2 грудня 2019, 10:31

Танці судді Лапія: скільки коштує цікаве судочинство?

У Київському окружному суді є такий суддя Сергій Лапій. Він 9 місяців розглядав справу щодо поновлення на посаді селищної голови Коцюбинського Ольги Матюшиної.

Справу тягнув, як міг. До того її тягли так само ще двоє суддів – Світлана Харченко,Олена Терлецька. Всі троє колег розглядали елементарну справу в першій інстанції понад півтора роки. Це порушення процесуальних строків.

А за цей час у нас розікрали бюджет за 2 роки. Крали ті, хто взагалі не мав повноважень розпоряджатися бюджетом.

Суддя Лапій визнав 4-й та 5-й – переворот в Коцюбинському цілком законним. Він вперто не хотів бачити того, що в жовтні 2017 року другий самопроголошений голова став секретарем незаконно. На підтвердження цьому його ж колеги в апеляції вже винесли рішення, яке згодом підтримав навіть Верховний суд України.

Важко було б в депутаті Миколі Єременку побачити законно обраного секретаря, бо він на цій посаді не був і дня і зарплати не отримував. Відповідно виникає питання, хто ж міг тоді скликати сесію, аби влаштувати переворот? Більше того, його після перевороту затримало СБУ, оскільки він в Матюшиної вимагав хабар. Далі з'явився аудіозапис, який був зроблений під час спецоперації СБУ, де Єременко зізнається, що тогочасний мер Ірпеня Володимир Карплюк мав заплатити йому за голосування і знесення Матюшиної 20 000$.



"Під час останнього судового засідання суддя Лапій наголосив, що Матюшина була проінформована про так звану сесію, а відповідно не могла про неї не знати. Листа Матюшиній депутати прислали 6 березня і його зареєстрували в 16:00. Псевдосесію вони провели 7 березня о 9:00. Це, на думку судді Лапія, достатньо часу. При тому, що селищна голова має надати відповідь протягом 2 тижнів. Це право їй гарантоване законом і на той час розпорядження про призначення сесії вже було видане на іншу дату", – каже мешканка селища Тетяна Бондар, яка була на суді.

Я вже мовчу, що про засідання, на якому депутати вирішили знести голову, як мінімум має бути належним чином проінформована громада, яка голову обирала. І за ніч інформувати населення вкрай важко, а от переворот провести – дуже зручно.

Кілька годин – це достатній час, на думку судді Лапія, якому забракло 8 років (!!!) , аби задекларувати будинок дружини. І Вища кваліфікаційна комісія суддів задавала судді про це питання. І це не єдине майнове питання, яке викликало зацікавленість ВККС. Суддю комісія визнала таким, що не відповідає займаність посаді.

Я не знаю, як, хто і чим мотивував суддю Лапія до такого рішення. Але громаді воно обійшлося у – 40 млн грн і у втраті 2 років розвитку населеного пункту – закрили стаціонар, який не давала закрити Матюшина, у воді 10 місяців фекалії і згодом додалися ентерококи. Проблеми ніхто і не думає вирішувати.

Рішення судді Лапія не набрало законної сили. Ольга Матюшина оскаржує його в Шостому апеляційному адмінсуді і засідання буде 3 грудня об 11:35 (Московська,8 м. Арсенальна).

Сподіваюся, апеляція не затягуватиме час розгляду. Тим більше, що є рішення Верховного Суду.

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...

Скандальний проєкт рішення Київрада переносить. Що хочуть змінити у регламенті?

Сьогодні на засіданні Київради у порядку денному є проєкт рішення, яке викликало резонанс. Авторами цієї ініціативи є секретар Київради Володимир Бондаренко та голова регламентної комісії Леонід Ємець ("Європейська солідарність") ...