20 грудня 2016, 10:05

Захисники лісів об'єдналися задля збереження легенів Київщини

Біличанський ліс дерибанять депутати Коцюбинської ради та Ірпеня. Бучанське межигір'я для комуніста Калєтніка поцупила в громади влада Бучі. Вумівський ліс знищується у Петропавлівській Борщагівці. Так наживаються місцеві чиновники у кожному районі.

Активісти роками порізно воюють з мером Ірпеня Володимиром Карпюком, який прийшов як забудовник нищити зелені зони Приірпіння. 95 квартал повідомив на всю країну, що в Карплюка 67 квартир.



У нього незадекларований будівельний бізнес у Польщі.

Так само точиться війна з мером Бучі екс-регіоналом Анатолієм Федоруком. Генеральна прокуратура України підозрює Федорука у перевищенні службових повноважень, незаконному виділенні земель лісового фонду для сімейного дерибану. Федоруку вручили підозра. Тривають суди. Меру Бучі загрожує позбавлення волі від 6-ти до 12-ти років.

Мер Петропавлівскьої Борщагівки Олексій Кодебський – це просто борщагівський монарх, який беззмінно править тут 34 рік. Його онук вже вивчився у Бостоні, а доньки стали мільйонерками. При владі цей мер довше, ніж президент Білорусі Лукашенко.



Місцевих феодалів можна знайти чи не в кожній пристоличній громаді.

Але їхній ресурс – ніщо, якщо у громади є розуміння і компетенції, які допомагають захистити зелені зони. Активістам Приірпіння вдалося вберегти Біличанський ліс і надати йому статус національного парку. У Бучі прокуратура за підтримки громади виграла суди всіх інстанцій, в тому числі й Верховний суд України та повернула у власність держави вкрадені ліси 1 категорії. У Петропавлівці активісти стоять на первинному етапі спротиву – виграли суд в першій інстанції зі скасування чинного Генерального плану села, згідно якого Вумівський ліс йде повністю під ніж, також місцеві актвіисти вимушені протистояти тітушкам забудовника Building developmnet Holding.



"Земля біля столиці дорога. Для того, щоб наша громада та інші громади не опинилися у кам'яних джунглях висоток ми вирішили на Київщині об'єднатися і допомагати один одному. Обмін досвідом і в судових справах, і в адвокації питань, і в захисті ділянок від вирубок, і в очищенні місцевої влади зараз важливий як ніколи," – наголошує лідер ініціативи "Захисти ліс", активістка Валентина Аксьонова.



Ініціативі "Захисти ліс" допомогли створити цей ролик волонтери столичного продакшену.

"У мене троє дітей, і я розумію,що вирубуючи нині шаленими темпами зелені зони задля будівництва житла ми забираємо повітря не лише в себе і в наших дітей і онуків. Їхні діти й онуки поїдуть жити у США чи в Європу. Туди, куди більшість Українців не зможе поїхати навіть на тиждень, щоб відпочити. Тому це наша відповідальність зараз, за те, яке повітря і яка екологія буде збережена для наших нащадків. Саме екологія впливає на стан здоров'я кожного," – наголошує Олена Плюта, директорка і режисер продакшену Activvision.

Головними героями стали прості мешканці Київщини, молода мама з Петропавлівської Борщагівки, Анастасія Бугера та мешканець Коцюбинського, активіст, Денис Тимошенко. Всі хто долучилися до створення ролику зробили це абсолютно безкоштовно.

Для того, щоб імена дерибанників стали гласними, щоб активісти могли обмінюватися досвідом, долучати прокуратуру й зрештою захистити свої права, ми створили сайт "Громада Київщини", який за зразком "Громади Приірпіння" буде захищати інтереси територіальних громад по всій області і долучати до цього проекту волонтерів.

Якщо у вашій громаді є проблеми і місцева влада дерибанить ліс чи бюджетні гроші – обов'язково пишіть або телефонуйте (050 419 12 49, pigmaliones@gmail.com, або на сторінку у соцмережі Faceook Захисти ліс).

Ми завжди готові поділитися досвідом з іншими громадами і допомагаємо вже навіть Вінниччині.

Виключно сильні активісти і незалежні регіональні ЗМІ можуть викорінити з місцевого самоврядування дерибанників. Це не зробить за нас жоден президент, Кабмін чи Верховна Рада. А в умовах непродуманої реформи децентралізації – це взагалі єдиний шлях для громад, щоб захистити себе і свою землю.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...