13 січня 2015, 12:37

Судді: СТБ – не ЗМІ, кореспондент – не журналіст = можна нападати?

Кілька місяців Апеляційний суд Київської області проводив засідання у справі нападу на знімальну групу СТБ.

Судді Ірпінського суду нападника-забудовника Олександр Табалюка виправдали, бо вирішили (увага!) не брати до уваги свідчень очевидців і журналістки Ірини Драбок. І це лише одна з багатьох причин, чому і прокуратура, і працівники СТБ подали апеляцію.

Засідання за участі трьох суддів – Миколи Авраменка, Віктора Димарецького та Володимира Говорухи – знімати на камеру системно забороняли.

За інформацією моїх джерел у суді, слуги феміди готувались виправдати Табалюка ще на початку грудня.

Але на засідання підтримати нас прийшли колеги-медійники. І саме перед ними судді засумнівались: чи є взагалі СТБ засобом масової інформації і чи є кореспондентка Ірина Драбок журналісткою?

Тоді всі ми з того посміялись і не повірите... звернулись у Національну спілку журналістів за довідкою для суддів. Ті засвідчили, що СТБ – ЗМІ, а Ірина Драбок – журналістка.

Але судді у нас великі винахідники! Довідку ж НСЖУ видало... 2014-го року! А напад стався влітку 2013.

"Я наголосила, що можу принести довідку на кожен свій рік роботи в ЗМІ, а у стаж у мене майже 10 років. Більше того, при потребі – можна так само принести довідки про те, що і СТБ є засобом інформації за кожен рік роботи телеканалу," – обурюється Ірина Драбок.

(У мене особисто є великі підозри, що довідку для цієї трійки суддів треба було брати дещо в іншому місці...)

Ситуацію з нападом на знімальну групу розглядали на комітеті з питань свободи слова, куди увійшла колишня журналістка Ольга Червакова, яка пройшла в парламент.



"Треба засудити факт перешкоджання професійній діяльності журналістів," – наголосила народна депутатка.

Окрім цього, комітет вирішив не лише надати суду довідкову інформацію щодо застосування 171 статті ККУ, а й висловив занепокоєння, бо судді на відкритому засіданні забороняють проводити зйомку.

"Якщо вже вам так дуже хочеться – то знімайте," – говорить під час оголошення рішення головуючий суддя Микола Авраменко.

А чого ж коли всім працівникам ЗМІ раніше хотілось, то суд забороняв? Дозволили виходить знімати лише тоді, як зачитували повний текст ухвали за відсутності Табалюка й його адвокатів.

"Кахи-кахи-кахи... У даному провадженні не здобуто беззаперечних доказів того, що діяльність Табалюка була направлена саме на перешкоджання професійній діяльності журналіста і були вчинені з прямим умислом," – прокашлявся суддя Микола Авраменко.

А на що ж тоді вона була направлена й яким був насправді незрозумілий суддям умисел Табалюка?

Журналістам дуже важко доводити, що порушення згідно 171 статті таки відбулися. Це загалом поодинокі випадки. І найрезонанснішим із них є напад Вадима Тітушки на журналістку 5 каналу Ольгу Сніцарчук.

Але Тітушка – не родина забудовників Табалюків. Ресурсу і квартир має трохи менше.

Після такого тріумфального для себе правосуддя – Табалюк тікає від камер. І на прощання говорить журналістам:

"Закон соблюдайте! Я вам ще раз кажу".



"Ми вважаємо, що рішення суду є незаконним. ми його будемо оскаржувати до вищого спеціалізованого суду. Переконані, що в діях даної особи є дійсно склад кримінального правопорушення щодо перешкоджання журналістській діяльності," – наголошує прокурор Наталія Стаховська.

Журналістка Ірина Драбок, яка у своїй майже 10-річній практиці бачила чимало, такому рішенню дивується:

"У рішенні суду першої інстанції написано, що не беруться до уваги мої покази і покази свідків. А зараз ми тут чуємо, що по факту взагалі нічого не відбулося".



Драбок резюмую все побачене та почуте в суді:

"То ж виходить? На нам, журналістам, можна перешкоджати виконувати професійні обов'язки і за це нічого не буде?"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...