4 липня 2016, 19:38

Нові обличчя злякалися виборів і через суд продавили скасування постанови Верховної Ради

17 липня 2016 року мають відбутися вибори депутатів Коцюбинської селищної ради. Рішення про розпуск прийняла Верховна Рада.

Члени партії Нові обличчя – самопроголошена голова селища Юлія Главацька та екс-депутат селищної ради Іван Лизун – подали позови до суду, аби скасувати постанову про розпуск і призначення перевиборів.

Два ідентичні слово в слово позови від Лизуна і від Главацької система розкидала на суддів. Доволі поширеною є практика подавати декілька однакових позовів з метою отримання можливості обирати "потрібного" суддю. Судячи з усього склад суду, який потрапив Главацькій, був не тим, на який розраховували Нові обличчя. Тому дали хід позову колишнього депутата Лизуна.

Як потім з'ясувалося, в складі суду за позовом Главацької фігурував суддя Сорока, який вже розглядав позов Лизуна. Представник ВРУ заявив клопотання про відвід даного судді. Не дивлячись на категоричне заперечення судді Скороки брати відвід, колегія суддів задовольнила клопотання представника ВРУ. Справу перенесли з метою призначення нового судді.

Сьогодні з'ясувалось, що до нового складу суду у справі Главацької увійшов суддя Смокович, який був головуючим у справі Лизуна. Йому так само був заявлений відвід і клопотання було задоволене. Але паралельно Главацька подала заяву про відмову від позову. Можна з майже з 99 % впевненістю сказати, що Главацька могла знати про результат розгляду справи в Верховному Суді наперед.

4 липня Верховний Суд скасував постанову Верховної Ради про розпуск і призначення перевиборів. До справи не були злучені ані ЦВК, ані ТВК як сторони і саме вони приймають рішення про зупинення чи ініціювання виборчого процесу. До справи не був залучений навіть Кабмін, який виділяє кошти. Це суб'єкти, які фігурують у постанові ВРУ і вони мали би бути залучені у справі як треті особи.

У двох суддів Верховного Суду щодо цього питання була окрема думка. Про це оголосив головуючий під час судового засідання.

Чому Нові обличчя так бояться перевиборів до Коцюбинської селищної ради?

На цих виборах вони втратили підтримку навіть з-поміж своїх членів партії. Якщо восени 2015 року у них був представник на кожному з 26 округів, то зараз вони спромоглися виставити лише 15 кандидатів. 5 з 17 депутатів від Нових облич відмовилися йти знову на вибори. У кандидати від Нових облич партія залучила на виборах у селище навіть немісцевих мешканців.

Рейтинг селищної голови, а значить і команди активістів, які підтримують антикорупційну боротьбу, понад 50 % підтримки. Саме команда активістів знайшла в кожному окрузі людину, яку уповноважили в тому числі на віче кандидуватися від громади.

Володимир Карплюк після обшуків в Ірпінській раді зник з Ірпеня.

Таким чином станом на зараз депутати Коцюбинської селищної ради поновлені рішенням суду у своїх повноваженнях, але виборчий процес суд не зупинив і депутати є офіційно кандидатами в депутати, куди вони самі себе і записали.

А судову реформу треба започатковувати негайно. І люструвати суддів з швидкістю світла.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...