10 січня 2024, 07:26

Російський паспорт судді Львова: коли звільнять голову Верховного Суду Кравченка?

У колишнього голови одного з касаційних судів Богдан Львова виявили російський паспорт. Ціннісні судді Верховного Суду одразу ж підняли питання звільнення і Львов втратив посаду. Тепер він хоче поновитися, судиться з Верховним Судом і сьогодні буде засідання об 11:00.

Важливо!

Вчора, за день до суду виходить формуюче інтерв'ю з головою Верховного Суду Станіславом Кравченком на mind.ua.
Тобто воно має розглядатися як таке, що може мати умисел задля впливу на рішення в суді на користь позиції Львова.



Там є кілька епічних цитат, які показують, що нічого страшного в тому, що суддю з паспортом рф поновлять на посаді нема. Та й звільнили виявляється Львова, бо це була "суб'єктивна позиція Кнєзєва".

Ось цитати:

"Так склалося, що Богдана Львова усунуто не лише з посади голови КГС..., а й судді – у зв'язку з наявністю паспорта громадянина рф. Це було суб'єктивне рішення ще тодішнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва", – говорить Кравченко.

Фіксуємо:

наявність паспорта рф і як наслідок – звільнення з посади – це суб'єктивне рішення Князєва. І нічого, що там спільнота суддів вимагала невідкладного рішення? Голова Верховного Суду знецінив боротьбу і позиції своїх колег і такі висловлювання впливають негативно на довіру до суду, яка і так, як свідчить соціологія, бажає кращого...

Цитата Кравченка, в якій він прямо говорить про те, що це нібито су'єктивне рішення Князєва, – це відверта спроба сказати суспільству, що це рішення колишнього голови Суду, якого взяли на хабарі. Аби виникло в головах людей питання: чи могла б така людина прийняти якесь хороше рішення? = це рішення, можливо варто поставити під сумнів. І тут відбувається маніпуляція, аби, з високою ймовірністю, вибілити в очах суспільства Львова. Свого часу 1+1 вибілював Дубінського і я про це писала.

Такі явища ні зараз, ні потім у суспільстві просто недопустимі.

Ще проти Нового року я писала про те, які є у мене сумніви, щодо того, чи може Кравченко забезпечити якісне представництво. Просто коли Львов очолював один з касаційних судів, то Кравченко – інший. Тобто вони були колегами і працювали разом тривалий час. Хоча в своєму інтерв'ю Кравченко заперечує, що між ними могли бути якісь взаємини. Слабо мені в це віриться.

Тому давайте подивимося, що буде, якщо за наявності паспорта рф суд прийме рішення на користь Львова... Цитата голови Верховного Суду, який впливає на якість представництва в суді:

"Якщо рішення буде на користь Богдана Львова – ми його уважно вивчимо, зокрема в частині наведених документів, і, якщо будемо незгодні, прийматимемо рішення щодо оскарження в апеляційному порядку."

Якщо є паспорт РФ – то що тут думати?

Це теж фіксуємо.

Таким чином голова Верховного Суду дав сигнал своїм колегам, що є ймовірність, що рішення на користь Львова можуть і не оскаржити.

У мене як в журналістки є питання, як так сталося, що на mind.ua інтерв'ю з'явилося у такий потрібний час – просто перед судовим засіданням? І я згадала, що на цьому ж ресурсі виходило інтерв'ю голови назви партії "Слуга народу" Олени Шуляк щодо скандальної містобудівної реформи і це була "тепла ванна", а не інтерв'ю. І про це я теж писала.

І тут ще важливо згадати один аспект у ситуації з суддею Львовим. Це петицію до Офісу президента. Більше року як зібрані підписи з вимогою позбавити громадянства цього Львова, але Офіс президента, м'яко кажучи, не квапиться. І тут бачимо на тому ж таки mind.ua таке вчасне формуюче інтерв'ю Кравченка на ресурсі, який голові партії влади не задає гострих питань...

Всі ми розуміємо, що судді не можуть собі дозволити тих речей, які дозволяють політики. Це інша гілка влади. Там свої закони і свої правила етики. Так от, є навіть такі принципи поведінки суддів, як Бангалорські. Це дуже серйозний документ. Дивіться, що пишуть на сайті Верховної Ради – ООН.



Голова Верховного Суду про нього не може не знати. Але, виходить, дозволяє собі ці принципи дуже легко порушувати. Питання навіть не в тому, що не можна впливати на рішення суду. Не можна в очах суспільства кидати тінь сумніву, аби вибудовувався дискурс, що є питання до правосуддя і справедливого ведення процесу.



Ось ці принципи голова Верховного Суду легко порушив, давши інтерв'ю mind.ua



Крім цих Бангалорських принципів є ще й етичні правила поведінки суддів. Їх судді затвердили на з'їзді і з ними можна ознайомитися теж на сайті Верховної Ради. Я вважаю, що своїм інтерв'ю напередодні суду і озвученими формулюваннями Кравченко порушив деякі статті цього кодексу. Частина з них перегукується з тим, що є у попередньому документі.



Так от, якщо на засіданні в 11:00 буде рішення на користь судді Львова, який має російський паспорт, звільняти можна не лише голову Верховного Суду, а й тих суддів, які ухвалюють такі рішення.



Громадськість буде стежити за судовим процесом.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інтерв'ю Шуляк для ''Поваги''. Що з цим не так і чому з Шуляк ліплять лідеркиню?

Для України зараз критично важливо розвивати жіноче лідерство. Значна кількість чоловіків пішла на фронт, є, безумовно, й жінки і вони воюють на рівних...

Що активісти захищали у Києві та областях України і що захищатимуть 2025 року?

У війну культурну спадщину, археологію та зелені зони треба боронити не лише від окупантів, а часом і від місцевої влади та забудовників...

Верховний Суд. Чому у голови Кравченка відсутня медіагігієна і чому він демонструє неповагу до суду?

Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко дав інтерв'ю "Судово-юридичній газеті". Перше питання, яке виникає: навіщо давати інтерв'ю виданню, чий Telegram-канал увійшов до кремлівської мережі за аналізом репостів, яка нищить бренд Верховного Суду та репутацію суддів? Нагадаю, що репости пов'язують цей канал з анонімним каналом "Под мантией"...

Науковий колабораціонізм. Кузнєцова видала наукову статтю в москві у 2022 році

У середу парламент мав розглянути законопроєкт спікера Руслана Стефанчука (6013) . За інформацією, яку вдалося отримати від нардепів, розгляд поки вдається перенести...

ЙР гатить по судовій гілці влади. Що мав би робити Верховний Суд і чому бездіє?

Низка телеграм каналів, зокрема канал адвоката не України Ростислава Кравця, знецінюють Верховний Суд як інституцію, доброчесних суддів та громадські організації, для яких судова реформа важлива...

Іменем Бабанли: як керівництво Верховного Суду протидіє фейкам?

В умовах екзистенційної війни критично важливо не просто зберегти державність у тому стані, в якому вона є, а й посилювати її. Тому міць судової гілки і судова реформа, яка має вибудувати довіру громадян до судів, важливі...