29 листопада 2023, 10:17

Російське громадянство судді Львова. Тест для голови Верховного Суду Кравченка

1 грудня в Київському окружному адмінсуді відбудеться засідання у справі судді Богдана Львова. Його рік тому відрахували з посади голови Касаційного господарського суду. Причина – наявність російського паспорта, про що писали "Схеми". Інформацію підтвердила СБУ.

Львов не погодився з рішенням Верховного Суду і хоче поновитися. І тут однією зі сторін у справі буде... Верховний Суд. І від якості представництва у суді багато що залежить.

В чому може бути проблема. Наказ про відрахування судді Львова зі штату підписував колишній голова Верховного Суду Всеволод Князєв. І події розвиваються у третій гілці влади так стрімко, що самого Князєва за цей час встигли взяти на хабарі. Згодом Верховний Суд очолив колишній голова Касаційного кримінального суду – Станіслав Кравченко.

Для розуміння, Верховний Суд складається з 4 касаційних судів – кримінального (очолював Кравченко), господарського (очолював Львов), цивільного та адміністративного – і великої палати.

А це значить, що тривалий час Кравченко і Львов були на одному рівні взаємодії, зустрічалися на нарадах щотижня і тут важливо, щоб така взаємодія колег у минулому не вплинула на представництво позиції Верховного Суду у Київському окружному адміністратвиному суді.

Тут не можна наперед казати про те, що судді будуть покривати суддів. З-поміж суддів є ті, хто готові захищати державність і їх чимало. Суспільство бачило і цінує позицію представників третьої гілки влади, які тоді виступили публічно. Пригадаємо, що рік тому писав суддя Верховного Суду Віктор Пророк:

"Морально-етичні наслідки відповідного розслідування для всього Верховного Суду не можливо переоцінити. Адже розслідування журналістів не є голослівним і ґрунтується на копіях відповідних документів".

На його думку, питання наявності російського громадянства суддя Львова, стосувалося абсолютно всіх суддів Верховного Суду, і не могло залишитися без уваги їхнього Пленуму Верховного Суду. Він навіть наголошував на тому, що якщо тогочасний голова Князєв не погодиться з винесенням відповідного питання на розгляд, то він ініціює збір підписів. І судді Олена Кібенко та Іван Міщенко розпочали зібр підписів, аби достроково зільнити Львова.

Дуже сподіваюся, що голова Верховного Суду Кравченко теж буде проявляти державницьку позицію й ми це побачимо у якості представництва позиції Верховного Суду під час засідань. До речі, позицію можна озвучувати публічно і комунікувати на сайті та соцмережах Верховного суду.

Судові засідання мають відвідувати представники громадського сектору та ЗМІ. росія занадто сильно пустила метастази у всіх гілках влади і треба суспільству показувати, що наша держава здатна захистити державність і не лише на рівні судів.

У цій історії є питання і до президента – Володимира Зеленського. СБУ підтвердила наявність двох громадянств. Суспільство неодноразово бачило, що президент позбавляв у таких випадках українського громадянства. За рік цього не сталося.

"Мною дано доручення Комісії при Президентові України з питань громадянства вивчити порушене в електронній петиції питання, перевірити наявність підстав для припинення громадянства України Б.Львова та за результатами розгляду прийняти відповідне рішення", – такими словами відповів президент на петицію авторки Аліни Михайлової з вимогою позбавити Львова громадянства.

Пройшло більше року.

Якби Львова позбавили громадяннства, то колишній очільник господарського суду Богдан Львов не міг би навіть позиватися. І в Офісі президента наявні необхідні документи, щоб прийняти це рішення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...

Деколонізація: як слуги-адепти ''московського патріархату'' намагаються зірвати голосування за важливу постанову

18 вересня парламент має розглянути постанову (11188), яка має фіналізувати етап дерусифікації. Мова йде про перейменування 333 географічних імперських та радянських назв-покручів...

Фейки з боку Кремля та забудовників. Чим це загрожує громадському сектору та політичній системі

Під час війни масована атака фейків відбувається на громадський сектор як із боку Кремля, так і з боку недоброчесних забудовників, які лобіюють вигідні для себе правила відбудови...

Хто в Київській обласній адміністрації лобіює інтереси дерибанників Біличанського лісу?

У столиці маленьке селище Коцюбинське намагається забрати половину Святошинського району. Тут розташований Біличанський ліс, боротьба за який триває з 2008 року...