Як судді забрали з бюджету 4 мільйони: каналізація, якої нема
Схема виведення мільйонів бюджетних грошей відкатана на Київщині чітко.
За часів екс-регоіналів в смт Коцюбинське робили "реконструкцію" каналізації. Це при тому, що каналізації там не було і нема на балансі селища. Питання: що ж тоді реконструювали? І за що просять понад 4 мільйони?
Робили без тендерів: побили відрізок між двома фірмами – Крайбуд" і "Глосар", щоб уникнути тендерної процедури. За договором роботи велися 4 дні і працювало кілька сотень людей. Місцеві кажуть, що такої кількості на тій вулиці ніколи не бачили.
Фірми почекали, доки екс-регіонали підуть з влади і після виборів 2015 року (прочекавши майже 3 роки) пішли до суду вимагати половину річного бюджету селища вже у нової влади.
Судді у нас – це окрема історія. ЖОДЕН на вимогу громади, ради і навіть прокуратури Київської області не задовольнив клопотання щодо проведення експертизи. Лише одна суддя погодилася, але документи з суду так і не дійшли до установи, яка мала проводити експертизу (Київський науково-дослідний інститут судової експетизи).
І от днями касаційна інстанція прийняла рішення про те, що маємо ми ці гроші віддати. Але за іронією долі практично в цей же час у нас переповнився колодязь, де нібито мала бути "реконструйована" каналізація.
Довелося розривати грунт і всі побачили – що це просто колодязь, який нікуди не веде.
І в мене питання до суддів всіх інстанцій і зокрема до суддів останньої касаційної інстанції:
поясність мені, як так виходить, що Ви (судді Стартієнко Л.В., Вовк І.В., Кондратова І.Д.) якимсь конторам "Рога і Копита" віддаєте розчерком свого пера мільйони наших бюджетних коштів навіть без експертизи?
Ми не плануємо зупинятися у захисті бюджетних коштів і будемо подавати в суд за нововиявленими обставинами.
А ті чиновники, які підписали акти прийому-передачі каналізації мають сісти. Це кримінальна справа сприяти виведенню грошей з бюджету. Наголошую, що навіть у рамках кримінальної справи за 2 роки нам теж не спромоглися провести експертизу – отже покривають.
Тим більше, що у нас є відео, де заступник колишнього селищного голови на камеру розповідає, як проводили цю схему.
Боротьба буде нелегкою хоча б з огляду на те, що касаційну інстанцію, де нам доведеться повторно боротися, очолив знову скандальний Артур Ємільянов, який тут головував тоді, коли рішення приймалося щодо "Глосару" – першої спарви по каналізації.
Схожу схему з бюджетними грошима провернули і в сусідньому Ворзелі. Скільки загалом населених пунктів на Київщині отримали каналізації на папері в втратили мільйони – нам не відомо.