29 листопада 2023, 10:17

Російське громадянство судді Львова. Тест для голови Верховного Суду Кравченка

1 грудня в Київському окружному адмінсуді відбудеться засідання у справі судді Богдана Львова. Його рік тому відрахували з посади голови Касаційного господарського суду. Причина – наявність російського паспорта, про що писали "Схеми". Інформацію підтвердила СБУ.

Львов не погодився з рішенням Верховного Суду і хоче поновитися. І тут однією зі сторін у справі буде... Верховний Суд. І від якості представництва у суді багато що залежить.

В чому може бути проблема. Наказ про відрахування судді Львова зі штату підписував колишній голова Верховного Суду Всеволод Князєв. І події розвиваються у третій гілці влади так стрімко, що самого Князєва за цей час встигли взяти на хабарі. Згодом Верховний Суд очолив колишній голова Касаційного кримінального суду – Станіслав Кравченко.

Для розуміння, Верховний Суд складається з 4 касаційних судів – кримінального (очолював Кравченко), господарського (очолював Львов), цивільного та адміністративного – і великої палати.

А це значить, що тривалий час Кравченко і Львов були на одному рівні взаємодії, зустрічалися на нарадах щотижня і тут важливо, щоб така взаємодія колег у минулому не вплинула на представництво позиції Верховного Суду у Київському окружному адміністратвиному суді.

Тут не можна наперед казати про те, що судді будуть покривати суддів. З-поміж суддів є ті, хто готові захищати державність і їх чимало. Суспільство бачило і цінує позицію представників третьої гілки влади, які тоді виступили публічно. Пригадаємо, що рік тому писав суддя Верховного Суду Віктор Пророк:

"Морально-етичні наслідки відповідного розслідування для всього Верховного Суду не можливо переоцінити. Адже розслідування журналістів не є голослівним і ґрунтується на копіях відповідних документів".

На його думку, питання наявності російського громадянства суддя Львова, стосувалося абсолютно всіх суддів Верховного Суду, і не могло залишитися без уваги їхнього Пленуму Верховного Суду. Він навіть наголошував на тому, що якщо тогочасний голова Князєв не погодиться з винесенням відповідного питання на розгляд, то він ініціює збір підписів. І судді Олена Кібенко та Іван Міщенко розпочали зібр підписів, аби достроково зільнити Львова.

Дуже сподіваюся, що голова Верховного Суду Кравченко теж буде проявляти державницьку позицію й ми це побачимо у якості представництва позиції Верховного Суду під час засідань. До речі, позицію можна озвучувати публічно і комунікувати на сайті та соцмережах Верховного суду.

Судові засідання мають відвідувати представники громадського сектору та ЗМІ. росія занадто сильно пустила метастази у всіх гілках влади і треба суспільству показувати, що наша держава здатна захистити державність і не лише на рівні судів.

У цій історії є питання і до президента – Володимира Зеленського. СБУ підтвердила наявність двох громадянств. Суспільство неодноразово бачило, що президент позбавляв у таких випадках українського громадянства. За рік цього не сталося.

"Мною дано доручення Комісії при Президентові України з питань громадянства вивчити порушене в електронній петиції питання, перевірити наявність підстав для припинення громадянства України Б.Львова та за результатами розгляду прийняти відповідне рішення", – такими словами відповів президент на петицію авторки Аліни Михайлової з вимогою позбавити Львова громадянства.

Пройшло більше року.

Якби Львова позбавили громадяннства, то колишній очільник господарського суду Богдан Львов не міг би навіть позиватися. І в Офісі президента наявні необхідні документи, щоб прийняти це рішення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Санкції РНБО. Коли адвокат не України Кравець стане підсанцкійним і підсудним?

Ворожа агентура працює постійно в інформаційному полі. Рівно рік тому "Голка" виявила кремлівську мережу в Telegram, яка дискредитує судову гілку влади, доброчесних суддів, а такі дійсно є, і тих представників громадського сектору, хто вболіває за судову реформу...

Відсутність комунікаційної стратегії у Верховному Суді та ''зачистка'' коментарів. Що ж шкодить довірі до правосуддя?

Наприкінці минулого тижня відбувся Пленум Верховного Суду. Для третьої гілки влади це масштабна подія, до якої мають ретельно готуватися...

''МазепаГейт'': як відбілювали Мазепу і до чого тут Татаров та лобісти забудовників у парламенті?

Рівно рік тому Державне бюро розслідувань затримало Ігоря Мазепу. Справа стосувалася будівництва котеджів на землі Київської гідроелектростанції, а це – критична інфраструктура...

У Комітеті зі свободи слова вбачають проблеми у комунікаціях Верховного Суду і готові допомогти

Фундація DEJURE наприкінці року заявила, що на сторінці у Facebook Верховного Суду витирають критичні коментарі. Тут треба зауважити, що над комунікаційною стратегією Верховного Суду майже півтора роки безуспішно працює ціла робоча група суддів...

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...