Декларації депутатів Київради: грошові мішки та церковні миші
Понад 20 депутатів столиці взагалі не подали свої декларації в передбачений законом термін - до 1 квітня. Про це громадському руху ЧЕСНО повідомили у Київраді. За рішенням Київради, її депутати подають декларації до міської ради, а не за місцем роботи.
“Вони провалили тест на відкритість. І знаково, що більшість - представники провладної фракції УДАР. Ми зачекали тиждень після дедлайну і направили депутатське звернення”, - зазначає депутатка Галина Янченко, яка у січні місяці домоглася прийняття рішення Кивїради про оприлюднення декларацій депутатів на сайті не пізніше 30 квітня .
Прикметно, що декларації від виборців приховали переважно мажоритарники.
Саме на комісію з питань дотримання законності правопорядку та боротьби з корупцією Київрада поклала відповідальність за виконання цього рішення та оприлюднення декларіцій на сайті.
Декларації приховують не лише мажоритарники, але й списочники.
Громадський рух ЧЕСНО праналізував оприлюднені на сайті Київради дані. Ось ті, хто отримав найбільше доходів у 2014 році.
Найбагатшим з тих депутатів, чиї декларації є публічними, виявився Максим Микитась - забудовник, працює президентом Української державної будівельної корпорації "Укрбуд", переможець програми “Людина року-2014” у номінації “Бізнесмен року”.
Діяльність забудовника-мільйонера в столиці досліджували журналісти програми “Схеми”.
“Схеми” виявили, що забудова житлового комплексу на вулиці Микільсько-Слобідській ведеться з порушенням норм забудови прибережної смуги Дніпра безпосередньо в 50 метрах від води замість 150 метрів, передбачених законом. Також земельні ділянки, на яких нині ведеться незаконне, на думку киян і активістів, будівництво мають змінене цільове призначення, без збереження зелених зон. Мешканці Микільської Слобідки через це будівництво комплексу хмарочосів переконані, що будуть відрізані від Дніпра і позбавлені пляжу назавжди.
У Київраді Микитась став заступником голови комісії з питань містобудування та архітектури.
Друге місце з-поміж найбагатших депутатів, чиї декларації є у відкритому доступі, посів секретар Київради УДАР-івець Олексій Рєзніков, який ще у березні надав Громадському руху ЧЕСНО свою декларацію про доходи.
Третій - “радикал” Марк Греcь - директор студії документальних фільмів Національної телекомпанії України. Знаково, що власник мільйонних статків працює на державній посаді. Гресь став заступником голови у комісії з питань торгівлі та підприємництва, хоча, з огляду на свою діяльність, міг би піти до комісії з питань культури.
Замикають ТОП-5 мільйонерів Київради власник “Фуршетів” УДАР-івець-мажоритарник від Дарниці Ігор Баленко та позафракційний мажоритарник від Оболоні Вадим Столар. Обидвоє, згідно з результатами моніторингу Громадського руху ЧЕСНО, потрапили до списку прогульників Київради.
Як виявилось, кожен із топ-5 минулого року отримав більший дохід за міського голову Віталія Кличка, який задекларував 1,166 мільйона гривень доходів у 2014 році.
Окрім “грошових мішків”, у Київраді є й “церковні миші”. Деякі депутати Київради за 2014 рік не заробили, як виявилось, ані копійки. А дехто за місяць заробляє не більше 2 тисяч.
До речі, статус депутата місцевої ради, згідно з законом, дає депутатам право на безкоштовний проїзд у межах міста. Для тих, хто не має коштів, це суттєва пільга.
Суцільні нулі в доходах УДАР-івки Катерини Кириченко. Вона - фізична особа-підприємець.
Гендиректор ТОВ "Верона-Укр" Сергій Костюк, мажоритарник з Дарниці, попри керівну посаду теж має нульовий дохід.
Ці двоє депутатів у Київраді входять до нечисельої екологічної комісії.
Нульові доходи і в Романа Головні - представника “Громадянської позиції” у Київраді. У графі посада, де мало б фігурувати місце роботи, Головня написав, що він “депутат Київради”. Головня входить до непопулярної з-поміж депутатів комісії з питань охорони здоров’я.
З незначним відривом від цих трьох депутатів йде УДАР-івка з Шевченківського району Юлія Лимар. За весь рік її статки склали менше 2 тисяч гривень. Працює депутатка наразі заступицею начальника відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Київській області. А у Київраді потрапила до комісії з питань торгівлі та підприємництва.
Помічник-консультант народного депутата Дмитра Андрієвського УДАР-івець Руслан Кисіль заледве заробив за минулий рік 20 тисяч гривень. Помічник нардепа, який має вагомий вплив у Солом’янському районі, потрапив до комісії з питань власності.
До речі, Кисіль - найзатятіший прогульник у своєму Солом’янському районі.
Нагадаємо, що депутати працюють у Київраді на громадських засадах, але щороку для виконання доручень виборців із бюджету Київа на їх вимогу їм можуть виділити по 200 000 гривень кожному.
Громадський рух ЧЕСНО запрошує долучитися до моніторингу діяльності депутатів Київради активістів столиці (pigmaliones@gmai.com)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.