22 квітня 2015, 13:20

Депутати Київради обходяться у понад 40 млн

Місцеві депутати працюють на громадських засадах. Але коштом громади вони мають можливість утримувати свої громадські приймальні та наймати в них працівників.

Кожен депутат за рахунок коштів столичного бюджету має можливість найняти керівника громадської приймальні та бухгалтера, які фактично є помічниками депутата, а також орендувати офіс та сплачувати за комунальні послуги і т. ін. (згідно з Положенням про громадську приймальню депутата КМР згідно рішення КМР від 22 лютого 2007 року N172/833).

Кожен депутат має право гарантовано отримати в рік 200 000 грн з бюджету для виконання доручень виборців та вирішення їхніх проблем. Про це Громадський рух ЧЕСНО повідомила Київрада. За словами голови комісії Київради з питань бюджету Андрія Страннікова, – це незахищена стаття бюджету.120 депутатів разом можуть використати 24 мільйони гривень. Це найбільша стаття видатків на депутатів.

У Київраді громадський рух ЧЕСНО переконують, що жорстко контролюють, як депутати використовують ці кошти:

"Без кошториса та обгрунтування про те, куди і чому будуть направлені кошти, без зазначення цілей кошти не надаються казначейством. До казначейства мають здати акти виконаних робіт і договори, якщо громадська приймальня, наприклад, закуповує до шкіл чи лікарень інвентар. У випадку виділення матдопомоги виборцям – копії паспортів та ідентифікаційних кодів".

Але не всі депутати використовують таку можливість. Є такі, що вважають це марнотратством.

"Депутатські кошти" на виконання так званих доручень виборців треба заборонити. Це є абсолютно неприпустимо, коли депутат на власний розсуд може витрачати кошти платників податків. Жодної проблеми в масштабах міста фінансуванням таких видатків вирішити неможливо. Тому 20 млн на рік йдуть в трубу. Я вважаю це неправильним, тому другий рік поспіль не використовую цих коштів. Депутатів ж від ідеї скасувати їх колотить. Грошей не багато, але фотографій і сюжетів про їх витрачання можна зробити чимало," – переконаний депутат Київради "демальянсівець" Василь Гацько.

"Громадська приймальня. Можна взяти на роботу двох працівників, один з яких бухгалтер. Передбачається, що кожен з двох на руки на місяць отримує близько 100 доларів. Це профанація. Бо за такі кошти ми ніколи не зможемо винайняти висококваліфікованих працівників. Ці статтю треба було б збільшити. А поки це не так проблеми малих заробітних плат у приймальнях депутати часто вирішують неофіційно, звертаючись до спонсорів і сплачуючи готівкою," – додає Гацько.

Як депутати витрачають ці кошти Київрада сказати не може. Громадський рух ЧЕСНО розіслав звернення на громадські приймальні депутатів. Щойно дані почнуть надходити – ЧЕСНО їх оприлюдить.

З урахуванням інших витрат, діяльність депутатів, які працюють за законом на громадських засадах, насправді передбачений немалий фінансовий ресурс – 40 мільйонів гривень на рік (понад 360 тисяч в рік на депутата).

Більше того, у бюджеті закладено ще понад півмільйона коштів на працівників, що обслуговують фракції (відділ по роботі з депутатськими фракціями, групами, міжфракційними об'єднаннями та позафракційними депутатами КМР).

Фракцію, яка складається з однієї людини, обслуговує одна окрема людина, ще дві людини працюють в штаті громадської приймальні. Тобто загалом на одного столичного депутата може припадати троє помічників.

Така ситуація склалася у фракції "Нове життя", яку представляє один-єдиний депутат – Ігор Федоренко.

"Норма про чисельність фракцій врегульована на законодавчому рівні і зміни можуть бути внесені тільки Верховною Радою. Проте, хочу зазначити, що не чисельність фракцій є проблемою. Річ в тому, що кияни не мають за свій кошт утримувати ніяку партію. Сьогодні їх в Київраді десять, та може на наступних виборах пройде 30. То що, роздувати штат і робити відділ чисельністю в 30 осіб і збільшувати видатки з бюджету – з кишень киян?" – Зазначає Олексій Рєзніков, секретар Київради.

Після того, як у Київраді провели аналіз, склад секретаріату запланували скоротити.

"В рамках оптимізації заплановано ліквідувати Відділ по роботі з депутатськими фракціями, групами, міжфракційними об'єднаннями та позафракційними депутатами КМР. Штат вказаного відділу – 11 чоловік. На кожну з фракцій, чисельністю від 1-го до 7 депутатів, а також на позафракційних депутатів, їх 12, і окремо на депутата Олександра Пабата, в цьому відділі передбачено по співробітнику. Цей відділ де-факто дублює функції підрозділів," – повідомили ЧЕСНО в Київраді.

З такою оптимізацією згодні далеко не всі депутати та фракції.

"Видатки на спеціальний відділ по роботі з фракціями повністю виправдані. Державні службовці з відповідним фахом на постійній платній основі забезпечують сталий організаційний процес. На всі фракції в Київраді зараз працюють 11 людей, а на одну – весь Секретаріат та виконавчий орган. Понад тисячу чиновників обслуговують сьогодні мера й фракцію УДАР-Солідарність. Більш того, оскільки владна політична партія керує кадровою політикою в місті, то своїх помічників і людей зі своєї команди влаштовує на офіційні посади," – переконаний "демальянсівець" Гацько.

Батьківщина, яка, як і Демальянс, має двох представників у Київраді, теж незадоволена такою ідеєю.

Депутатка від цієї фракції Тетяна Меліхова теж запевнила Громадський рух ЧЕСНО, що вона проти такого скорочення.

Варто зазначити, що відділ по роботі з депутатськими фракціями створили у 2006 році, коли фракції у Київраді були більш чисельними. До того часу, як зазначають у Кивїраді, такого відділу не існувало.

Варто зазначити, що під час моніторингу відвідуваності депутатами засідань Київради Громадському руху ЧЕСНО деякі фракції, зокрема "Самопоміч", яка має у своїх лавах значну кількість прогульників, наголошували на тому, що депутати Київради не отримують коштів за свою роботу від громади.

"Так, заробітної платні у депутатів дійсно немає. Це правда. Але якщо кияни щороку витрачають понад 40 мільйонів на своїх депутатів, то мають ще більше підстав вимагати якісний результат роботи місцевих урядників," – резюмує Андрій Круглашов, координатор Громадського руху ЧЕСНО.

Тому, ЧЕСНО звертається до киян і просить долучатися до якісного моніторингу роботи Київради у рамках кампанії "Чесна весна – відповідальна осінь" перед виборами (pigmaliones@gmail.com).

Авторка: Ірина Федорів, регіональний координатор Громадського руху ЧЕСНО

powered by lun.ua

Скільки ексмеру Ірпеня коштувала премія "Літературної України"?

Подивився ексмер Ірпеня Володимир Карплюк на Іллюшу Киву й подумав: "Чим я гірший? Хай не буду наукивцем, буду лавреатом-літератором". Парадоксально, що політик, який реально роками нищить зелений Ірпінь – рекреаційну зону, де відпочивали літератори, отримує премію газети "Літературна Україна"...

Нахіба Разумков став фотозоною для Карплюка і відкривав добудову до школи в Ірпені?

Політики в школі – це крінж. У Русі ЧЕСНО ми не втомлюємося це повторювати. Нахіба батькам дивитися на політиків у перший день школи. Ми, батьки, хочемо провести дітей до школи і піти на роботу...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам" Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Хто підсунув Зеленському ексрига Федорука до держнагороди?

Рубрика "3,14зда глазам". Це коли на 30 річницю незалежності дають держнагороду махровому ригу меру Бучі Федоруку. Після побиття студентів на Майдані у 2013 році моя колега Олена Жежера телефонувала всім мерам регіону з одним-єдиним питанням: коли вони виходять з Партії регіонів і складають партквиток...

Як директором ліцею протягують людину з вертикалі Президента – Львівщина

Директором Миколаївського професійного ліцею (Львівська область) можуть з порушеннями низки вимог призначити Тараса Олійничка. Трудовий колектив підтримав його аж 2 голосами...

Слуга народу VS УДАР: хто дозволяє гопніку захоплювати нацпарк столиці?

12 років ми боролися за Біличанський ліс. Це тепер нацпарк в межах Києва, межа винесена в натуру і це видно на кадастровій карті. Але кожна центральна влада в країні дає свою франшизу дерибанникам з Приірпіння...