20 грудня 2016, 10:05

Захисники лісів об'єдналися задля збереження легенів Київщини

Біличанський ліс дерибанять депутати Коцюбинської ради та Ірпеня. Бучанське межигір'я для комуніста Калєтніка поцупила в громади влада Бучі. Вумівський ліс знищується у Петропавлівській Борщагівці. Так наживаються місцеві чиновники у кожному районі.

Активісти роками порізно воюють з мером Ірпеня Володимиром Карпюком, який прийшов як забудовник нищити зелені зони Приірпіння. 95 квартал повідомив на всю країну, що в Карплюка 67 квартир.



У нього незадекларований будівельний бізнес у Польщі.

Так само точиться війна з мером Бучі екс-регіоналом Анатолієм Федоруком. Генеральна прокуратура України підозрює Федорука у перевищенні службових повноважень, незаконному виділенні земель лісового фонду для сімейного дерибану. Федоруку вручили підозра. Тривають суди. Меру Бучі загрожує позбавлення волі від 6-ти до 12-ти років.

Мер Петропавлівскьої Борщагівки Олексій Кодебський – це просто борщагівський монарх, який беззмінно править тут 34 рік. Його онук вже вивчився у Бостоні, а доньки стали мільйонерками. При владі цей мер довше, ніж президент Білорусі Лукашенко.



Місцевих феодалів можна знайти чи не в кожній пристоличній громаді.

Але їхній ресурс – ніщо, якщо у громади є розуміння і компетенції, які допомагають захистити зелені зони. Активістам Приірпіння вдалося вберегти Біличанський ліс і надати йому статус національного парку. У Бучі прокуратура за підтримки громади виграла суди всіх інстанцій, в тому числі й Верховний суд України та повернула у власність держави вкрадені ліси 1 категорії. У Петропавлівці активісти стоять на первинному етапі спротиву – виграли суд в першій інстанції зі скасування чинного Генерального плану села, згідно якого Вумівський ліс йде повністю під ніж, також місцеві актвіисти вимушені протистояти тітушкам забудовника Building developmnet Holding.



"Земля біля столиці дорога. Для того, щоб наша громада та інші громади не опинилися у кам'яних джунглях висоток ми вирішили на Київщині об'єднатися і допомагати один одному. Обмін досвідом і в судових справах, і в адвокації питань, і в захисті ділянок від вирубок, і в очищенні місцевої влади зараз важливий як ніколи," – наголошує лідер ініціативи "Захисти ліс", активістка Валентина Аксьонова.



Ініціативі "Захисти ліс" допомогли створити цей ролик волонтери столичного продакшену.

"У мене троє дітей, і я розумію,що вирубуючи нині шаленими темпами зелені зони задля будівництва житла ми забираємо повітря не лише в себе і в наших дітей і онуків. Їхні діти й онуки поїдуть жити у США чи в Європу. Туди, куди більшість Українців не зможе поїхати навіть на тиждень, щоб відпочити. Тому це наша відповідальність зараз, за те, яке повітря і яка екологія буде збережена для наших нащадків. Саме екологія впливає на стан здоров'я кожного," – наголошує Олена Плюта, директорка і режисер продакшену Activvision.

Головними героями стали прості мешканці Київщини, молода мама з Петропавлівської Борщагівки, Анастасія Бугера та мешканець Коцюбинського, активіст, Денис Тимошенко. Всі хто долучилися до створення ролику зробили це абсолютно безкоштовно.

Для того, щоб імена дерибанників стали гласними, щоб активісти могли обмінюватися досвідом, долучати прокуратуру й зрештою захистити свої права, ми створили сайт "Громада Київщини", який за зразком "Громади Приірпіння" буде захищати інтереси територіальних громад по всій області і долучати до цього проекту волонтерів.

Якщо у вашій громаді є проблеми і місцева влада дерибанить ліс чи бюджетні гроші – обов'язково пишіть або телефонуйте (050 419 12 49, pigmaliones@gmail.com, або на сторінку у соцмережі Faceook Захисти ліс).

Ми завжди готові поділитися досвідом з іншими громадами і допомагаємо вже навіть Вінниччині.

Виключно сильні активісти і незалежні регіональні ЗМІ можуть викорінити з місцевого самоврядування дерибанників. Це не зробить за нас жоден президент, Кабмін чи Верховна Рада. А в умовах непродуманої реформи децентралізації – це взагалі єдиний шлях для громад, щоб захистити себе і свою землю.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...