29 листопада 2023, 10:17

Російське громадянство судді Львова. Тест для голови Верховного Суду Кравченка

1 грудня в Київському окружному адмінсуді відбудеться засідання у справі судді Богдана Львова. Його рік тому відрахували з посади голови Касаційного господарського суду. Причина – наявність російського паспорта, про що писали "Схеми". Інформацію підтвердила СБУ.

Львов не погодився з рішенням Верховного Суду і хоче поновитися. І тут однією зі сторін у справі буде... Верховний Суд. І від якості представництва у суді багато що залежить.

В чому може бути проблема. Наказ про відрахування судді Львова зі штату підписував колишній голова Верховного Суду Всеволод Князєв. І події розвиваються у третій гілці влади так стрімко, що самого Князєва за цей час встигли взяти на хабарі. Згодом Верховний Суд очолив колишній голова Касаційного кримінального суду – Станіслав Кравченко.

Для розуміння, Верховний Суд складається з 4 касаційних судів – кримінального (очолював Кравченко), господарського (очолював Львов), цивільного та адміністративного – і великої палати.

А це значить, що тривалий час Кравченко і Львов були на одному рівні взаємодії, зустрічалися на нарадах щотижня і тут важливо, щоб така взаємодія колег у минулому не вплинула на представництво позиції Верховного Суду у Київському окружному адміністратвиному суді.

Тут не можна наперед казати про те, що судді будуть покривати суддів. З-поміж суддів є ті, хто готові захищати державність і їх чимало. Суспільство бачило і цінує позицію представників третьої гілки влади, які тоді виступили публічно. Пригадаємо, що рік тому писав суддя Верховного Суду Віктор Пророк:

"Морально-етичні наслідки відповідного розслідування для всього Верховного Суду не можливо переоцінити. Адже розслідування журналістів не є голослівним і ґрунтується на копіях відповідних документів".

На його думку, питання наявності російського громадянства суддя Львова, стосувалося абсолютно всіх суддів Верховного Суду, і не могло залишитися без уваги їхнього Пленуму Верховного Суду. Він навіть наголошував на тому, що якщо тогочасний голова Князєв не погодиться з винесенням відповідного питання на розгляд, то він ініціює збір підписів. І судді Олена Кібенко та Іван Міщенко розпочали зібр підписів, аби достроково зільнити Львова.

Дуже сподіваюся, що голова Верховного Суду Кравченко теж буде проявляти державницьку позицію й ми це побачимо у якості представництва позиції Верховного Суду під час засідань. До речі, позицію можна озвучувати публічно і комунікувати на сайті та соцмережах Верховного суду.

Судові засідання мають відвідувати представники громадського сектору та ЗМІ. росія занадто сильно пустила метастази у всіх гілках влади і треба суспільству показувати, що наша держава здатна захистити державність і не лише на рівні судів.

У цій історії є питання і до президента – Володимира Зеленського. СБУ підтвердила наявність двох громадянств. Суспільство неодноразово бачило, що президент позбавляв у таких випадках українського громадянства. За рік цього не сталося.

"Мною дано доручення Комісії при Президентові України з питань громадянства вивчити порушене в електронній петиції питання, перевірити наявність підстав для припинення громадянства України Б.Львова та за результатами розгляду прийняти відповідне рішення", – такими словами відповів президент на петицію авторки Аліни Михайлової з вимогою позбавити Львова громадянства.

Пройшло більше року.

Якби Львова позбавили громадяннства, то колишній очільник господарського суду Богдан Львов не міг би навіть позиватися. І в Офісі президента наявні необхідні документи, щоб прийняти це рішення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...