29 травня 2018, 15:05

Аудіозаписи розмов депутата Єременка та Мельничука, яких СБУ звинувачує в хабарництві

Як перемогти корупцію: "Почніть з того, що посадіть трьох своїх друзів. Ви точно знаєте за що, і вони знають, за що". Лі Куан Ю

Минулого тижня депутата Коцюбинської селищної ради затримали спецслужби. Йому інкримінують вимагання хабара за голосування на сесії. Він діяв спільно ще щонайменше з 4 депутатами ради та мешканцем Ірпеня Євгеном Мельничуком. Останнього суд утримує під вартою.

Мені надали телефонні розмови з депутатом Єременком та Євгеном Мельничуком. З них абсолютно чітко випливає, що Єременко просив його підтримати грошима, а Мельничук сказав, що вони будуть вирішувати з якимись "київськими інвесторами", чи залишиться Матюшина на посаді голови Коцюбинського. Окрім цього в розмові названі два прізвища депутатів, які входили до депутатської групи, на яку, за версією правоохоронців, просили гроші. Це два депутати- самовисуванці Віктор Анісімов та дерибанник Біличанського лісу Олександр Хвостенко.

Єременко жаліється на ДФС-ника Трофімова, який його викликає на допит щодо перевороту в раді і вимагає "порєшать цю тему".

Депутат каже, що може "дьорнуть "Нові обличчя" (партія мера Ірпеня), але знову ж таки це все бабло. Вони мені представлять бабло. Все коштує гроші... Вони можуть мені це зробить безкоштовно, але вони мені скажуть, що ти реально нам торчиш. Є таке поняття як торчиш. От... Я реально, блін, торчу "Новим обличчям". Їхній адвокат буде завтра. Після обіду в мене допит. І я реально "Новим обличчям" торчу. Вони мені кажуть, що вони мене будуть підтримувати юридично з умовами. Ти народив мені проблем – вони готові їх вирішувати... Там товаріщ Трофімов, він проявив рвєніє. Ми з тобою розуміємо, що це рвєніє надо зупинять. Давай якось зупинемо по ДФС".



ДФС-ника Трофімова Єременко збирається послати... Трофімова не знаю, але за те, що проявив принципову позицію і працює по закону і не дає "порєшать" – тисну публічно руку.

"Справа в тому, що так херово по баблу, як в мене зараз було – дуже погано. Треба зараз якось там подумав, щоб якось підтримать мене."

У мене питання, ЯК суд міг випустити Єременка під заставу в 140 000 грн?! Одразу після того, як його випустили, в мене в квартирі та в моєї сусідки, яка була на суді по Єременку, зняли прилад обліку електроенергії. А що може бути з селищною головою Ольгою Матющиною, за заявою якої СБУ затримала політика на хабарі і хто за це буде відповідати?

У доступі з'явилися не лише розмови Єременка, а й мешканця Ірпеня Євгена Мельничука.

Мельничук, якого затримали разом з Єременко по тій самій статті, твердить, що депутат Олександр Хвостенко – дерибанник Біличанського лісу, якого відкликає громада – в їхній команді.



Більше того, Мельничук визнає що з ними разом і інший депутат-самовисуванець Коцюбинської ради Віктор Анісімов, якого теж відкликала громада і якому перемогти на окрузі допомогли "Нові обличчя" та їхні гроші:

"Опять "Нови облыччя" щоки надуют и помогут Хвостенку по всем моментам... Аниськин за нами. Но я вижу, как на него усилилось влияние "Новых облыч". Скоко денег виделили ему на округ? Ты видел?"

І найголовніше, Матюшиній – селищній голові, яку обрала громада, ці двоє нікчем дозволять залишитися на посаді, якщо це узгодять їм... київські інвестори!!!!:

"У Матюшиной есть шанс. Ели она не встретится с нами, то шансов нет. Если до 4 числа не встретится с нами. А конкретно с Еременко и Мельничуком. Мы идем на повышение. Общаемся с депутатами не уровня даже Приирпенья. Общаемся с депутатами, кому Коцюбинськое чем-то интересно. Она пока с нами не договорится – у нее шансов нет. 4 будут роковые разговоры. Мы примем это решение на уровне топов. Если мы приймем по Матюшиной, что она нам нахер не нужна вообще и это нам подтвердят наши киевские инвесторы... Так можем сказать, что она дала гарантии..."



Інвестори – це, ймовірно, забудовники. В одній із розмов Євген Мельничук зізнається, що будує в Херсоні на 15 гектарах будинки.

Співрозмовник Мельничука, який співпрацює з правоохоронними органами, наголошує, що нічого не зроблено і натякає, що грошей може не бути. І бюджет Коцюбинського треба переголосовувати, бо депутати після перевороту прийняли його на псевдосесії.



"Поставь в приоритете этот вопрос и мы этот вопрос закроем", – говорить Мельничук, якого затримали саме за гроші, які передавали за голосування бюджетних питань.

Роман Шестопалов, який вів переговори, інформує Мельничука, що з ним говорив друг Мельничука – Єременко і теж просив вирішити такі питання.

Мельничук і Єременко в рази гірші, ніж мер Ірпеня Володимир Карплюк. Те, що Карплюк – це зло й має корупційне глибоке коріння й пов'язаний з дерибанами, знають всі, хто володіє інформацією про події в Приірпінні.

Мельничук і Єременко на віче, де обирали кандидатів у депутати, говорили про те, що не будуть продаватися й декларували доброчесність і антикорупційну ідею як цінність.



І коли меру Ірпеня знадобилися 2/3 для перевороту влади – вони продали нас і громаду "Новим обличчям" і зрозуміли, що після перевороту вони нікому не будуть потрібні. Навіть "Новим обличчям", бо в них є потрібна кількість для того, щоб приймати голоси.

Тому вже знайшли якихось "київських інвесторів", щоб залишатися на потоці і мати від цього зиск. Ідуть, як сказав Мельничук "на повишеніє". І спілкуються не з громадою, а з тими "інвесторами", в кого є в Коцюбинському свій інтерес.

Спершу треба садити тих, хто йшов у владу із цінностями, проголошеними на віче, щоб далі ніхто і не думав робити подібне. Тоді рано чи пізно ми акумулюємо критичну масу порядних людей у місцевому самоврядуванні, в правоохоронних органах і Карплюк та йому подібні будуть на нарах. Шлях у боротьбі з корупцією треба дійсно починати з "любих друзів".

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...

Відсутність комунікаційної стратегії у Верховному Суді та ''зачистка'' коментарів. Що ж шкодить довірі до правосуддя?

Наприкінці минулого тижня відбувся Пленум Верховного Суду. Для третьої гілки влади це масштабна подія, до якої мають ретельно готуватися...