21 грудня 2022, 16:03

Мінінфраструктури маніпулює щодо містобудівної "реформи" – Рух ЧЕСНО

Міністерство інфраструктури вже готове імплементувати містобудівну "реформу", для чого планується створення окремої платформи.Про це йдеться на офіційній сторінці у Facebook міністерства.

У пості вказана низка громадських організацій, які взяли участь в обговоренні цього питання, зокрема і Рух ЧЕСНО.

З цього посту низка сайтів зробили новини і не додали жодної інформації про те, як законопроєкт ухвалювався, і що він очікує зараз на розгляд Президента, який його може підписати або заветувати.



З огляду на те, що міністерство згадало нашу організацію і при цьому не згадало нашу позицію, маємо її публічно роз'яснити для громадян. Зокрема для тих свідомих 42 тисяч українців, які встигли підписали петицію з вимогою ветувати цей законопроєкт. Нагадаємо, петиція зібрала необхідні голоси у рекордно стислі строки.

Наша організація наголошує, що належних обговорень законопроєкт 5655 не пройшов ані на рівні підкомітету, ані на рівні комітету. Так само він не обговорювався у сесійній залі. На нашу думку, це порушує основні засади парламентаризму.

Ключові сторони, які мали б впливати на реформу: профільні громадські організації, органи місцевого самоврядування й архітектори не мали змоги долучитися до творення реформи. Текст законопроєкту з'явився по суті перед голосуванням у парламенті. Опрацювати якісно 2 000 сторінок за такий час неможливо.

Але навіть за такий короткий час після оприлюднення ми разом з колегами виявили низку ризиків, які були виписані в аналітичних матеріалах на сторінках провідних медіа країни.

Саме тому єдиним і правильним шляхом для того, щоб не було питань до однієї з ключових реформ щодо відбудови країни, цей проєкт ветувати. На цьому ми наголосили під час зустрічі.

Наразі реформу безапеляційно підтримують зокрема забудовники, і це багато про що говорить. Свою підтримку вони висловили ДО офіційного оприлюднення тексту.

Після вето проєкт повертається на підкомітет і комітет ВРУ і якісно доопрацьовується із залученням всіх стейкхолдерів. Підтримати інший шлях – це підтримати знищення парламентаризму і взяти на себе відповідальність за законопроєкт, який створений винятково у інтересах забудовників.

Кабмін – це виконавча гілка влади, а законодавчою гілкою був і залишається парламент.

Просимо всіх політиків та державні установи, які публічно вказують Рух ЧЕСНО як організацію, яка бере участь у будь-яких заходах, не забувати згадувати про позицію організації, яка була висловлена.

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...

Скандальний проєкт рішення Київрада переносить. Що хочуть змінити у регламенті?

Сьогодні на засіданні Київради у порядку денному є проєкт рішення, яке викликало резонанс. Авторами цієї ініціативи є секретар Київради Володимир Бондаренко та голова регламентної комісії Леонід Ємець ("Європейська солідарність") ...