21 грудня 2022, 16:03

Мінінфраструктури маніпулює щодо містобудівної "реформи" – Рух ЧЕСНО

Міністерство інфраструктури вже готове імплементувати містобудівну "реформу", для чого планується створення окремої платформи.Про це йдеться на офіційній сторінці у Facebook міністерства.

У пості вказана низка громадських організацій, які взяли участь в обговоренні цього питання, зокрема і Рух ЧЕСНО.

З цього посту низка сайтів зробили новини і не додали жодної інформації про те, як законопроєкт ухвалювався, і що він очікує зараз на розгляд Президента, який його може підписати або заветувати.



З огляду на те, що міністерство згадало нашу організацію і при цьому не згадало нашу позицію, маємо її публічно роз'яснити для громадян. Зокрема для тих свідомих 42 тисяч українців, які встигли підписали петицію з вимогою ветувати цей законопроєкт. Нагадаємо, петиція зібрала необхідні голоси у рекордно стислі строки.

Наша організація наголошує, що належних обговорень законопроєкт 5655 не пройшов ані на рівні підкомітету, ані на рівні комітету. Так само він не обговорювався у сесійній залі. На нашу думку, це порушує основні засади парламентаризму.

Ключові сторони, які мали б впливати на реформу: профільні громадські організації, органи місцевого самоврядування й архітектори не мали змоги долучитися до творення реформи. Текст законопроєкту з'явився по суті перед голосуванням у парламенті. Опрацювати якісно 2 000 сторінок за такий час неможливо.

Але навіть за такий короткий час після оприлюднення ми разом з колегами виявили низку ризиків, які були виписані в аналітичних матеріалах на сторінках провідних медіа країни.

Саме тому єдиним і правильним шляхом для того, щоб не було питань до однієї з ключових реформ щодо відбудови країни, цей проєкт ветувати. На цьому ми наголосили під час зустрічі.

Наразі реформу безапеляційно підтримують зокрема забудовники, і це багато про що говорить. Свою підтримку вони висловили ДО офіційного оприлюднення тексту.

Після вето проєкт повертається на підкомітет і комітет ВРУ і якісно доопрацьовується із залученням всіх стейкхолдерів. Підтримати інший шлях – це підтримати знищення парламентаризму і взяти на себе відповідальність за законопроєкт, який створений винятково у інтересах забудовників.

Кабмін – це виконавча гілка влади, а законодавчою гілкою був і залишається парламент.

Просимо всіх політиків та державні установи, які публічно вказують Рух ЧЕСНО як організацію, яка бере участь у будь-яких заходах, не забувати згадувати про позицію організації, яка була висловлена.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...