14 грудня 2023, 09:11

Проспект сваволі. Чи зможе партія Порошенко підбурити Київраду "кинути" військових?

За останній тиждень кияни двічі прокидались посеред ночі від вибухів російських балістичних ракет. Швидкість їх польоту настільки висока, що тривога включається під час вибухів або навіть після. Усі 18 ракет, що летіли в напрямку міста, було збито ракетним підрозділом Повітряних сил. Як Київрада може подякувати за це захисникам неба?

А ось тут є неприємний сюрприз для киян та військових.

Ця частина Повітрофлотського проспекту може стати частиною проспекту Європейського Союзу, якщо Київрада підтримає пропозицію депутатів від партії ЄС



За інформацією від депутатів Київради, на сьогоднішньому пленарному засіданні фракція "Європейська солідарність" збирається внести на розгляд Київради пропозицію перейменувати частину Повітрофлотського проспекту (від номеру 1 до номеру 30 – до Солом'янської площі). Інша частина проспекту може стати проспектом Повітряних Сил. В такому випадку мешканцям та юридичним особам, які мають адреси від 31 номеру до завершення проспекту доведеться повністю переоформлювати усі документи, оскільки змінюється не тільки назва. Відповідно до законодавства, в такому випадку має бути впорядковано нумерацію будинків. Натомість у випадку, коли змінюється тільки назва, без зміни нумерації, документи змінювати не обов'язково.

Депутати Київради, обізнані з ситуацією, розповіли, що розділення Повітрофлотського проспекту з виокремленням проспекту ЄС є категоричною вимогою фракції "Європейська солідарність" для голосування за бюджет міста Києва на 2024 рік. З огляду на це, фракція УДАР Віталія Кличка, за винятком кількох депутатів, схиляється підтримати пропозицію партії ЄС щодо проспекту Європейського Союзу. Також цю пропозицію можуть підтримати депутати від забороненої ОПЗЖ, більшість фракції "Батьківщина" та частина депутатів від фракції "Єдність". На сайті Київради в день проведення сесії публікуються результати поіменного голосування, отже позиція кожного депутата, який проголосував проти пропозиції військових і за проспект ЄС буде оприлюднена в медіа, адже таке резонансне рішення не може залишатись без уваги громадськості.

Перед російським вторгненням на Повітрофлотському проспекті мешкали близько 15 тисяч мешканців. Абсолютна більшість з них – в тій частині, яку за задумом депутатів "Європейської солідарності", пропонується назвати на честь Повітряних Сил. Втім, за інформацією з відкритих джерел, на тій частині, яка може стати проспектом Європейського Союзу, розташовані ключові оборонні відомства – Генеральний штаб ЗСУ, Міністерство оборони, а також Національний університет оборони України. Також тут розташована будівля, яку займало посольство Росії, поки Київрада не розірвала договір. За задумом партії Порошенка, усі ці установи мають бути на проспекті ЄС.

У вересні Віталій Кличко всупереч результатам громадських обговорень подав проект рішення про перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Європейського Союзу. В пояснювальній записці прямим текстом було сказано, що автор альтернативної пропозиції (фракція ЄС) наполягає на внесенні вказаного проекту рішення Київради. Хоча ще в лютому 2023 року депутати Київради, зокрема Марина Порошенко та Дінара Габібуллаєва, закликали довірити киянам рішення, яку назву варто обрати для Повітрофлотського проспекту.



Спроба перейменувати Повітрофлотський на проспект ЄС обурила киян – петиція проти такого рішення зібрала необхідні 6 тисяч голосів лише за два дні. В петиції була вимога розпочати нове громадське обговорення, де буде представлено варіант проспект Повітряних Сил, а також обов'язково залучити до розгляду цього питання на комісіях та на пленарному засіданні Київради військовослужбовців Повітряних Сил ЗСУ, які запропонували перейменування Повітрофлотського проспекту на честь героїв Повітряних Сил ЗСУ і не ухвалювати жодних рішень з цього питання без їхньої участі.

"Повага до тих, хто захищає небо над нами – це найменше, що може і зобов'язана зробити Київрада" – зазначив автор петиції, історик Олександр Алфьоров.

Після такого резонансу на наступну сесію були запрошені представники Командування Повітряних Сил ЗСУ. Командувач повітряного командування "Центр" Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко виступив у Київраді, де закликав підтримати перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Повітряних Сил. "Це буде шана тим, хто загинув. Це буде вшанування пам'яті наших героїв. І кожен військовослужбовець Повітряних сил буде знати, що частинка його роботи оцінена", – сказав він.

Коли стало зрозуміло, що ініціативу перейменування Повітрофлотського на ЄС сприймають в штики не лише кияни, але і військові, цю ідею відклали. Однак ще в той день, 5 жовтня серед депутатів Київради почала поширюватись інформація, що в партії Порошенка придумали новий варіант, розділити проспект на два – проспект ЄС і Повітряних Сил. Про це повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова (СН), яка послідовно підтримує ідею проспекту Повітряних Сил.



Після виступу Анатолія Кривоножка свою позицію на підтримку такого перейменування листами до Київської міської ради засвідчили Командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.



8 грудня завершився новий етап громадських обговорень щодо перейменування вулиць. На розсуд киян виносилось питання: Як перейменувати проспект Повітрофлотський? 90% опитаних обрали варіант проспект Повітряних Сил. Підтримка перейменування на проспект Європейського Союзу в 18 раз менша – лише 5% підтримки.

Фахівці застерігають, що рішення розділити проспект на два буде завідомо незаконним. Член комісії з найменувань при Київському міському голові Тиміш Мартиненко-Кушлянський нагадав, що громадських обговорень щодо перейменування частини Повітрофлотського проспекту не проводилось. Профільний закон передбачає обов'язковість громадського обговорення кожної пропозиції перейменування. Судова практика показує, що рішення рад, проведені з порушенням процедури, без належних громадських обговорень, скасовуються через суд.

"Я сумніваюсь, що перейменування, проведене в такий спосіб з очевидними порушеннями законодавства, буде гідним вшануванням Європейського Союзу в символічному просторі Києва" – пояснив краєзнавець. Крім того, таке рішення створить великі незручності для мешканців проспекту, у зв'язку з необхідністю переоформлювати документи, пов'язані зі зміною нумерації.

Історія питання

Партія "Європейська солідарність" довгий час намагається перейменувати один з об'єктів на честь Європейського Союзу. Після провальної спроби назвати так вулицю Московську, партія зосередилась на перейменуванні Повітрофлотського проспекту. Однак кияни не підтримали таку пропозицію – серед учасників голосування з київською реєстрацію майже 41% підтримали варіант Повітрянофлотськй, а варіант "Європейського Союзу" підтримали лише 21% киян, які взяли участь у першому опитуванні. Не допомогла переконати містян навіть рекламна кампанія за проспект Європейського Союзу. Втім Київрада відхилила назву Повітрофлотський і цим рішенням "обнулила" результати цих громадських обговорень.

В деяких обласних центрах, де в місцевих радах є представництво партії ЄС, за ініціативою партії також з'явились вулиці Європейського Союзу. Так, у Чернівцях перейменували вулицю 29 березня на честь Європейського Союзу. Подібні ініціативи були в Ужгороді та Черкасах. Критики цих ініціатив звертають увагу, що такі пропозиції виходять від представників однієї партії, і пов'язують це з бажанням лідерів цієї партії закарбувати партіїні ініціали у назві вулиць та проспектів українських міст.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...

Забудовники тиснуть. Але мовчати ніхто не буде. Що ж вивідує ексмер Ірпеня Карплюк у ''Главкома''?

Редакція "Главкома" отримала від ексмера Ірпеня і забудовника Володимира Карплюка листа. Фігурант антикорупційних журналістських розслідувань цікавиться, чи платить мені "Главком" кошти за публікації і чи видання мені будь-коли платило кошти як фізособі чи підприємцю, чи є у мене журналістське посвідчення і т...

''Вікна можливостей'' для забудовників. Хто пропонує ринкову компенсацію за повернення роздерибанених ділянок?

Якщо місцева рада протиправно роздала ділянки лісу під забудову і прокуратура їх повертає громаді, то тим, хто отримав землю, мають сплатити з бюджету ринкову вартість такого майна...