24 жовтня 2021, 10:29

Пане Кличко, дерибанники Біличанського лісу йдуть в кадастр, щоб вкрасти в столиці 3 000 га лісу

Що відбувається: Бучанська райрада протиправно розширила межі Коцюбинського з 87 га до майже 3 000 га. Це зробили за рахунок земель столиці – Біличанського лісу. Голосування в Бучанській райраді за рахунок голосів ЄС, "Слуг народу", "Батьківщини", "Нових облич", ОПЗЖ, "Сили і честі" відбулося після того, як облрада затвердила Схему Київщини з подачі ОДА.

Коцюбинська рада з 2008 року, як і Гостомельська рада, намагається подерибанити зелені легені столиці. Ділянки роздали депутатам, їхнім родичам та підставним особам. Громада домоглася того, щоб ліс отримав статус нацпарку й дотисла винесення межі нацпарку в натуру. Прокуратура в судах доводила, що Коцюбинське розпорядилося не своєю територією і що це земля Києва. І низка ділянок вже відсуджена у дерибанників, але право власності на сотні ділянок ще оспорюється в суді.

Пане Кличко, треба невідкладно у кадастрі заблокувати можливість цим гопнікам вносити такі зміни, де вони залазять на територію столиці. КМДА публічно інформувало, що вже поданий позов до Держгеокадастру через бездіяльність. У рамках цього провадження можна просити про забезпечення позову і заборонити вносити інформацію про межі Коцюбинської ради.

Що ж Держгеокадастр і Мінрегіон: на кадастровій карті селище Коцюбинське вже розширили за рахунок Біличанського лісу і видно, що межа селища вилізла на квартали Святошинського ЛПГ (Києва).



Цю зміну ми помітили цього року, коли з'явився новий шар на кадастровій карті "Межі територіальних громад". Народна депутатка Юлія Клименко (депутатська група "Справедливість", яка виокремилася з "Голсоу") та Рух ЧЕСНО направили відповідні звернення до Мінрегіону та Держгеокадастру, щоб межу повернули туди, де їй належить бути, бо в межах селища лісу немає.

На карті видно, що зелене – це нацпарк. Територія Києва. Далі є червоні ділянки – ті, які прокуратура повернула, і сині – ті, які прокуратура оспорює в суді. Синім – умовна межа селища Коцюбинське, яка налізла на Київ в частині нацпарку. В акурат там, де є подерибанені ділянки.



Спершу мене переконували, що внести зміни і виправити помилку можна без будь-яких проблем. Треба просто звернення ГО чи нардепа. Ми дали два. А далі, після звернення Руху ЧЕСНО та народної депутатки Клименко, я отримала інформацію від чиновника, який є моїм джерелом, що ситуація по Коцюбинському на паузі. Її поставили на паузу в ручному режимі, бо чекають "поки пани розберуться". Мені пояснили, що це роблять "мої давні друзі".

Мої "давні друзі" – це крило нардепів в "Слугах народу", які курують реформу децентралізації і замотивовані Карплюком працювати на дерибанну схему.

Хто бенефіціар: Безумовно, команда ексмера Ірпеня Володимира Карплюка.

Хто інструмент: Голова профільного комітету Андрій Клочко. Депутатські фракції "Слуг народу", ЄС, "Батьківщини" в органах місцевого самоврядування. Партії ЄС і СН продали свої франшизи команді Карплюка на місцевих виборах. "Батьківщина" в схемі з 2008 року.

Що найбільше насторожує, що дві не пов'язані між собою особи із різних політичних сил, мені переказали, що народний депутат Гунько ("Слуга народу") намагався протидіяти тому, щоб фракція СН в Бучанській раді дала голоси за рішення потрібне дерибанникам. Пане Гунько, я публічно дякую за позицію. І водночас мені сказали, що про те, щоб голосувати "за" фракцію СН Бучанської райради просив обласний керівник "Слуг народу" Андрій Мотовиловець.

Тому до пана Мотовиловця є публічне питання, чи комунікував він з фракцією "Слуга народу" і чи просив дати голоси на підтримку рішення про затвердження межі селища Коцюбинське і збільшення її до 3 тис га. І яка його публічна позиція у цьому питанні, щоб громада це розуміла.

А що ж народні депутати від Києва: Мовчання народних депутатів від Києва, які вже з 9 вересня мали 2 місяці часу, щоб зробити заяви, насторожує. Таких народних депутатів 13. Всі вони обрані від "Слуг народу". Тут питання навіть не в тому, чи ти від Києва, чи від області. Тут питання в тому, що в столиці, яку б область хто з нардепів не представляв, тупо крадуть землю під дерибанну схему, про яку не знає тільки лінивий.

Але депутати столиці вони просто зобов'язані сказати свою позицію публічно.

Зараз те, що відбувається з реформою децентралізації, є дуже великим питанням і має бути донесене до міжнародних партнерів України. Виглядає так, що місцеві феодали знову сплелися з представниками центральної влади (раніше це була Партія регіонів, потім БПП, тепер СН) і реформу проводять не так, як вона має відбуватися, а тупо в угоду місцевих земельних феодалів-забудовників. І це не просто десь там далеко. Шматують навіть столицю.

Дикуни і корупціонери. Йде 12 рік боротьби за збреження Біличанського лісу і громада не відступить.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...