12 вересня 2023, 17:49

Дерибан 3 000 га Біличанського лісу. Судові дебати відбудуться 19 вересня

12 вересня у Шостому апеляційному суді міста Києва слухалась справа щодо долі Біличанського лісу. Понад 3 000 га лісу столиці намагається забрати смт Коцюбинське – це анклав у середині столиці, долю якого ніяк не може вирішити Верховна Рада України.

Поки триває війна, хтось допомагає фронту, а хтось намагається по-тихому розбагатіти.

Влада селища Коцюбинське з 2008 року намагається забудувати ліс, який наразі є національним парком і який обслуговує НПП "Голосіївський". Селищний голова Коцюбинського Сергій Даніш представляє партію "Слуга народу" і він був одним з тих, хто під час дерибану отримав ділянку у Біличанському лісі. Тоді Даніш був помічником нардепа-ексрегіонала Петра Мельника.

У 2020 році завдяки тому, що Олександр Дубінський віддав франшизу партії влади місцевим забудовникам, таким як ексмер Ірпеня Володимир Карплюк, селищний голова Даніш тепер представляє СН і намагається завершити те, що почали його попередники колеги-регіонали – додерибанити ліс, який є лінією оборони міста Києва...

Активістам вдалося домогтися підписання президентського указу, ліс отримав найвищий природоохоронний статус нацпарку, і у 2021 році межу нацпарку винесли в натурі на кадастровій карті.



Але того ж року облрада і Бучанська райрада схвалили нові схеми Київщини і Бучанського району і на цих картах чітко видно, що Коцюбинське вирішили захопити землю столиці. Нардеп Андрій Мотовиловець, який очолює осередок "Слуг народу" на Київщині, обіцяв, що його партійці в облраді скасують це "ганебне рішення". За 2 роки цього так і не сталося, обіцянка не виконана. Скасовувати рішення доводиться у судовому порядку.

Позов Київради наразі підтримує прокуратура, Міністерство екології, Нацпарк "Голосіївский", Святошинське ЛПГ. Третьою стороною у справі виступив і киянин Олександр Дядюк. Його під час засідання 12 вересня цікавило питання, яке він задавав і представникам Коцюбинської, і представникам Бучанської райради: "З якими громадами межує смт Коцюбинське і з ким мали б бути погоджені межі населеного пункту, що передбачено правилами добросусідства".

Справу розглядає трійка суддів: Олена Карпушова (головуюча), Олена Кузьмішина та Оксана Епель.



Юрист Київради показував мапу і юристу Бучанської райради, і юристу Коцюбинської селищної ради, але жоден з них не зміг назвати громади, з якими межує Коцюбинське. Урядові документи для представників цих місцевих рад не важать геть нічого. Насправді що на гугл карті, що на урядових документах чітко видно: Коцюбинське – селище-анклав, яке з усіх боків оточене містом Києвом.



На засіданні були присутні народні депутати від "Слуги народу", які були обрані у місті Києві – Ганна Бондар та Роман Грищук, а також депутатка Київради Ксенія Семенова (СН). Вони разом з киянами були вільними слухачами.



"Усі присутні впевнилися в неправомірності дій Коцюбинської селищної ради стосовно "розширення" селища за рахунок 3000 га лісів, які входять є територією нацпарку "Голосіївський" і перебувають на балансі київського комунального підприємства. Жодних законних підстав для цього немає. Тим більше, що реальні наміри чітко проявлені на генплані селища – ліс під забудову. Сподіваюся, суд прийме справедливе рішення, яке убезпечить обʼєкт природно-заповідного фонду від забудови і стане преюдицією для майбутніх межових спорів, утверджуючи принцип добросусідства громад", – наголошує Анна Бондар.



Такої ж думки дотримується і нардеп Грищук:

"Питання очевидне: є ліс, національний парк, депутати Київської обласної ради своїм рішенням забрали ці землі у громади Києва. Без погодження. З метою забудови. Столиця, профільне міністерство, громадськість, НПП "Голосіївський" за скасування цього ганебного рішення".

Дебати призначені на 19 вересня (м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8).

Тим часом у Верховній Раді на базі Комітету з питань організації держвлади та місцевого самоврядування працює робоча група, яка розглядає можливість включення селища Коцюбинське до меж міста Києва.



Місцеві мешканці просять зробити це задля вирішення проблем ургентної медицини, зниження цін на проїзд, покращення рівня освіти тощо. Таку ідею коцюбинчани підтримали на громадських слуханнях. Але громада і далі залишається в заручниках у дерибанників лісу.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...