18 березня 2020, 08:39

Коронавірус. З Приірпіння швидка їде в БЦ. ''Хто ти, блRдь, той розумнику логістичних наук?'' – Харчишин

Фронтмен "Другої ріки" Валерій Харчишин повернувся з Італії. Симптоми у нього такі ж, які виявляють під час захворювання на коронавірус. Він живе в Приірпінні. Викликав швидку. І його з підозрою на коронавірус повезли... до Білої Церкви. Він просив, аби везли в Київ, бо це ближче і там можна пройти тести. Але у нас є адмінтерустрій. Він важливіший за долі людей. Важливіший за життя людей. Привезли в Білу Церкву. Там тестів спершу не виявилося. Історія ще та.

Саме про це я і говорила на підкомітеті Верховної Ради ще на початку лютого, коли розглядали питання приєднання Коцюбинського до Києва. Про медицину, адмінтерустрій і селище Коцюбинське – анклав, який вкраплений в Святошинський район столиці.

Я розповіла про те, як везла свою 6-місячну дитину у швидкій з Коцюбинського через Київ у Ірпінь. І це добре, що вночі, а не тоді, коли весь пасажиропотік їде додому в Ірпінь й ми могли стати в заторі... Як і Харчишин, я тоді просила везти туди, куди ближче, – до Києва. Це було 8 років тому. Але коли ти в швидкій, ти маєш чітко розуміти: не адмінтерустрій для тебе. Ти – для адмінтерустрою. Крапка. Іншого бути не може. Змінюються Кабміни, склади парламентів, місцевих рад, але поки аксіома: ти для адмінтерустрою, а не адмінтерустрій для тебе – незламна.



Через кілька днів після мого виступу на підкомітеті у мешканки селища Олени Вовченко був інсульт. Це така неприємна річ, коли час грає не на твоєму боці. Так от її повезли з Коцюбинського, через Київ, через Ірпінь у Бучу... Тобто через ТРИ громади в четверту і в переліку транзитних громад – Київ. Київ був першою громадою, куди заїхала швидка. Ми анклав. Далі швидка повернула на Ірпінь і в Бучу. Людини більше нема. Вона померла. Я про це писала.

І це мало б бути сигналом... Але це для країни з десятками мільйонами населення просто стало статистичним -1. Завтра таким -1 можу стати я, моя дитина або той, кого везуть з підозрою на коронавірус. Тобто кожен з нас може стати цією простою одиницею статистики. Поки не торкнулося тебе чи твоєї сім'ї, чухраїнці живуть величним: "Якось то воно буде!"

Крім амбулаторії був в громади стаціонар. Ми билися, щоб його не закривали і розвивали як вторинну ланку... Але закрили. Влада Ірпеня інвестує в парки і лавки. Це фотозона перед виборами. У нас залишилася первинна ланка, яка має злиденне фінансування. Але нас переконують, що анклав може бути самостійною ОТГ. З ким об'єдналося Коцюбинське в одну об'єднану територіальну громаду? З самим собою. Маразм, але факт. В селищі кілька вулиць і ми їх об'єднали в одну спроможну ОТГ при злиденному бюджеті, обмеженій території і відсутності інфраструктури.

Я не Харчишин. І не можу так красномовно, як він, дозволити собі сказати: "Я лише хотів спитати – хто ти, блRдь, той розумнику логістичних наук...??? Який кліщ укусив тебе і уповноважив на таке рішення? Чи дивився ти хоч раз на карту області?...  Хто ти, довбню? Перепрошую, може довбине..."

Але цитувати можу. Я дуже хочу, щоб ті, хто приймають рішення відкрили карту. Це не важко. Зараз вже навіть в кіоск не треба бігти. Можна з мобільного.



На мапі чітко видно: селище вкраплете в Київ, є анклавом, дороги ведуть ТІЛЬКИ в Київ. На область дороги нема. По ним і їдуть швидкі.

Я дуже хочу, щоб ті, хто приймають рішення, усвідомили, що в моєму селищі, де я мешкаю лише первинна ланка медицини. Що швидка з анклаву їде в Київ в везе чорть і зна куди, але не туди, куди можна оперативно доставити людину, щоб вона вижила і вилікувалася.

Харчишин зараз в приватній лікарні. У мене після того випадку з дитиною – страховка і на мене, і на дітей. Я більше не граю з адмінтерустроєм в "рускую рулєтку". Моя швидка по страховій пропонує мені виключно найближчі – КИЇВСЬКІ – лікарні. Дивно, правда? Чого б не провезти через три громади в четверту чи за 100 км в Білу Церкву?

Тільки біда в тому, що не всі можуть собі дозволити приватну клініку чи по страховій поїхати в столичну клініку, бо страхова не буде везти вас за 100 км, коли клініка поряд і ти з Коцюбинського виїздиш одразу в Київ. По-іншому діяти безглуздо. Але це ж страхова. Бізнес. А то держава. Це два різних світи в доцільності прийняття рішень. Бізнес – клієнтоорієнтований. Держава не була і не є орієнтованою на інтереси і сервіс для громадян.

Світ говорить про те, що ми не впораємося з коронавірусом так швидко, як хотілося б. А я в комітеті парламенту говорила про те, що в мене є мій інтерес у боротьбі за приєднання до столиці. Ми хочем, щоб швидка везла нас з анклаву у Київ. Ми хочемо, щоб, будучи вкрапленити в Святошинський район Києва, до нас їздив комунальний транспорт. Ми хочемо, щоб у нас діяв не міжміський тариф на перевезення, а міський. Ми не хочемо стояти як другий сорт в черзі в садки, коли іногородніх опускають вниз. Ми єдиний анклав в Києві, по суті спальний район Києва і ми щоранку їдемо на роботу в Київ. Там залишаються наші податки, які на нас не працюють.

Київрада за те, щоб нас приєднали. Кличко за і він офіційно звернувся до Кабміну і профільного комітету. Слово за ними.

А наразі ми стали тупо заручниками забудовників, які через нас хочуть добратится до столичного Біличанського лісу. Тіки тепер ставки вищі. На кону не лише ліс. З боку громади вже може бути не – 1. У світі пандемія.

Реформа децентралізації, яка говорить про НЕРОЗРИВНІСТЬ територій. Але це з розряду: "Пусть гаварят". Де-факто: кусок області буде вкраплений в місто Київ. І з дірявим бюджетом, без вторинної ланки медицини нас визнали самостійною і спроможною ОТГ.

І тут краще, ніж Харчишин не скажеш: "Який кліщ укусив тебе і уповноважив на таке рішення? Чи дивився ти хоч раз на карту області?"

Коцюбинський, на честь якого назвали наше селище, написав твір: "Дорогою ціною"... Так от коли люди платять за інтерес громади 10 чи 20 роками життя – ціна дійсно дорога. Коли людей б'ють і палять машини – то ціна зростає. Ти йдеш вагітний першою і другою дитиною з жорстким токсикозом і простестуєш. Вимагаєш.



Діти вже виросли. Покаталися в швидких, ризикнули життям, і нічого не змінилося. І ти не зміг для них вигризти іншу реальність. Просто через те, що хтось не подивився на мапу і не прийняв вчасне рішення, ми втрачаємо людей, яким медицина могла б допомогти. Тому надзвичайно дорогою ціною відхаркується чинний адмінтерустрій для коцюбинчан.

А може, хтось дивився на карту і свідомо робить те, що робить, бо цінність життя дітей, дорослих нижча, ніж вигода для ірпінських забудовників, які тримають регіон в облозі. Дорогою ціною... Надзвичайно дорогою дається нам наш шлях...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...

Скандальний проєкт рішення Київрада переносить. Що хочуть змінити у регламенті?

Сьогодні на засіданні Київради у порядку денному є проєкт рішення, яке викликало резонанс. Авторами цієї ініціативи є секретар Київради Володимир Бондаренко та голова регламентної комісії Леонід Ємець ("Європейська солідарність") ...