1 грудня 2023, 09:43

Здоровий глузд перемагає. У Києві будуть проспекти Повітряних Сил і Євросоюзу

Коли здорова критика спрацьовує і сторони зробили правильні висновки – це похвально, і про це варто говорити.

Я писала раніше, як фракція ЄС у Київраді наполягала на тому, що Повітрофлотський проспект мав називатись проспектом ЄС. Те, що вдалося з'ясувати в кулуарах Київради, такою була воля експрезидента Петра Порошенка, бо на тому проспекті є Міноборони і скорочено проспект Євросоюзу буде звучати як проспект ЄС, що, погодьтесь, добре для піару партії.

Така пропозиція не знаходила підтримки серед киян, які схиляються до того, аби тут таки вшанували подвиг наших повітряних сил.

Останні кілька місяців процеси перейменувань у Києві були заблоковані, через політичні дискусії. В першу чергу, через питання Повітрофлотського. Петиція відомого історика, голови експертної комісії Києва Олександра Алфьорова щодо необхідності запуску голосування щодо перейменування Повітрофлотського на проспект Повітряних Сил зібрала необхідні 6 тисяч голосів за два дні. Таку пропозицію підтримали Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, Командувач Повітряних Сил ЗСУ Петро Олещук, Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданова. Але довгий час голосування не запускали саме через спротив з боку фракції ЄС.

Кілька днів тому голосування нарешті стартувало. У ньому вже взяло участь близько 5 тисяч громадян, з них проспект Повітряних Сил підтримують понад 90%, проспект Європейського Союзу – менше 5%. До кінця голосування ще більше тижня, але навряд чи результат кардинально зміниться. І тішить, що кияни активізують громаду для голосування.



Сподіваюся, що Порошенко зрозумів, що важко буде пояснити виборцям, чому партія не підтримує перейменування, яке має ТАКУ підтримку серед військових і киян. Проспект Європейського Союзу все одно буде – але там, де він органічно вписується в місцевість, і де є підтримка киян. Депутати Київради вважають, що рішення про перейменування проспекту Правди на проспект Європейського Союзу можуть ухвалити на сесії Київради вже у грудні, коли очікується позитивне рішення щодо відкриття перемовин Україна – ЄС.

Отак і працює українська копнякова демократія. Але є політики, які здатні зробити висновки зі своїх помилок і рухатись далі, а є ті, хто не здатний. Останні тягнуть за собою свої партії на політичне звалище. Але це їхній вибір. Добре, коли, як у випадку з ЄС, це усвідомлення приходить і починається конструктивна робота.

Але не лише політики мають бути свідомими.

Що робити киянам?

Зайдіть в "Київ Цифровий", розділ "Опитування" і проголосуйте за перейменування Повітрофлотського – обирайте проспект Повітряних Сил.

Більше того, там ще багато гідних пропозицій – як от переіменування вулиці Петра Запорожця на Чорних Запорожців (72 бригада, яка зупинила окупантів на підступах до Києва), або Туполєва. Щодо Туполєва, то тут є два гідних варіанти-фаворити. Але певно варто схилитися на користь Єлизавети Шахатуні - легендарної української авіаконструкторки, яка пропрацювала на заводі Антонова майже все життя. І цей завод розташований саме на цій вулиці.

Проголосувати можна до 8 грудня включно. Голосуйте самі і залучайте інших киян

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...