31 березня 2015, 16:02

Чернівецька міська рада: третина депутатів може втратити мандат

17 депутатів Чернівецької міськради у 2014 році прогуляли за один рік понад 50% засідань сесій або постійних комісій.

Згідно статті 37-ої Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату.

Ось ті, що пропустили понад 50% сесій Ради (клікніть на графіку, щоб збільшти).Щодо засідань комісій, то ситуація у Чернівецькій раді значно гірша. За результатами моніторингу, майже 2 десятки депутатів – кандидати на виліт (клікніть на графіку, щоб збільшти).

"Робота в комісіях – дуже важлива. Саме комісії пропрацьовують проекти рішень, які у подальшому депутати розглядають на сесіях. Відсутність депутатів на комісіях позбавляє їх можливості впливати на процес підготовки рішень, які можуть суперечити інтересам громади. Відповідно відсутнійдепутат не може відстоювати інтерес виборців. Іноді комісії можуть не мати кворуму, аби підтримати навіть потрібні гроомаді проекти рішень," – зазначає Андрій Круглашов, координатор Громадського руху ЧЕСНО.

"Якщо депутати не ходять на засідання комісій, а приходять лише на сесії, то їх можна порівняти зі студентами, які не ходять на пари, не працюють протягом семестру, а приходять на сесію й намагаються хоч якось здати свій пердмет. Депутати на сесіях не пропрацьовують рішень, за які голосують," – наголошує Круглашов.Місцевий учасник руху ЧЕСНО Андрій Кучуран наголосив, що восени на місцевих виборах мешканці Чернівців мають зробити свій відповідлаьний вибір:

"Я переконаний, що виборці повинні знати, хто і як працював у раді. Це допоможе їм визначитись. Цікаво, чи депутати, які не ходять на сесії та комісії, будуть балотуватися цього року. Рух ЧЕСНО в Чернівцях зробить детальний аналіз та опублікує його найближчим часом".

Окрім тих, хто є кандидатом на виліт, в Чернівецькій раді є десятки прогульників. Це ті, хто були відсутні від 25 до 50% сесій чи засідань комісії.Ще одним показником у роботі депутатів ради є депутатські запити. За 4,5 роки роботи 60 депутатів написали лише 7 депутатських запитів (для збільшення документу – клікніть на зображення).Для порівняння, у Київраді менше ніж за рік роботи написали більше 800 запитів.Але зміст депутатських запитів засвідчує, що місцеві урядники не розуміють різниці між депутатським зверненням та запитом. Вони виносять на розгляд депутатського корпусу ті питання, які можна вирішити в межах депутатського запиту.

Причини, на думку експерта, у відсутності відповідної освіти.

"Це все від малограмотності. Депутати не хочуть працювати реально, а переслати питання на найвищий рівень, щоб потім сказати виборцям: я для вас все зробив, що міг. Я переконаний, що треба було провести навчання для депутатів та їхніх помічників. Але це треба не лише для Київради", – наголошує Анатолій Ткачук, директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства.

"Партійні середовища повинні готувати свої кадри. Але в Україні така культура відсутня. Академія держуправління маленька і неадекватна система. Тому така реальність – від малограмотності," – додає Ткачук.

Громадський рух ЧЕСНО вдячний Чернівецькій міській раді за офіційну відповідь на звернення, в якій дані були систематизовані належним чином.

Ірина Федорів, регіональний координатор громадського Руху ЧЕСНО

powered by lun.ua

Скільки ексмеру Ірпеня коштувала премія "Літературної України"?

Подивився ексмер Ірпеня Володимир Карплюк на Іллюшу Киву й подумав: "Чим я гірший? Хай не буду наукивцем, буду лавреатом-літератором". Парадоксально, що політик, який реально роками нищить зелений Ірпінь – рекреаційну зону, де відпочивали літератори, отримує премію газети "Літературна Україна"...

Нахіба Разумков став фотозоною для Карплюка і відкривав добудову до школи в Ірпені?

Політики в школі – це крінж. У Русі ЧЕСНО ми не втомлюємося це повторювати. Нахіба батькам дивитися на політиків у перший день школи. Ми, батьки, хочемо провести дітей до школи і піти на роботу...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам" Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам". Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Як директором ліцею протягують людину з вертикалі Президента – Львівщина

Директором Миколаївського професійного ліцею (Львівська область) можуть з порушеннями низки вимог призначити Тараса Олійничка. Трудовий колектив підтримав його аж 2 голосами...

Слуга народу VS УДАР: хто дозволяє гопніку захоплювати нацпарк столиці?

12 років ми боролися за Біличанський ліс. Це тепер нацпарк в межах Києва, межа винесена в натуру і це видно на кадастровій карті. Але кожна центральна влада в країні дає свою франшизу дерибанникам з Приірпіння...