30 листопада 2016, 13:03

Чому населені пункти з 1 грудня можуть бути без опалення

Ліміти на газ у грудні дадуть не всім. Температура надворі сьогодні – 8. Тобто вже завтра люди можуть мерзнути в квартирах, включати додаткові прилади для обігріву, що не завжди витримає проводка.

До селищної ради Коцюбинського (Київська область), яке має 2 дитсадки, школа і ліцей, прийшов лист, де йдеться про те, що лімітів не буде. Борг понад 800 тисяч.



Це пов'язане з тим, що компанія, яка постачає опалення населенню не має коштів, аби розрахуватися за газ – основну складову тарифу. Не секрет, що газ для всіх подорожчав. У сусідньому Ірпені тарифи вже понад 30 гривень.

У нас тариф залишається близько 10 гривень і з такими надходженнями за газ не в змозі буде розрахуватися жодна компанія.

"Я вкотре з питання погодження тарифу скликаю виконком. Засідання відбудеться сьогодні, 30 листопада. О 16:00 терміново чекаю всіх членів виконкому. Склад виконкому не оновлюється вже третю каденцію через небажання депутатської більшості голосувати. Кворум у виконкому завжди на межі. Один голос проти – і тарифи не прийняті вже 2 місяць, хоча я абсолютно всіх просила з вересня ознайомитися і внести пропозиції.



Сьогодні виконком може не відбутися взагалі, бо керуюча справами звільнилася, а депутатський корпус більшістю голосів не побажав на минулій сесії голосувати і зняв з порядку денного питання про затвердження нової кандидатури. Відповідно кворум і сьогодні під питанням," – говорить селищна голова Ольга Матюшина.

Навіть якщо засідання і відбудеться і станеться чудо – тариф затвердять, це не значить, що у теплопостачальника з'являться гроші. Тариф вступить в дію лише через місяць. А гроші за новим тарифом теплопостачальник отримає наприкінці січня. А це означає, що нам доведеться в під новий рік чекати того, що лімітів на газ у нас знов не буде.

У ситуації, яка склалася, винні члени виконкому, які не ходять на засідання, депутат Ірпінської ради від Нових облич і член виконкому Богдан Слюсаренко, який просто голосував проти не бачивши, як він потім зізнався сам тариф (а запрошували всіх знайомитися з вересня місяця = було 2 місяці), депутати Нових облич, які зняли питання щодо затвердження на посаді керуючої справами й залишили виконком у кризовому стані. Досі не бажають замінювати склад виконкому екс-регіонала Вадиса Садовського.

Різниця на тарифі буде коштувати громаді мільйони гривень з бюджету. Бо через непогоджені тарифи "Мастер-Енерго" подасть до суду. І якщо навесні селищна голова виграла суд в "Мастер-Енерго" і захмстила 1,5 мільйони бюджетних коштів, то цього разу коли вся країна отримала вищі тарифи через подорожчання газу, у суді за мільйони бюджетних коштів боротьба може бути заздалегідь провальною.

"Я письмово місяць тому зверталася і до голови Ірпінської ради Володимира Карплюка і до очілників ОДА з проханням виділити нам кошти, аби ми могли належним чином функціонувати в таких умовах. Але відповідей не надійшло," – каже селищна голова.

Про ситуацію, яка виникла повідомлене керівництво області.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...