дерибанникам.

Журналісти, які допомагають громадам Києва із сайтами громад ще раз звертаються до киян й наголошують, що готові допомогти громадам у висвітленні та вирішенні їхніх проблем.

Але для цього активісти громади та інші журналісти, що мешкають в районах Києва мають долучатися до цього проекту: надсилати інформацію про проблеми, надсилати фото та відео.

Також велике прохання до журналістів, які живуть в тих районах Києва, де таких сайтів громад ще немає. Ми готові дати Вам готову платформу й передати досвід, допомагати, щоб в такий спосіб можна було допомогти іншим громадам.

Таким шляхом можна ефективно впливати на владу. Фактично громада стає проактивною й показує владі, що треба вирішувати першочергово в своєму районі.

Дієвість цього інструменту перевірена на громаді Приірпіння, де сайт існує 5-й рік. Тут громада викриває наймасштабніші дерибани та схеми.



Прокурор Ірпеня веде вже майже рік свою колонку на сайті й розповідає громаді про те, що зроблено для вирішення найбільш гострих питань.

У перспективі аналогічні платформи повинні бути і для громад Київщини, аби до взаємодії з громадою максимально залучали не лише КМДА, але й КОДА.

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...

Скандальний проєкт рішення Київрада переносить. Що хочуть змінити у регламенті?

Сьогодні на засіданні Київради у порядку денному є проєкт рішення, яке викликало резонанс. Авторами цієї ініціативи є секретар Київради Володимир Бондаренко та голова регламентної комісії Леонід Ємець ("Європейська солідарність") ...