16 червня 2020, 08:11

Паспорт Коцюбинської ОТГ: як загубили щонайменше 3300 дітей

Ми вже проаналізували з громадою бюджетні показники і виявили, що їх помилково в паспорті завищили більше, ніж удвічі. Тепер ми аналізуємо показники паспорту "самостійної і спромодної громади" щодо освіти.

Отже, згідно з даними паспорту, у нас населення 16 337. Показник, ймовірно, суттєво занижений, бо до уваги взяті виключно ті, хто тут зареєстрований. Це опитування громади не дає розуміння про кількість і не є репрезентативною соціологією, але може дати хоч якесь розуміння щодо співвідношення зареєстрованих і незареєстрованих.



Цей показник можна було б перевірити, якщо б селищна рада надала дані з поліклініки, де батьки укладають декларації з лікарями, а також показники черги.

З огляду на те, що заселяється ЖК "Атлант", який розрахований на 8 000 населення, і не всі нові мешканці не квапляться прописуватися, населення значно більше. Наразі кількість виборців зросла на 11% і сягнула навесні десь 10 500. Якщо брали лише зареєстровних по статистиці, то 16 337 – 10 500 = 5 837 громадян, які зареєстровані і не є виборцями, тобто не досягли того віку, щоб мати право голосу. Це по суті діти і може бути незначна кількість недієздатних осіб.

Які дані внесені в паспорт ОТГ. Бачимо, що у нас дітей дошкільного віку 471, а шкільного 1665. І всі 1665 дітей, тобто кожна дитина, відвідує загальноосвітні заклади, які розташовані на території спроможної громади.



Той, хто працює з даними, а я працюю з ними постійно як журналіст, розуміє, що не може 100% дітей, які мешкають в анклаві відвідувати освітні заклади анклаву. Нема достатньо міць.

Звідки взялося, що у нас спроможність освітніх закладів на 100 % покриває потреби громади? Це такі недолугі дані надала захоплена Коцюбинська селищна рада, щоб протягнути "самостійне" ОТГ, коли, завдяки ОДА, яка зайняла принципово законну позицію, зірвалася історія з підпорядкуванням Ірпеню?

Я маю двох дітей. Вони ходять в садок і школу столиці. Де мої діти в цій статистиці? Їх нема. Як місцева влада їх може бачити? Я реєструвала в раді на кожну дитину свідоцтво про народження. Мої діти значаться в амбулаторії. Я уклала декларацію з сімейним лікарем. Мої діти мають бути в цій статистиці. А їх нема. Як нема сотень інших мешканців селища. І дорослих, і дітей.

Тобто нам дали інфомрацію про 2136 дітей, які є в школі, ліцеї і двох садках. І ще від держреєстру виборців ми маємо інформацію, що станом на весну їх 10 500. За статистикою, ми "загубили" щонайменше 3701 дитину. Це більше 63%.

Де ж ці діти, коли вони не ходять ані в школу, ані в садок і не є виборцями? Ну, припустімо, частина, – це діти до 2 років. Як порахувати їхню приблизну кількість. Беремо ту кількість, яка ходить в садки і ділимо на 4 роки. Тоді отримаємо приблизну кількість дітей, які в селищі народжуються в рік. Множимо на 2 і маємо 235 дітей.

Тепер віднімаємо від 3701 цих 235 дітей. І маємо майже 3376 дітей дошкільного і шкільного віку, які входять у кількість зареєстрованого населення. Де вони вчаться? Як можна загубити більше 3300 дітей? Одна дитина губиться і це вже катастрофа, а тут вирішується майбутнє цілої громади і ми загубили більше 3300.

А тепер подивіться на опитування, яке ми запустили в групі "Громада Коцюбинського". Куди ходять діти в садок.



Куди ходять діти в школу.



Всі бачать, що значна кількість дітей, а це майже 50 % відвідує заклади освіти Києва. Звісно, це не соціоліогія і вибірка не є репрезентативною, але підтверджує факт того, що не всі діти, як вказано в паспорті ОТГ, ходять в заклади освіти, які розташовані в селищі.

То яка ж спроможність громади, де в більше, ніж удвічі задвоїли бюджет і викинули для зручності статистики кілька тисяч дітей?

Помилка в паспорті не лише в бюджеті, не лише в кількості дітей, а навіть в рівні освітніх закладів. Ось дані паспорту, які свідчать, що у нас загальноосвітніх закладів І-ІІІ ступенів – два.



А насправді у нас є 18 школа і ліцей. Школа дійсно заклад І-ІІІ ступенів, а ліцей І-ІІ.



Тобто дані для створення паспорту "самостійної" ОТГ не відповідають дійсності.

Я розумію, що ОДА мало здати перспективний план області в Кабмін і не мало повноважень виконати волю громади – приєднати селище до Києва. Такі повноваження має Верховна Рада.

Я щиро вірю, що в Кабміні та парламенті є люди, які усвідомлюють, що не може населений пункт жити з намальованими бюджетними показниками і не можна викинути 3300 дітей в нікуди, щоб на папері, а не в реальності громада стала спроможною. Це точно не той шлях, куди йде реформа децентралізації.

Я дуже прошу законотворців приєднати селище до Києва. Ну, просто нема іншого варіанту людям як отримати доступ до медицини, шкіл і садків столиці. Ми анклав. Залишати анклави – це суперечить світовій практиці і здоровому глузду, бо адмінреформа має забезпечити нерозривність територій. І нема жодної логічної причини, чому залишати людей в заручниках і злиднях. Людей, які платять податки, щоб система працювала на них. Ми не маємо бути жебраками, які вимолюють якісну медицину, освіту.

Ми заробили гроші, щоб вона в нас була. І це вимога коцюбинчан. Дайте нам шанс на достойне життя.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

6 років без виборів і чому ще не час? Як росія впливала на виборчі процеси в Україні?

В Україні 6 років не було виборів і причина цьому – російсько-українська війна. Кілька місяців тому заяви президента США Трампа, зокрема й про те, що Україна має провести вибори, шокували всіх...

Парламент може на біс дозволити віджимати землю у Карпатах

Сьогодні Верховна Рада розгляне черговий законопроєкт в інтересах забудовників (9549). Його тягнуть не перший рік і це вже ціла епопея, яку палко підтримувала голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк...

Завод ''Буревісник''. Як в столиці розпилюють землі оборони під висотки?

Державний завод "Буревісник" в Києві раніше спеціалізувався на виробництві складних морських приладобудувань. Прикордонники закуповували тут радіолокаційні системи для берегових постів спостереження...

Загроза лісам та узбережжям. Суддя Верховного Суду Крат допомагає протягувати шкідливий законопроєкт 12089

Цього тижня у парламенті вдалося відтермінувати розгляд законопроєкту 12089, який має високі корупційні ризики, про що писали зокрема і на сайті European Democracy Hub...

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанкційним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...

Відсутність комунікаційної стратегії у Верховному Суді та ''зачистка'' коментарів. Що ж шкодить довірі до правосуддя?

Наприкінці минулого тижня відбувся Пленум Верховного Суду. Для третьої гілки влади це масштабна подія, до якої мають ретельно готуватися...