7 травня 2015, 11:52

Депутати Київради: безхатченки, мільйонери, лендлорди, автолюбителі та яхтсмени

"Свободівець" Чернецький задекларував 6 квартир і 5 будинків. У екс-ГАКівця Олександра Пабата – найбільший автопарк. Мотолюбитель Бондаренко отримав 2,5 мільйони дивідендів та процентів, не задекларувавши жодної гривні фінансових активів.

Моніторинг декларацій депутатів Київради Громадського руху ЧЕСНО виявив, що понад 10 % депутатів не мають власного житла. І це переважно – мажоритарники.



Найгірші справи у депутата від "Громадянської позиції" Романа Головні. У нього і доходи нульові, і жити ніде, якщо вірити декларації.



До списку безхатьків потрапив і мільйонер-мажоритарник з Оболоні Вадим Столар, який увійшов за рівнем доходів за 2014 рік у топ-5 депутатів Київради.



Щоправда, депутат-прогульник Столар у своїй декларації зазначив, що члени його сім'ї проти того, аби оприлюднювати інформацію про свої статки та майно. Хоча за законом депутат зобов'язаний задекларувати і свої статки, і статки сім'ї. Тому з декларації не зрозуміло, чи є в його сім'ї житлова площа.

Столар – не єдиний мільйонер-мажоритарник, який не задекларував ані квартир, ані будинків.

Аналогічна ситуація у представника команди нардепа від БПП Дмитра Андрієвського у Солом'янському районі.

УДАРівець Олег Костюшко також не має житла, але має понад 20 мільйонів заощаджень. Разом із братом він володіє ТОВ "БУДМАТЕРІАЛИ-ВТОРРЕСУРСИ", основним видом діяльності якого є оренда нерухомості. Зрештою, безхатько і торговець нерухомістю Костюшко опинився на четвертому місці найбагатших депутатів Київради за фінансовими активами.



Очолює цей список із великим відривом від інших депутатів "радикал" Олександр Вовченко, якого у лютому призначили керівником Служби віце-прем'єра. До того Вовченко займав керівну посаду в ТОВ "Житлобудінвест", а згодом очолював житлово-експлуатаційну копанію ТОВ "Ітон Груп".

У зятя екс-нардепа Віктора Пилипишина – Костянтина Ялового – в активі 25 мільйонів гривень.

Одразу ж після шлюбу з донькою Пилипишина у нього з'явилися дві будівельні компанії – "Космо-Фасад" та "КосмоПакБуд".

Якщо одні депутати, згідно з їх деклараціями, не мають власного житла, то інші володіють тисячами квадратних метрів.



Перше місце посідає "свободівець" Олег Чернецький, у якого на відміну від однопартійця-безхатченка Руслана Андрійка, не просто є де жити. У нього у власності аж 6 квартир та 5 будинків. Сумарно житлової та нежитлової площі у власності депутата та сім'ї понад 6000 м2.

Забудовник-УДАРівець Максим Микитась, у якого торік були найбільші доходи, має у власності разом із родиною 2 "садові будинки" загальною площею майже 2 тисячі квадратних метрів.

На третьому місці – прогульник-мажоритарник з Солом'янського району В'ячеслав Непоп. Він, як і Микитась, теж веде будівельний бізнес.

Громадський рух ЧЕСНО також визначив тих депутатів, які мають найбільше нерухомості – і житлової, і нежитлової, як то гаражі, офіси тощо.

З-поміж лендлордів Київради лідерство у представника "Батьківщини" – кандидата на виліт Володимира Бондаренка. Саме він є власником комплексу "Українське село" під Києвом.



На другому місці УДАРівець мажоритарник з Голосієва рекламіст та поліграфіст Олег Калініченко.

Мажоритарник з Солом'янки Олег Костюшко, який поповнив ряди безхатьків та увійшов до топ-5 найбагатших депутатів, з-поміж найбільших лендлордів посів третє місце.

А найбагатший "радикал" Київради Вовченко тут поступився колегам і посів четверте місце.

З-поміж столичних депутатів є й ті, хто має цілі автопарки. Так, мажоритарник зі Святошино екс-ГАКівець та прогульник Київради Олександр Пабат задекларував аж 11 машин.



У Пабата є автівки на будь-який смак – від вінтажної Волги ГАЗ-21 до екслюзивного Aero-8. "Легкий, потужний та невимушено-стильний" британський спорткар на сайті виробника коштує щонайменше $90 тис.



На другому місці мажоритарник зі Святошино В'ячеслав Непоп. Депутат-забудовник є власником Лексусу LX 570 та ГАЗ-21, члени сім'ї більше полюбляють Мерседеси G55 і мають аж дві такі моделі.

Ще один власник авторпарку і теж прогульник – представник Самопомочі Роман Андрейко -

у власності має Мерседес E-250 та Нісан Мурано. У сім'ї – Форд Фієста, Нісан Кашкай, Мерседес GLA.

"Свободівець" Олександр Семененко на себе зареєстрував Шкоду Фабію, а сім'я має у власності Лексус та Рендж Ровер.

Попри те, що депутати Київради мають достатньо статків у жодного власника приватного автопарку немає екологічних машин, таких як Тесла.

Знаково також те, що у цьому списку немає жодного УДАР-івця. Але представники більшості Київради відзначились з-поміж тих, хто володіє водним транспортом і мотоциклами.



Мотолюбитель Дмитро Бондаренко з Громадянської позиції отримав 2,5 млн грн у дивідендах та процентах, проте не має жодної копійки, офіційно вкладеної у цінні папери, на банківських рахунках чи у статутному капіталі підприємств.

Громадський рух ЧЕСНО нагадує, що станом на 30 квітня понад 20 депутатів не надали для публікації на офіційному сайті Кивїради свої декларації.

З них більшість – мажоритарники – УДАР-івці.

Декларації приховують не лише мажоритарники, але й списочники.



Громадський рух ЧЕСНО запрошує долучитися до моніторингу діяльності депутатів Київради активістів столиці (pigmaliones@gmail.com).

Автори: Ірина Федорів, регіональний координатор громадського руху ЧЕСНО

Остап Кучма, аналітик Громадського руху ЧЕСНО

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...

Скандальний проєкт рішення Київрада переносить. Що хочуть змінити у регламенті?

Сьогодні на засіданні Київради у порядку денному є проєкт рішення, яке викликало резонанс. Авторами цієї ініціативи є секретар Київради Володимир Бондаренко та голова регламентної комісії Леонід Ємець ("Європейська солідарність") ...